Вы здесь

Март
В.Шкляр "Залишенець" (Чорний ворон)

Василь Шкляр... поклав край виснажливим дискусіям про непримиренність "масової" та "елітної" прози.

Март

Василь Шкляр - володар Гран-прі конкурсу "Коронація слова", літературних премій "Золоте перо", "Спіраль століть", "Золотой бабай", 1-ї премії Ліги українських меценатів "Ярославів вал" та інших ; автор бестселерів "Ключ", "Елементал", "Кров кажана". У новому романі, над яким автор працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок історії - повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Із глибин забуття виринає містична постать отамана Чорного Ворона, що переміг смерть...Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть, у прокльонах - анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам'яті упокореної маси ту їдею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили - але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис : "Воля України або смерть".Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони - залишенці - обрали собі смерть. Витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна та мовна граційність забезпечують романам Василя Шкляра статус яскравого, самобутнього явища в сучасній літературі. Василь Шкляр написав про свій роман : "Вожді, як маври, зробили свою справу і відійшли на еміграцію, а повстанці, марно чекаючи їхнього сигналу до всеукраїнського рушення, воювали ще майже десятиліття... Прототипом мого головного героя став один із найзагадковіших отаманів - Чорний Ворон.Українська літературна критика ненавидить стрімкий розвиток подій. Я не збираюся їй догождати, але в мене і крім сюжету є достатньо засобів, щоб тримати увагу читача, чий інтерес я ставлю понад усе.

Март

Мене вразило, як мало ми знаємо свою історію. Що ми знаемо про наш край - про атаманів і їх боротьбу? Ми бачили їх в художніх фільмах : "Свадьба в Малиновке", "Хождения по мукам", "Адьютант его происходительства" і все. Балаган, цирк і небільш. А це 13 років найдраматичніших сторінок нашої історії. Той, хто не знає своєї історії, той немає майбутнього. Можливо тому ми неможемо вийти на свій шлях національної гідності і досі.

Март

Мужество - это когда человек способен совершить поступок. Шкляр поразил меня тем, что не побоялся отказаться от "Шевченковской" премии. Это поступок, который можно назвать подвигом. Не каждый способен.

Добавить комментарий