Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
А. Дністровий "Сніданок на снігу"

Анатолій Дністровий - сучасний український письменник, поет, есеїст, перекладач. Кандидат філософських наук. Член Асоціації українських письменників та українського центру Міжнародного ПЕН-клубу. Лауреат багатьох літературних премій, один із тих авторів, про кого повною мірою можна сказати "багатогранний" чи "неоднозначний".

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

      Свого часу Анатолій Дністрровий став відомим як письменник насамперед завдяки романам "Місто уповільненої дії", "Пацики" та "Патетичний блуд" (інша назва - "Тибет на восьмому поверсі"), що змальовували життя проблемних підлітків із тяжких дев'яностих. У романі "Дрозофіла над томом Канта" (2010) ми побачили вже зовсім іншого головного героя : викладача, кандидата філософських наук, мислителя і скептика. Утім, дещо поєднувало його з персонажами попередніх творів : прагнення бути незалежним від соціуму, а ще - сексуальна активність. Український чоловік, починаючи від "Енеїди" Котляревського,- завжди мачо, але ліричний і вразливий, який перебуває в ситуації вибору.

     Саме таким є герой нової повісті Анатолія Дністрового "Сніданок на снігу".

     Богдан Зарецький - колишній викладач медичного університету, котрого життя примусило піти в бізнес. Несподівано йому сподобалася креативна робота піар-менеджера з реалізації сучасного медичного обладнання - нечастий нині випадок втілення сковородинівської ідеї "спорідненої праці". Здається, світ і так не впіймав Зарецького, однак автор дарує своєму персонажеві можливість цілковитої втечі від світу, аби він міг зробити певний життєвий вибір. Як можна здогадатися, цей вибір стосується двох жінок : із однією з них, Віолетою, він тривалий час має стосунки, що вже втратили всілякий сенс ; із іншою - Людмилою - роман щойно зав'язується. У "Сніданку на снігу" багато опадів, лірики та еротики.Це ідеальна мелодраматична історія : мужній чоловік змагається зі стихією ; маленька, але сильна жінка бореться за своє щастя ; навіть коли сніг тане, це не стає початком кінця.

   

   

Добавить комментарий