Вы здесь

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51
В. Шкляр "Маруся".

Кожен його твір стає бестселером і витримує кілька перевидань. Автор славнозвісних романів "Залишенець" ("Чорний Ворон"), "Елементал",  "Ключ", "Кров кажана" - володар багатьох літературних нагород : міжнародних премій "Спіраль століть" та "Айстра", Гран-прі "Коронація слова", "Золотий Бабай", "Золоте перо", "Ярославів вал"... Але найпрестіжніша з них - народна Шевченківська премія, кошти на яку зібрали звичайні громадяни після того, як письменник з політичних мотивів відмовився від присудженої йому Нціональної премії імені Тараса Шевченка.

Март
Не в сети
Регистрация: 23/03/2010 - 12:51

     Над цим романом автор працював п'ять років. Як і в "Чорному Вороні", тут за кожною подією стоїть історичний факт. Бойовий шлях отаманші Марусі тісно переплітається з героїчно-трагічною долею Української Галицької армії, яка наприкінці літа 1919 року визволила Київ від московсько-більшовицьких окупантів, прте волею злого фатуму опинилася на межі цілковитої загибелі.

     " Та не кінь їх ошелешив, хоч було там чому дивуватися - срібний жеребець-араб мав лагідні блакитні очі, а дихав зміїним вогнем, роздуваючи рожеві оксамитові ніздрі,- однак приголомшив їх вершник, на тому коні чи, певніше сказати, вершниця, бо то була дівчина із золотою косою, що спадала на ліве плече з-під козацької смушевою шапки. Зодягнута була як парубок - полотняні штани, шевронові чобітки з острогами, туга домоткана сорочина, підперезана шкіряним паском, на якому щільно сиділа кобура з револьвером...

    на шлику гасло, написане синім чорнилом: "СМЕРТЬ ВОРОГАМ УКРАЇНИ!"

 

Добавить комментарий