Вы здесь

Март
Р. Іваничук "Хресна проща"

"Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, - каже Роман Іваничук.

Март

Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, - каже Роман іваничук. - Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях". "Хресна проща" - це історичний роман, в якому поєднано різні часи : історія володорювання Данила Галицького, його сина Лева й славетного співця Митуси ; початок XX століття, коли парохом у селі Страдчі на Яворівщині був отець Миколай Конрад, український греко-католицький святий ; хрущовська "відлига", часи існування "Доморосів" - гуртка молодих студентів - філологів, одним із яких був і Роман Іваничук. Об'єднує ж ці всі часи Страдчівська печерська Лавра, а також запитання : "Як зберегти вірність, себе для своєї землі?". Мене ж здивувало те , що читаючи роман я відчуваю замкнуте коло, бо все повторюється у такі різні історичні часи : хрущовська "відлига" - це нащі надії на справжню свободу ; початок ХХ століття - це національне відродження, а потім перегибом ідея була загублена ; бортьба за владу, яка прийшла із нашого минулого і залишилась з нами у сьогоденні. Ми ходимо по колу. Чи є вихід?

А що ви думаєте з цього питання?

Март

Совсем недавно прочитала роман Р.Иваничука "Хресна проща" и меня просто потрясла сцена вандализма на кладбище и я подумала, что мы действительно находимся в замкнутом круге дикости и первобытного ужаса и чем дальше, тем надежды меньше на свет в конце тунеля

Светлана Николаевна.

Добавить комментарий