Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
П. Яценко "Січкарня"

 Петро Яценко - український письменник. Народився у Львові 1978 р. Він - автор книг "Дерево Бодхі" (2011), "Львівська сага" (2010), "Повернення придурків" (2004), "Йогуртовий бог" (2002), лауреат літературних конкурсів "Смолоскип" та "Нові автори", редактор літературного сайту.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

 Один з яскравих представників нової літературної генерації львів'янин Петро Яценко творить у своїх романах самобутній львівський текст з надзвичайною позитивною енергетикою.У новому його романі, що грунтується на документальних матеріалах, зображена центральна Україна - невеличке село Шмирки неподалік подільських Товтр. Після століть життя на пухких і родючих чорноземах люди навертаються в нетипову й дивну для цих країв віру. Ця книжка - про безжальну Січкарню, яка перемелює людські долі, людський час і пам'ять.

"Там, де починається і споконвіку починався Південний Бог, де колись стояли високі гори, де є Меджибіж, де Кам'янець із кручами, що збуджують уяву, є шлях. На тім шляху, наче намистини, нанизані поміж численними озерами села і селища. Тут білі хати, і блакитні, і сірі, і обкладені плиткою. Як дивитися згори, то вся місцевість із озерними плесами покраяна на шматки гірчичних і жовто-салатових полів, розорані рівні прямокутники і темні від зелені лісосмуги..."

Це все про нас. Це ми втратили свій історичний шлях. Це ми заблукали. Можливо, прочитавши цю книгу ми повернемося до своєї Матері України.

Добавить комментарий