У липні 2024 року Регіональний консультаційно-тренінговий центр Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки провів серію онлайн-тренінгів для бібліотек — Хабів цифрової освіти. Ці заходи, спрямовані на підвищення цифрових компетенцій, зібрали близько 70 бібліотечних фахівців з Запорізької та Дніпропетровської областей.
Тренінги проходять у рамках масштабного проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках — Хабах цифрової освіти». Ініціатива реалізується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.
Програма тренінгів охопила широкий спектр тем:
-
Особливості роботи бібліотек як Хабів цифрової освіти.
-
Можливості порталу «Дія. Освіта».
-
Методи дослідження цифрових потреб громади.
-
Організація роботи Хаба з урахуванням потреб користувачів.
-
Спектр цифрових послуг, доступних у Хабах.
-
Розвиток навичок ефективної комунікації.
Особливу увагу учасників привернув тренінг «Відповідальне медіаспоживання», який провела запрошений експерт — Світлана Богдзієвич, медіатренер, фасилітатор медіахабу та заступник директора Запорізької гімназії № 93. Під її керівництвом учасники:
-
Ознайомились з актуальними дослідженнями індексів медіаграмотності.
-
Розглянули можливості залучення користувачів бібліотек до заходів з посилення інфомедійної компетентності.
-
Взяли участь в антифейковій інтелектуальній грі «Шахрайські схеми» від проєкту «НотаЄнота».
Здобуті знання та навички координатори Хабів цифрової освіти застосують на практиці, допомагаючи мешканцям своїх громад освоїти державні електронні послуги, а також надаючи доступ до безкоштовного навчання на платформі «Дія. Освіта».
Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хабу цифрової освіти у бібліотеці.
Завдяки таким ініціативам бібліотеки трансформуються у сучасні центри цифрової освіти, відіграючи ключову роль у підвищенні цифрової грамотності населення України.
#цифрова_освіта #cyfra_library