Вы здесь

Март
Оксана Забужко "Музей покинутих секретів"

Новий роман О. Забужко

Март

Новий роман Оксани Забужко "Музей покинутих секретів", над яким письменниця працювала багато років, перші критики вже встигли назвати шедевром, а авторку порівняти з Достоєвським і Томасом Манном. Це - сучасний епос сучасної України : родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда - про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.Три покоління, три цілком різні епохи, з цілком відмінними умовами. І ті самі трагічні проблеми . Неможливо навіть сказати, в якій легше зберегти себе як людину, знайти себе, зцілитися, й не розсіятися на половинки, четвертинки, й інші подоби... . І саме це, мабуть, стержнева ниточка роману : як не зрадити себе. Ось, що каже сама авторка : "Цю книжку було задумано восени 1999-го, почато навесні 2002-го, і впродовж наступних семи років вона росла й розвивалася разом зі мною так, як хотілося схованій у ній правді, до котрої мені, достоту як у романі Дарині з Андріяном, належало "докопатися".Тому традиційна юридично-видавнича формула - мовляв, "усі персонажі й події в цьому творі є вигаданими, а всякі можливі збіги з реальністю випадковими", - сюди не пасує : цілком вигаданими в романі є тільки персонажі. Все, що з ними відбувається, дійсно відбувалося в свій час із різними людьми. І може відбутися ще. Власне, це й зветься реальністю".Власне українських публікацій, на підставі яких авторці далося б більш-меньш повнокровно виписати історію Гельці Довган і Адріяна Ортинського, було ще мізерно мало.Головним документальним джерелом була так звана "усна історія"- та, що зберігається в переказах.Отже , читаючи сагу ми всі відкриваємо не тільки історію України, але найголовніше ми відкриваємо себе для себе.

Март

Я смогла прочитать роман О. Забужко "Музей покинутых секретов" и была просто потрясена. Семейная сага плюс сны - это в украинской литературе встрачается впервые. Я много узнала про "Украинский дом" и трагическую судьбу его архитектора. Хотелось бы узнать, что правда, а что выдумка автора.Читается роман тяжело, но всеже есть свет в конце тунеля.

Ирина.

Март

Мене здивували секрети з мого дитинства - це зариті в землю дитячі секрети : іноді квіти, іноді гудзики, зламані сережки, або ще щось і це закрито склом, а потім зарито землею. Я навіть не здогадувалась у дитинстві (як і всі мої подруги), яке глубоке значення мають ці секрети. І я дуже вдячна О. Забужко, що вона відкрила мені очі та повернула мене у дитинство.

Фаіна

Добавить комментарий