Вы здесь

sigma2004
Андрухович Ю. - Лексикон інтимних міст

Нещодавно у фонд абонементу надійшла нова книга відомого українського пісьменика Андрухович Ю."Лексикон інтимних міст"

Март

"Лексикон інтимних міст"-так назвав свою нову книжку Юрій Андрухович.Він написав сто одинадцять історій про сто одинадцять міст, мандруючи Європою, Америкою та Україною.Критики назвали нове видання автобіографічним атласом внутрішнього світу письменника.Роман складається з окремих есе.Міста подані в алфавітному порядку.Найкращу настанову читачам своєї книги Андрухович дав сам:"Це таке запрошення для читача- викрий мене, дешифруй.Піймай мене за руку і звинувать.Це ж і є контакт, ми ж усі його прагнемо.Ця книжка мала бути енциклопедією.Звичайно ж - особистою, авторською,такою, що її пише одна людина.Енциклопедії прагнуть фундаментальності.Кожна спроба описати світ через тлумачення понять є максималізмом і межує з безнадійністю.Автобіографія, що накладається на географію як це назвати?Автогеобіографієя?Звучить надто складно - ніби якась тяжкостравна гекзаметрична "Батрахоміомахія".І що, до того ж, первинне в цьому поєднанні "біо"з "гео", що на що, власне кажучи,накладається?Ця книжка - спроба пережити їх ("гео" і "біо")як єдину і нерозривну цілість.Тобто змішати їх таким чином, щоб не було видно, де проходить межа, де закінчується одне й починається друге.Читаючи цю книжку, ви ледь не відразу ж зауважите нерівність її розділів (міст).Про неї сигналізують перш усього обсяги- що важливіше для автора місто, то більше про нього сказано.Так є не завжди і не всюди- ви обов'язково відчуєте,де це не так.Проте будуть серед вас і такі, хто , читаючи її в послідовності, продиктованій українською абеткою, зауважать виразно диспропорційне скупчення кульмінаційних міст (Нью-Йорк,Київ,Москва, Мюнхен, Львів,Прага)-фактично всіх, за винятком Берлина і Венеції, ближче до середине.Так ніби друга і заключна частина цього прихованого роману є вже тільки необов'язковим додатком.Звідси порада : якщо цю книжку вже й уявляти романом, то радше романом-пазлом, моделлю для збірки. Тобто романом, що його можна читати порізному, самому дозбираючи з його шматків бажану модель.Отже "Лексикон інтимних міст" увійшов до ТОП-13 найпопулярніших (платних) книг українців за підсумками онлайн-магазину ліцензійного електронного контенту Obreey Store.

Гость (не проверено)

Автор провинциален и мысли его скучны. Потеря времени. Не зря он не публикуется в Интернете, там "дурь каждого" видна сразу.

Март

О провинциальности автора  и его произведения может судить человек, который посетил хотя бы треть городов, о которых пишет автор. Вы можете соглашаться с автором или нет, но вы не можете следовать примеру сталинских времен : "Я Пастернака не читал, но я осуждаю...". И еще - Internet  не является панацеей.

Гость (не проверено)

Что-то я не видел запрета читать эту книжку тем, кто не посетил трети городов, и судить написанное. Это библиотекари запрещают?

Март

Запрет - это из "Советских времен", но и мое мнение единственное тоже: "поп Васька  дома Василий Иванович несет ребенка крестить

Добавить комментарий