Лариса ДОЛИНА,
директор ЦБС для дорослих
У рік культури в Україні централізована бібліотечна система для дорослих розробила програму "Українська культура: минуле та сучасність". На думку бібліотекарів, прилучення юнацтва до духовних витоків нашого народу, з його кращими традиціями та цінностями, дуже важливе. Адже якщо людина знає свої корені, культуру своїх предків, знає й цінує прекрасне, то вона стає добрішою й людянішою.
З цією метою в рамках програми протягом року було проведено конкурс книжкових виставок та конкурс масових заходів серед бібліотек міста. Всі бібліотеки взяли активну участь у конкурсі, проявили творчість і знайшли неординарні підходи до проведення масових заходів та підготовки книжкових виставок.
Так, бібліотека імені А. Чехова, що на Правому березі, провела інтелектуальну гру — краєзнавче казино зі старшокласниками СШ № 73. Це була дійсно гра в рулетку, але, щоб отримати призи, треба було відповісти на багато цікавих питань про наш Запорізький край, і молоді люди відповідали блискуче.
Бібліотека імені П. Осипенко (Осипенківський мікрорайон) провела зі старшокласниками СШ № 29 ток-шоу “Інформаційний бум: благо чи загроза?”. До речі, бібліотекарі, не маючи комп'ютера, так яскраво представили спілкування через Інтернет, що це все стало зрозуміло й тим, хто ніколи в Інтернеті "не бував".
У бібліотеці імені Комарова (Комунарський район) було проведено ліричний вечір-зустріч "Небо поезії", на якому звучала чарівна поезія й чудова музика. Гостями бібліотеки стали Світлана Скорих, Тетяна Богданова, Ольга Лебединська — члени асоціації молодих поетів "Кільце". На цьому вечорі зробили пробу пера учні СШ № 84. Вони представили свої вірші на суд всіх присутніх.
Не можна не розповісти про музично-літературне свято "Тепло свого серця я Україні віддаю", яке підготували працівники бібліотеки-філіалу імені Б. Хмельницького, що в Заводському районі. У просторій залі бібліотеки було тісно від учасників та гостей, які прийшли на свято. А це — учні школи № 46, початкової школи "Барвінок", юні майстри Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району. Звучали вірші й музика про чудову нашу мову, а окрасою свята стали танцюристи у яскравих костюмах те виставка поробок юних майстрів прикладного мистецтва.
Стало вже доброю традицією, ще міські бібліотеки для дорослих знайомлять своїх читачів з літераторами, акторами та іншими діячами культури міста Запоріжжя. Тому на конкурс, що проходив протягом цього року, бібліотеки підготували та представили масові заходи за участю цікавих і відомих людей у нашому місті. Юнацька бібліотека імені О. Шляхової організувала й провела годину духовного спілкування "Ми українці — це наша земля", де гостем був актор Українського обласного драматичного театру, заслужений артист України Іван Смолій. Бібліотека імені Т.Шевченка (Шевченківський район] провела літературну годину-зустріч з Пилипом Юриком — запорізьким письменником та журналістом. Бібліотека імені В.Маяковського організувала для старшокласників СШ № 78 презентацію книги голови обласної організації охорони пам'ятників Михайла Сидоренка "Пам'ять не вкривають сніги”.
Управління культури міської ради виділило кошти на призи переможцям конкурсу та нагородило їх почесними грамотами.
Сподіваємось, що ми робимо корисну справу, коли організуємо і проводимо подібні заходи.