Творчість як основа розвитку читачів - дітей
 
 
 
 
 
 

 


Л М КОЖУХАР
завідуюча Мар'янівською сільською
бібліотекою-філіалом Куйбишевської ЦБС

 Сільські бібліотеки залишаються осередками збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села, виступають своєрідними організаторами спілкування сільчан, засобом підтримки їхньої духовності.

Наша бібліотека працює в тісній співпраці зі школою, у т.ч. - шкільною бібліотекою, Будинком культури, батьками. Бібліотека виховує у читачів-дітей шанобливе ставлення до книги і культурних надбань народу, до історії своєї малої батьківщини.

 Читачі - учні нашої школи, а також дошкільнята. Саме для них бібліотека проводить масові заходи: тематичні вечори, конкурси, вікторини і т. ін.

Найбільш вдало в нашій бібліотеці пройшов тематичний вечір Пейзажна лірика в українській поезії". Мета проведення цього вечора - виховання у підростаючого покоління любові до рідної природи, бажання оберігати її, щоб залишити своїм нащадкам те, що маємо зараз: оці ліси, річки, луки, озера...

Провели у цьому році вікторину Конкурс ерудитів" з семикласниками класом, читацьку конференцію Образ матері в українській поезії", ряд оглядів літератури для дітей як старшого шкільного віку, так середнього і молодшого. Проводяться бесіди на різні теми з читачами-учнями.

 У бібліотеці оформлено цілий ряд книжкових виставок на замовлення читачів. Так, старшокласниці дуже хотіли мати вдосталь літератури про схуднення. Довелося оформити книжкову виставку Схуднути - довше прожити". Ще учнів цікавить минуле села Мар'янівка, його історія. У нашій бібліотеці організовано виставку Село моє, моя перлина", на якій представлені публікації про сьогодення та досьє Минуле мого села". Виставка розповідає про односельців, їхні звитяги, досягнення, сільські будні й свята. І ще про те, яке село наше буде в майбутньому, що будуватиметься, що відкриється, які блага обіцяють нам кооператори, місцева влада.

Діє при бібліотеці клуб за інтересами "Поезія". Сюди записалися як малюки 1-4 класів, так і старші діти. Емблема клубу - книга з портретом О.С.Пушкіна, до якої вкладено старовинне перо. Девіз клубу - слова В.Маяковського:

 "Поэзия - та же добыча радия.
В грамм добыча, в год труды.
Изводишь единого слова ради
Тысячи тонн словесной руды".

Окрім запланованих заходів, у рамках клубу проводяться уроки римування.

Діти, особливо молодші, римують залюбки, пишуть щось своє, потаємне. І хоча їхні роботи ще зовсім слабенькі, читачі нашого клубу самоутверджуються, вчаться висловлювати думки на папері, виховують своє власне я".

Хочу додати, що велику допомогу у проведенні таких заходів нам надають методист та директор ЦБС, працівники районної бібліотеки для дітей. Вони добирають із своїх фондів необхідну нам літературу, допомагають у придбанні призів.

Ми підтримуємо зв'язок і з батьками маленьких читачів, які теж відвідують бібліотеку. Разом обговорюємо плани щодо керівництва читанням малечі, адже дитячої літератури нам не вистачає, особливо галузевої. Бажано було б придбати енциклопедії, словники, довідники - саме найнеобхідніше.

Мар'янівська бібліотека велика і простора. У нас є прекрасний, світлий читальний зал, де і діти, і дорослі читають, конспектують чи просто відпочивають, гортаючи нові журнали та газети.

З першого класу і до самого закінчення школи діти завжди з нашою бібліотекою. Разом ми радіємо і сумуємо, ділимося думками і планами, збагачуємося через спілкування.

 
 

 

 

   
Сільські бібліотеки
;