Лариса ДОЛИНА,

директор ЦБС для дорослих

 

 

Конкурси засвідчили — у нас талановитий народ

У рік культури в Україні цент­ралізована бібліотечна система для дорослих розробила програму "Ук­раїнська культура: минуле та су­часність". На думку бібліотекарів, прилучення юнацтва до духовних витоків нашого народу, з його кра­щими традиціями та цінностями, ду­же важливе. Адже якщо людина знає свої корені, культуру своїх предків, знає й цінує прекрасне, то вона стає добрішою й людянішою.

З цією метою в рамках програми протягом року було проведено кон­курс книжкових виставок та конкурс масових заходів серед бібліотек міста. Всі бібліотеки взяли активну участь у конкурсі, проявили творчість і знайшли неординарні підходи до проведення масових за­ходів та підготовки книжкових виста­вок.

Так, бібліотека імені А. Чехова, що на Правому березі, провела інтелекту­альну гру — краєзнавче казино зі старшокласниками СШ № 73. Це бу­ла дійсно гра в рулетку, але, щоб от­римати призи, треба було відповісти на багато цікавих питань про наш Запорізький край, і молоді люди відповідали блискуче.

Бібліотека імені П. Осипенко (Осипенківський мікрорайон) прове­ла зі старшокласниками СШ № 29 ток-шоу “Інформаційний бум: благо чи загроза?”. До речі, бібліотекарі, не маючи комп'ютера, так яскраво представили спілкування через Інтернет, що це все стало зрозуміло й тим, хто ніколи в Інтернеті "не бу­вав".

У бібліотеці імені Комарова (Комунарський район) було проведено ліричний вечір-зустріч "Небо поезії", на якому звучала чарівна поезія й чу­дова музика. Гостями бібліотеки ста­ли Світлана Скорих, Тетяна Богданова, Ольга Лебединська — члени асоціації молодих поетів "Кільце". На цьому вечорі зробили пробу пера учні СШ № 84. Вони представили свої вірші на суд всіх присутніх.

Не можна не розповісти про музично-літературне свято "Тепло сво­го серця я Україні віддаю", яке підго­тували працівники бібліотеки-філіалу імені Б. Хмельницького, що в Заводському районі. У просторій залі бібліотеки було тісно від учас­ників та гостей, які прийшли на свято. А це — учні школи № 46, по­чаткової школи "Барвінок", юні майстри Будинку дитячої та юнаць­кої творчості Заводського району. Звучали вірші й музика про чудову нашу мову, а окрасою свята стали танцюристи у яскравих костюмах те виставка поробок юних майстрів прикладного мистецтва.

Стало вже доброю традицією, ще міські бібліотеки для дорослих знайомлять своїх читачів з літераторами, акторами та іншими діячами культури міста Запоріжжя. Тому на конкурс, що проходив протягом цього року, бібліотеки підготували та представили масові заходи за учас­тю цікавих і відомих людей у нашому місті. Юнацька бібліотека імені О. Шля­хової організувала й провела годину духовного спілкування "Ми українці — це наша земля", де гостем був ак­тор Українського обласного драма­тичного театру, заслужений артист України Іван Смолій. Бібліотека імені Т.Шевченка (Шевченківський район] провела літературну годину-зустріч з Пилипом Юриком — запорізьким письменником та журналістом. Бібліотека імені В.Маяковського ор­ганізувала для старшокласників СШ № 78 презентацію книги голови об­ласної організації охорони пам'ят­ників Михайла Сидоренка "Пам'ять не вкривають сніги”.

Управління культури міської ради виділило кошти на призи перемож­цям конкурсу та нагородило їх по­чесними грамотами.

Сподіваємось, що ми робимо ко­рисну справу, коли організуємо і проводимо подібні заходи.