Маслова Марина Володимирівна,
завідувач інформаційно-бібліографічного відділу
КЗ «ЗОУНБ імені О.М.Горького» ЗОР

Справжній професіонал, подвижник бібліотечної справи, мудрий наставник… Саме такі слова можна сказати про Любов Олексіївну Бєляєву.

Бібліотека увійшла в життя Любові Олексіївни з юності, і ось вже більше ніж 40 років це не просто місце її роботи, а розрада для душі, сенс життя.

Народилася Любов Олексіївна 4 вересня 1947 року в с. Ольгіно Горностаївського району Херсонської області в учительській родині. Все своє дитинство та юність провела у живописному с. Іванівка Кам’янсько — Дніпровського району Запорізької області, куди згодом переїхали батьки. Саме там вперше вона познайомилась із професією бібліотекаря, почавши трудову діяльність в Іванівській шкільній бібліотеці .

Потім — навчання у Харківському державному інституті культури, з 1970 року і по цей час — плідна праця у ЗОУНБ ім. Горького спочатку на посаді бібліографа у ДБВ, потім — старшого, згодом — головного, сходинка за сходинкою підіймалася все вище.

Відданість справі, бажання передати свою зацікавленість іншим не лишилися непоміченими. У 1978 році вона очолила відділ інформації з питань культури і мистецтва, а з липня 1979 по 2009- інформаційно-бібліографічний відділ.

Як умілий організатор, висококваліфікований спеціаліст, вимогливий до себе і до підлеглих, вона немало зробила для поліпшення діяльності відділу, який і зараз стабільно працює та виконує поставлені плани та завдання.

Завдячуючи її кропіткій праці, сектор краєзнавчої роботи (був у структурі ДБВ), переріс у повноцінний відділ та відокремився у 2002 році з чудовим колективом однодумців, які шлях свого професійного становлення пройшли під її уважним керівництвом.

У доробку Любові Олексіївни багато доповідей і консультацій із різних аспектів та напрямів бібліографічної діяльності. Всі вони нестандартні, цікаві, розкривають широкий діапазон проблем бібліографічного обслуговування. Фахівці надовго запам’ятали семінари та круглі столи, які проводила Любов Олексіївна для бібліографів бібліотек різних систем і відомств.

Вона відчуває найновіші віяння у бібліотечній справі, процесах роботи бібліотек різних рівнів та вносить реальні пропозиції щодо їх використання у діяльності відділу. Саме вона свого часу, вивчивши досвід інших бібліотек, була ініціатором створення сервісної служби «Віртуальна довідка», яка з кожним роком все більше користується популярністю серед віддалених користувачів.

За її керування була освоєна інформаційно-пошукова система «УФД/Бібліотека», бібліографи стали заносити до Електронного каталогу описи статей із періодичних видань та активно використовувати її можливості при виконанні бібліографічних запитів. З 2006 року бібліотека приймає активну участь у Корпоративному об’єднанні найбільших бібліотек міста зі створення інформаційних ресурсів.

Багато років Любов Олексіївна очолювала профспілковий комітет ЗОУНБ і запам’яталась як чуйна, уважна до проблем кожного, справедлива людина.

Набутий за десятиліття професійний досвід, життєву мудрість вона щедро передає молодим співробітникам, виховуючи їх на кращих традиціях бібліотечного життя.

Діяльність Любові Олексіївни Бєляєвої неодноразово відзначалася почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, місцевих органів влади.

Компетентність і високий професіоналізм, людські якості забезпечують їй авторитет і повагу у колективі, служать яскравим прикладом для молодих фахівців.

Жовтень, 2010 р.