Вы здесь

abon
Не в сети
Регистрация: 27/03/2013 - 13:47
М. Римар "Білий слон"

Марія Римар народилася в 1976 році у Івано-Франківську. Має дві вищі освіти - філологічну та юридичну. Впродовж восьми років працювала на FM радіо. Зараз працює за основним фахом - перекладачем. Цінує хороші книги, кіно й музику. Лауреат VI Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв та п'єс "Коронація слова" за роман "Білий слон".

abon
Не в сети
Регистрация: 27/03/2013 - 13:47

       У романі "Білий слон" читачу відкриваються чарівний світ Карпат з його неповторною природою, міфологією, енергетикою. Легенди, замовляння передано гуцульською говіркою, що дозволяє ще краще його відчути. Цей роман - запрошення зазирнути до глибин національного духу, услід за головним героєм та іншими персонажами віднайти себе справжнього.

    " Гілки шмагали по обличчю, він, як міг, відвертав голову, щоб без очей не залишитись. Андрій нісся лісом, пірнав у ямища, злітав на пагорки, ухилявся від гілок, що наче змовилися здерти йому з лиця шкіру. Більше за все він боявся спіткнутися голими ногами об каміння чи корінь і впасти. І тоді ззаду навалиться Та. Коли він одним духом злетів угору вздовж каменистого русла сухої ріки, вона, здається, відстала. А перед тим переслідувала його старою вирубкою, де він мало не поламав ноги. Там був схил, вкритий мохом. Він вискочив на нього й вирішив, що тут буде легше бігти. Виявилося, що мох вкриває прогнилі гілки та подекуди цілі стовбури дерев, зрубаних і не прибраних. Та це було не все. Шар гілок лежав поверх величезних каменюк. Якби він одразу не провалився обома ногами між каміння і не зрозумів, що це за підступне місце, то потім неодмінно зламав би ногу, якби провалився однією. Він стрибав з каменя на камень і радів, що босий. Мох обдирався з вогких каменів, ноги зісковзували, і вихід був один: стрибати так швидко, щоб на з'їхати в хижі щілини. В одному місці він наступив на гілку, вона зламалася, два протилежні кінці підлетіли в повітря, здійнявши цілий шмат моху, і в глибині він у одну блискавичну мить побачив чиїсь білі ребра. Когось, хто також біг, зламав ногу і вже нікуди звідси не дівся, так і залишився здихати".

 

Добавить комментарий