Вы здесь

Март
Б. Бойчук "Розанна з Нивок"

Богдан Бойчук - відомий український поет, прозаїк, драматург, перекладач, літературний критик, один із співзасновників і чільних представників  Нью-Йоркської групи.

Март

Припадково, чи з примхи автора, в романі "Розанна з Нивок" зустрічається двоє людей, які ніколи не повинні були зустрітися. Це розгониста й богемістична керамістка Розанна, яка завжди ходить в розбовтаному і обляпаному глиною одязі, та денді ювелір Орлик, який найбільше цінить вигляд людини й упорядковане життя. Ці несумісні персонажі проходять через конфлікти, непорозуміння, сварки і велику трагедію, яка стрясла їх обох, і доходять до глибокого кохання та остаточного смутку.

Як важко нам сприймати людину, яка так не схожа на нас і ще важче покохати цю протележність. Але страждаючи, ми розуміємо , шо кохання - це та мотузка, яка здатна  затримати нас на цій землі. Шкода, що не завжди...

Спвжиття духом.

Вона, мов метеор, зблиснула на мить у моєму житті й погасла.

Так... Погасла, але не покинула мене. Після її смерті моє життя змінилося тільки субтильно, але не драматично. Я далі продовжу дні в крамниці, далі проектую біжутерію і спілкуюся з клієнтами.

Бо люблю свою роботу.

Ліна, яка живе тепер з Віктором, ставиться до мене тепло й виконує свої обов'язки сумлінно й із захопленням.

Я задоволений нею.

Але вечорами я дуже рідко йду до ресторану. Мені приємніше вдома: варю собі вечерю, проектую біжутерію і читаю.

Перед сном заходжу до кімнати "полиць", сідаю в крісло, яке крутиться на всі боки, оглядаю кераміку й подумки розмовляю з Розанною.

Бо люблю її.

Часто буває так, що Розанна сідає мені на коліна, і ми разом подивляємо її роботи, в яких так багато унікальних деталей, так багато таємних вісток для мене, що, відкриваючи їх, я наче говорю з нею.

Але, на жаль, нам не дано двічі переживати ту саму мить буття.

Добавить комментарий