Завантажити pdf

Економіку вважають наукою, можливо, не настільки складною, як фізика, але теж доволі непростою. Та чи справді економіка така вже складна? Звісно, ні, якщо пояснювати її простими словами. Саме тому вашій увазі пропонуємо нещодавно отримані видання, які світова економічна спільнота визнала бізнес-бестселерами, і в яких економіка, економічні механізми, різноманітні економічні аргументи та їх оцінка викладається по-новому. Адже у наш час знатися на економіці може і повинен кожен.
 
986125 65 Х12  Ха-Юн, Чанґ. Економіка. Інструкція з використання / Ч. Ха-Юн ; пер. з англ. Андрій Лапін. — К. : Наш формат, 2016. — 400 с. — (Світоглядна література).

Ця книга – про економіку як просту науку, яку здатен збагнути кожен. Автор – корейський економіст – показує нам «закритий» світ економіки, що приховується від загалу за купою чисел, заплутаних формул та незрозумілих термінів.

Серед усього іншого автор розмірковує над причинами світової кризи 2008-го року, над тим, чи справді люди бідні, бо ліниві, а усі багаті – працьовиті, а також чи може країна досягти економічних успіхів, перестибнувши через етап індустріалізації. І все це – доступною, подекуди жартівливою, мовою. 

Починається книга з Інтерлюдії 1 «Як читати цю книгу», в якій автор пропонує кілька способів читання в залежності від того, скільки у вас є вільного часу: якщо 10 хвилин – то прочитати назви розділів і першу сторінку кожного з них; якщо кілька годин – два перших розділи й епілог; якщо півдня – лише заголовки, назви розділів і висновки, виділені курсивом майже в кожному розділі; якщо у вас є час і терпіння — прочитати від початку до кінця (бо це найкращий спосіб!). І той, хто це зробить, наприкінці книги зможе сказати, що має уявлення про те, як насправді працює світовий економічний механізм.

986190 65.509 Г70 Горовіц Б. Безжальна правда про нещадний бізнес. Розбудова бізнесу в умовах невизначеності / Бен Горовіц ; пер. з англ. Олена Замойська. — Вид. 3-тє, вип. — К. : Наш формат, 2016. — 240 c. 

Протягом кількох останніх років бізнес-гуру, інвестор Кремнієвої долини, американський підприємець у галузі новітніх технологій Бен Горовіц узагальнював свій досвід у серії постів у блозі, які прочитали мільйони людей. На підставі цих матеріалів і виникла відверта книга про бізнес, не подібна до сотні інших видань. 

Автор не пропонує готових рецептів успіху й аргументовано пояснює, чому таких рецептів не існує. Горовіц розповідає, що в бізнесі, як і в житті, передусім потрібно розмежовувати своє сприйняття і факти, особисте та професійне, і тоді навіть рішення звільнити кращого товариша ні для кого не стане катастрофою. Увесь свій досвід керування людьми, боротьбу з їхніми інтригами, пошуки найкращих фахівців Бен Горовіц подає як інструкцію до дії, зрозумілу кожному. 

Бізнес-дійсність – нещадна, наче життя у гетто, про яке співають часто цитовані автором репери. А ваші шанси дорівнюють шансам програти. Створення компанії неминуче пов’язане з потраплянням у складні ситуації і тяжкими часами. Обставини можуть відрізнятися, але загальні закономірності і отримані уроки не втрачають своєї актуальності. Тому ця книга не для тих, хто шукає легких відповідей, а для тих, хто знає: запитань завжди більше, ніж відповідей, а перемагають у бізнесі тільки найвідважніші.

986371 65.9(7США) Ш39 Шей Т. Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії / Тоні Шей ; пер. з англ. Анатолій Саган. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 286 с.

Автор книги більшу частину свого життя був підприємцем, працював консультантом та інвестором у компанії Zappos, яку згодом очолив та виплекав з практично нульових прибутків до річного обороту з продажів більш як на мільярд доларів. А ще Тоні Шею вдалося створити величезне товариство однодумців, справжніх друзів і фанатів своєї справи, колективними зусиллями виробити корпоративний набір із десятьох засадничих принципів, які зв’язали їх в єдине ціле та стали важливою віхою на шляху до своєї мети.

Автор не замислював це видання як повну історію Zappos або якоїсь іншої компанії, де він перед тим працював. Також не намагався створити повноцінну біографію. Мета книги – дати певну картину шляху, який він подолав, намагаючись з’ясувати, як стати щасливим у бізнесі та в житті. 

«Доставка щастя» — розповідь про великі гроші, велику дружбу і щире людинолюбство; коли за сім’ю не лише кревні родичі, а й працівники, клієнти і навіть конкуренти. Ця історія про хист людини щомиті наповнювати своє життя сенсом, надавати йому елементів інтриги задля особистого щастя і щастя людей, які тебе оточують; викладатися на повну – хай то буде вчасна доставка замовлення клієнтові чи підкорення Кіліманджаро. 

986377 32.81 Ф79 Форд М. Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття / Мартін Форд ; пер. з англ. Володимир Горбатько. — К. : Наш формат, 2016. — 400 с. : рис. 

 У книзі року Financial times американський футуролог з Массачусетського технологічного інституту Мартін Форд скрупульозно досліджує технологічні інновації і моделює недалеке майбутнє, коли машини замінять людей і заживуть своїм життям. Адже розпочалася нова доба, яка буде визначатися фундаментальним зрушенням зв’язків між робітниками та машинами. 

Звісно, рушієм цього прогресу є безупинне прискорення розвитку комп’ютерних технологій. Тимчасом більшість людей уже встигли познайомитися з законом Мура – добре перевіреним на практиці, за яким обчислювальна здатність зростає приблизно вдвічі за кожні півтора-два роки. Утім наразі ще не кожен цілком усвідомив потенційні наслідки цього надзвичайно показного прогресу, який підштовхує нас до тієї критичної межі, перетин якої неминуче зробить всю економіку значно менш трудомісткою.

Усе це свідчить про те, що на нас чекають переміни, які призведуть до величезного напруження, як в економіці, так і в суспільстві. Ніхто не ставить під сумнів здатність технології спустошити цілі галузі промисловості й докорінно змінити конкретні сектори економіки та ринку робочої сили. В своїй книзі автор ставить ширше запитання: Чи здатен прискорений розвиток технологій дестабілізувати всю нашу систему так сильно, що може виникнути потреба в її фундаментальній реконструкції заради збереження суспільного благополуччя й процвітання? 

986353 60.5 А29 Аджемоґлу Д. Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності / Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон ; пер. з англ. Олександр Дем'янчук. — К. : Наш формат, 2016. — 440 с. : іл. 

Книга написана професором кафедри економіки Гарвадського університету Дароном Аджемоґлу та економістом і політологом, професором Школи публічної політики імені Гарріса Університету Чикаго Джеймсом Робінсоном та визнана бестселером New York Times та Wall Street Journal. 

Вона про разючі відмінності в доходах і стандартах життя, що відділяють такі багаті країни світу, як США, Великобританія та Німеччина, від бідних на кшталт тропічної Африки, Центральної Америки й Південної Азії. Пересічний громадянин Єгипту має доходи близько 12% доходів громадянина США, середня тривалість його життя менша на 10 років, 20% населення живуть в умовах крайньої бідності. Ця різниця відчутна, однак усе ж досить мала, якщо порівнювати США з найбіднішими країнами світу – Північною Кореєю, Сьєрра-Леоне та Зімбабве, де більша частина всього населення живе за межею бідності.

Авторам у своїй книзі вдалося, здавалося б, неможливе – відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші – бідні? Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення. Вони переконані: країни стали найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільства, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим.

986265 65.509 К60 Коллінз, Д. Величні за власним вибором. Невідомість, безлад та успіх — чому деякі процвітають усупереч всьому / Джим Коллінз і Мортен Т. Хансен ; пер. [з англ.] Владлена Заборова. — 2-ге вид. — К. : Наш формат, [2016]. — 368 с. : рис. — (Світоглядна література).

Автори книги – американський бізнес-консультант, письменник, дослідник Джеймс Коллінз та бізнес-експерт, професор кафедри менеджменту Каліфорнійського університету в Берклі Мартен Хансен, шукають відповіді на запитання: у чому полягають відмінності величних від просто хороших за конкретних обставин? Чому в умовах економічної нестабільності одні компанії процвітають, інші ж – занепадають? Який відсоток удачі в людських досягненнях? В основі бестселера – багаторічне дослідження, що допомогло сформулювати головні принципи ведення бізнесу в несприятливих умовах. Використовуючи інструментарій наукового аналізу, автори формують гіпотези, які підтверджують або спростовують фактами.

Живі легенди менеджменту порівнюють лідерів різних типів, аналізують стратегічні рішення та помилки компаній. Адже середовище не визначає, які компанії процвітатимуть у хаосі, а які – ні. Визначають люди. Люди, що керують і створюють команди, організації, започатковують культури, встановлюють цінності, прямують до мети й досягають великих, складних, відчайдушних цілей. Автори звертаються до потенційних читачів з таким закликом: «Якщо ви не бачите перспектив розвитку в найближчі десятиліття або хочете наступати на граблі власних помилок постійно – не читайте цю книгу».

Марина Маслова, відділ наукової інформації та бібліографії.