Вы здесь

Прес-конференція організаторів фестивалю «Історія.UА»

24 квітня відбулась прес-конференція організаторів фестивалю. Її учасники — представники Українського інституту національної пам'яті, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, обласної універсальної наукової бібліотеки, благодійного фонду «Лебедія», обласного методичного центру культури і мистецтва, Асоціації національних меншин Запорізької області, повідомили про особливості запорізького формату фестивалю «Історія.UА». Слід зазначити, що вперше фестиваль, започаткований Українським інститутом національної пам'яті, відбувся у Києві минулої осені під гаслом «Історія без брому і нафталіну». У 2018 році було вирішено зробити його мандрівним. Під час обговорення місця проведення вибір зупинився на м. Запоріжжі. І це не випадково, адже вже налагоджена певна співпраця з істориками Запорізького національного університету та Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації — спільно підготовлені дві збірки «Усна історія російсько-української війни 2014 - 2016» та «МАЙДАН від першої особи. Регіональний вимір».

Учасники прес-конференції повідомили, що протягом двох днів запоріжців очікують презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, лекторії. Так, відвідувачі бібліотеки отримають можливість взяти участь у презентаціях книг Павла Подобєда «З-під Конотопа до Арізони» (присвячена збройній боротьбі за незалежність України у 1917 - 1921 рр.), Ю. Іріоглу «Образ війни та насильства в усних наративах населення Південноі України кінця XX - початку XXI ст.», С. Громенка «Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року», перевидання «Острів Хортиця на Дніпрі» Я.П. Новицького; проектів Українського інституту національної пам'яті «Майдан від першої особи» та «Усна історія російсько-української війни», громадського просвітницького проекту «LIKBEZ. Історичний фронт»: від багатотомної популярної історії України до новітньої «Історії українського війська» (під час презентації будуть представлені видання та анонсовані нові проекти); настільних ігор від розробників («Мандрівка Україною», «Українська революція 1917- 1921рр.», «Незалежність»); засіданні круглого столу «Без брому і нафталіну: як відновлювати пам'ять і долати російську історичну пропаганду. Запорізькі виклики»; майстер-класах з пошуку документів в архівах СБУ заступника директора архіву СБУ А. Хромова, «Як цікаво оповідати про історію» відомого історика, телеведучого, журналіста Олександра Зінченка. Журналіст поділиться власним досвідом та розкаже про різні методи подачі історії. Крім цього, учасників фестивалю очікують лекції відомих українських та запорізьких істориків - В. В'ятровича, Ф. Турченка, Г. Шаповалова, В. Чопа, Ю. Щура, В. Стойчева, І. Реви.

Протягом фестивалю на площі перед бібліотекою відбуватимуться культурно-мистецькі акції «Патріотична весна» (благодійний фонд «Лебедія») і «Запорізькі обереги». У програмах - концертні виступи творчих колективів та окремих виконавців, виставки виробів запорізьких майстрів, бойової техніки, інсталяція воєнного намету, волонтерський ярмарок; майстер- класи і презентації неповторних рукотворів народних майстрів області, як із традиційних видів народного мистецтва (українська народна вишивка, ковальство, гончарство, декоративний розпис, народна лялька, бісероплетіння, різьблення), так і в сучасних та авторських техніках. 5 травня організатори фестивалю запрошують на майстер-клас гри на народних інструментах «Етно-інструменти — культурологічний зв'язок століть» від Євгена Жаворонкова та народного ансамблю пісні, та музики «Чумацький шлях», а також показовий виступ вихованців Запорізької ДЮСШ «Спас» з елементами боїв, акробатики, майстер-класи з володіння шаблею та інші інтерактиви.

5 травня передбачається допрем'єрний показ фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри» за участю акторів та режисера Олеся Янчука. Вихід фільму на широкі екрани в Україні запланований на осінь, але вже у травні його безкоштовно побачать у Запоріжжі під час фестивалю. Також у неділю, 6 травня, перед мешканцями виступить відомий гурт «Гайдамаки».

Добавить комментарий