Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
Л.Дереш "Голова Якова"

Геніальні герої роману "Голова Якова" - "арт-менеджери" найвищого рівня.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

Про нову книгу Любка Дереша "Голова Якова" цікавіше говорити не в контексті еволюції Дерешевого письма, а в контексті еволюції самого Дереша. "Чудесне дитя" новітньої української літератури, швидко здобувши разголос і популярність не лише серед вітчизняних, а й зарубіжних читачів (книги молодого автора перекладені й видані багатьма мовами), невдовзі зникло з топів літературних дискусій і довколалітературних тусовок.

Існують припущення, що Дереш заглибився у вивчення й становлення власного "я" такою мірою, що це просто відсунуло літературні практики на другий план.

Можливо, і ця книга для автора є таким собі другорядним епізодом у невидимому для нас процесі самовдосконалення, наприклад. Однак і в "Голові Якова" знайдемо багато свідчень того, що тема пошуків свого "я" - гостро актуальна як для автора, так і для персонажів. У цьому сенсі новий роман Дереша є ідеологічним, хай навіть ідеологію цю відчитує і сповідує лише одна людина - сам автор.Утім, книга пересичена й загальнодоступними, сказати б - трендовими ідеологемами. Тут і так звана "нова релігійність", і хіпстерство, і досвід усіляких новітніх "тренінгів", і ще бозна-що.Усе разом це складає для автора той гумус, з якого врешті повинні прорости його, автора, індивідуальна ідеологія та приватна, замалим не субстанційна релігійність. А нам, читачам, залишаються ризиковані подорожі цими розбуялими джунглями соліптичної целюлози.

Отже, геніальний композитор Яків отримує від брата, політтехнолога, незвичну пропозицію - створити симфонію до відкриття Євро- 2012. Темні отці, які стоять за цим замовленням, впевнені, що лише йому до снаги створити музику, яка стане прологом апокаліпсиса. Але для цього йому доведеться зіграти на найпотаємніших струнах душі, а може, вмерти й відродитися знову...

Любов і смерть, європейська закуліса та світова змова, Шива, Вішну й персонажі з біблійними іменами, благо та галюцінації, алхімія та космічний футбол, Київ, Галичина і Євро-2012 - це оповідь про партнерські обов'язки та родинні зв'язки, про винайдення та відтворення звуків, але насамперед - про пошуки умиротворення.

 

Добавить комментарий