Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
І. Роздобудько "Одного разу..."

Ірен Роздобудько - талановита письменниця, поетеса, журналістка. Авторка понад 20 романів і 5 кіносценаріїв, лауреат багатьох престижних премій, неодноразова переможниця літературного конкурсу "Коронація слова"... Вона успішно працює в різноманітних жанрах, і кожний новий її роман - це справжня радість для читачів.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

    Найближчі друзі називають її Роздобудею, а комп'ютер весь час виправляє її прізвище на РОЗДОБУДЬМО. Вона ненавидить снобістські бутики й може дозволити собі одягатися на якомусь дешевому базарчику на Троєщині (Київ) або в Куала-Лумпурі (Малайзія). Часом вона з'являється на літературних тусівках у дуже крислатому чорному капелюсі, купленому після страшенних вагань у Варшаві на вул. Маршалковській.

    Років десять тому Ірен Роздобутько, а йдеться саме про неї, влаштовувала всіх. Суворі літературні метри поблажливо усміхалися до неї, плескали по плечу й бурмотіли : "Так-так, я переглядав (переглядала) твій детективчик. Ну що ж, цілком пристойно. Не гірше, як у Марініної...".

    Але мила й абсолютно передбачувана початківка раптом почала нахабно виламуватися з цієї детективної ніші й писати нестримно, шалено й дуже багато! Вона майстерно закручувала сюжет і раптом серед любовно-детективних пригод читач натрапляв на дуже пронизливі, часом жорстокі речі. І написано це було з таким болем, щирістю й відвертістю, що хотілося захистити цю невідому жінку з дивовижним ім'ям і ще дивовижнішим прізвищим: ІРЕН РОЗДОБУДЬКО.

    Літературні метри спершу здивувалися, а потім обурилися. Їхні закиди нагадували вигуки добропорядних комах, адресовані сердешній Дюймовочці: "У неї навіть немає вусиків! У неї навіть є талія!!!!"

   Але відсутність вусиків, необхідних кожній пристойній українській прозайці (Вона не пише про злягання на загидженому підвіконні обпльованого під'їзду! Вона не описує у конкретних подробицях геть усі органи партнерів і навіть не вживає такого любого кожній фемінізованій та гендернутій україській літераторці слова, як проміскуїтет!!!), - чомусь це не заважає IP збирати повні зали читачів, які цитують напам'ять уривки з її романів і просять пояснити, що означає картина Клімта, яка висить у готельному номері її героїні.

   Вона дуже хвилюється на цих зустрічах із читачами й чесно намагається пояснити, чому пише саме про це і саме так. Часом у неї зривається голос і тоді ті, хто зібрався, бояться, що вона, як тендітний метелик, може обпалити крильця й упасти в полум'я свічки.

   Аналізувати книжки Ірен Роздобутько - це все одно, що стерти блискучий різнобарвний пилок із крилець метелика, який після цього не зможе літати. Натомість, думаючи про її книжки, я згадую, що сказав один дуже гарний письменник, і мені здається, що він сказав це саме про неї: "Для того щоб стати письменником, треба мати наївність і безпосередність, а головне - особливий талант, надчутливість до всього, що відбувається навколо тебе".

   А ше треба сприймати життя оголеними нервами, і божевільно, щоденно працювати. І тоді поступово зітреться грань між реальним і вигаданим, тоді у сни почнуть приходити герої ще не написаних романів, тоді з'явиться нестерпна легкість буття.  Та нестерпна легкість, якою просякнуті всі романи непередбачуваної писменниці, яка не боїться бути щирою і не вкладається в прокрустову люльку суч-укр-літпроцесу.

   "Ця книжка для тих, хто ні в чому не боїться бути відвертим, для кого будь-яка невдача стає відліком нового життя, для тих, хто вірить у диво і в те, що "низьких стартів" не буває.

    Вона для молодих - аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і ... коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє - таке довге! - життя. І зрозуміли, що воно - прекрасне".

                                                                                   Ваша Ірен Роздобудько.

    " Одного разу тобі захочеться скласти мозаїку зі своїх спогадів, яскравих вражень, окрушин життєвого досвіду... А раптом вони стануть комусь у пригоді, а тобі таким чином вдасться зрозуміти себе, коли складеться вже цілісна картина?

      Ось таку своєрідну карту свідомості уклала відома українська письменниця Ірен Роздобудько в новій книзі, а заразом відповіла на ті  запитання читачів, які вони хотіли поставити, але не наважились...".

                                                                            Галина Пагутяк, письменниця.

                                                                                    

 

 

Добавить комментарий