Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
Н. Гурницька "Мелодія кави у тональності кардамону"

Наталія Гурницька - українська письменниця родом зі Львова. "Мелодія кави у тональності кардамону" - це плід її десятирічної праці, роман, що є чудовим зразком сучасної якісної жіночої прози, емоційної та інтелектуальної.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

Доля чи життя мають особливу властивість. Час від часу вони дарують знакові знайомства. Це може бути незвичайна людина або цікава книжка.

"Мелодія кави у тональності кардамону" - книжка з тієї "полички" української літератури, за якою всі ми встигли скучити. Тривалий час хотілося прочитати щось суто жіноче й суто про кохання, але щоб обов'язково "своє". Саме тому я щиро вдячна долі за цю книгу - драматичну історію кохання одруженого польського шляхтича та значно молодшої доньки греко-католицького священика за часів Австро-Угорської імперії середини XIX століття.

Мабуть, подібні історії траплялись завжди на всіх континентах. Є він, і є вона, а ще - десятки "ні" між ними. Заборонені почуття, здавалось би, приречені з першого погляду й подиху, без найменшого права на існування, проте вистраждані та вкарбовані в серце. Глибоко. Настільки, що глибше - хіба смерть. Невже з отаким коханням може бути просто? Ні. Звідси й сумніви, вагання, удари долі, містичні випадковості й несподівані відкриття. Драматичність сюжету когось захопить у полон, когось примусить здивуватися, мовляв, надто рідко подібне трапляється у реальності, однак будьте певні, що на вас чекає головний подарунок - дотик до таємниці на ім'я Жінка. Адже Наталія Гурницька "малює" душу головної героїні зсередини, малює неквапом, без поспіху, ретельно добираючи кольори та відтінки, аби читач помітив найменші порухи і зрештою відчув її геть усю, красиву і схвильовану : то я на таке здатна?

Спокійна і красива мова. Мелодія слів, справді, подібна до музики : часом меланхолійно-романтична, часом пристрасна  до шалу. Як би не кортіло швидше прочитати роман, він все одно "звучав" так,  як звучав. Тому не раджу поспішати, просто насолоджуйтесь, тим паче що на вас чекає ще й подорож у часі. Авторка майстерно описує життя Львова середини XIX століття, коли нічого зайвого, а таки почуваєшся часткою тієї доби з усіма її звичаями та законами.

Якби потрібно було передати сутність цієї книжки в кількох словах, то "Мелодія кави у тональності кардамону" - насамперед подорож до жіночого серця. А серце жінки в найголовнішому стале : воно вміє любити, - і байдуже, яке століття на календарі.

"Мелодія кави у тональності кардамону" - чуттєва та чутлива розповідь про те, як зі стуленого пуп'янка розвивається пишна квітка, як цнотлива дівчинка, вихована в пуританських традиціях, наважившись на стосунки зі зрілим чоловіком, перетворюється на самодостатню, сильну завдяки своєму коханню жінку".

                                             Роксолана Сьома, письменниця, володарка премії "Дебют року - 2012".

"Соковито написана історія любовної залежності - у всій її фатальній непоборності, у всій жорстокій і нечесній красі боротьби гідності з пристрастю, у всій невідворотності загибелі в цій боротьбі, яку немає іншого виходу, як визнати наприкінці долею".

                                                     Ольга Герасим'юк, телеведуча.

"Роман нагадав мені венеціанське мереживо, старовинне й вишукано гарне, а ще - симфонію кохання та шаленої до нестями пристрасті. І байдуже, що нас із героями розділяють сторіччя : є історії та почуття, які ніколи не зникають і не застаріють..."

                                          Наталка Шевченко, письменниця, лауреатка конкурсу "Коронація слова".

"Спочатку було віртуальне знайомство з пані Наталією Гурницькою, а вже потім із її романом, завдяки якому кілька вечорів набули стійкого присмаку кави та кохання."

                                         Олена Печорна, письменниця.

                                                      

                                                          

 

Добавить комментарий