Вы здесь

abon
М. Рудневич "Я з небесної сотні"

Нещодавно, 13 жовтня 2014, стали відомі довгі списки літературної нагороди ВВС, яку компанія присуджує україномовним творам. До двадцятки найкращих книг в номінації "Книга року ВВС - 2014" входить повість Марка Рудневича "Я з Небесної Сотні", яка з'явилася у продажу 11 вересня. Твір присвячений розгляду питання об'єднання українців і, врешті-решт, пробудження їх національної свідомості. Актуальність теми очевидна і немає сенсу  про неї говорити.

Про письменника цієї книги відомо небагато, але з упевненістю можна сказати, що він "був свідомим українцем".

abon

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя - про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції...

Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам'ятатиме простого хлопця зі щирою душею - Макса зі Сміли...

"Тепер нас називають Небесною Сотнею. Людям подобаються яскраві назви, і я їм за це не докоряю. Річ, звісно, аж ніяк не в назві, а в усіх тих, хто був тоді поруч зі мною. Річ у бабі Любі, і рудоволосому львів'янинові, і тому хлопцеві, котрий помер у лікарні від поранення в груди, і ще в багатьох-багатьох інших. Тих, що назавжди лишилися на Майдані.

Мені трохи шкода, що все вийшло не так, як я собі уявляв. Але якби в мене був вибір, я не змінив би жодної секунди. За останні дні я прожив ніби не одне, а десять життів, бо зрозумів, що означає любити по-справжньому.

Ох, моя рідна, найбільше, звісно, я завинив перед тобою! Наобіцяв сім мішків горішків, а свого слова, гад, не дотримав... Пробач, що покинув тебе і віддав перевагу іншій. Пробач, що любов розірвала мені серце, і я обрав її, цю вічно юну красуню з таким щемким іменем Україна.

Уся Небесна Сотня обрала Україну.

Ми всі назавжди лишилися на зимовій бруківці, щоб для неї настала нова весна.

А тобі, моя дівчинка, я скажу так. Не смій сумувати. Живи, радій, а вже ми з хлопцями за всім згори наглянемо".

Добавить комментарий