Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
Оксана Забужко "Музей покинутих секретів"

Новий роман О. Забужко

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

Новий роман Оксани Забужко "Музей покинутих секретів", над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це - сучасний епос сучасної України : родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда - про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.Три покоління, три цілком різні епохи, з цілком відмінними умовами. І ті самі трагічні проблеми . Неможливо навіть сказати, в якій легше зберегти себе як людину, знайти себе, зцілитися, й не розсіятися на половинки, четвертинки, й інші подоби... . І саме це, мабуть, стержнева ниточка роману : як не зрадити себе. Ось, що каже сама авторка : "Цю книжку було задумано восени 1999-го, почато навесні 2002-го, і впродовж наступних семи років вона росла й розвивалася разом зі мною так, як хотілося схованій у ній правді, до котрої мені, достоту як у романі Дарині з Андріяном, належало "докопатися".Тому традиційна юридично-видавнича формула - мовляв, "усі персонажі й події в цьому творі є вигаданими, а всякі можливі збіги з реальністю випадковими", - сюди не пасує : цілком вигаданими в романі є тільки персонажі. Все, що з ними відбувається, дійсно відбувалося в свій час із різними людьми. І може відбутися ще. Власне, це й зветься реальністю".Власне українських публікацій, на підставі яких авторці далося б більш-меньш повнокровно виписати історію Гельці Довган і Адріяна Ортинського, було ще мізерно мало.Головним документальним джерелом була так звана "усна історія"- та, що зберігається в переказах.Отже , читаючи сагу ми всі відкриваємо не тільки історію України, але найголовніше ми відкриваємо себе для себе.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

Я смогла прочитать роман О. Забужко "Музей покинутых секретов" и была просто потрясена. Семейная сага плюс сны - это в украинской литературе встрачается впервые. Я много узнала про "Украинский дом" и трагическую судьбу его архитектора. Хотелось бы узнать, что правда, а что выдумка автора.Читается роман тяжело, но всеже есть свет в конце тунеля.

                                                                                         Ирина.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

Мене здивували секрети з мого дитинства - це зариті в землю дитячі секрети : іноді квіти, іноді гудзики, зламані сережки, або ще щось і це закрито склом, а потім зарито землею. Я навіть не здогадувалась у дитинстві (як і всі мої подруги), яке глубоке значення мають ці секрети. І я дуже вдячна О. Забужко, що вона відкрила мені очі та повернула мене у дитинство.

                                                                           Фаіна

Добавить комментарий