Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
М. Іванцова "Вітраж"

Міла Іванцова за освітою викладач французької та російської мов, викладала французьку в школі, ліцеї, Інстітуті туризму.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

Пізніше створила власні курси іноземних мов, потім круто змінила своє життя, зайнявшись нерухомістю, дизайном інтер'єрів, петриківським розписом, фотографією, а зрештою - літературною творчістю. Першим її романом українською мовою "Родовий відмінок" побачив світ 2009 року. Любить саджати дерева та квіти, збирає колекцію старовинних чавунних прасок і відтворює орігінальні картини на сканері за власною технологією.

Дія роману відбувається в сучасному Києві. Поліна, перекладачка з французької, має замовлення на переклад роману Француази Саган, але власні проблеми видаються їй набагато важливішими та болючішими, ніж "надумані прблеми ситих французьких дівчат" Робота не йде.

Все змінюється, коли раптом ламається комп'ютер. Дізнавшись паролі, програміст Богдан читає листування Поліни з "далеким другом", з якого довідується, що вона рано залишається сиротою і була вихована бабусею Ніколь, яка дивним чином після війни потрапила з Франції до Радянського Союзу. Також він дізнається, що Стефка - колишня подруга Поліни - написала книжку, привласнивши чужу історію. Богдан добуває цю книжку і влаштовує зустріч двох подруг.

Згодом Поліна дізнається справжню історію бабусі Ніколь...

Новий роман Міли Іванцової ні на хвилину не залишає читача байдужим. І головне - це доля  самої Француази Саган .Що ми знаємо про неї ? Ми знаємо, що вона написала близько сорока романів, оповідань, театральних п'єс. Що вона писала сценарії. Крім того зняла фільм, який виявився дуже невдалим. У середині п'ятдесятих разом з Роже Вадимом вона поставила балет, який без великого успіху йшов на сцені театру "Шанз Елізе". Власне, вона випробовола себе в різних сферах, але передусім була письменницею. 

Але чи багато ми знаємо про її  страждання ? Кого кохала вона і хто кохав, по-справжньому, її ?  Ми знаємо, що на перший гонорар вона купила  собі "Ягуар", а чи знаємо ми, що вона померла у злиднях, маючи великі борги перед державою?  Чи знаємо ми як ставився до неї син ? 

Ні і ще раз ні. І саме тому треба прочитати роман М. Іванцової  "Вітражі".  І замислитись, а яку цену ми платимо за вершину ? І чи варто?

Добавить комментарий