Вы здесь

abon
Не в сети
Регистрация: 27/03/2013 - 13:47
Д. Корній "Зворотний бік темряви"

Дара Корній увірвалася до сучасної літератури з романом "Гонихмарник", який посів третє місце на "Коронації слова - 2010". Також серед нагород авторки - відзнака "Друг читача", премія асамблеї фантастики "Портал - 2011" - "Відкриття себе" імені В. І. Савченка. Її нова сага про безсмертних уже встигла полонити серця шанувальників усієї країни!

abon
Не в сети
Регистрация: 27/03/2013 - 13:47

    Знаючи, що Дара Корній замислила серію фентезі про безсмертну Мальву, я з нетерпінням очікувала на продовження. Перший роман вийшов минулого року в "Клубі сімейного дозвілля" під назвою "Зворотний бік світла". А от і другий, "Зворотний бік темряви". Ще від початку було зрозуміло, що орати це поле - не зорати, що тішить вельми, бо так буває, коли письменнику є що сказати, і якщо той не поспішатиме, то скаже дуже багато. У другій книзі - більше розмов, суперечок, адже з першого роману вже відомо про те, що світів багато, і білих, і чорних, і рябих, і сірих, і про стосунки між ними, і персонажі ті самі, хоча й додалося трохи нових, отже, тепер можна дозволити собі більше рефлексій і роздумів.

     У другій книзі юна Мальва, одна з безсмертних, пробує пізнати світ темних, і що характерно, добровільно.І це логічно, бо не може бути світло без темряви, а темрява без світла. Є Білобог, і є Чорнобог, і є закон рівноваги. І Мальва не протиставляє світ темних світові світлих, як би мало бути за законом жанру, а намагається не порушити закону буття. Це - головний висновок, який вона отримує з цього цікавого і ризикованого досвіду. Світ, із якого черпала образи авторка книги, ми називаємо язичницьким, але великий християнський теолог сучасності Альберт Швейцер також проголосив свого часу схожий закон буття :  живи і давай жити іншим. Життя - це лише спосіб існування білкових тіл, і тих, хто намагається нас переконати в тому, що двигуном життя є боротьба між видами, яка автоматично продовжується в людському суспільстві, слухати в жодному разі не можна. Хоча б тому, що кожна із світових релігій закликає до гармонії, а не до конкуренції. Різниця лише в барвах, притаманних тій чи іншій цивілізації.

     Перед нами - фентезійний роман-виховання. Виховання почуттями - найперше, серед яких найглибше - співпереживання. Із цією книгою дорослі ніби повертають собі юність, таку беззахисну й безкомпромісну, для багатьох уже назавжди втрачену. А юні нехай спробують зрозуміти суть слів безсмертної Птахи:"Так, темні служать іншому боку. Але боку одного цілого. Для них сонце, земля, вітер, вогонь та вода не менша цінність і святість, ніж для нас. Ні, це не темних робота... Це зробили ті, хто вигадав нову філософію буття. Це робота сірих".

Добавить комментарий