Завантажити pdf
Відкрити презентацію

Від укладача

2020 рік назавжди увійде у світову історію тим, що все людство опинилося перед важким випробуванням пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Ця пандемія показала, наскільки вразливі та непідготовлені країни до глобальних загроз; наскільки необхідним є вироблення нових механізмів управління на загальносвітовому, національному та локальному рівнях; наскільки важливою є чесність, відкритість і відповідальність урядів країн та міжнародних організацій у наданні правдивої та повної інформації.

Наразі у мережі Інтернет існує безліч міфів та дезінформації щодо коронавірусу. Гостро постала потреба в узагальненні офіційних джерел науково обґрунтованої інформації щодо COVID-19, оскільки проблема має досить масштабний характер.

Саме тому відділ наукової інформації та бібліографії КЗ «ЗОУНБ» ЗОР підготував вебліографічний покажчик «Світ під час пандемії COVID-19: нові виклики та загрози», сподіваючись внести свій вклад у забезпечення протидії дезінформації та боротьбі з коронавірусом в Україні.

Покажчик вміщує повнотекстові відкриті інтернет-ресурси із наукових збірників, часописів, професійної періодики, матеріалів науково-практичних конференцій (які мають електронну версію).

Структурно видання складається із окремих розділів, які містять законодавчо-нормативну базу, матеріали з політико-правових, медико-біологічних, соціально-психологічних, економічних, освітніх та мовних сфер, що зазнали істотних змін та проблем через пандемію (окремі розділи поділяються на підрозділи). Покажчик має вступну статтю та додатки (наочну інформацію Міністерства охорони здоров’я України).

Джерела у розділах розташовані за абеткою авторів або назв. Виключення становить розділ «Законодавчо-нормативна база України», в якому законодавчі та нормативні документи зібрані у межах відповідальності окремих державних органів та подані у зворотно-хронологічному порядку. Кожний бібліографічний опис має свій ідентифікаційний номер.

Добір матеріалів закінчено у лютому 2021 року.

Тематичне наповнення видання дозволяє використовувати його спеціалістам відповідних галузей, студентам, та всім, хто зацікавлений в отриманні різноманітної офіційної та науково-практичної інформації про пандемію гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Вступ

Сьогодні весь світ потрапив у надзвичайну ситуацію, яка об’єднала медичні, соціальні, економічні та політичні явища, наслідки яких ще важко оцінити, зрозуміти, прогнозувати.

Пандемія коронавірусу, яка потрясла світ, ляже довгою тінню на багато років. Вона ставить перед людством неймовірні виклики, які збігаються з іншими негативними мегатенденціями та невирішеними економічними, соціальними та політичними проблемами. Величезні наслідки пандемії та втрати від неї людські та соціальні, економічні та фінансові будуть повністю оцінені тільки через деякий час постфактум. Хтось не втратить нічого, інші втратять все, іноді навіть своє життя.

Перші випадки зараження раніше невідомим захворюванням були зафіксовані в кінці 2019 року в китайському місті Ухань з більш ніж 11- мільйонним населенням. У січні 2020 року влада Китаю повідомила Всесвітню організацію охорони здоров’я про перших пацієнтів, які перебували в тяжкому стані з пневмонією невідомої етіології, та про першу смерть від неї.

У подальшому факти захворювань і смертей охоплювали все більше держав світу, а загадковій інфекції присвоїли назву COVID-19. Долаючи кордони, COVID-19 стрімко крокував планетою.

Коронавірусна інфекція COVID-19 – гостра респіраторна інфекція, симптомі якої варіюються від легкого грипоподібного захворювання до тяжкої вірусної пневмонії та ГРДС (гострого респіраторного дистрес-синдрому) з летальним наслідком.

Згідно з даними ВООЗ, до найпоширеніших симптомів COVID-19 належать: лихоманка, втома та сухий кашель.

Іншими поширеними симптомами є задишка та міалгії, дещо рідше зустрічаються анорексія та біль у горлі. Менш поширеними симптомами COVID-19 є запаморочення, головний біль, ринорея, біль у грудях і кровохаркання.

За даними одного італійського дослідження, близько 53% госпіталізованих пацієнтів відзначали розлади смаку або нюху.

Існують дані про дерматологічні прояви COVID-19 (петехії, уртикарний висип, везикули та ін.).

Коронавірус передається переважно повітряно-крапельним шляхом, а контактна передача через поверхні є рідкісною. В одній із останніх публікацій в Lancet зазначається, що попередні уявлення про здатність вірусу довго виживати на поверхнях та передаватися через них – перебільшені.

Якщо людина відчуває у себе симптоми COVID-19 за рекомендаціями МОЗ України потрібно:

  • Залишатися вдома.

  • Подзвоніти своєму сімейному лікарю.

  • Описати йому симптоми, історію подорожей. Розказати про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані.

  • Виконувати інструкції свого лікаря.

  • У невідкладних станах – температура вище 38, яка не збивається, ускладнене дихання – терміново викликати «швидку» за номером 103.

За даними ВООЗ, високий ризик розвитку тяжкого перебігу COVID-19 і смерті відзначається серед людей віком > 60 років і осіб із супутніми захворюваннями:

  • тяжкими хронічними захворюваннями легень і серцево-судинної системи;

  • нирковою недостатністю;

  • імуносупресивними станами (первинними і вторинними імунодефіцитами);

  • тяжкими алергічними захворюваннями або станами;

  • автоімунними захворюваннями.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) основний тест, який виявляє наявність вірусу на ранній стадії захворювання. Для тесту у людини беруть мазок з носа або горла. Щоб результати були достовірними, найкраще здавати ПЛР-тест вранці.

Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються.

Поки кілька перспективних вакцин-кандидатів досі перебувають на стадії розробки, деякі проходять стадію затвердження, а такі вакцини, як Pfizer/BioNTech, Moderna та Oxford-AstraZeneca та ін., уже схвалені для використання та використовуються національними регуляторними органами окремих країн. Гонка за безпечну та ефективну вакцину вступила у нову фазу.

В Україні почалась кампанія вакцинування проти ковіду вакциною Covishield, виготовленою за ліцензією Oxford-Astrazeneca. Щеплення планують проводити в два етапи з наступним інтервалом.

За даними, опублікованими в Lancet 19 лютого, ефективність першої дози вакцини протягом 90 днів складала 76%. Ефективність вакцини після другої дози залежала від часового інтервалу між дозами: найвищою (81,3%) вона була, коли інтервал складав 12 тижнів і більше.

Дорожня карта з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні визначає, що вакцинація відбуватиметься етапами. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим.

Серед пріоритетних груп люди, найбільш уразливі до COVID-19 або від яких залежить життєдіяльність країни, надання допомоги громадянам та їхній захист. Здебільшого до цих груп входять ті, хто взаємодіє з великою кількістю людей, працівники системи охорони здоров’я, а також усі, хто ризикує отримати серйозні ускладнення.

Ось декілька запобіжних заходів, які ви та ваша родина можете вжити, щоб уникнути інфікування до ванцінації:

  • Часто мийте руки з милом і водою або протирайте їх розчином на спиртовій основі.

  • Дотримуйтесь фізичної дистанції у 1,5-2 метри з іншими людьми.

  • Якомога раніше звертайтеся за медичною допомогою, якщо у вас або дитини підвищена температура, кашель, утруднення дихання або інші симптоми COVID-19.

  • Уникайте людних місць, закритих приміщень з поганою вентиляцією, намагайтеся дотримуватися фізичної дистанції з іншими людьми в громадських місцях.

  • Носіть маски, коли перебуваєте в громадських місцях, де вірус може передаватися між людьми і де дотримуватися фізичної дистанції неможливо.

  • Добре провітрюйте всі приміщення.

За матеріалами відкритих інтернет-джерел

Законодавчо-нормативна база України

Закони та постанови Верховної Ради

  1. Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 17 груд. 2020 р. № 1113 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1113-20#Text

  2. Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 4 груд. 2020 р. № 1075 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1075-20#Text

  3. Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Закон України від 4 груд. 2020 р. № 1072 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1072-20#Text

  4. Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Закон України від 4 груд. 2020 р. № 1071 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1071-20#Text

  5. Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 2 груд. 2020 р. № 1030 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1030-20#Text

  6. Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 6 листоп. 2020 р. № 1000 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1000-20#Text

  7. Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз : Постанова Верховної Ради України від 20 жовт. 2020 р. № 937 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/937-20#Text

  8. Про безпеку педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти під час пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) : Постанова Верховної Ради України від 19 верес. 2020 р. № 922 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/922-20#Text

  9. Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 18 черв. 2020 р. № 733 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/733-20#Text

  10. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 18 черв. 2020 р. № 731 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/731-20#Text

  11. Про внесення зміни до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 : Закон України від 18 черв. 2020 р. № 728 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/728-20#Text

  12. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 : Закон України від 16 черв. 2020 р. № 692 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/692-20#Text

  13. Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19 : Закон України від 16 черв. 2020 р. № 691 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/691-20#Text

  14. Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 13 трав. 2020 р. № 591 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/591-20#Text

  15. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 7 трав. 2020 р. № 587 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/587-20#Text

  16. Про внесення зміни до пункту 20 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 13 квіт. 2020 р. № 558 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/558-20/sp:max100#Text

  17. Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 13 квіт. 2020 р. № 555 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/555-20/sp:max100#Text

  18. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 30 берез. 2020 р. № 540 [із змін. та доп., станом на 18 черв. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/540-20/sp:max100#Text

  19. Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 30 берез. 2020 р. № 539 [із змін. та доп., станом на 4 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/539-20#n13

  20. Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 17 берез. 2020 р. № 533 [із змін. та доп., станом на 4 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-20/sp:max100#Text

  21. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) : Закон України від 17 берез. 2020 р. № 530 [із змін. та доп., станом на 4 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20/sp:max100#Text

Укази Президента

  1. Про Координаційну раду з протидії поширенню COVID-19 : Указ Президента України від 25 берез. 2020 р. № 88 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/88/2020/sp:max100#Text

  2. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» : Указ Президента України від 13 берез. 2020 р. № 87 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/87/2020/sp:max100#Text

Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів

  1. Про виділення коштів для надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 11 груд. 2020 р. № 1230 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1230-2020-%D0%BF#Text

  2. Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 9 груд. 2020 р. № 2133 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1233-2020-%D0%BF#Text

  3. Деякі питання реалізації статті 3 Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» : Постанова Кабінету Міністрів України від 9 груд. 2020 р. № 2131 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1231-2020-%D0%BF#Text

  4. Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 9 груд. 2020 р. № 1236 [із змін. та доп., станом на 5 лют. 2021 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1236-2020-%D0%BF#Text

  5. Про виділення коштів для надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 9 груд. 2020 р. № 1232 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1232-2020-%D0%BF#Text

  6. Про виділення коштів для закупівлі медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, пов’язаних з наданням медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листоп. 2020 р. № 1197 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1197-2020-%D0%BF#Text

  7. Деякі питання реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2, для контрактного виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 9 жовт. 2020 р. № 965 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/965-2020-%D0%BF#Text

  8. Про виділення коштів для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 9 жовт. 2020 р. № 923 [із змін. та доп., станом на 2 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/923-2020-%D0%BF#n18

  9. Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лип. 2020 р. № 641 [із змін. та доп., станом на 27 січ. 2021 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/641-2020-%D0%BF#Text

  10. Про виділення коштів для здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення : Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лип. 2020 р. № 623 [із змін. та доп., станом на 16 верес. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/623-2020-%D0%BF#n36

  11. Про виділення коштів для здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 8 лип. 2020 р. № 592 [із змін. та доп., станом на 23 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/592-2020-%D0%BF#n25

  12. Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 17 черв. 2020 р. № 498 [із змін. та доп., станом на 27 січ. 2021 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/498-2020-%D0%BF#n63

  13. Про виділення коштів для здійснення доплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у відомчих закладах охорони здоров’я : Постанова Кабінету Міністрів України від 10 черв. 2020 р. № 485 [із змін. та доп., станом на 9 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/485-2020-%D0%BF#Text

  14. Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 1 черв. 2020 р. № 586 [із змін. та доп., станом на 2 верес. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/586-2020-%D0%BF#Text

  15. Про затвердження Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020-2022 роки : Постанова Кабінету Міністрів України від 27 трав. 2021 р. № 534 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/534-2020-%D0%BF#Text

  16. Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 20 трав. 2020 р. № 392 [із змін. та доп., станом на 11 листоп. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392-2020-%D0%BF#Text

  17. Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 6 трав. 2020 р. № 372 [із змін. та доп., станом на 23 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/372-2020-%D0%BF#n33

  18. Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни : Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квіт. 2020 р. № 375 [із змін. та доп., станом на 17 черв. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/375-2020-%D0%BF#Text

  19. Про визначення переліку посад працівників, службових і посадових осіб, щодо яких не застосовується обмеження під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення у квітні 2020 р. та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квіт. 2020 р. № 342 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/342-2020-%D0%BF#Text

  20. Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам : Постанова Кабінету Міністрів України від 24 квіт. 2020 р. № 331 [із змін. та доп., станом на 12 серп. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/331-2020-%D0%BF#Text

  21. Про утворення міжвідомчої робочої групи з проведення комплексного аналізу можливості ефективного реагування системи охорони здоров’я для протидії спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 24 квіт. 2020 р. № 309 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/309-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  22. Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 22 квіт. 2020 р. № 306 [із змін. та доп., станом на 15 лип. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/306-2020-%D0%BF#n8

  23. Про затвердження Порядку використання коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками : Постанова Кабінету Міністрів України від 22 квіт. 2020 р. № 302 [із змін. та доп., станом на 9 груд. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  24. Деякі питання призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 22 квіт. 2020 р. № 290 [із змін. та доп., станом на 5 серп. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/290-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  25. Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році : Постанова Кабінету Міністрів України від 1 квіт. 2020 р. № 251 [із змін. та доп., станом на 16 верес. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/251-2020-%D0%BF#n27

  26. Деякі питання забезпечення трудових прав державних службовців, працівників державних органів, підприємств, установ та організацій на час встановлення карантину у зв’язку із загостренням ситуації, пов’язаної з поширенням випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 25 берез. 2020 р. № 256 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/256-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  27. Деякі питання застосування обмежувальних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 25 берез. 2020 р. № 245 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/245-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  28. Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 23 берез. 2020 р. № 246 [із змін. та доп., станом на 20 трав. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/246-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  29. Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України : Постанова Кабінету Міністрів України від 20 берез. 2020 р. № 225 [із змін. та доп., станом на 27 січ. 2021 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/225-2020-%D0%BF#n58

  30. Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість : Постанова Кабінету Міністрів України від 20 берез. 2020 р. № 224 [із змін. та доп., станом на 27 січ. 2021 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/224-2020-%D0%BF#n9

  31. Про запобігання поширенню на атомних електростанціях України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 16 берез. 2020 р. № 240 [із змін. та доп., станом на 20 трав. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/240-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  32. Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 11 берез. 2020 р. № 211 [із змін. та доп., станом на 11 листоп. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  33. Деякі питання закупівлі медичних виробів для запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом Covid-19 : Постанова Кабінету Міністрів України від 19 лют. 2020 р. № 129 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/129-2020-%D0%BF/sp:max100#Text

  34. Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році та I кварталі 2021 року : Постанова Кабінету Міністрів України від 5 лют. 2020 р. № 65 [із змін. та доп., станом на 13 січ. 2021 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/65-2020-%D0%BF#n21

  35. Про затвердження переліку товарів (лікарські засоби, медичні вироби та/або медичне обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які має право безоплатно постачати (передавати) особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я : Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січ. 2021 р. № 58 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/58-2021-%D0%BF#Text

  36. Питання фінансування здійснення заходів, пов’язаних з вакцинацією населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Постанова Кабінету Міністрів України від 13 січ. 2021 р. № 23 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/23-2021-%D0%BF#Text

* * *

  1. Про підписання запиту до Глобального альянсу з вакцин та імунізації щодо безоплатного отримання вакцин проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в рамках механізму COVAX : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 груд. 2020 р. № 1522-р // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1522-2020-%D1%80#Text

  2. Про заходи із забезпечення публічної безпеки і порядку, спрямовані на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 берез. 2020 р. № 339-р // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/339-2020-%D1%80/sp:max100#Text

  3. Про заходи з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, спрямовані на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 берез. 2020 р. № 337-р // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/337-2020-%D1%80/sp:max100#Text

  4. Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 берез. 2020 р. № 93-р // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/93-2020-%D1%80/sp:max100#Text

Нормативні акти Міністерства охорони здоров’я

  1. Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) : наказ МОЗ України від 11 груд. 2020 р. № 1236 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1236-20#n9

  2. Деякі питання епідеміологічного нагляду (спостереження) за поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : наказ МОЗ України від 30 листоп. 2020 р. № 1228 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1228-20#Text

  3. Про затвердження Порядку проведення судово-медичного розтину тіл осіб, померлих з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19) : наказ МОЗ України від 4 листоп. 2020 р. № 1078 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1078-20#Text

  4. Про затвердження переліку типів закладів охорони здоров’я та переліку посад медичних та інших працівників, для яких встановлюються доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення, що мають право на встановлення доплати до заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 31 грудня 2020 року : наказ МОЗ України від 3 верес. 2020 р. № 2215 [із змін. та доп., станом на 29 верес. 2020 р.] // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0901-20#Text

  5. Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 : наказ МОЗ України від 15 лип. 2020 р. № 1604 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0807-20#Text

  6. Про затвердження Порядку призначення та застосування лікарських засобів для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) : наказ МОЗ України від 30 черв. 2020 р. № 1482 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0641-20#Text

Нормативні акти Національного банку

  1. Про затвердження Правил роботи банків України у зв’язку з установленням карантину та запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 і внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України : Постанова Нац. банку України від 21 груд. 2020 р. № 160 // Верховна Рада України : офіц. веб-портал. – URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0160500-20#n18

Політико-правовий аспект

  1. COVID-19: судово-медичні та юридичні аспекти : міжвідомча наук.-практ. конф. (6 листоп. 2020 р., м. Київ) / Нац. мед. ун-т ім. О. О. Богомольця ; Держ. ун-т інфраструктури та технологій ; Ін-т управління, технологій та права ім. Гетьмана Петра Коношевича-Сагайдачного, юрид. ф-т ; Нац. авіац. ун-т ; Нац. акад. внутріш. справ КОЗ КОР «Київ. обл. бюро судово-медичної експертизи» // Укр. наук.-мед. молодіж. журн. – 2020. – № 3 (Спец. вип). – 87 с. – URL: https://cutt.ly/ejSciLM

  2. Алания Д. Технологии безопасности в авиации в период кризиса COVID-19: нормативный аспект / Д. Алания, С. Тепнадзе // Юрид. вісн. Повітряне і космічне право. – 2020. – № 2. – С. 9-14. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2020_2_3

  3. Алиева А. Пандемия «COVID-19» в Азербайджане: медицинские и правовые аспекты / А. Алиева, Ф. Гусейнова, Э. Алиев // Юрид. вісн. Повітряне і космічне право. – 2020. – № 2. – С. 33-42. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2020_2_7

  4. Баб’як А. О. Діяльність охорони правопорядку поліцією у період пандемії / А. О. Баб’як, О. А. Никифорова // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (8 трав. 2020 р., м. Чернівці). – Чернівці, 2020. – Ч. 3. – С. 5-7. – URL: https://cutt.ly/UjVeaFr

  5. Байло О. В. Забезпечення права працівника на повагу своєї гідності в умовах розповсюдження COVID-19 / О. В. Байло // Правова держава. – 2020. – Вип 40. – С. 97-101. – URL: http://pd.onu.edu.ua/article/viewFile/217593/219243

  6. Банчук-Петросова О. В. Міжнародна трудова міграція в умовах COVID-19: правовий аспект / О. В. Банчук-Петросова // Вчені зап. ТНУ ім. В. І. Вернадського. Серія: Юрид. науки. – 2020. – Т. 31 (70), № 5. – С. 112-118. – URL: https://cutt.ly/XjHtgg3

  7. Баслик В. Кримінальна відповідальність та виклики сьогодення — аналіз змін ККУ щодо запобігання розповсюдження вірусу COVID-19 / Вікторія Баслик // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф. (4-13 трав. 2020 р., м. Київ) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 390-392. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  8. Беззубко Л. Удосконалення діяльності органів місцевого самоврядування під час пандемії коронавірусу / Лариса Беззубко, Борис Беззубко // Зб. наук. пр. НАДУ при Президентові України. – 2020. – Вип 2. – С. 118-124. – URL: http://zbirnyk.academy.gov.ua/pages/dop/8/files/adde2b8f-3565-4913-9eeeb598498b93a4.pdf

  9. Блащук Т. Право на медичну допомогу та його реалізація в умовах пандемії COVID-19 / Т. Блащук // Підприємництво, госп-во і право. – 2020. – № 11. – С. 5-12. – URL: http://www.pgpjournal.kiev.ua/archive/2020/11/2.pdf

  10. Боднарчук О. Г. Щодо переведення науково-педагогічних (наукових) працівників на дистанційну (надомну) роботу у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): новації законодавства / Боднарчук О. Г., Боднарчук О. І. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 96-99. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/23.pdf

  11. Бугайчук К. Л. Питання вдосконалення положень чинного законодавства України щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 / К. Л. Бугайчук // Право і безпека. – 2020. – № 2. – С. 147-155. – URL: http://pb.univd.edu.ua/index.php/PB/issue/view/22/pdf77

  12. Будько В. С. Примусове виконання судових рішень про виселення, вселення у період пандемії коронавірусу / В. С. Будько // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 16-19. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  13. Бурченко Ю. В. Адміністративно-правове забезпечення механізму притягнення до відповідальності за порушення умов карантину /  Ю. В. Бурченко // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 4. – С. 135-138. – URL: http://lsej.org.ua/4_2020/33.pdf

  14. Бурченко Ю. Суб’єкти, які притягаються до відповідальності за невиконання умов карантину / Ю. Бурченко // Юрид. вісн. – 2020. – №. 3. – С. 311-318. – URL: http://yurvisnyk.in.ua/v3_2020/40.pdf

  15. Бухарєв В. В. Правовий режим самоізоляції / В. В. Бухарєв, О. М. Рєзнік // Реформування правової системи в контексті євроінтеграційних процесів : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. конф. : у 2 ч. (21–22 трав. 2020 р., м. Суми) / СДУ, Навч.-наук. ін-т права ; Ліга студентів асоц. правників України ; [редкол.: А. М. Куліш, О. М. Рєзнік]. – Суми, 2020. – Ч. 2. – С. 100-104. – URL: https://cutt.ly/ljJILNi

  16. Вишновецька С. В. Правова природа дистанційної форми виконання роботи за трудовим договором / С. В Вишновецька // Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (27 берез. 2020 р, м. Харків) / ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, Юрид ф-т. – Харків, 2020. – С. 25-28. – URL: https://cutt.ly/ejLJ1dt

  17. Вознюк А. А. Порушення правил і норм щодо запобігання COVID-19: актуальні проблеми кримінальної та адміністративної відповідальності / А. А. Вознюк, С. С. Чернявський // Юрид. часоп. Нац. акад. внутріш. справ. – 2020. – № 1. – С. 8-19. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aymvs_2020_1_3

  18. Волочай Ю. В. Колізія конституційних та підзаконних норм в умовах карантину / Ю. В. Волочай // Реформування правової системи в контексті євроінтеграційних процесів : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. конф. : у 2 ч. (21-22 трав. 2020 р., м. Суми) / СДУ, Навч.-наук. ін-т права ; Ліга студентів асоц. правників України ; [редкол.: А. М. Куліш, О. М. Рєзнік]. – Суми, 2020. – Ч. 1. – С. 50-53. – URL: https://cutt.ly/zjJRGiA

  19. Гамалюк Б. М. Захист трудових прав працівників під час карантину / Б. М. Гамалюк // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 32-35. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  20. Головко О. М. Глобальна солідарність для боротьби з COVID-19 / Головко Ольга Михайлівна, Огієвич Софія Миколаївна // Експерт: парадигми юрид. наук і держ. управління. – 2020. – № 3. – С. 131-141. – URL: http://maup.com.ua/assets/files/expert/9/ekspert_3_9_2020.pdf

  21. Гончарук В. В. Забезпечення трудових прав працівників в умовах карантин / В. В. Гончарук // Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (27 берез. 2020 р, м. Харків) / ХНПУ ім Г. С. Сковороди, Юрид ф-т. –Харків, 2020. – С. 98-101. – URL: https://cutt.ly/ejLJ1dt

  22. Горбулін В. П. Національна безпека України: фокус пріоритетів в умовах пандемії / В. П. Горбулін, Ю. Г. Даник // Вісн. НАН України. – 2020. – № 5. – С. 3-18. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2020_5_3

  23. Грищенко І. Причини та наслідки пандемії COVID-19: уроки для України та світу / Ірина Грищенко // Зб. наук. пр. НАДУ при Президентові України. – 2020. – Вип 2. – С. 89-99. – URL: http://zbirnyk.academy.gov.ua/pages/dop/8/files/adde2b8f-3565-4913-9eeeb598498b93a4.pdf

  24. Гуменюк Б. Трансформація міжнародного ладу в умовах пандемії COVID-19 / Б. Гуменюк // Україна дипломатична. – 2020. – Вип. 21. – С. 582-594. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ukrdip_2020_21_55

  25. Дергачов Є. В. Правосвідомість суспільства під час світової пандемії / Є. В. Дергачов // Гілея. – 2020. – Вип. 154. – С. 172-174. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gileya_2020_154_36

  26. Джужа О. М. Кримінологічна політика в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 / О. М. Джужа [та ін.] // Вісн. Нац. акад. прав. наук України. – 2020. – Т. 27, № 2. – С. 190-209. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vapny_2020_27_2_12

  27. Долгун О. В. Правовий статус медичних працівників та захист їхніх прав під час проведення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (СOVID-19) / О. В. Долгун // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 159-161. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  28. Дорошенко Е. До питання обмеження реалізації прав та свобод людини і громадянина в Україні в умовах пандемії COVID-19 / Ельмира Дорошенко // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молод. вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (25 листоп. 2020 р., м. Київ) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; [за заг. ред. А. Савкова та ін.]. – К., 2020. – С. 71-73. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  29. Дуравкіна Н. І. Ключові положення міжнародних трудових норм в умовах пандемії COVID-19 та зміни у вітчизняному законодавстві / Н. І. Дуравкіна // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 100-103. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/24.pdf

  30. Єфремова К. В. Особливості державної підтримки субєктів господарювання в умовах пандемії COVID-19 / К. В. Єфремова // Цифрові трансформації України 2020: виклики та реалії : зб. наук. пр. НДІ ПЗІР НАПрН України за матеріалами круглого столу (м. Харків, 18 верес. 2020 р.) / за ред. А. В. Стріжкової. – Харків, 2020. – Вип. 1. – С. 63-68. – URL: https://ndipzir.org.ua/wpcontent/uploads/2020/12/Tezy_18_09_2020_12.pdf

  31. Загурська-Антонюк В. Ф. Військово-біологічні виклики для безпеки у сучасному геополітичному стані світу як наслідки пандемії COVID-19 / В. Ф. Загурська-Антонюк // Держ. управління: удосконалення та розвиток. – 2020. – № 7. – URL: http://www.dy.nayka.com.ua/pdf/7_2020/58.pdf

  32. Землякова Д. О. Запровадження карантинного режиму в Україні та його правове забезпечення / Землякова Д. О., Червякова О. Б. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 4. – С. 149-154. – URL: http://lsej.org.ua/4_2020/37.pdf

  33. Зіневич І. В. Внутрішні трансформаційні процеси в КНР в умовах пандемії COVID-19 / І. В. Зіневич // Актуальні проблеми міжнародних відносин 2020 : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молод. вчених (22 жовт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. – К., 2000. – Ч. 2. – С. 28-32. – URL: https://cutt.ly/ijS3xsn

  34. Зозуля О. І. Громадянські та політичні права людини в умовах запобігання поширенню COVID-19 в Україні / О. І. Зозуля // Форум права. – 2020. – № 2. – С. 6–22. – URL: http://doi.org/10.5281/zenodo.3702447

  35. Зозуля О. І. Економічні, соціальні та культурні права людини в умовах запобігання поширенню COVID-19 в Україні / О. І. Зозуля // Право і безпека. – 2020. – № 2. – С. 156-163. – URL: http://pb.univd.edu.ua/index.php/PB/issue/view/22/pdf77

  36. Зубченко С. Коронавіруси глобальної безвідповідальності: нові-старі загрози національній стійкості на тлі хронічних міжнародних проблем / С. Зубченко // Україна дипломатична. – 2020. – Вип. 21. – С. 822-833. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ukrdip_2020_21_71

  37. Іванов Ю. Б. Коронавірус проти децентралізації: ризики та виклики розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах пандемії / Ю. Б. Іванов, О. Ю. Іванова // Проблеми економіки. – 2020. – № 2. – С. 209-215. – URL: http://oaji.net/articles/2020/728-1597739421.pdf

  38. Ільчук Ю. О. Громадянське суспільство в умовах пандеміїї COVID-19: практики солідаризації / Ю. О. Ільчук // Габітус. – 2020. – Вип. 13, т. 1. – С. 23-31. – URL: http://habitus.od.ua/journals/2020/13_2020/part_1/5.pdf

  39. Камінська І. В. Принципи функціонування судової системи України та Суду Європейського Союзу в період глобального поширення вірусу COVID-19: порівняльно-правовий аналіз / І. В. Камінська // Альманах права. – 2020. – Вип. 11. – С. 299-307. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ap_2020_11_53

  40. Клєцова Н. В. Порівняння міжнародного досвіду впливу оприлюднення інформації щодо пандемії COVID-19 на основоположні права людини / Клєцова Н. В., Шишлевська П. Р. // Прикарпат. юрид. вісн. – 2020. – № 1 (30). – С. 218-222. – URL: http://pyuv.onua.edu.ua/index.php/pyuv/article/view/549/851

  41. Клименко Н. Державне регулювання діяльності в умовах карантину: правовий аспект / Наталія Клименко // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молодих вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; за заг. ред. А. Савкова [та ін.]. – К., 2020. – С. 105-107. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  42. Кожина А. Цифровий розвиток як пріоритетний напрям публічного управління для стабілізації ситуації з наслідками пандемії COVID-19 / Алла Кожина // Зб. наук. пр. НАДУ при Президентові України. – 2020. – Вип. 2. – С. 134-140. – URL: http://zbirnyk.academy.gov.ua/pages/dop/8/files/adde2b8f-3565-4913-9eeeb598498b93a4.pdf

  43. Костючков С. К. Пандемія короновірусної хвороби-2020: біополітична інтерпретація / С. К. Костючков // Актуальні проблеми політики. – 2020. – Вип. 65. – С. 117-124. – URL: http://app.nuoua.od.ua/archive/65_2020/65-2020.pdf

  44. Крижановський А. COVID-19, право і правовий порядок: метаморфози епохи пандемії / А. Крижановський // Юрид. вісн. – 2020. – № 2. – С. 7-16. – URL: http://yurvisnyk.in.ua/v2_2020/3.pdf

  45. Левицька О. В. Окремі права медичних працівників на належні умови праці в умовах COVID-19 / О. В. Левицька // Захист прав і свобод людини та громадянина в умовах формування правової держави : зб. тез ІХ Всеукр. наук.-практ. конф. (30 трав. 2020 р, м. Львів). – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2020. – С. 58–59. – URL: https://cutt.ly/ujS5QQM

  46. Лисюк С. М. Вплив пандемії на кліматичну політику ЄС / С. М. Лисюк // Актуальні проблеми міжнародних відносин 2020 : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молод. вчених (22 жовт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів. – К., 2000. – Ч. 1. – С. 25-29. – URL: https://cutt.ly/cjS2Sd3

  47. Лосич С. В. Зміни в податковому законодавстві, спричинені пандемією COVID-19 / С. В. Лосич, К. О. Рутвян // Прав. часоп. Донбасу. – 2020. – № 2. – С. 103-109. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pppd_2020_2_14

  48. Мазепа С. О. Кримінальна відповідальність за порушення карантину в умовах пандемії COVID-19 / С. О. Мазепа // Актуальні проблеми правознавства. – 2020. – Вип. 2. – С. 143-149. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aprpr_2020_2_26

  49. Макаренко М. В. Публічне управління в умовах епідемічних загроз у світі та Україні: огляд наукової літератури / М. В. Макаренко // Інвестиції: практика та досвід. – 2021. – № 2. – С. 101-104. – URL: http://www.investplan.com.ua/pdf/2_2021/18.pdf

  50. Микитенко Л. Права споживачів в умовах карантину 2020 / Л. Микитенко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. – 2020. – № 3. – С. 35–47. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazt_2020_3_6

  51. Мікічурова О. В. Орендна плата для підприємців України у період пандемії COVID-2019: правовий аспект / О. В. Мікічурова // Dictum factum. – 2020. – № 1. – С. 54-57. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dicf_2020_1_10

  52. Мокрицька Н. П. Правові засади дистанційної праці в Україні та Болгарії: забезпечення знаряддям та засобами праці / Н. П. Мокрицька // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 93-95. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  53. Нікіфоренко В. С. Про заходи, що здійснюються органами Державної прикордонної служби України щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCOV-2 / В. С. Нікіфоров // Правові новели. – 2020. – № 10. – С. 207-216. – URL: http://legalnovels.in.ua/journal/10_2020/10_2020.pdf#page=207

  54. Новіков Д. О. Цивілістичний характер змін у Кодексі законів про працю України, пов’язаних із впровадженням правового регулювання дистанційної роботи / Новіков Д. О., Лук’янчиков О. М. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 4. – С. 100-103. – URL: http://lsej.org.ua/4_2020/25.pdf

  55. Обіход Т. В. Ядерна загроза в період пандемії COVID-19 / Т. В. Обіход, П. Д. Біленчук // Юрид. вісн. Повітряне і космічне право. – 2020. – № 3. – С. 183-188. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2020_3_28

  56. Озель В. І. Конституційність обмежень прав і свобод людини в умовах карантину / В. І. Озель // Dictum factum. – 2020. – № 2. – С. 43-51. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dicf_2020_2_9

  57. Остап’як В. І. Глобальні кризи в контексті пандемій / В. І. Остап’як // Гілея. – 2020. – Вип. 154. – С. 300-303. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gileya_2020_154_63

  58. Павленко Т. А. Психічне здоров’я людини як об’єкт кримінально-правової охорони в умовах пандемії COVID-19: постановка проблеми / Т. А. Павленко // Особливості розвитку законодавства України у контексті євроінтеграційних процесів : міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 5-6 черв. 2020 р.) / Східноукр. наук. юрид. орг. – Харків, 2020. – С. 139-142. – URL: https://cutt.ly/xjG1KuL

  59. Парнета О. Й. Фіксування судового процесу в Україні в умовах пандемії COVID-19 / О. Й. Парнета, В. М. Луцик // Актуальні проблеми правознавства. – 2020. – Вип. 2. – С. 101-104. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aprpr_2020_2_19

  60. Пода Т. А. Вплив пандемії COVID-19 на міжнародні відносини: ключові тенденції / Т. А. Пода // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. Серія: Філософія. Культурологія. – 2020. – Т. 32, № 2. – С. 124-128. – URL: http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPK/article/view/15120

  61. Помаза-Пономаренко А. Стан консолідації демократії у світі (на прикладі поширення вірусу COVID-19) / А. Помаза-Пономаренко // Становлення публічного адміністрування в Україні : матеріали ХІ конф. студентів та молод. учених за міжнар. участю (м. Дніпро, 8 трав. 2020 р.) / ДРІДУ НАДУ ; [за заг. ред. О. Б. Кірєєвої]. – Дніпро, 2020. – С. 288-291. – URL: http://dridu.dp.ua/konf/konf_dridu/2020_05_08_mup_material_stud.pdf

  62. Попова Л. М. Особливості адміністративно-правового регулювання діяльності суб’єктів підприємництва в умовах пандемії коронавірусу COVID-19 / Л. М. Попова // Вісн. Луган. держ. ун-ту внутріш. справ ім. Е. О. Дідоренка. – 2020. – Вип. 1. – С. 172-186. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlduvs_2020_1_18

  63. Попова Л. М. Роль державного контролю в боротьбі з протиправною підприємницькою діяльністю в умовах карантину / Л. М. Попова // Вісн. Луган. держ. ун-ту внутріш. справ ім. Е. О. Дідоренка. – 2020. – Вип. 2. – С. 147-155. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlduvs_2020_2_16

  64. Присяжнюк М. П. Вдосконалення господарського-процесуального законодавства в умовах поширення короновірусної хвороби (COVID-19) / М. П. Присяжнюк // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів LVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р.). – Вінниця, 2020. – Ч. 2. – С. 119-126. – URL: https://cutt.ly/HjXl4fh

  65. Пронь Л. Політичні аспекти публічного управління під час пандемії COVID-19 в Україні // Становлення публічного адміністрування в Україні : матеріали ХІ конф. студентів та молод. учених за міжнар. участю (м. Дніпро, 8 трав. 2020 р.) / ДРІДУ НАДУ ; [за заг. ред. О. Б. Кірєєвої]. – Дніпро, 2020. – С. 301-305. – URL: http://dridu.dp.ua/konf/konf_dridu/2020_05_08_mup_material_stud.pdf

  66. Пронь Л. Роль дистанційного спілкування в публічному управлінні під час пандемії COVID-19 / Леся Пронь // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молод. вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; [за заг. ред. А. Савкова та ін.]. – Київ : НАДУ, 2020. – С. 218-220. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  67. Пустовіт А. І. Вплив пандемії на подальший розвиток країн / А. І. Пустовіт, Л. В. Беззубко // Зб. наук. пр. Донбаської нац. акад. будівництва і архітектури. – 2020. – № 2. – С. 38-42. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zbnpdnaba_2020_2_10

  68. Пушкалова Я. Зміни в податковому правовому режимі ФОП та самозайнятих осіб у зв’язку з поширенням COVID-19 / Я. Пушкалова // Вісн. Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Юрид. науки. – 2020. – Т. 7, № 2. – С. 166-172. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpurn_2020_7_2_28

  69. Радутний О. Е. COVID-19, мікрочіп та кримінальна відповідальність / О. Е. Радутний // Кримінальне право в умовах глобалізації суспільних процесів: традиції та новації : матеріали міжнар. наук.-практ. круглого столу (м. Харків, 15 трав. 2020 р.) / [редкол.: В. Я. Тацій (голов. ред.), Л. М. Демидова (заст. голов. ред.), А. П. Гетьман та ін.]. – Харків : Право, 2020. – С. 322-328. – URL: https://cutt.ly/Sk18zXE

  70. Рассомахіна О. Правосуб’єктність фізичних осіб в умовах карантину / О. Рассомахіна // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. – 2020. – № 3. – С. 59-73. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazt_2020_3_8

  71. Рокотянська А. Щодо системи надання соціальних послуг на рівні територіальної громади в процесі децентралізації в умовах боротьби з наслідками COVID-19 в Україні / Анастасія Рокотянська // Зб. наук. пр. НАДУ при Президентові України. – 2020. – Вип. 2. – С. 141-146. – URL: http://zbirnyk.academy.gov.ua/pages/dop/8/files/adde2b8f-3565-4913-9eeeb598498b93a4.pdf

  72. Романенко Ю. Пріоритетні напрями роботи уряду в умовах впливу інфекції COVID-19 / Юлія Романенко // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молодих вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; [за заг. ред. А. Савкова та ін.]. – К., 2020. – С. 228-231. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  73. Самбор M. A. Cклад адміністративного правопорушення щодо порушення правил карантину людей / M. A. Самбор // Вісн. Луган. Держ. ун-ту внутріш. справ ім. Е. О. Дідоренка. – 2020. – Вип. 2. – С. 155-170. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlduvs_2020_2_17

  74. Самбор М. А. Додаткова доплата до грошового забезпечення як соціальна гарантія прав поліцейських під час карантину в Україні / М. А. Самбор // Право і безпека. – 2020. – № 3. – С. 64-79. – URL: http://pb.univd.edu.ua/index.php/PB/article/view/395/296

  75. Свєшніков С. В. Коронавірус і безпекове середовище: спроба неупередженого аналізу / С. В. Свєшніков, В. П. Бочарніков, О. В. Полякова // Зб. наук. пр. Центру воєнно-стратегічних досліджень Нац. ун-ту оборони України ім. Івана Черняховського. – 2020. – № 2. – С. 22-29. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpcvsd_2020_2_6

  76. Сенченко М. Коронавірус – біологічна зброя світової гібридної війни / М. Сенченко // Вісн. Книжк. палати. – 2020. – № 5. – С. 3-11. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vkp_2020_5_3

  77. Скрипник Ю. О. Особливості трудових правовідносин із дистанційними працівниками: зарубіжний досвід та перспективи для України // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 6. – С. 101-105. – URL: http://lsej.org.ua/6_2020/61.pdf

  78. Славко А. С. COVID-19: чи вистоять права людини у боротьбі з пандемією? // Реформування правової системи в контексті євроінтеграційних процесів : матеріали ІV Міжнар. наук.-практ. конф. : у 2 ч. (21-22 трав. 2020 р., м. Суми) / СДУ, Навч.-наук. ін-т права ; Ліга студентів асоц. правників України ; [редкол.: А. М. Куліш, О. М. Рєзнік]. – Суми, 2020. – Ч. 1. – С. 163-167. – URL: https://cutt.ly/zjJRGiA

  79. Стеблина Н. О. COVID-19 та трансформація цифрового політичного дискурсу України у 2020 р. / Н. О. Стеблина // Політ. життя. – 2020. – № 2. – С. 103-110. – URL: https://jpl.donnu.edu.ua/issue/view/304

  80. Стріжкова А. В. Державна підтримка суб’єктів господарювання в умовах пандемії COVID-19 / Стріжкова Алла Володимирівна, Забашта Марія Володимирівна // Цифрові трансформації України 2020: виклики та реалії : зб. наук. пр. НДІ ПЗІР НАПрН України за матеріалами круглого столу (м. Харків, 18 верес. 2020 р.) / за ред. А. В. Стріжкової. – Харків, 2020. – Вип. 1. – С. 164-173 – URL: https://ndipzir.org.ua/wpcontent/uploads/2020/12/Tezy_18_09_2020_29.pdf

  81. Тімашов В. О. Інформаційно-правове забезпечення протидії та боротьби з коронавірусом в Україні / Тімашов В. О., Севастьяненко О. В., Чепик А. С // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 6. – С. 160-163. – URL: http://lsej.org.ua/6_2020/41.pdf

  82. Терент’єва А. Механізм цивільного захисту ЄС в умовах пандемії COVID-19 / Анна Терент’єва, Олександр Твердохліб // Зб. наук. пр. НАДУ при Президентові України. – 2020. – Вип 2. – С. 110-117. – URL: http://zbirnyk.academy.gov.ua/pages/dop/8/files/adde2b8f-3565-4913-9eeeb598498b93a4.pdf

  83. Тернавська В. М. Концепція правової держави у світлі новітніх викликів (на прикладі «COVID-19») / В. М. Тернавська // Правове життя сучасної України : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 15 трав. 2020 р.) : у 3 т. / відп. ред. М. Р. Аракелян. – Одеса : Гельветика, 2020. – Т. 1. – С. 331-333. – URL: https://cutt.ly/ejDe9Co

  84. Толмачевська Ю. О. Кіберспорт у період пандемії COVID-19: правові аспекти вирішення спорів / Ю. О. Толмачевська // Правове життя сучасної України : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 15 трав. 2020 р.) : у 3 т. / відп. ред. М. Р. Аракелян. – Одеса : Гельветика, 2020. – Т. 3. – С. 482-484 – URL: https://hdl.handle.net/11300/13436

  85. Уралова Ю. П. Деякі питання розірвання договору на туристичне обслуговування у разі його невиконання або неналежного виконання, зумовленого COVID-19 / Ю. П. Уралова, Д. Л. Драч // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 77-82. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/19.pdf

  86. Фоменко Я. Є. Карантин в умовах пандемії COVID-19 як форс-мажорна обставина у грошових зобов’язальних правовідносинах / Я. Є. Фоменко // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / ЛьвДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 122-124. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  87. Фрончко В. В. Пандемія коронавірусу (COVID-19) як форс-мажорна обставина щодо виконання договірних зобов’язань / В. В. Фрончко, В. Ю. Цьомик // Актуальні проблеми правознавства. – 2020. – Вип. 2. – С. 125-130. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aprpr_2020_2_23

  88. Харитонова О. І. Проблеми дотримання балансу прав інтелектуальної власності та інтересів суспільства під час пандемії COVID-19 / О. І. Харитонова // Правове життя сучасної України : у 3 т. : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 15 трав. 2020 р.) / відп. ред. М. Р. Аракелян. – Одеса : Гельветика, 2020. – Т. 3. – С. 498-500. – URL: https://hdl.handle.net/11300/13499

  89. Харитонюк О. Л. Децентралізація влади: вплив пандемії коронавірусу (COVID-19) / О. Л. Харитонюк // Інновації ХХІ століття : зб. наук. матеріалів L Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 11 серп. 2020 р). – Вінниця, 2020. – Ч. 1. – С. 95-98. – URL: https://cutt.ly/5j1yTLA

  90. Хмелюк В. С. Виклики перед публічною владою України у період пандемії / В. С. Хмелюк // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 4. – С. 10-13. – URL: https://cutt.ly/zjNUWFA

  91. Хоббі Ю. С. Обмеження прав людини в умовах карантину: правовий аспект / Ю. С. Хоббі // Прав. часоп. Донбасу. – 2020. – № 3. – С. 79-85. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pppd_2020_3_10

  92. Цюпка Б. М. Правовий режим надзвичайного стану в умовах пандемії коронавірусу: законодавче регулювання в Україні / Б. М. Цюпка // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 2. – С. 97-98. – URL: http://www.lsej.org.ua/2_2020/26.pdf

  93. Чайка О. С. Процесуальні строки розгляду податкових спорів упорядку адміністративного судочинства в період карантину / Чайка О. С., Драган О. В. // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. податк. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2020. – С. 433-436. – URL: http://ir.nusta.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/6501/1/6673_IR.pdf#page=812

  94. Швець О. М. Публічна безпека й порядок в умовах карантину / О. М. Швець // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 4. – С. 238-241. – URL: http://lsej.org.ua/4_2020/59

  95. Шевтуха Т. В. Відповідальність роботодавців за порушення санітарного законодавства, зокрема правил карантину / Т. В. Шевчуга // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 4. – С. 69-73. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/307

  96. Шевченко П. П. Правові наслідки поширення коронавірусу COVID-19 для виконання договорів / П. П. Шевченко // Світовий розвиток науки та техніки : зб. наук. матеріалів ХLVІІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Тернопіль, 30 груд. 2020 р). – Тернопіль, 2020. – С. 319-322. – URL: https://cutt.ly/Ej1R32q

  97. Шечук О. Р. Податкові пільги як елемент підтримки суб’єктів господарювання в період боротьби з COVID-19: порівняльно-правовий аспект / Шечук О. Р., Ментух Н. Ф. // Юрид. наук. електр. журн. – 2020. – № 2. – URL: http://lsej.org.ua/2_2020/76.pdf

  98. Шупа Л. З. COVID-19 як першопричина розвитку віртуальної дипломатії в Україні / Шупа Л. З., Бутин В. Є. // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 1. – С. 32-36. – URL: https://cutt.ly/ijNLBeD

  99. Ямельська Х. Ю. Міжнародні стандарти запобігання неналежному поводженню з особами, позбавленими свободи в умовах пандемії Covid-19 / Х. Ю. Ямельська // Актуальні проблеми міжнародних відносин 2020 : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молодих вчених (22 жовт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. – К., 2000. – Ч. 2. – С. 59-64. – URL: https://cutt.ly/ijS3xsn

Інформаційна безпека. Медіа політика

  1. Батиргареєва В. С. Основні напрями протидії поширенню дезінформації (на прикладі пандемії CОVID-19) / В. С. Батиргареєва // Інформація і право. – 2020. – № 2. – С. 121-131. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2020_2_13

  2. Горшкальова О. О. Інформаційні технології, які працюють над подоланням COVID-19 / О. О. Горшкальова // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 5. – С. 9-14. – URL: https://cutt.ly/CjNItrB

  3. Джерела інформації для обгрунтування управлінських рішень з охорони здоров’я в надзвичайних медико-біологічних ситуаціях (на прикладі протистояння коронавірусній хворобі COVID-19) / Д. Д. Дячук [та ін.] // Клінічна та профілакт. медицина. – 2020. – Т. 4, вип. 14. – С. 4-16. – URL: https://cpmedical.com/index.php/journal/article/view/125/107

  4. Жаботинская С. А. Нарративный мультимедийный концепт: алгоритм анализа (на материале интернет-мемов о COVID-19) / С. А. Жаботинская // Когніція, комунікація, дискурс. – 2020. – № 20. – С. 92-117. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kkd_2020_20_8

  5. Защепкіна Н. М. Використання мобільного додатка для моніторингу поширення захворювання на COVID-19 / Защепкіна Н. М., Мешкова К. О., Прохорова І. А. // Наука та освіта : зб. пр. ХV Міжнар. наук. конф., присвяч. пам’яті Вілена Петровича Ройзмана (4-11 січ. 2021 р., м. Хайдусобосло (Угорщина). – Хмельницький : ХНУ, 2020. – С. 38-41. – URL: http://elar.khnu.km.ua/jspui/bitstream/123456789/9867/1/SE-2021.pdf

  6. Кириченко М. ЮНЕСКО та ООН про поінформованість населення щодо Covid-19: перспективи / Кириченко Микола, Отамась Інна // Вісн. післядиплом. освіти. Серія: Соц. та поведінкові науки. – 2020. – Вип. 13. – С. 153-168. – URL: https://cutt.ly/VhN3c2i

  7. Кібер-ризики в муніціпальному господарстві в період пандемії: збитки та боротьба за кібербезпеку / М. Д. Василенко [та ін.] // Комунальне госп-во міст. Серія: Технічні науки та архітектура. – 2020. – Т. 3. – С. 80-87. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kgm_tech_2020_3_15

  8. Кіберсоціалізація в умовах пандемії : матеріали ІV наук.-практ. семінару (м. Київ, 5 листоп. 2020 р.) / [за ред. Л. А. Найдьонової ; уклад. Н. Л. Дятел]. – К., 2020. – URL: ivmizhinstytutskyjseminarkibersotsializatsiyavumovahpandemiyi

  9. Клєцова Н. В. Порівняння міжнародного досвіду впливу оприлюднення інформації щодо пандемії COVID-19 на основоположні права людини / Клєцова Н. В., Шишлевська П. Р. // Прикарпат. юрид. вісн. – 2020. – № 1 (30). – С. 218-222. – URL: http://pyuv.onua.edu.ua/index.php/pyuv/article/view/549/851

  10. Костіна А. В. Захист персональних даних в умовах кризи, спричиненої пандемією COVID-19 (на прикладі Південної Кореї) // Шевченківська весна : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молод. вчених (10 квіт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів та аспірантів. – К., 2020. – Ч. 1. – С. 311-315. – URL: https://cutt.ly/HjS8XGI

  11. Коцур Л. М. Вплив інформації про COVID-19 на психічне здоров’я українців в умовах карантину / Л. М. Коцур // Здоров’я дітей і молоді: безпекові та психолого-педагогічні аспекти : кол. монографія / МОН України, Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі ; за загал. ред. проф. Н. І. Коцур. – Warsawa, 2020. – Вип 3. – С. 186-195. – URL: https://cutt.ly/vjG2jnp

  12. Кузьминчук Н. В. Роль ЗМІ у висвітленні проектів цифрового соціального підприємництва в умовах пандемії / Кузьминчук Н. В., Куценко Т. М., Терованесова О. Ю. // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 63-65. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/304

  13. Магда Є. Пандемія COVID-19 та дезінформаційні кампанії: кейс України / Євген Магда // Вісн. Львів. ун-ту. Серія філос.-політол. студії. – 2020. – Вип. 30. – С. 176-182. – URL: http://fpsvisnyk.lnu.lviv.ua/archive/30_2020/26.pdf

  14. Мерещяков Д. С. Соцмедіа в умовах карантину: виклики розвитку суб’єктності / Мещеряков Дмитро Сергійович // Технології розвитку інтелекту. – 2020. – Т. 4, № 2. – URL: https://cutt.ly/Tjcpxfj

  15. Младьонова О. Д. Тест на коронавірус: світові лідери крізь призму інформаційної політики під час пандемії COVID-19 / О. Д. Младьонова // Вісн. ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Серія «Питання політології». – 2020. – Вип. 37. – С. 53-60. – URL: https://periodicals.karazin.ua/politology/article/view/15962/14754

  16. Онищук М. COVID-19: український вимір (за матеріалами вітчизняних і зарубіжних ЗМІ) / М. Онищук // Вісн. Книжк. палати. – 2020. – № 5. – С. 31-39. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vkp_2020_5_7

  17. Писаренко Л. М. Висвітлення теми пандемії коронавірусу COVID-19 в одеських ЗМІ / Л. М. Писаренко // Правове життя сучасної України : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 15 трав. 2020 р.) : у 3 т. / відп. ред. М. Р. Аракелян. – Одеса : Гельветика, 2020. – Т. 1. – С. 442-445. – URL: https://hdl.handle.net/11300/13120

  18. Савченко Ю. Кібербезпекові тренди в умовах поширення коронокризи / Юлія Савченко // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф. (м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 22-25. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  19. Скорик О. Кризові комунікації під час пандемії COVID-19 / О. Скорик // Зб. наук. пр. Черкас. держ. технол. ун.-ту. Серія: Екон. науки. – 2020. – Т. 1, № 59. – С. 118-123. – URL: http://ven.chdtu.edu.ua/article/view/221023

  20. Тараненко К. Принципи екологічної медіакомунікації під час пандемії / К. Тараненко // Актуальні питання гуманітар. наук. – 2020. – Вип. 33, т. 2. – С. 168-137. – URL: http://www.aphn-journal.in.ua/archive/33_2020/part_2/28.pdf

  21. Телішевська У. Конференція Лікарської комісії Наукового Товариства імені Шевченка у Львові «Пандемія COVID-19. Редакційна політика журналів у сучасному науковому просторі та роль асоціацій редакторів», 7 квіт. 2020 р. / У. Телішевська, І. Стрийська, З. Сорочинська // Праці наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 59, № 1. – С. 14-29. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pntsh_lik_2020_59_1_4

  22. Тімашов В. О. Інформаційно-правове забезпечення протидії та боротьби з коронавірусом в Україні / Тімашов В. О., Севастьяненко О. В., Чепик А. С // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 6. – С. 160-163. – URL: http://lsej.org.ua/6_2020/41.pdf

  23. Шевченко А. О. Візуалізація інформації засобами інфографіки при висвітленні теми пандемії коронавірус / А. О. Шевченко // Соціальні комунікації: стратегічні взаємодія та взаємовплив : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. з нагоди 15-річчя ф-ту журналістики (15 трав. 2020 р., м. Запоріжжя) / ЗНУ, ф-т журналістики ; [відп. ред. В. В. Костюк]. — Запоріжжя, 2020. – С. 147-151. – URL: https://cutt.ly/qjDd2Wr

  24. Юхно Є. В. Коронавірус як прецедентна одиниця в сучасному інформаційному просторі / Є. В. Юхно // Лінгвістичні дослідження. – 2020. – Вип. 53. – С. 55-62. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpkhnpu_lingv_2020_53_7

  25. Яненко Я. В. Особливості репрезентації пандемії COVID-19 в українських інтернет-ЗМІ // Образ. – 2020. – Вип. 2 (34). – С. 15-23. – URL: https://cutt.ly/UjGVMOe

  26. Яременко В. Роль персоніфікованих джерелу конструюванні інформації про COVID-19 для медіаспоживачів / Яременко Вадим, Дєдова Анастасія, Зубар Діана // Образ. – 2020. – Вип. 2 (34). – С. 24-33. – URL: https://cutt.ly/HjGBGQ4

Медико-біологічний аспект

  1. COVID 19: що необхідно знати про пандемію коронавірусної інфекції // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. – 2020. – № 2. – С. 18-20. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klialin_2020_2_5

  2. COVID-19: епідеміологія, клініка, діагностика, лікування та профілактика / М. А. Андрейчин [та ін.] // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 2. – С. 41-55. – URL:http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_2_8

  3. Yu Ch. Новий коронавірус: структура геному, реплікація та патогенез / Ch. Yu, L. Qianyun, G. Deyin // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. – 2020. – № 1. – С. 19-22. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klialin_2020_1_6

  4. Абатуров А. Е. Патогенез COVID-19 / А. Е. Абатуров [та ін.] // Здоров’я дитини. – 2020. – Т. 15, № 2. – С. 133-144. – URL:http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2020_15_2_12

  5. Алиева А. Пандемия «COVID-19» в Азербайджане: медицинские и правовые аспекты / А. Алиева, Ф. Гусейнова, Э. Алиев // Юрид. вісн. Повітряне і космічне право. – 2020. – № 2. – С. 33-42. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnau_2020_2_7

  6. Аналіз впливу SARSCoV-2 на стан новонароджених від матерів, хворих на COVID-19 / Бондар О. Є. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 18-20. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  7. Базове репродуктивне число коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні за період 26.04.2020-06.10.2020 / Мохорт Г. А. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5–6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 93-95. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  8. Барзилович А. Д. Управління медичною галуззю в умовах пандемії / А. Д. Барзилович // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 2. – С. 4-8. – URL: https://cutt.ly/Vj1rzC4

  9. Бекетова Г. В. Смертельный коронавирус. Тактика врача согласно рекомендациям Центра по контролю и профилактике заболеваний (СDC) и Европейского центра профилактики и контроля заболеваний (ЕСDC) / Г. В. Бекетова, Л. С. Приймачук // Педиатрия. Восточная Европа. – 2020. – Т. 8, № 1. – С. 50-57. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pedeaseu_2020_8_1_8

  10. Блащук Т. Право на медичну допомогу та його реалізація в умовах пандемії COVID-19 / Т. Блащук // Підприємництво, госп-во і право. – 2020. – № 11. – С. 5-12. – URL: http://www.pgpjournal.kiev.ua/archive/2020/11/2.pdf

  11. Бондаренко А. М. Роздуми стосовно лікувальної та профілактичної перспективності різних засобів при COVID-19 / А. М. Бондаренко, В. С. Копча // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 2. – С. 56-64. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_2_9

  12. Бровченко І. Розробка математичної моделі поширення епідемії COVID-19 в Україні // Світогляд. – 2020. – Т. 2. – №. 82. – С. 2-14. – URL: https://cutt.ly/xjHeRDg

  13. Бронхиальная астма при COVID 19. Вопросы базисной терапии: ингаляционные кортикостероиды / Ю. В.  Просветов [и др.] // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 8. – С. 44-48. – URL: https://cutt.ly/kxRHDIQ

  14. Брюханова Т. О. Патофізіологічні механізми прогресування та фатальних ускладнень коронавірусної хвороби (COVID-19) у пацієнтів із цукровим діабетом / Т. О. Брюханова, А. Л. Загайко, Д. В. Литкін // Патологія. – 2020. – Т. 17, № 2. – С. 256-263. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pathology_2020_17_2_19

  15. Вагіс О. А. Визначення груп ризиків при захворюваннях, що викликані COVID-19 / О. А. Вагіс, А. М. Гупал, М. А. Гупал // Кібернетика та комп’ютерні технології. – 2020. – Вип. 3. – С. 25-31. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kibcomteh_2020_3_5

  16. Великодна М. Психологічна та психотерапевтична допомога під час пандемії COVID-19: сучасні виклики / М. Великодна, І. Франкова // Психосомат. медицина та загал. практика. – 2020. – Т. 5, № 1. – URL: https://uk.emedjournal.com/index.php/psp/article/view/213

  17. Ведення амбулаторних пацієнтів з COVID-19: стислий огляд доказової бази : [зарубіж. досвід] // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 8. – С. 49-55. – URL: https://kiai.com.ua/ua/archive/2020/8%28129%29/pages-49-55/vedennyaambulatornihpaciientivzcovidstisliyoglyaddokazovoyibazi

  18. Визначення наявності специфічних антитіл проти SARSCOV-2 у дітей шкільного віку м. Харкова у вересні 2020 року / Волянський А. Ю. [та ін.] // Аннали Мечников. ін-ту. – 2020. – № 4. – С. 50-55. – URL: http://journals.uran.ua/ami/article/download/218321/pdf_35;

  19. Використання віртуального скринінгу з метою пошуку потенційних противірусних агентів для лікування коронавірусної хвороби COVID-19 // Журн. органіч. та фармацевт. хімії. – 2020. – Т. 18, вип. 2. – С. 3-15. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jofkh_2020_18_2_3

  20. Виноград Н. Пандемія СOVID-2019: епідеміологічні аспекти / Н. Виноград // Праці наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 59, № 1. – С. 34-40. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pntsh_lik_2020_59_1_6

  21. Волянська Л. А. Організація рутинної імунізації дітей в умовах карантину / Л. А. Волянська // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 28-30. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  22. Гаврисюк В. К. Кт-семиотика поражений легких при коронавирусной болезни (COVID-19) / В. К. Гаврисюк // Укр. пульмонол. журн. – 2020. – № 2. – С. 13-18. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Upj_2020_2_4

  23. Гігієна і безпека праці медичного персоналу в умовах подолання пандемії COVID-19. Друге повідомлення: зміни і проблеми // Довкілля та здоров’я. – 2020. – № 4. – С. 4-13. – URL: http://www.dovkilzdorov.kiev.ua/env/97-0004.pdf

  24. Гігієна та охорона праці медичного персоналу в умовах подолання пандемії COVID-19 (перше повідомлення) // Довкілля та здоров’я. – 2020. – № 3. – С. 10-18. – URL: http://www.dovkilzdorov.kiev.ua/env/96-0010.pdf

  25. Гойло Ю. Б. COVID-19 та порушення серцевого ритму: причини розвитку та особливості перебігу / Гойло Ю. Б., Хухліна О. С., Смандич В. С., Мандрик О.Є. // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р). – Вінниця, 2020. – Ч. 1. – С. 67-72. – URL: https://cutt.ly/8j1WNZS

  26. Гойло Ю. Б. Особливості ураження головного мозку вірусом COVID-19 / Гойло Ю. Б., Баланюк І. В. // Осінні наукові читання : зб. наук. матеріалів LІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Дніпро, 25 верес. 2020 р). – Дніпро, 2020. – Ч. 4. – С. 7-11. – URL: https://cutt.ly/fj1uXId

  27. Голубовська О. Primum non nocere Протокол Міністерства охорони здоров’я України ; «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» (у ред. від 10 квіт. 2020 р. № 852) / О. Голубовська // Пр. наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 59, № 1. – С. 144-159. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pntsh_lik_2020_59_1_18

  28. Голубовська О. А. Можливості противірусної та патогенетичної терапії коронавірусної хвороби 2019 / Голубовська О. А., Шкурба А. В., Безродна О. В., Кондратюк Л. О. // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоціація інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 41-43. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  29. Горленко О. М. Особливості розробки комплексної програми реабілітаційного оздоровчого табору для дітей з онкологічними захворюваннями в умовах пандемії спричиненої вірусом COVID-19 / О. М. Горленко, Л. М. Балецька, О. А. Пушкаренко // Проблеми клініч. педіатрії. – 2020. – № 1-2. – С. 73-78. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pkp_2020_1-2_12

  30. Гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARSCоV-2 у Збройних Силах України // Укр. журнал військ. медицини. – 2020. – Т. 1, № 3. – С. 45-51. – URL: https://ujmm.org.ua/index.php/journal/article/view/109/80

  31. Грицко Р. Ю. Чи доречно порівнювати пандемію грипу1918 року та COVID-19 / Р. Ю. Грицько // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 48-50. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  32. Грицко Р. Ю. Що насправді означає тестування на коронавірус для пацієнта? / Р. Ю. Грицко, Г. І. Біла, Р. О. Білий // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 2. – С. 65-72. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_2_10

  33. Громовик Б. П. Результати вивчення думки фармацевтичних фахівців щодо організації їх роботи в аптеках під час пандемії коронавірусу COVID-19 / Б. П. Громовик, М. В. Корольов // Фармацевт. журн. – 2020. – Т. 75, № 3. – С. 39-44. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2020_75_3_6

  34. Гуменюк М. І. Методи візуалізації в діагностиці негоспітальної пневмонії вірусної етіології (COVID-19) / М. І. Гуменюк, В. І. Ігнатьєва, М. І. Линник, Г. Л. Гуменюк, В. А. Святненко, М. Г. Палівода // Infusion & chemotherapy. – 2020. – № 2. – С. 11-20. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/infch_2020_2_4

  35. Джерела інформації для обгрунтування управлінських рішень з охорони здоров’я в надзвичайних медико-біологічних ситуаціях (на прикладі протистояння коронавірусній хворобі COVID-19) / Д. Д. Дячук [та ін.] // Клінічна та профілакт. медицина. – 2020. – Т. 4, вип. 14. – С. 4-16. – URL: https://cp-medical.com/index.php/journal/article/view/125/107

  36. Дзюблик Я. О. COVID-19-асоційована негоспітальна пневмонія: клінічний досвід парентерального застосування ацетилцистеїну в комплексному лікуванні / Я. О. Дзюблик, Л. В. Панченко // Укр. пульмонол. журнал. – 2020. – № 4. – С. 49–55. – URL: http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/upj/20/pdf20-4/49.pdf

  37. Дигіталізація в кардіології в епоху COVID-19: об’єктивізація кардіоцитопротекції / В. К. Тащук [та ін.] // Клінічна та експеримент. патологія. – 2020. – Т. 19, № 3. – С. 117-127. – URL: http://cep.bsmu.edu.ua/article/view/1727-4338.X%D0%86X.3.73.2020.17

  38. Дистанційний моніторинг стану атмосферного середовища на території України в період карантинних обмежень COVID-19 / В. І. Лялько [та ін.] // Укр. журн. дистанційного зондування Землі. – 2020. – № 26. – С. 48-54. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ukjdzz_2020_26_7

  39. Діагностика та лікування пацієнтів з гострим пошкодженням нирок або хворих на ХХН І-ІV з гострим пошкодженням нирок в умовах пандемії COVID-19: адаптовані клінічні рекомендації Української асоціації нефрологів і фахівців з трансплантації нирки / М. Колесник [та ін.] // Укр. журн. нефрології та діалізу. – 2020. – № 3. – С. 20-27. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzhn_2020_3_6

  40. Добреля Н. В. Проблеми біоетики в контексті пандемії COVID-19 / Н. В. Добреля, Т. А. Бухтіарова // Фармакологія та лікарська токсикологія. – 2020. – Т. 14, № 3. – С. 159-165. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2020_14_3_3

  41. Жалко-Титаренко В. П. Активність механізму передачі збудника COVID-19 та засоби його переривання в сучасних умовах / Жалко-Титаренко В. П., Подаваленко А. П. // Аннали Мечников. ін-ту. – 2020. – № 4. – С. 70-75. – URL: http://journals.uran.ua/ami/article/download/217705/pdf_33

  42. Журавльова Л. В. Нова проблема: цукровий діабет та COVID-19 / Л. В. Журавльова, О. В. Огнева // Ліки України. – 2020. – № 5. – С. 21-24. – URL: http://lujournal.com.ua/article/view/214031/214120

  43. Загреба М. М. Моделювання епідемій / М. М. Загреба, Ю. Г. Михалевська // Конкурентоспроможна модель інноваційного розвитку економіки України : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 14 квіт. 2020 р.) / МОН України, Центральноукр. нац. техн. ун–т. – Кропивницький, 2020. – С. 325-230. – URL: https://cutt.ly/ujOkUDq

  44. Задорожна В. І. Коронавірус 2019-nCOV: нові виклики охороні здоров’я та людству / І. Задорожна, Н. П. Винник // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 1. – С. 5-15. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_1_3

  45. Зайков С. В. COVID-19 і коморбідні хронічні захворювання / С. В. Зайков // Infusion & chemotherapy. – 2020. – № 3. – С. 5-10. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/infch_2020_3_3

  46. Запорожан В. Н. Минилапароскопические холецистэктомия и фундопликация по Ниссену в сочетании с протоколами fast track в условиях пандемии Covid–19 / В. Н. Запорожан, А. В. Малиновский, М. М. Галимон // Клініч. хірургія. – 2020. – Т. 87, № 5/6. – С. 3-8. – URL: https://hirurgiya.com.ua/index.php/journal/article/view/817/760

  47. Защепкіна Н. М. Використання мобільного додатка для моніторингу поширення захворювання на COVID-19 / Защепкіна Н. М., Мешкова К. О., Прохорова І. А. // Наука та освіта : зб. пр. ХV Міжнар. наук. конф., присвяч. пам’яті Вілена Петровича Ройзмана (4-11 січ. 2021 р., м. Хайдусобосло (Угорщина). – Хмельницький : ХНУ, 2020. – С. 38-41. – URL: http://elar.khnu.km.ua/jspui/bitstream/123456789/9867/1/SE-2021.pdf

  48. Ідентифікація параметрів у SIR-моделях за результатами пандемії COVID-19 в Тернопільській області // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 2. – С. 15-21. – URL: https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/infpatol/article/view/11282/10732

  49. Ільницька Г. Терапевтичні вправи після перенесеної коронавірусної інфекції (COVID-19) / Ганна Ільницька, Наталя Зелененко, Вікторія Спузяк, Лариса Ільницька // Фіз. культура, спорт та здоров’я нації. – 2020. – № 10. – С. 132-138. – URL: http://eprints.zu.edu.ua/32143/1/132-138.pdf

  50. Імуномодулююча терапія COVID 19: фокус на внутрішньовенні імуноглобуліни : [матеріали освіт. проекту для лікарів з питань імунотерапії COVID-19] // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 8. – С. 26-35. – URL: https://cutt.ly/AxRJQ7G

  51. Інгаляційні кортикостероїди при вірусній пандемії: чи ефективне лікування при COVID 19? / Dan V Nicolau, Mona Bafadhel : [реф. огляд] // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 7. – С. 49-50. – URL: https://cutt.ly/PxRJGJV

  52. Інтерферони у лікуванні респіраторних інфекцій: сучасні виклики пандемії COVID-19 / підгот. А. Романова // Імунологія та алергологія: наука і практика. Зб. клініч. рек. – 2020. – Спец. вип. – С. 61-71. – URL: https://cutt.ly/2xRJ1b0

  53. Казмирчук В. Е. Імунологічний погляд на лікування коронавірусної COVID-19 і SARS-2 інфекції / В. Е. Казмирчук, А. Ю. Галкин // Лікар. справа. – 2020. – № 1/2. – С. 3-7. – URL: https://liksprava.com/index.php/journal/article/view/376/338

  54. Кальниш В. В. Роль распространения коронавирусной инфекции (COVID­19) в формировании стресса и хронического утомления у работающего населения / В. В. Кальниш // Укр. журн. з проблем медицини праці. – 2020. – Т. 16, № 3. – С. 173-186. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujpmp_2020_16_3_4

  55. Карпенко П. Харчування при коронавірусній інфекції COVID-19 / П. Карпенко, Н. Притульська, Д. Федорова // Товари і ринки. – 2020. – № 2. – С. 5-21. – URL: http://tr.knute.edu.ua/files/2020/02/03.pdf

  56. Карпікова Є. Є. До питання поширення COVID-19 у світі / Карпікова Є. Є. Максимова Д. О., Попрозман І. І. // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 6. – С. 18-23. – URL: https://cutt.ly/KjNJS5a

  57. Квашніна Л. В. Вплив вітаміну D на стан імунної системи в період пандемії COVID 19 (новітні дані) / Л.  В. Квашніна, І.  С. Майдан // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 7. – С. 22-30. – URL: https://cutt.ly/hxRKmXn

  58. Керівництво: ведення немовлят, народжених матерями з COVID-19 (2 квіт. 2020 р., з оновленнями від 21 трав. 2020 р.) : реф. огляд «Initial Guidance: Management of Infants Born to Mothers with COVID-19» / підгот. Тетяна Потехіна // Дит. лікар. – 2020. – № 2. – С. 25-31. – URL: https://cutt.ly/1xRKFya

  59. Клінічна характеристика госпіталізованих хворих на коронавірусну хворобу 2019 (за матеріалами Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні) / Оніщенко Т. Є. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.- практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 100-102. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  60. Клінічний менеджмент інтенсивної терапії коронавірусної хвороби (COVID-19): досвід гуманітарної місії в Італії / Д. А. Шкурупій [та ін.] // Біль, знеболення та інтенсивна терапія. – 2020. – № 2 (91). – С. 97-101. – URL: http://jpaic.aaukr.org/article/view/205605

  61. Кобеляцкий Ю. Ю. Обзор международных рекомендаций по нутритивной поддержке у больных с COVID-19, находящихся в отделении интенсивной терапии / Ю. Ю. Кобеляцкий // Медицина не відклад. станів. – 2020. – Т. 16, № 2. – С. 21-30. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2020_16_2_7

  62. Коденець Ю. С. Покращення стану навколишнього середовища під час світової пандемії COVID-19 / Ю. С. Коденець, А. М. Гарбар // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 2. – С. 29-34. – URL: https://cutt.ly/Vj1rzC4

  63. Колесник М. COVID-19 та нирки / М. Колесник // Укр. журн. нефрології та діалізу. – 2020. – № 3. – С. 73-79. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzhn_2020_3_12

  64. Коляденко К. В. Деякі особливості сприйняття зміни якості життя хворими на бульозний епідермоліз під час карантину через COVID-19 / К. В. Коляденко, О. Є. Федоренко, Л. В. Сологуб // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. – 2020. – № 2. – С. 28-33. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujdvc_2020_2_5

  65. Комісаренко С. В. Полювання вчених на коронавірус SARSCOV-2, що викликає COVID-19: наукові стратегії подолання пандемії / С. В. Комісаренко // Вісн. НАН України. – 2020. – № 8. – С. 29-71. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnanu_2020_8_5

  66. Конечний Ю. Т. Патоморфологічна характеристика тяжкої форми COVID-19 як гострого професійного захворювання / Ю. Т. Конечний, М. А. Панас, І. В. Тимчук // Актуальні проблеми профілактичної медицини : зб. наук. пр. / МОЗ України, ЛНМУ ім. Данила Галицького, Лабораторія пром. токсикології. – 2021. – Вип. 21. – С. 39-47. – URL: http://appm.meduniv.lviv.ua/images/pdf/Zbirka-21.pdf#page=48

  67. Копча В. С. Патогенетична терапія коронавірусної пневмонії при COVID 19 / В.  С. Копча, А.  М. Бондаренко, І. В. Сай // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 6. – С. 5-13. – URL: https://kiai.com.ua/ua/archive/2020/6%28127%29/pages-5-13/patogenetichnaterapiyakoronavirusnoyipnevmoniyipricovid

  68. Копча В. С. Розмисли стосовно лікувальної та профілактичної перспективності різних засобів при COVID 19 / В.  С. Копча, А. М. Бондаренко // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 5. – С. 17-23. – URL: https://cutt.ly/gxRLsc0

  69. Коробко Л. Р. Клінічна характеристика періопераційного та післяопераційного періодів на тлі COVID-19 / Л. Р. Коробко, О. В. Маркович, Б. З. Чижишин // Вісн. мед. і біолог. досліджень. – 2020. – № 3. – С. 59-62. – URL: https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/bmbr/article/view/11305/10929

  70. Коронавірусна хвороба (COVID-19): особливості перебігу та лікування інфаркта міокарда і серцевої недостатності / Н. М. Середюк [та ін.] // Art of medicine. – 2020. – № 3. – С. 182-188. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/artmed_2020_3_33

  71. Коронавірусні інфекції тварин і птиці в контексті пандемічного поширення коронавірусної хвороби людей COVID-19 (стан і перспективи розв’язання проблеми) / М. В. Гладій [та ін.] // Вісн. аграр. науки. – 2020. – № 5. – С. 5-16. – URL: https://agrovisnyk.com/pdf/ua_2020_05_01.pdf

  72. Костюк О. О. Вагітність, пологи і новонароджений в умовах коронавірусної інфекції COVID-19: загрози і порядок дій / О. О. Костюк // З турботою про Жінку. – 2020. – № 3. – URL: cutt.ly/Gj2Haa1

  73. Костюк О. О. Мама та дитина в умовах світової пандемії коронавірусної інфекції: нові виклики для системи охорони здоров’я / О. О. Костюк, Є. Є. Шунько // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. – 2020. – № 2. – С. 17-26. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2020_2_4

  74. Коцур Л. М. Вплив інформації про COVID-19 на психічне здоров’я українців в умовах карантину / Л. М. Коцур // Здоров’я дітей і молоді: безпекові та психолого-педагогічні аспекти : кол. монографія / МОН України, Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі ; за загал. ред. проф. Н. І. Коцур. – Warsawa, 2020. – Вип 3. – С. 186-195. – URL: https://cutt.ly/vjG2jnp

  75. Купріненко Н. Місце фторхінолону левофлоксацину в лікуванні пневмонії, викликаної коронавірусом SARSCoV-2, з точки зору сучасних рекомендацій // Медицина невідкладних станів. – 2020. – Т. 16, № 6. – URL: http://www.mifua.com/archive/article/49983;

  76. Левицька О. В. Окремі права медичних працівників на належні умови праці в умовах COVID-19 / О. В. Левицька // Захист прав і свобод людини та громадянина в умовах формування правової держави : зб. тез ІХ Всеукр. наук.-практ. конф. (30 трав. 2020 р, м. Львів). – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2020. – С. 58–59. – URL: https://cutt.ly/ujS5QQM

  77. Лікування загострення бронхіальної астми під час пандемії SARSCoV-2 2020 р. : [зарубіж. досвід] // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 3/4. – С. 41-45. – URL: https://cutt.ly/uk0U1ba

  78. Лікування хворих з COVID-19 на сучасному етапі / М. А. Андрейчин [та ін.] // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 3. – С. 5-17. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_3_3

  79. Лікування хворих на ХХН V ГД та організація роботи відділення нефрології та діалізу в умовах пандемії COVID-19: адаптовані клінічні рекомендації Української асоціації нефрологів і фахівців з трансплантації нирки / М. Колесник [та ін.] // Укр. журн. нефрології та діалізу. – 2020. – № 3. – С. 10-14. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzhn_2020_3_4

  80. Лікування хворих на ХХН V ПД та організація роботи відділення нефрології та діалізу в умовах пандемії COVID-19: адаптовані клінічні рекомендації Української асоціації нефрологів і фахівців з трансплантації нирки / М. Колесник [та ін.] // Укр. журн. нефрології та діалізу. – 2020. – № 3. – С. 15-19. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzhn_2020_3_5

  81. Лісяний М. І. Характеристика імунних реакцій при COVID-19 // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 7. – С. 5-8. – URL: https://kiai.com.ua/ua/archive/2020/7%28128%29/pages-5-8/harakteristikaimunnihreakciypricovid

  82. Малий В. П. Клініка та ускладнення коронавірусної хвороби COVID-19 з елементами патогенезу / В. П. Малий, І. В. Андрусович // Міжнар. мед. журн. – 2020. – Т. 26, № 3. – С. 72-79. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mmzh_2020_26_3_16

  83. Мамчур В. И. Мелатонин как вспомогательная терапия при COVID-19 / В. И. Мамчур, Д. С. Носивец, Е. В. Хомяк // Сімейна медицина. – 2020. – № 3. – С. 13-19. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2020_3_4

  84. Матвійчук С. М. Перспективи використання і роль вітаміну D у профілактиці та лікуванні COVID-19 / С. М. Матвійчук, І. В. Баланюк // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів LVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р.). – Вінниця, 2020. – Ч. 2. – С. 50-54. – URL: https://cutt.ly/HjXl4fh

  85. Математична модель прогнозування тяжкості перебігу коронавірусної інфекції та основні протиепідемічні заходи в Україні / О. В. Боброва [та ін.] // Міжнар. мед. журн. – 2020. – Т. 26, № 2. – С. 57-65. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mmzh_2020_26_2_14

  86. Методи візуалізації в діагностиці негоспітальної пневмонії вірусної етіології (COVID 19) / М. І. Гуменюк [та ін.] // Інфузія & Хіміотерапія. – 2020. – № 2. – С. 11-20. – URL: http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/ic/20/pdf20-2/11.pdf

  87. Мицик Ю. Пандемія 2019-nCoV: вплив на репродуктивне здоров’я людини / Ю. Мицик // Праці наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 59, № 1. – С. 81-84. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pntsh_lik_2020_59_1_10

  88. Наконечна А. А. Британские рекомендації щодо ведення пацієнтів з алергічними захворюваннями під час пандемії COVID-19 / А. А. Наконечна // Астма та алергія. – 2020. – № 2. – С. 67-72. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/astm_2020_2_9

  89. Негоспітальна пневмонія на тлі коронавірусної хвороби (COVID-19): принципи діагностики й визначення факторів ризику обтяження патологічного процесу / Т. О. Перцева [та ін.] // Мед. перспективи. – 2020. – Т. 25, № 3. – С. 50-61. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2020_25_3_9

  90. Недашківська Н. І. Порівняльний аналіз моделей машинного навчання для прогнозування поширення коронавірусу COVID-19 в різних країнах / Н. І. Недашківська, С. О. Лупаненко // Електронне моделювання. – 2020. – Т. 42, № 5. – С. 51-65. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/elmo_2020_42_5_6

  91. Новий коронавірус: структура геному, реплікація та патогенез : [зарубіж. досвід] // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 1. – С. 19-21. – URL: https://kiai.com.ua/ua/archive/2020/1%28122%29/pages-19-21/noviykoronavirusstrukturagenomureplikaciyatapatogenez

  92. Нутритивна терапія хворих на COVID-19. Огляд рекомендацій / С. О. Дубров [та ін.] // Біль, знеболення та інтенсивна терапія. – 2020. – №. 2 (91). – С. 9-20. – URL: http://jpaic.aaukr.org/article/view/205595

  93. Олійник А. П. Математичне моделювання процесу розвитку епідеміологічної ситуації з урахуванням особливостей поширення COVID-19 / А. П. Олійник, Л. І. Фешанич, Є. А. Олійник // Методи та прилади контролю якості. – 2020. – № 1. – С. 138-146. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/metody_2020_1_14

  94. Оптимізація протиепідемічного забезпечення у динаміці пандемії COVID-19 / Н. О. Виноград [та ін.] // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 2. – С. 6-14. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_2_4

  95. Опыт применения неинвазивной вентиляции легких (НВЛ) у больных с COVID-19 / Дж. Н. Пашаев [та ін.] // Укр. пульмон. журн. – 2020. – № 2. – С. 31-35. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Upj_2020_2_7

  96. Орищин Н. Серцево-судинні ускладнення у пацієнтів із COVID-19 / Неля Орищин, Юрій Іванів // Праці наук. т-ва імені Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 62, № 2. – С. 87-98. – URL: https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/326/331

  97. Особенности поражения сердечно-сосудистой системы при COVID-19 / Н. П. Копица [та ін.] // ScienceRise. Medical science. – 2020. – № 3. – С. 4-12. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/texcsrm_2020_3_3

  98. Особливості клінічного перебігу COVID-19 у вагітних жінок / Бондар О. Є. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 16-18. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  99. Особливості клінічного перебігу, діагностики та лікування пневмонії, спричиненої SARS-CoV-2 / В. І. Петренко [та ін.] // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2020. – № 2. – С. 29-36. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2020_2_5.

  100. Особливості порушення системи гемостазу у хворих на коронавірусну інфекцію / К. В. Юрко [та ін.] // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 3. – С. 18-22. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_3_4

  101. Офіційна позиція ГС «Українська Академія Педіатричних спеціальностей» Щодо грудного вигодовування в умовах пандемії COVID-19 / М. Маменко [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. – 2020. – № 3. – С. 6-8. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2020_3_3

  102. Офіційна позиція ГС «Українська Академія Педіатричних спеціальностей» Щодо ситуації, яка склалась навколо спалаху нового коронавірусу COVID-19 / М. Маменко [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. – 2020. – № 1. – С. 7-8. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2020_1_3

  103. Охорона праці медичних працівників в умовах пандемії COVID-19 / Кузьмінов Б. П. [та ін.] // Актуальні проблеми профілактичної медицини : зб. наук. пр. / МОЗ України, ЛНМУ ім. Данила Галицького, Лабораторія пром. токсикології. – 2021. – Вип. 21. – С. 63-72. – URL: http://appm.meduniv.lviv.ua/images/pdf/Zbirka-21.pdf#page=48

  104. Охотнікова О. М. Клінічний протокол медичної допомоги дітям із коронавірусною інфекцією (COVID-19), яка перебігає на фоні хронічних соматичних захворювань / О. М. Охотнікова [та ін.] // Сучасна педіатрія. Україна. – 2020. – № 4. – С. 18-32. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2020_4_5

  105. Павленко Т. А. Психічне здоров’я людини як об’єкт кримінально-правової охорони в умовах пандемії COVID-19: постановка проблеми / Т.А. Павленко // Особливості розвитку законодавства України у контексті євроінтеграційних процесів : міжнар. наук.-практ. конф. (м. Харків, 5-6 черв. 2020 р.) / Східноукр. наук. юрид. орг. – Харків, 2020. – С. 139-142. – URL: https://cutt.ly/xjG1KuL

  106. Павлюк О. М. Прогнозування кількості хворих на COVID-19 у Львівській області / О. М. Павлюк, О. Ю. Федевич, А.-О. А. Стронціцька // Вісн. Вінницьк. політехн. ін-ту. – 2020. – № 3. – С. 57-64. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2020_3_10

  107. Палагута Г. В. Випадок гострого мієліту як неврологічне ускладнення COVID-19 / Палагута Г. В., Євтушенко С. К. // Міжнар. неврол. журн. – 2020. – Т. 16, № 7. – С. 32-35. – URL: http://inj.zaslavsky.com.ua/article/viewFile/218244/220310

  108. Пандемія COVID-19 – аналіз особливостей життєдіяльності родин дітей, хворих на епілепсії, наявні проблеми та їх подолання / Л. М. Танцура [та ін.] // Укр. вісн. психоневрології. – 2020. – Т. 28, вип. 2. – С. 47-51. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uvp_2020_28_2_11

  109. Панченко О. А. Діагностика коронавірусної інфекції як актуальна проблема державного рівня / О. А. Панченко, А. Р. Заварзіна // Укр. журн. медицини, біології та спорту. – 2020. – Т. 5, № 5. – С. 278-284. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ujmbs_2020_5_5_38

  110. Патогенез коронавірусної інфекції COVID-19 / В. П. Малий [та ін.] // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 3. – С. 73-83. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_3_12

  111. Патофізіологічне обґрунтування ефективності застосування кверцетину в терапії коронавірусної хвороби (COVID-19) / І. А. Зупанець [та ін.] // Патологія. – 2020. – Т. 17, № 1. – С. 93-101. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pathology_2020_17_1_17

  112. І Міжнародний онлайн конгрес «Пандемія СТОП»: щеплення в умовах COVID-19 та інші проблеми профілактики вакцинокерованих інфекцій / підгот. Тетяна Потехіна // Дит. лікар. – 2020. – № 2. – С. 37-43. – URL: https://cutt.ly/Kk3s7W5

  113. Пєсоцька І. О. Роль віртуальної реальності у реабілітації після зараження COVID-19 / І. О. Пєсоцька, В. П. Буйвало // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів LVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р.). – Вінниця, 2020. – Ч. 2. – С. 112-119. – URL: https://cutt.ly/HjXl4fh

  114. Підходи до розробки та впровадження клініко-організаційного регламенту медичного обслуговування пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19). Клінічний маршрут пацієнта з симптомами гострого респіраторного синдрому, визначеним випадком коронавірусної хвороби (COVID-19) (Додаток до статті) // Клінічна та профілакт. медицина. – 2020. – № 2. – С. 4-53. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Clinprevmed_2020_2_3

  115. Погляд токсикологів на механізми формування вірусіндукованих гемоглобінопатій і токсичного пневмоніту зі системною гіпоксемією при COVID-19 та обґрунтування раціональних методів детоксикації / М. Г. Проданчук [та ін.] // Ukrainian journal of modern problems of toxicology. – 2020. – № 1. – С. 23-41. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/spt_2020_1_4

  116. Посилкіна О. В. Актуальність упровадження логістичного підходу до управління інноваційною діяльністю при розробці та реєстрації лікарських засобів для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) / О. В. Посилкіна, О. В. Літвінова, А. Г. Лісна // Соц. фармація в охороні здоров’я. – 2020. – Т. 6, № 3. – С. 8-17. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sphhc_2020_6_3_4

  117. Посібник з попередження та лікування COVID-19 / гол. ред.: Лиан Тинбо (LIANG Tingbo) ; пер. команди мед. мережі «Добробут». – [Б. м.] : ДОБРОБУД здоров’я України, [2020?]. – 58 с. – URL: https://www.pravda.com.ua/files/COVID-19- dobrobut.pdf

  118. Потенційний вплив реагування на COVID 19 на туберкульоз у країнах із високим рівнем його поширеності: аналіз методом моделювання : [розроблено Партнерством «Зупинити туберкульоз» (Stop TB Partnership) у співпраці з Імперським коледжем Лондона, Avenir Health, Ун-том Джона Хопкінса й Агентством США з міжнар. розвитку (USAID)] // Інфузія & Хіміотерапія. – 2020. – № 2. – С. 44-48. – URL: http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/ic/20/pdf20-2/44.pdf

  119. Потехіна Т. COVID‑2019 у дітей: останні новини / Тетяна Потехіна // Дит. лікар. – 2020. – № 3. – С. 16-17. – URL: https://cutt.ly/axZtbGv

  120. Потехіна Т. SARSCoV-2-інфекція у дітей / Тетяна Потехіна // Дит. лікар. – 2020. – № 1. – С. 10-12. – URL: https://dl.com.ua/ua/archive/2020/1%2870%29/pages-10-12/sarscovinfekciyauditey

  121. Потехіна Т. Кавасакі – подібні симптоми в дітей з COVID-19: педіатричний мультисистемний запальний синдром / Тетяна Потехіна // Дит. лікар : зб. клініч. рек. – 2020. – Спец. вип. – С. 15-20. – URL: https://dl.com.ua/uploads/sborniki/2020/articles/articles/dlzkr20__15-20.pdf

  122. Потехіна Т. Роль вітаміну D, цинку та гіпораміну в лікуванні та профілактиці COVID-19: що відомо? / Тетяна Потехіна // Дит. лікар. – 2020. – № 4. – С. 16-17. – URL: https://cutt.ly/Lk3hC1j

  123. Предиктори ризику виникнення тромбогеморагічних ускладнень у хворих на коронавірусну інфекцію / Юрко К. В. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоціація інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 171-172. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  124. Проблеми безпеки, гігієни праці та інфекційного контролю в боротьбі з професійними захворюваннями медичних працівників на COVID-19 у закладах охорони здоров’я України // Мед. перспективи. – 2020. – Т. 25, № 4. – С. 159-165. – URL: https://medpers.dsma.dp.ua/issues/2020/N4/159-165.pdf

  125. Прогноз кількості хворих на COVID-19 в Україні / О. М. Павлюк [та ін.] // KPI Science News. – 2020. – №. 2. – С. 25-34. – URL: http://scinews.kpi.ua/article/viewFile/205127/pdf_64

  126. Пронюк Х. О. Ультрасонографія легень в умовах пандемії COVID-19: Чому? Як? Коли? / Х. О. Пронюк, А. Д. Висоцький // Лікар. справа. – 2020. – № 5/6. – С. 3-12. – URL: https://liksprava.com/index.php/journal/article/view/393/355;

  127. Протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» // Ліки України. – 2020. – № 4. – С. 7-13. – URL: http://lujournal.com.ua/article/view/214393/214516

  128. Результати клінічного дослідження «Відкрите багатоцентрове рандомізоване дослідження з оцінки ефективності препарату біовен, виробництва ТОВ «Біофарма Плазма», в комплексній терапії пацієнтів з пневмонією, що викликана коронавірусною інфекцією COVID-19 / А. Р. Рибаков [та ін.] // Біль, знеболення та інтенсивна терапія. – 2020. – № 4 (93). – С. 9-21. – URL: http://jpaic.aaukr.org/article/view/220624/pdf_104

  129. Рекалова О. М. COVID-19 – нова вірусна інфекція: патогенез, діагностика, лікування / О. М. Рекалова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. – 2020. – № 2. – С. 7-20. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2020_2_3

  130. Рекомендації Американського товариства фахівців з інфекційних хвороб (Infectious Diseases Society of America, IDSA) щодо діагностики, лікування та профілактики COVID 19 // Імунологія та алергологія: наука і практика. – 2020. – № 5. – С. 43-51. – URL: https://kiai.com.ua/ua/archive/2020/5%28126%29/pages-43-51/rekomendaciyiamerikanskogotovaristvafahivcivzinfekciynihhvorobinfectiousdiseasessocietyofamericaidsashchododiagnostikilikuvannyataprofilaktikicovid

  131. Сокол А. Ф. Стратегия вакцинации населения от коронавирусной инфекции: психологические ошибки (впорядке обсуждения) / А. Ф. Сокол // Наука та освіта : зб. пр. ХV Міжнар. наук. конф., присвяч. пам’яті Вілена Петровича Ройзмана (4-11 січ. 2021 р., м. Хайдусобосло (Угорщина). – Хмельницький : ХНУ, 2020. – С. 5-7. – URL: http://elar.khnu.km.ua/jspui/bitstream/123456789/9867/1/SE-2021.pdf

  132. Сосновська О. О. Розвиток медичного страхування в умовах COVID-19 / О. О. Сосновська, Г. О. Баліцька // Зб. наук. пр. Ун-ту держ. фіскал. служби України. – 2020. – №. 1/2. – С. 325-337. – URL: http://ojs.nusta.edu.ua/index.php/ojs2/article/view/430/615

  133. Спільна офіційна позиція ГС «Українська Академія Педіатричних Спеціальностей» та ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» щодо проведення рутинної вакцинації (згідно календаря щеплень) дітей та дорослих в Україні в умовах спалаху COVID-19 та заходів, що скеровані на обмеження поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом (SARSCoV12) // Сучасна педіатрія. Україна. – 2020. – № 2. – С. 6-7. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2020_2_3

  134. Сучасні принципи ад’ювантної терапії COVID-19 / О. К. Дуда [та ін.] // Сімейна медицина. – 2020. – № 4. – С. 12-14. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2020_4_4

  135. Теленько І. С. Професійне вигорання медичних працівників в часі реформування медичної галузі та пандемії COVID-19 / І. С. Теленько // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 102-107. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/305

  136. Тіхенко В. М. Підвищення вимог до якості та компетентності медичних лабораторій в умовах пандемії коронавірусу / В. М. Тіхенко, Н. М. Тіхенко // Стандартизація. Сертифікація. Якість. – 2020. – № 4. – С. 41-45. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ssia_2020_4_10

  137. Ткаченко Л. О. Потенційні впливи коронавірусів на серцево-судинну систему в умовах пандемії COVID-19 / Ткаченко Л. О., Єпанчінцева О. А., Тодуров Б. М. // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. – 2020. – № 2. – С. 5–17. – URL: https://cutt.ly/zj0tV6p

  138. Тодоріко Л. Д. Особливості перебігу туберкульозу в умовах пандемії COVID-19 / Л. Д. Тодоріко, І. О. Сем’янів // Infusion & Сhemotherapy. – 2020. – № 3. – С. 27-34. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/infch_2020_3_6

  139. Трихліб В. І. COVID-19. Найактуальніша проблема сучасності / В. І. Трихліб, Г. В. Осьодло // Укр. журн. військ. медицини. – 2020. – Т. 1, № 1. – С. 5-24. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ukrjmm_2020_1_1_3

  140. Трихліб В. І. Ускладнення у хворих на COVID-19 / В. І. Трихліб // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 1. – С. 37-46. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_1_8

  141. Ураження слизової оболонки ротоглотки при коронавірусній інфекції / Ткаченко В. Г. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 100-102. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  142. Ушакова О. Кадрова політика у сфері охорони здоров’я в умовах пандемії COVID-19 / Оксана Ушакова // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молод. вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; за заг. ред.: А. Савкова [та ін.]. – К., 2020. – С. 260-263. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  143. Фещенко Ю. І. Вірусне навантаження як маркер ризику тяжкого перебігу та прогресування COVID 19 : огляд // Інфузія & Хіміотерапія. – 2020. – № 2. – С. 5-10. – URL: http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/ic/20/pdf20-2/5.pdf

  144. Характеристика клініко-патоморфологічних даних при грипі А (H1N1) pdm09 та COVID-19 / Граділь Г. І. [та ін.] // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 45-48. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  145. Хитрий Г. П. Патофізіологічно обгрунтована респіраторна терапія пневмоній, спричинених SARSCOV-2 / Г. П. Хитрий, О. В. Рябощук // Укр. журнал військ. медицини. – 2020. – Т. 1, № 1. – С. 25-29. – URL: https://ujmm.org.ua/index.php/journal/article/view/9/3

  146. Хіміон Л. В. Коронавірусна хвороба: і відомі підходи до лікування / Л. В. Хіміон // Сімейна медицина. – 2020. – № 1-2. – С. 18-21. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2020_1-2_5

  147. Цукровий діабет і COVID-19: актуальні питання патогенезу, клініки та терапії / В. І. Цимбалюк [та ін.] // Репродуктивна ендокринологія. – 2020. – № 4. – С. 8-21. – URL: file:///C:/Users/Lenovo/AppData/Local/Temp/214767-484514-1-PB.pdf

  148. Черкес М. Протокол надання медичної допомоги критичним хворим на COVID-19: клінічний випадок / Мар’яна Черкес, Пуя Дегґані-Мобаракі, Юрій Грет // Праці наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 62, № 2. – С. 108-129. – URL: https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/342/350

  149. Чернишова Л. І. Коронавірусна інфекція (лекція) / Л. І. Чернишова // Актуальна інфектологія. – 2020. – Т. 8, № 2. – С. 6-9. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2020_8_2_3

  150. Чоп’як В. Пандемія COVID-2019: імунологічні аспекти / В. Чоп’як // Праці наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 59, № 1. – С. 63-68. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pntsh_lik_2020_59_1_8

  151. Чорний О. В. Соціально-економічні аспекти формування та реалізації державної політики реформ у системі охорони здоров’я на сучасному етапі розвитку пандемії в Україні / О. В. Чорний // Публічне управління та митне адміністрування. – 2020. – № 4. – С. 81-85. – URL: https://cutt.ly/2kWZuzz

  152. Чумаченко Т. О. Короткострокове прогнозування динаміки епідемічного процесу COVID-19 як інструмент контролю пандемі / Чумаченко Т. О., Кривцов С. О., Пирогов П. А. // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 159-161. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  153. Широбоков В. П. Коронавірусні інфекції у людини / В. П. Широбоков, В. А. Понятовський // Інфекц. хвороби. – 2020. – № 2. – С. 31-40. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/InfKhvor_2020_2_7

  154. Шпарик Я. Між Сциллою і Харибдою: COVID-19 і рак (огляд літератури) / Я. Шпарик // Праці наук. т-ва ім. Шевченка. Мед. науки. – 2020. – Т. 59, № 1. – С. 70-80. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pntsh_lik_2020_59_1_9

  155. Юр’єва Л. М. Охорона психічного здоров’я медичних працівників в умовах пандемії COVID-19 // Мед. перспективи. – 2020. – Т. 25, № 4. – С. 12-21. – URL: https://medpers.dsma.dp.ua/issues/2020/N4/12-21.pdf

  156. Юрьева Л. Н. Пандемия COVID-19: риски для психологического благополучия и психического здоровья / Л. Н. Юрьева, Т. И. Шустерман // Укр. вісн. психоневрології. – 2020. – Т. 28, вип. 2. – С. 5-10. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uvp_2020_28_2_3

  157. Юр’єва Л. М. Психотичні розлади при COVID-19: механізми розвитку, особливості клініки та терапії / Юр’єва Л. М. //Укр. вісн. психоневрології. – 2020. – Т. 28, № 4. – С. 13-17. – URL: https://cutt.ly/Jj0tn75

  158. Ягольник О. Г. Коронавірус та особливості розвитку «зеленої» генерації в Україні / О. Г. Ягольник // Біоенергетика. – 2020. – № 2. – С. 31-33. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Bioen_2020_2_10

Соціально-психологічний аспект

  1. Антипова О. П. Ключові тенденції трансформації міжкультурної комунікації в умовах пандемії / О. П. Антіпова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. Серія: Філософія. Культурологія. – 2020. – Т. 32, № 2. – С. 109-114. – URL: http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPK/article/view/15117

  2. Антонова З. О. Особливості прояву паніки в умовах карантинної самоізоляції та розповсюдження COVID-19 / З. О. Антонова // Психол. часопис. – 2020. – Т 6, № 6. – С. 29-39. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/992/612

  3. Артюхова В В. Особливості психологічного здоров’я курсантів в період пандемії COVID-19 / В. В. Артюхова // Психол. часопис. – 2020. – Т 6, № 6. – С. 19-28. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/991/611

  4. Богомол А. І. Коронавірус в житті сучасної людини / Богомол А. І., Никифорова О. А. // Весняні наукові зібрання – 2020 : зб. наук. матеріалів ХLV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Суми, 22 трав. 2020 р). – Суми, 2020. – Ч. 1. – С. 66-69. – URL: https://cutt.ly/gjNKFDc

  5. Бондарчук П. Пандемія COVID-19 як виклик та активне джерело трансформацій ціннісних засад суспільства / Павло Бондарчук // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молодих вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; за заг. ред. А. Савкова [та ін.]. – К., 2020. – С. 30-32. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  6. Великодна М. Психологічна та психотерапевтична допомога під час пандемії COVID-19: сучасні виклики / М. Великодна, І. Франкова // Психосомат. медицина та загал. практика. – 2020. – Т. 5, № 1. – URL: https://uk.emedjournal.com/index.php/psp/article/view/213

  7. Великодна М. С. Моделі і методи надання психологічної допомоги під час пандемії COVID-19: зарубіжний досвід / М. С. Великодна // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 4. – С. 229-237. – URL: https://apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/943/568

  8. Вовчик-Блакитна О. О. Досвід роботи з тривогою, яку переживають діти в час загрози Сovid-19 / О. О Вовчик-Блакитна // Актуальні проблеми психології. – 2020. – Т. 7, вип. 49. – С. 34-46. – URL: http://www.appsychology.org.ua/data/jrn/v7/i49/6.pdf

  9. Галецька І. І. COVID-19, локдаун та життя сім’ї у новій реальності / Галецька Інна Іванівна, Кліманська Марина Борисівна, Перун Марія Богданівна // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 9. – С. 40-57. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/1055/652

  10. Галецька І. І. Карантинний квітень в Україні: думки, переживання, поведінка перед загрозою COVID-19 / Галецька Інна Іванівна, Климанська Лариса Дмитрівна, Кліманська Марина Борисівна // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 5. – С. 18-36. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/958/575

  11. Галецька І. І. Переживання та поведінка студентської молоді в умовах карантину COVID-19: страх чи внутрішня мотивація детермінують превентивну поведінку? / Галецька Інна Іванівна, Климанська Лариса Дмитрівна, Кліманська Марина Борисівна, Горошенко Меланія Віталіївна // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 4. – С. 35-52. – URL: https://apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/926/552

  12. Гудзенко І. А. Суспільство і пандемія – нові аспекти трансформації сучасності / І. А. Гудзенко, Г. П. Савош // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 2. – С. 61-63. – URL: https://cutt.ly/Vj1rzC4

  13. Джеджера О. Особливості переживання суб’єктивного емоційного стану здобувачами вищої освіти під час дистанційного навчання в умовах пандемії COVID-19 / О. Джеджера, О. Юрчук // Психологія: реальність і перспективи. – 2020. – №. 15. – С. 41-49. – URL: https://prap.rv.ua/index.php/prap_rv/article/view/183/183

  14. Длугош П. Молодь Польщі та України в умовах пандемії COVID-19: стан психічного здоровя та рівень нейротизму / Петро Длугош, Людмила Кривачук // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 7. – С. 9-17. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/1018/624

  15. Досвід переживання пандемії COVID-19: дистанційні психологічні дослідження, дистанційна психологічна підтримка : матеріали онлайн-семінарів 23 квітня 2020 року «Досвід карантину: дистанційна психологічна допомога і підтримка» та 15 травня 2020 року «Дистанційні психологічні дослідження в умовах пандемії COVID-19 і карантину» / [за наук. ред. М. М. Слюсаревського, Л. А. Найдьонової, О. Л. Вознесенської]. – К. : ІСПП НАПН України, 2020. – 121 с. – URL: https://cutt.ly/cjHpf5D

  16. Дроздов О. Ю. Деякi тенденції масової свiдомостi українцiв в умовах пандемії коронавiрусу / Олександр Юрiйович Дроздов, Марина Анатолiївна Дроздова // Наук. вісн. ХДУ. Серія: Психол. науки. – 2020. – № 3. – С. 130-138. – URL: https://pj.journal.kspu.edu/index.php/pj/article/view/1088/1039

  17. Задорожна О. Візуалізації пандемій у культурі Заходу / О. Задорожна // Наук. записки НаУКМА. Історія і теорія культури. – 2020. – Т. 3. – С. 90-96. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NaUKMAtk_2020_3_15

  18. Іванов О. В. Вірус доброти. Благодійність в умовах карантину / О. В. Іванова // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 120-121. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/305

  19. Іщук О. Актуальні страхи молоді, пов’язані з професійною діяльністю в умовах пандемії коронавірусу COVID-19: психологічний аналіз // Організаційна психологія. Економічна психологія. – 2020. – № 2/3. – С. 60-72. – URL: https://cutt.ly/NjKMq4L

  20. Карагодина О. Практика соціальної роботи в умовах карантинних обмежувальних заходів: швидка оцінка та уроки / О. Карагодіна, О. Пожидаєва, Т. Семигіна // Social Work and Education. – 2020. – Т. 7, № 4. – С. 452-465. – URL: file:///C:/Users/Lenovo/AppData/Local/Temp/222567-504073-1-PB.pdf

  21. Карамушка Л. Фізичне та психологічного здоров’я персоналу освітніх організацій: емпіричне дослідження проблеми в період пандемії COVID-19 / Карамушка Людмила, Креденцер Оксана, Терещенко Кіра // Організаційна психологія. Економічна. психологія. – 2020. – № 2/3 (20). – 2020. – С 72-83. – URL: http://orgpsyjournal.in.ua/index.php/opep/article/view/237/205

  22. Коваленко О. Г. Проєкт «Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину» / Олена Григорівна Коваленко // Вісн. НАПН України. – 2020. – Т. 2, № 2. – URL: https://visnyk.naps.gov.ua/index.php/journal/article/view/110/141

  23. Коновалюк Т. С. Психологічна допомога населенню під час пандемії COVID-19 // Т. С. Коновалюк // Методи і технології загальної і соціальної психології та психотерапії в умовах сучасного суспільства : матеріали ІV наук.-практ. конф. з міжнар. участю (21трав. 2020 р., м. Київ) / МОН, НПУ ім. М. П. Драгоманова ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка [та ін.] ; [за ред. С. О. Ставицької, Д. Д. Отич, А. Ф. Федоренко]. – К., 2020. – С. 78-82. – URL: https://cutt.ly/SkAkhZ7

  24. Короба Л. Стигматизація осіб із COVID-19 в умовах поширення пандемії коронавірусу: соціально-психологічний аспект / Лариса Коробка // Проблеми політ. психології. – 2020. – Вип. 9 (23). – С. 94-109. – URL: https://politpsy.org/index.php/popp/article/view/57/66

  25. Коробанова О. Соціальна взаємодія та переживання складних соціальних ситуацій в умовах пандемії COVID-19 / Ольга Коробанова // Проблеми політ. психології. – 2020. – Вип. 9 (23). – С. 72-93. – URL: https://politpsy.org/index.php/popp/article/view/47/56

  26. Костіна Т. О. Криза в умовах карантину: нові гендерні перспективи / Т. О. Костіна // Наук. зап. Нац. ун-ту «Остроз. акад.». Серія: Психологія. – 2020. – Вип. 11. – С. 162-166. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nznuoapp_2020_11_29

  27. Кочергіна І. Саморегуляція поведінки та діяльності особистості в умовах карантину / Ірина Кочергіна // Психологія: реальність і перспективи. – 2020. – № 15. – С. 84-90. – URL: https://prap.rv.ua/index.php/prap_rv/article/view/188/187

  28. Кравченко О. О. Дослідження психологічного стану в умовах ізоляції / Кравченко О. О., Міщенко М. С. // Габітус. – 2020. – Вип. 13, т 1. – С. 150-155. – URL: http://habitus.od.ua/journals/2020/13_2020/part_1/26.pdf

  29. Ларіна Т. Особливості персонального конструювання мережі соціальної підтримки в умовах пандемії коронавірусу COVID-19 / Тетяна Ларіна // Наук. студії із соц. та політ. психології. – 2020. – Вип. 46 (49). – С. 42-50. – URL: https://sssppj.org/index.php/ssj/article/view/155/174

  30. Ластовкін В. А. Домашнє насилля у період пандемії COVID-19 / В. А. Ластовкін, В. І. Счастливець // Креатив. простір. – 2021. – № 1. – С. 19-20. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/krpr_2021_1_11

  31. Лобанова А. С. Інтенції українських і польських студентів в умовах карантинних заходів у період пандемії COVID-19: соціологічний вимір / Алла Степанівна Лобанова, Яна Володимирівна Зоська, Пьотр Длугош // Епістемологічні дослідження в філософії, соц. і політ. науках. – 2020. – Т. 3, № 1. – URL: https://visnukpfs.dp.ua/index.php/PFS/article/view/1001/1426 104-117

  32. Макаренко Н М Зниження пост-карантинного емоційного вигорання методами ізотерапії / Н. М. Макаренко // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 10. – С. 9-16. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/1085/661

  33. Мачуліна І. І. Дозвілля української молоді в умовах пандемії / І. І. Мачуліна // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 6. – С. 41-43. – URL: https://cutt.ly/KjNJS5a

  34. Мирончак К. Втрати під час пандемії: різновиди та особливості переживання / Катерина Мирончак // Наук. студії із соц. та політ. психології. – 2020. – Вип. 46 (49). – С. 51-58. – URL: https://sssppj.org/index.php/ssj/article/view/156/175

  35. Надання психологічної допомоги вразливим групам населення під час та після карантину через пандемію COVID-19 : практ. посіб. для психологів і фахівців соціальної роботи / Циганенко Галина Валентинівна, Великодна Мар’яна Сергіївна. – К. ; Кривий Ріг : Вид. Р. А. Козлов, 2020. – 100 с. – URL: https://cutt.ly/2jS6ml4

  36. Пєтухова І. О. Психологічні аспекти наслідків пандемії / Пєтухова І. О., Макієнко Н. О. // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. подат. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2020. – С. 806-810. – URL: http://ir.nusta.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/6501/1/6673_IR.pdf#page=812

  37. Пономаренко Т. І. Психологічні особливості організації дистанційного навчання в школі в умовах світової пандемії // Методи і технології загальної і соціальної психології та психотерапії в умовах сучасного суспільства : матеріали ІV наук.-практ. конф. з міжнар. участю (21трав. 2020 р., м. Київ) / МОН, НПУ ім. М. П. Драгоманова ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка [та ін. ; за ред. С. О. Ставицької, Д. Д. Отич, А. Ф. Федоренко]. –К., 2020. – С. 167-171. – URL: https://cutt.ly/SkAkhZ7

  38. Психологічне благополуччя особистості в період пандемії COVID-19 / Тітов І. Г. [та ін.] // Психологія і особистість. – 2020. – № 2. – С. 55-77. – URL: http://psychpersonality.pnpu.edu.ua/issue/viewIssue/12852/6762

  39. Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19 : Інтернет-посібник / за наук. ред. В. Г. Кременя; [координатор інтернет-посібника В. В. Рибалка]. – К. : ТОВ «Юрка Любченка», 2020. – 243 с. – URL: https://cutt.ly/gxR1GyJ

  40. Романцова С. В. Протидія гендерному насильству в період пандемії / С. В. Романцова // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 3. – С. 58-61. – URL: https://cutt.ly/UjVeaFr

  41. Свідерська О. І. Емоційне навантаження спортсменів під час поширення вірусу СOVID-19 / О. І. Свідерська, К. С. Кочетова // Вісн. Нац. ун-ту оборони України. – 2020. – Вип. 2. – С. 84-90. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnaou_2020_2_13

  42. Сидоркіна М. Соціальний інтерес у структурі компетентностей демократичного громадянства в ситуації пандемії COVID-19 / Марина Сидоркіна // Наук. студії із соц. та політ. психології. – 2020. – Вип. 46 (49). – С. 33-41. – URL: https://sssppj.org/index.php/ssj/article/view/154/173

  43. Сінайко В. М. Тривога у іноземних студентів-медиків в умовах пандемії COVID-19 / Сінайко Вадим Михайлович, Коровіна Лілія Дмитрівна, Радченко Тетяна Михайлівна // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 6. – С. 49-56. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/994/614

  44. Сковира О. П. Соціально-психологічний супровід курсантської (студентської) молоді в умовах пандемії як сучасна практика в освітньому просторі / Сковира О. П., Калениченко Р. А. // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. податк. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. –Ірпінь, 2020. – С. 826-830. – URL: https://cutt.ly/pxTohIW

  45. Слюсаревський М. М. «Онлайн-коло»: досвід психологічної підтримки і допомоги населенню під час пандемії COVID-19 / Микола Миколайович Слюсаревський // Вісн. НАПН України. – 2020. – Т. 2, № 1. – URL: https://visnyk.naps.gov.ua/index.php/journal/article/view/62/91

  46. Слюсаревський М. М. Про стан суспільної свідомості та заходи з його поліпшення в умовах пандемії COVID-19 / Микола Миколайович Слюсаревський // Вісн. НАПН України. – 2020. – Т. 2, № 2. – URL: https://visnyk.naps.gov.ua/index.php/journal/article/view/90/119

  47. Сокол А. Ф. Стратегия вакцинации населения от коронавирусной инфекции: психологические ошибки (впорядке обсуждения) / А. Ф. Сокол // Наука та освіта : зб. пр. ХV Міжнар. наук. конф., присвяч. пам’яті Вілена Петровича Ройзмана (4-11 січ. 2021 р., м. Хайдусобосло (Угорщина). – Хмельницький : ХНУ, 2020. – С. 5-7. – URL: http://elar.khnu.km.ua/jspui/bitstream/123456789/9867/1/SE-2021.pdf

  48. Сопінський Ю. Вплив коронавірусної інфекції COVID-19 на домашнє насильство / Юрій Сопінський // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф. (м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 396-399. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  49. Стан психологічного дистресу серед різних соціальних груп в Україні під час пандемії COVID-19 / Дембіцький С. С. [та ін.] // Укр. соціум. – 2020. – № 2. – С. 74-92. – URL: https://cutt.ly/ojbwZrm

  50. Степаненко Л. В. Емоційна рівновага як ресурс копінг-захисних механізмів психологів під час карантину / Л. В. Степаненко // Габітус. – 2020. – Вип. 12. – Т 2. – С. 33-37. – URL: http://habitus.od.ua/journals/2020/12_2020/part_2/7.pdf

  51. Сухова Н. М. Пандемія: загроза чи урок людству в ХХІ столітті? / Н. М. Сухова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. Серія: Філософія. Культурологія. – 2020. – Т. 32, № 2. – С. 135-140. – URL: http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPK/article/view/15122

  52. Тріпак М. Психологія фінансів та стресу субєктів соціуму в умовах світової пандемії / М. Тріпак // Екон. аналіз. – 2020. – Т. 30, № 1 (1). – С. 210-216. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecan_2020_30_1(1)__25

  53. Характеристика поведінкових факторів дітей та підлітків України в умовах впровадження карантинних заходів під час пандемії COVID-19 // Довкілля та здоров’я. – 2020. – № 4. – С. 14-20. – URL: http://www.dovkil-zdorov.kiev.ua/env/97-0014.pdf

  54. Христук О. Л. Особливості переживання стресу під час пандемії COVID-19 у студентів в процесі дистанційного навчання / О. Л. Христук, О. Г. Угрин // Вісн. Нац. ун-ту оборони України. – 2020. – Вип. 2. – С. 116-122. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnaou_2020_2_17

  55. Чистотіна О. О. (Без)подієвість карантинної візуальності / О. О. Чистотіна // Вісн. ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Серія: Філософія. Філос. перипетії. – 2020. – Вип. 62. – С. 47-52. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKhIFLO_2020_62_7

  56. Шоріна Т. Г. Морально-етичні колізії ідеї солідарності у боротьбі глобальної спільноти з пандемією COVID-19 / Т. Г. Шоріна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. Серія: Філософія. Культурологія. – 2020. – Т. 32, № 2. – С. 145-152. – URL: http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/VisnikPK/article/view/15124

  57. Штомпель Л. М. Психологічні особливості адаптації / дезадаптації учнів у підготовці до складання ЗНО в умовах карантину / Л. М. Штомпель // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 9. – С. 101-108. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/1063/658

  58. Юрчинська Г. К. Особливості взаємозв’язку базових переконань із психологічним благополуччям особистості в період карантинних обмежень / Г. К. Юрчинська, К. М. Грузинова // Теор. і приклад. пробл. психології. – 2020. – № 3 (2). – С. 172-197. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tippp_2020_3(2)__15

  59. Юрьева Л. Н. Пандемия COVID-19: риски для психологического благополучия и психического здоровья / Л. Н. Юрьева, Т. И. Шустерман // Укр. вісн. психоневрології. – 2020. – Т. 28, вип. 2. – С. 5-10. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uvp_2020_28_2_3

  60. Яремчук В. С. Ентропія і сінтропія у життєдіяльності людини під час пандемії COVID-19 / В. С. Яремчук В. П. Свідерський // Наука та освіта : зб. пр. ХV Міжнар. наук. конф., присвяч. пам’яті Вілена Петровича Ройзмана (4-11 січ. 2021 р., м. Хайдусобосло (Угорщина). – Хмельницький : ХНУ, 2020. – С. 7-11. – URL: http://elar.khnu.km.ua/jspui/bitstream/123456789/9867/1/SE-2021.pdf

  61. Ярош Н С. Зв’язок рефлексивних процесів особистості та віри в теорію змови в умовах пандемії COVID-19 / Н. С. Ярош // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 5. – С. 37-46. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/959/57

Економічний аспект

  1. Аналіз прогнозів впливу пандемії коронавірусу на економіку України та сусідніх країн / К. О. Бояринова [та ін.] // Бізнес Інформ. – 2020. – № 7. – С. 6-15. – URL: https://cutt.ly/djRTMCj

  2. Андрущенко В. Л. Податково-бюджетні заходи протидії пандемії на заході / В. Л. Андрущенко, Т. В. Тучак // Ефективна економіка. – 2020. – № 5. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/5_2020/18.pdf

  3. Аністратенко Н. В. Роль МВФ у подоланні економічних наслідків пандемії коронавірусу та відновленні темпів економічного зростання світової економіки / Н. В. Аністратенко, А. В. Мальченко // Ефективна економіка. – 2020. – № 6. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/6_2020/4.pdf

  4. Бабушко К. М. Соціальні ініціативи ТМ «Сільпо» в умовах карантину / К. М. Бабушко // Соц.-гуманітар. вісн. – 2020. – Вип. 34. – С. 158-159. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sochumj_2020_34_73

  5. Бавико О. Є. Організаційна оптимізація антикризового управління бізнес-процесами підприємства в умовах пандемії СОVID-19 / О. Є. Бавико, О. О. Бавико, І. О. Козаков // Ефективна економіка. – 2020. – № 12. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/12_2020/13.pdf

  6. Базилюк Я. Б. Економічна безпека України в умовах протидії COVID-19 / Я. Б. Базилюк // Причорномор. екон. студії. – 2020. – Вип. 54. – С. 34-38. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bses_2020_54_7

  7. Бережний Я. В. Споживчий ринок і карантин «COVID-19» в Україні / Я. В. Бережна // Ефективна економіка. – 2020. – № 9. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/9_2020/66.pdf

  8. Берензович К. С. Економіка Європейського Союзу в контексті «коронавірусної загрози» / Брензович Катерина Степанівна, Шумлянська Інна Андріївна // Україна в системі європейської економічної і політичної інтеграції : матеріали доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Ужгород, 27-28 квіт. 2020 р.) / МОН України ; Ужгород. Нац. ун-т, ф-т міжнар. екон. відносин ; Нац. ін-т стратег. дослідж. ; [за заг. ред.: М. М. Палінчак, В. В. Химинець, М. М. Король]. – Ужгород, 2020. – С. 19-23. – URL: https://cutt.ly/Uhv5QDx

  9. Білоус А. Економічні наслідки COVID-19. Можливі сценарії та перспективи розвитку / Анастасія Білоус // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студентської конф. (м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 330-332. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  10. Білявська Ю. В. Вендинг в умовах пандемії COVID-19: зарубіжний та вітчизняний досвід / Ю. В. Бiлявськa, Н. В. Микитенко // Наук. вісн. ХДУ. Серія: Екон. науки. – 2020. – Вип 40. – С. 13-18. – URL: http://ej.journal.kspu.edu/index.php/ej/article/view/681/669

  11. Білявський О Стратегічна платформа публічно-приватного партнерства в умовах пандемії коронавірусу / Олексія Білявський // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф. (м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 14-16. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  12. Благун І. І. Лійка продажів, як елемент просування для підприємств регіону в період пандемії / І. І. Благун, С. Я. Шурпа, С. П. Надіївська // Ефективна економіка. – 2020. – № 11. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/11_2020/79.pdf

  13. Бортніков Г. П. Заходи реагування центральних банків і банківської спільноти на епідемію коронавірусу / Г. П. Бортніков // Фінанси України. – 2020. – № 3. – С. 65-79. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fu_2020_3_6

  14. Бочко О. Вплив COVID-19 на поведінку споживачів у межах ринку товарів першої необхідності / О. Бочко, О. Феєр, Д. Донець // Аграрна економіка. – 2020. – Т. 13, № 1/2. – С. 23-28. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ae_2020_13_1-2_5

  15. Вагнер І. М. Вплив COVID-19 на економічний розвиток малого i середнього бізнесу в Україні / І. М. Вагнер, І. І. Демко // Вісн. ун-ту банк. справи. – 2020. – № 1. – С. 59–66. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VUbsNbU_2020_1_10

  16. Варцаба В. І. Фінансова підтримка бізнесу: банківський сектор vs «коронавірусна» криза / В. І. Варцаба, О. Г. Чубарь, В. О. Огородник // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2020. – Вип. 16, т. 1. – С. 47-58. – URL: https://journals.pnu.edu.ua/index.php/aprde/article/view/4508/5012

  17. Васильєва Т. А. COVID-19, SARS, H5N1, A/H1N1, EVD: порівняльний аналіз впливу пандемій на економічний та соціальний розвиток у національному, світовому та регіональному контекстах / Т. А. Васильєва, С. В. Лєонов // Наук. погляд: економіка та управління. – 2020. – № 3. – С. 24-28. – URL: http://scientificview.umsf.in.ua/archive/2020/3_69_2020/6.pdf

  18. Васильєва Т. А. Регіональний контекст пандемії COVID-19 в Україні / Т. А. Васильєва, В. А. Сміянов, І. В. Діденко // Наук. погляд: економіка та управління. – 2020. – № 4. – С. 13-19. – URL: http://scientificview.umsf.in.ua/archive/2020/4_70_2020/4.pdf

  19. Виклики та можливості для українського бізнесу в умовах продовження карантинних заходів / С. Л. Литвиненко [та ін.] // Ефективна економіка. – 2020. – № 5. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/5_2020/91.pdf

  20. Вплив COVID-19 на інноваційний розвиток економіки України та Польщі: сучасний стан і перспективи / В. Д. Залізко [та ін.] // Бізнес Інформ. – 2020. – № 4. – С. 79-87. – URL: https://cutt.ly/vjRUfHd

  21. Гахович Н. Г. Розвиток циркулярних ланцюгів доданої вартості для зростання стійкості української промисловості в умовах постковіду / Н. Г. Гахович, О. М. Кушніренко // Укр. соціум. – 2020. – № 3. – С. 62-77. – URL: https://ukrsocium.org.ua/wpcontent/uploads/2020/11/62_77_No-374_2020_ukr.pdf

  22. Гінчева К. М. Діяльність міжнародних компаній в умовах COVID-19 / К. М. Гінчева // Розвиток наукової думки постіндустріального суспільства: сучасний дискурс : міжнар. наук. конф. (13 листоп. 2020 р., м. Миколаїв). – Миколаїв : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 32-35. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/13.11.2020/380

  23. Гірна О. Б. Реалії та перспективи пандемії COVID-19 для транспортної логістики / О. Б. Гірна, О. Я. Кобилюх // Молодий вчений. – 2020. – № 7 (2). – С. 208-214. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2020_7(2)__22

  24. Глевацька Н. М. COVID-19: наслідки для людського потенціалу України в контексті інноваційно-інвестиційних трансформацій / Н. М. Глевацька // Конкурентоспроможна модель інноваційного розвитку економіки України : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 14 квіт. 2020 р.) / МОН України, Центральноукр. нац. техн. ун–т. – Кропивницький, 2020. – С. 280-282. – URL: https://cutt.ly/ujOkUDq

  25. Гончар В. І. Захисні механізми державного регулювання фармацевтичного ринку України в умовах поширення COVID-19 / В. І. Гончар // Міждисциплінарні наук. дослідж.: особливості та тенденції : міжнар. наук. конф. (4 груд. 2020 р., м. Чернігів). – Чернігів : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 42-45. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/04.12.2020/397

  26. Гончар К. Публічне управління економічною стійкістю України в умовах пандемії COVID-19 / Катерина Гончар // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молодих вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) / НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; за заг. ред. А. Савкова [та ін.]. – К., 2020. – С. 52-55. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  27. Гордей О. Д. Вплив COVID-19 на економічне зростання в Україні / О. Д. Гордей, К. О. Безноско, А. О. Мерва // Зб. наук. пр. Ун-ту держ. фіскал. служби України. – 2020. – № 1/2. – С. 49-63. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpnudps_2020_1-2_6

  28. Григораш О. В. Світова економіка в умовах COVID-19 / О. В. Григораш, Т. Ф. Григораш, В. В. Ченцов // Економіка та держава. – 2020. – № 4. – С. 104-108. – URL: http://www.economy.in.ua/pdf/4_2020/20.pdf

  29. Гринюк О. І Управління нафтогазовидобувними підприємствами в контексті нових викликів, зумовлених пандемією COVID-19 / О. І. Гринюк // Ефективна економіка. – 2020. – № 5. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/5_2020/95.pdf

  30. Гриценко О. А. COVID-19: тактика та стратегія економічного виживання : виступ на теор. семінарі кафедри екон. теорії Нац. юрид. ун-ту ім. Ярослава Мудрого, 24 квіт. 2020 р. / О. А. Гриценко // Екон. теорія та право. – 2020. – № 2. – С. 161-166. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnyua_etp_2020_2_11

  31. Гунченко К. C. Індивідуальний маркетинг як нова стратегія бізнесу в умовах пандемії / К. С. Гунченко Т. Г. Залозна // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 20-23. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  32. Гуцман А. О. Вплив коронавірусу на зовнішньоекономучну діяльність країн світу / А. О. Гуцман // Соц.-гуманітар. вісн. – 2020. – Вип. 32/33. – С. 240-242. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sochumj_2020_32-33_120

  33. Демиденко Є. В. Вплив спалаху COVID-19 на економіку Китаю // Шевченківська весна : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молодих вчених (10 квіт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів та аспірантів. – К., 2000. – Ч. 1. – С. 239-243. – URL: https://cutt.ly/HjS8XGI

  34. Демченко В. В. Науковці обговорили проблеми забезпечення сталого розвитку в умовах пандемії / В. В. Демченко, І. Р. Мищишин // Регіон. економіка. – 2020. – № 2. – С. 170-171. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/regek_2020_2_19

  35. Дергачева В. В. Управління ризиками зовнішньоекономічної діяльності в умовах пандемії COVID-19 / В. В. Дергачева, Ю. В. Рудніцька // Економіка та держава. – 2020. – № 12. – С. 15-20. – URL: http://www.economy.in.ua/pdf/12_2020/5.pdf

  36. Дзюблюк О. В. Економічний розвиток і банківський сектор в умовах глобальної пандемічної кризи / О. В. Дзюблюк // Фінанси України. – 2020. – № 6. – С. 25-55. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fu_2020_6_4

  37. Дмитровська В. С. Доходи місцевих бюджетів в умовах пандемії COVID-19 / В. С. Дмитровська, І. В. Кохан // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2020. – Вип. 16, т. 1. – С. 180-190. – URL: https://journals.pnu.edu.ua/index.php/aprde/article/view/4539/5036

  38. Долбнєва Д. В. Коронавірус та його вплив на організацію бухгалтерського обліку та аудиту / Д. В. Долбнєва, Т. І. Сподарик // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 37-39. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/304

  39. Дрозд Д. Б. Тенденції на ринку логістичних послуг в умовах пандемії COVID-19 / Д. Б. Дрозд, А. Ю. Руденко // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 27-30. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  40. Дубов В. О. Діяльність банків в умовах карантину / В. О. Дубов, Н. О. Дорошенко // Наукове забезпечення технологічного прогресу XXI сторіччя : матеріали міжнар. наук. конф. (1 трав. 2020 р., м. Чернівці). – Чернівці : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 33-35. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/01.05.2020/286

  41. Жосан Г. В. Дослідження методів управління підприємством в умовах пандемії COVID-19 / Г. В. Жосан, Н. В. Кириченко // Наук. погляд: економіка та управління. – 2020. – № 2. – С. 125-128. – URL: http://scientificview.umsf.in.ua/archive/2020/2_68_2020/24.pdf

  42. Завербний А. С. Пандемія як каталізатор цифровізації банківської системи в Україні / А. С. Завербний, Н. Р. Сокульський // Інвестиції: практика та досвід. – 2021. – № 2. – С. 5-9. – URL: http://www.investplan.com.ua/pdf/2_2021/3.pdf

  43. Задоя О. А. Аналіз сценаріїв застосування інструментів антикризової економічної політики в Україні під час пандемії / О. А. Задоя // Акад. огляд. – 2020. – № 2. – С. 19-28. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ao_2020_2_3

  44. Запорожець О. І. Купівельна спроможність українців у період пандемії / О. І. Запорожець // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів LVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р.). – Вінниця, 2020. – Ч. 1. – С. 135-138. – URL: https://cutt.ly/ZjXkLXa

  45. Зіборова Є. О. Подолання наслідків «COVID-19»: уроки для міжнародного бізнесу // Шевченківська весна : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молод. вчених (10 квіт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів та аспірантів. – К., 2020. – Ч. 1. – С. 277-281. – URL: https://cutt.ly/HjS8XGI

  46. Іваницька О. М. Управління фіскальними ризиками в умовах пандемії COVID-19 / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. – 2020. – № 7. – С. 47-61. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fu_2020_7_5

  47. Ізмайлова Н. В. Передумови та перші наслідки впливу коронокризи на рентабельність гірничо-видобувних підприємств / Н. В. Ізмайлов // Ефективна економіка. – 2020. – № 12. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/12_2020/101.pdf

  48. Карапетян О. М. Стратегічні орієнтири розвитку суверенних фондів добробуту в період пандемії COVID-19 / О. М. Карапетян, Р. П. Василевський // Вчені зап. Таврійськ. нац. ун-ту ім. В. І. Вернадського. Серія: Економіка і управління. – 2020. – Т. 31 (70), № 3 (2). – С. 59-62. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UZTNU_econ_2020_31(70)_3(2)__13

  49. Клименко К. В. Актуальні питання співробітництва України з МВФ у період викликів і загроз COVID-19 / К. В. Клименко // Фінанси України. – 2020. – № 7. – С. 92-115. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fu_2020_7_8

  50. Кобилюх О. Я. Ключові аспекти транспортної логістики в умовах пандемії COVID-19 / О. Я. Кобилюх, О. Б. Гірна, Л. І. Гаєва // Вчені зап. Таврійськ. нац. ун-ту ім. В. І. Вернадського. Серія: Економіка і управління. – 2020. – Т. 31 (70), № 4 (1). – С. 117-122. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UZTNU_econ_2020_31(70)_4(1)__23

  51. Короленко Н. В. Тенденції розвитку зовнішньої торгівлі України в умовах глобальної кризи COVID-19 / Н. В. Короленко, Т. І. Ларіна // Інвестиції: практика та досвід. – 2021. – № 1. – С. 59-65. – URL: http://www.investplan.com.ua/pdf/1_2021/11.pdf

  52. Корх Н. О. Проблеми та перспективи розвитку сучасної економіки в умовах пандемії / Н. О. Корх // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 38-40. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  53. Кривов’язюк І. В. Економічні наслідки поширення COVID-19 та проблема банкрутства в Україні / І. В. Кривов’язюк // Сучас. питання економіки і права. – 2020. – Вип. 1. – С. 146-153. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Spep_2020_1_18

  54. Кузнецова Н. Б. Сучасний стан та перспективи розвитку креативних індустрій за умов пандемії COVID-19 / Н. Б. Кузнецова // Стратегія екон. розвитку України. – 2020. – Вип. 46. – С. 168-180. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/seru_2020_46_15

  55. Кулик Ю. М. Банківська система України в період пандемії / Ю. М. Кулик, В. В. Буряк // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 1. – С. 14-16. – URL: https://cutt.ly/ijNLBeD

  56. Кулик Ю. М. Кредитування в Україні в умовах карантину / Ю. М. Кулик, С. В. Грінченко // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 1. – С. 16-20. – URL: https://cutt.ly/ijNLBeD

  57. Кулик Ю. М. Розвиток малого бізнесу в Україні під час пандемії / Ю. М. Кулик, А. А. Стаценко // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 43-46. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  58. Лебедєва А. В. Особливості тенденцій попиту та пропозиції в умовах коронавірусної пандемії / А. В. Лебедєва, М. А. Остапчук, К. М. Тарасенко // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів LVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р.). – Вінниця, 2020. – Ч. 2. – С. 26-29. – URL: https://cutt.ly/HjXl4fh

  59. Летуновська Т. А. Негативний вплив COVID-19 на галузі регіону: небезпеки для здоров’я та їх прогнозування / Н. Є. Летуновська, Т. А. Васильєва, В. А. Сміянов // Механізм регулювання економіки. – 2020. – № 3. – С. 46-58. – URL: https://cutt.ly/NjOc6JM

  60. Лиско В. А. Кредитування підприємств України в умовах кризи, що спричинена пандемією коронавірусної хвороби // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 46-50. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  61. Лісіца В. В. Тенденції розвитку мережевого ритейлу в Україні в період пандемії COVID-19 / В. В. Лісіца // Наук. вісн. Полтав. ун-ту економіки і торгівлі. Серія: Екон. науки. – 2020. – № 2. – С. 24-34. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvpusk_2020_2_5

  62. Лободзинська Т. П. Пандемія коронавірусу як форс-мажорна обставина для малого та середнього бізнесу: Україна та світ / Лободзинська Т. П., Білих М. С., Чорна К. В. // Інфраструктура ринку. – 2020. – Вип. 42. – С. 35-38. – URL: http://www.marketinfr.od.ua/journals/2020/42_2020_ukr/8.pdf

  63. Лопух К. В. Запровадження карантину: навіщо економісти використовують епідеміологічні моделі? / К. В. Лопух // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 39-41. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/304

  64. Ляхов О. В. Особливості державного регулювання сільського господарства під час карантину / О. В. Ляхов // Конкурентоспроможна модель інноваційного розвитку економіки України : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 14 квіт. 2020 р.) / МОН України, Центральноукр. нац. техн. ун-т. – Кропивницький, 2020. – С. 183-186. – URL: https://cutt.ly/ujOkUDq

  65. М’якота О. А. Вплив коронавірусу на електронну комерцію / О. А. М’якота // Шевченківська весна : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молодих вчених (10 квіт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів та аспірантів. – К., 2020. – Ч. 1. – С. 239-243. – URL: https://cutt.ly/HjS8XGI

  66. Маринчак Л. Р. Особливості функціонування банківських установ в Україні в період пандемії / Л. Р. Маринчак, І. С. Масик // Наук. вісн. Івано-Франківськ. нац. техн. ун-ту нафти і газу. Серія: Економіка та управління в нафтовій і газовій промисловості. – 2020. – № 1. – С. 174-183. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvifnunge_2020_1_19

  67. Марцинюк М. П. Управління міграційними процесами в умовах пандемії COVID-19: інструменти, запроваджені МЗС України / М. П. Марцинюк // Екон. вісн. НТУУ «КПІ». – 2020. – Т. 1, №. 17. – С. 154-163. – URL: http://ev.fmm.kpi.ua/article/viewFile/216330/216428

  68. Мельник К. Ю. До питання забезпечення життєдіяльності населення та функціонування економіки в умовах обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання поширенню корона вірусної інфекції (COVID-19) / К. Ю. Мельник // Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (27 берез. 2020 р, м. Харків) / ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, Юрид. ф-т. – Харків, 2020. – С. 32-37. – URL: https://cutt.ly/ejLJ1dt

  69. Мироненко А. Влив пандемії коронавірусу на глобальний фінансовий ринок / Андрій Мироненко // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф. (м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 144-146. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  70. Михайлова К. М. Вплив коронавірусу на глобальну економіку / К. М. Михайлова // Шевченківська весна : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молод. вчених (10 квіт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів та аспірантів. – К., 2020. – Ч. 1. – С. 249-252. – URL: https://cutt.ly/HjS8XGI

  71. Моти О. Особливості управління збутом промислового підприємства в умовах пандемії / Олександра Моти // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф.(м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 64-66. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  72. Назарова К. О. COVID-криза як драйвер диджиталізації бухгалтерських процедур / К. О. Назарова, О. М. Мойсеєнко // Бізнес Інформ. – 2020. – № 6. – С. 227-234. – URL: https://cutt.ly/FjRI4X1

  73. Нелеп А. Малий та середній бізнес в Україні в умовах пандемії-2020: як пом’якшити удар під час кризи / Аліса Нелеп // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф. (м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 27-29. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  74. Нещерет А. С. Вплив коронавірусу на глобальні ланцюги постачання / А. С. Нещерет // Шевченківська весна : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молодих вчених (10 квіт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів та аспірантів. – К., 2020. – Ч. 1. – С. 252-256. – URL: https://cutt.ly/HjS8XGI

  75. Овдієнко М. І. Вплив пандемії COVID-19 на глобальні ланцюги поставок / М. І. Овдієнко // Актуальні проблеми міжнародних відносин 2020 : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів і молод. вчених (22 жовт. 2020 р., м. Київ) / КНУ ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин, Наук. т-во студентів. – К., 2000. – Ч. 1. – С. 235-239. – URL: https://cutt.ly/cjS2Sd3

  76. Олешко А. А. Антикризова політика національних держав у контексті подолання соціально-економічних наслідків COVID-19 / А. А. Олешко, О. В. Ровнягів // Ефективна економіка. – 2020. – № 4. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/4_2020/11.pdf

  77. Олішевич А. М. Реалії українського бізнесу під час пандемії COVID-19 / А. М. Олішевич, Л. С. Данилевська // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 50-54. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  78. Орлов П. А. Світова економічна криза і пандемія COVID-19 та їх уроки для уряду країн / П. А. Орлов // Бізнес Інформ. – 2020. – № 6. – С. 30-40. – URL: https://cutt.ly/vjRIOZg

  79. Остроушко А. Вплив COVID-19 на економіку України та пошук шляхів усунення наслідків карантинних заходів / А. Остроушко // Креатив. простір. – 2021. – № 1. – С. 97-98. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/krpr_2021_1_53

  80. Палаженко Д. М. Вплив світової пандемії на обсяги зовнішнього інвестування в Україну / Д. М. Палаженко // Наукові підсумки 2020 року : зб. наук. матеріалів LVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Вінниця, 17 груд. 2020 р.). – Вінниця, 2020. – Ч. 2. – С. 103-107. – URL: https://cutt.ly/HjXl4fh

  81. Пандемія COVID-19 – виклик для маркетологів // Маркетинг і цифрові технології. – 2020. – Т. 4, № 2. – С. 4-5. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/mardigt_2020_4_2_3

  82. Панфілова Д. А Цифровізація бізнесу в умовах пандемії: розквіт ecommerce / Дар’я Андріївна Панфілова // Цифрові трансформації України 2020: виклики та реалії : зб. наук. пр. НДІ ПЗІР НАПрН України за матеріалами круглого столу (м. Харків, 18 верес. 2020 р.) / за ред. А. В. Стріжкової. – Харків, 2020. – № 1. – С.125-130 – URL: https://ndipzir.org.ua/wpcontent/uploads/2020/12/Tezy_18_09_2020_23.pdf

  83. Пасічник І. В. Діяльність Центрального банку в умовах пандемії / І. В. Пасічник, Р. Д. Назаренко // Бізнес Інформ. – 2020. – № 6. – С. 245-251. – URL: https://cutt.ly/EjTryAR

  84. Подік І. І. Електронний аудит як один із податкових інструментів подолання негативних наслідків та загроз для економіки України, спричинених пандемією COVID-19 / І. І. Подік // Економіка та держава. – 2020. – № 6. – С. 118-121. – URL: http://www.economy.in.ua/pdf/6_2020/21.pdf

  85. Порівняння інтенсивності руху транспортних засобів в Україні та у Великій Британії під час поширення COVID-19 / П. В. Мазилюк [та ін.] // Сучас. технології в машинобудуванні та транспорті. – 2020. – № 1. – С. 102-106. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ctmbt_2020_1_14

  86. Поторась О. В. Фармацевтична промисловість України в умовах пандемії COVID-19 / Поторась О. В., Кушнірук В. П., Гурний Д. О // Світовий розвиток науки та техніки : зб. наук. матеріалів ХLVІІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Тернопіль, 30 груд. 2020 р). – Тернопіль, 2020. – С. 232-235. – URL: https://cutt.ly/Ej1R32q

  87. Приходько К. Ю. Корпоративна соціальна відповідальність у міжнародних компаніях: трансформація орієнтирів ведення бізнесу в умовах пандемії COVID-19 / К. Ю. Приходько // Розвиток наукової думки постіндустріального суспільства: сучасний дискурс : міжнар. наук. конф. (13 листоп. 2020 р., м. Миколаїв). – Миколаїв : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 55-60. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/13.11.2020/380

  88. Раєвська В. П. Податкові зміни під час карантину: рятівний круг чи ілюзія захищеності? / В. П. Раєвська, Д. А. Кобильнік // Молодий вчений. – 2020. – № 4 (1). – С. 63-65. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2020_4(1)__16

  89. Рубцова О. С. Будівництво як засіб рятування економіки в умовах форс-мажорних обставин (SARSCOV-2) / О. С. Рубцова // Наук. погляд: економіка та управління. – 2020. – № 3. – С. 80-84. – URL: http://scientificview.umsf.in.ua/archive/2020/3_69_2020/16.pdf

  90. Рудківський О. А. Актуалізація логістики у діяльності підприємств в умовах карантинних обмежень / О. А. Рудківський, А. Ю. Рудківська // Інфраструктура ринку. – 2020. – Вип. 44. – С. 120-125. – URL: http://www.marketinfr.od.ua/journals/2020/44_2020_ukr/22.pdf

  91. Савєльєва Т. О. Соціально-відповідальний маркетинг роздрібних торгових підприємств в умовах пандемії / Савєльєва Т. О., Деревянко В. В. // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 60-63. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  92. Салашенко Т. І. Енергетика України та світу в умовах пандемії: наслідки та заходи боротьби / Т. І. Салашенко // Економіка та держава. – 2020. – № 5. – С. 137-142. – URL: http://www.economy.in.ua/pdf/5_2020/27.pdf

  93. Синиціна Ю. П. Дослідження кризових ситуацій під час пандемії на прикладі організацій малого бізнесу / Синиціна Ю. П., Квасова Л. С., Чебанова М. О. // Інфраструктура ринку. – 2020. – Вип. 43. – С. 270-275. – URL: http://www.marketinfr.od.ua/journals/2020/43_2020_ukr/50.pdf

  94. Сошнікова А. Особливості розвитку інноваційної економіки в умовах боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19 / А. Сошнікова // Юрид. вісн. – 2020. – № 3. – С. 185-190. – URL: http://yurvisnyk.in.ua/v3_2020/24.pdf

  95. Стабуліс М. Вплив COVID-19 на економіку, зайнятість та нові навички / М. Стабуліс, І. Лазаріду // Журн. європ. економіки. – 2020. – Т. 19, № 3. – С. 433-447. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jee_2020_19_3_4

  96. Стеценко В. А. Корпоративна соціальна відповідальність підприємств в умовах пандемії / В. А. Стеценко, Ю. В. Березова // Галиц. екон. вісн. – 2020. – № 2. – С. 243-250. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gev_2020_2_28

  97. Сторонянська І. З. Економіка регіонів України під дією викликів пандемії COVID-19 / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіон. економіка. – 2020. – № 2. – С. 5-16. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/regek_2020_2_3

  98. Стріжкова А. В. Державна підтримка суб’єктів господарювання в умовах пандемії COVID-19 / Стріжкова Алла Володимирівна, Забашта Марія Володимирівна // Цифрові трансформації України 2020: виклики та реалії : зб. наук. пр. НДІ ПЗІР НАПрН України за матеріалами круглого столу (м. Харків, 18 верес. 2020 р.) / за ред. А. В. Стріжкової. – Харків, 2020. – Вип. 1. – С. 164-173 – URL: https://ndipzir.org.ua/wpcontent/uploads/2020/12/Tezy_18_09_2020_29.pdf

  99. Теремецький В. І. Роль CОТ у регулюванні світової торгівлі медичними засобами та приладами під час пандемії COVID-19 / Теремецький В. І., Дуліба Є. В // Право і безпека. – 2020. – № 1. – С. 146-153. – URL: http://pb.univd.edu.ua/index.php/PB/issue/view/21/pdf76

  100. Тертишна М. Р. Сучасний стан інтернет-торгівлі в умовах пандемії / Тертишна М. Р., Данилевська Л. С. // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 71-74. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  101. Тимощук Д. О. Роль публічного інтересу оподаткування в умовах карантину / Тимощук Д. О., Ковтун В. М. // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. подат. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2020. – С. 1350-1354. – URL: http://ir.nusta.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/6501/1/6673_IR.pdf#page=812

  102. Тищенко В. В. Вплив пандемії COVID-19 на економічну активність в країнах світу / В. В. Тищенко // Міждисциплінарні наукові дослідження: особливості та тенденції : міжнар. наук. конф. (4 груд. 2020 р., м. Чернігів). – Чернігів : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 24-27. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/04.12.2020/397

  103. Томащук А. Роль транспортної логістики в умовах сучасної пандемії / Анастасія Томащук // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф.(м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 97-99. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  104. Трубіна М. В. Управління податковим боргом в контексті викликів, спричинених поширенням коронавірусу (COVID-19) / М. В. Трубіна, М. М. Бундак // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. подат. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2020. – С. 664-667. – URL: http://ir.nusta.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/6501/1/6673_IR.pdf#page=812

  105. Федулова І. Економічні наслідки пандемії COVID-19 для підприємств України / І. Федулова, М. Джулай // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. – 2020. – № 4. – С. 74-91. – URL: http://visnik.knute.edu.ua/files/2020/04/08.pdf

  106. Фреюк О. В. Електронна торгівля на ринку побутової техніки та електроніки під час пандемії / О. В. Фреюк // Наук. вісн. Міжнар. гуманітар. ун-ту. Серія: Економіка і менеджмент. – 2020. – Вип. 43. – С. 167-172. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvmgu_eim_2020_43_30

  107. Фрідман-Козаченко М. М. «Податкові канікули» під час пандемії / М. М. Фрідман-Козаченко // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. подат. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2020. – С. 422-426. – URL: http://ir.nusta.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/6501/1/6673_IR.pdf#page=812

  108. Фурсова В. А. Актуалізація питання оцінювання ризику банкрутства торгових підприємств в умовах пандемії коронавірусу / В. А. Фурсова, Г. О. Гавриш, Г. Б. Тимохова // Наук. вісн. ХДУ. Серія: Екон. науки. – 2020. – Вип. 40. – С. 68-72. – URL: http://ej.journal.kspu.edu/index.php/ej/article/view/691/679

  109. Хан М. Модифікаційні зміни продуктового ритейлу України в умовах COVID-19 / Мар’яна Хан // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф.(м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 52-54. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  110. Чеботарьов В. А. COVID-19: нові виклики перед маркетингом й актуалізація його ролі у розвитку суспільства / В. А. Чеботарьов // Екон. вісн. Донбасу. – 2020. – № 2. – С. 225-228. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvd_2020_2_26

  111. Черленяк І. І. Виклики антикризового управління економікою в умовах пандемії / І. І. Черленяк, О. А. Курей // Наук. вісн. Ужгор. ун-ту. Серія: Економіка. – 2020. – Вип. 1. – С. 10-18. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuuec_2020_1_3

  112. Чернявський К. Особливості оптимізації бізнес-процесів підприємств в умовах кризи, спричиненої пандемією коронавіруса / Кирило Чернявський // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф.(м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 353-357. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  113. Чорний О. В. Соціально-економічні аспекти формування та реалізації державної політики реформ у системі охорони здоров’я на сучасному етапі розвитку пандемії в Україні / О. В. Чорний // Публічне управління та митне адміністрування. – 2020. – № 4. – С. 81-85. – URL: https://cutt.ly/2kWZuzz

  114. Шапран О. Управління проектними ризиками в умовах пандемічної кризи / Олександр Шапран // Інноваційна Україна: креативні ідеї та проекти : зб. доп. 87-ї наук. студ. конф.(м. Київ, 4-13 трав. 2020 р.) / МОН України ; КНЕУ ім. Вадима Гетьмана ; [відп. за вип. О. В. Піскунова]. – К., 2020. – С. 83-85. – URL: https://cutt.ly/wjka6Kn

  115. Яковенко Р. В. Соціальна відповідальність заходів державного регулювання стосовно сільського господарства України в умовах пандемії COVID-19 / Р. В. Яковенко // Агросвіт. – 2020. – № 13/14. – С. 72-77. – URL: http://www.agrosvit.info/pdf/13-14_2020/12.pdf

Туризм та готельно-ресторанний бізнес в особливих умовах

  1. Аппельт Г. В. Визначення змін у туристичній галузі, що сформувалися під впливом загальноприйнятих заходів безпеки у зв’язку з пандемією COVID-19 / Г. В. Аппельт // Наук. вісн. Міжнар. гуманітар. ун-ту. Серія: Економіка і менеджмент. – 2020. – Вип. 43. – С. 58-62. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvmgu_eim_2020_43_11

  2. Атаманчук З. А. Розвиток міжнародного туризму в умовах пандемії СOVID-19: тенденції та очікування / З. А. Атаманчук // Бізнес Інформ. – 2020. – № 5. – С. 94-99. – URL: https://cutt.ly/ZjKXXyDhttps://cutt.ly/SjYIWWt

  3. Бейдик О. О. COVID-19: світовий та національний туризм в умовах форс-мажору / Бейдик О. О., Лупішко О. В., Тарабарова І. В. // Рекреаційно-туристичний потенціал регіонів України: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. інтернет-конф. (м. Луцьк, 14-15 трав. 2020 р.) / МОН України ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини «Україна», Луцьк. ін-т розвитку людини ун-ту «Україна». – Луцьк, 2020. – С. 47-52. – URL: https://cutt.ly/ZjKXXyD

  4. Бєляєва С. С. Організаційно-економічні аспекти якості послуг готелів і закладів розміщення під час пандемії на COVID-19 / С. С. Бєляєва, О. Б. Куракін, Л. Г. Бишовець // Зб. наук. пр. Черк. держ. технол. ун-ту. Серія: Екон. науки. – 2020. – Вип. 57. – С. 54-63. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpchdtu_2020_57_8

  5. Грицициш А. Т. Трекер відновлення туризму в умовах пандемії COVID-19 / А. Т. Грицициш // Наук. простір: актуальні питання, досягнення та інновації : міжнар. наук. конф. (2 жовт. 2020 р., м. Харків). – Харків : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 42-44. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/02.10.2020/354

  6. Гросул В. А. Digital-маркетинг як дієвий інструмент антикризового розвитку підприємства ресторанного бізнесу в період пандемії та її рецесії / В. А. Гросул, Н. Ю. Балацька // Підприємництво та інновації. – 2020. – Вип. 11 (2). – С. 7-12. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pidinnov_2020_11(2)__3

  7. Гросул В. А. Модель оцінки можливостей розвитку підприємств ресторанного бізнесу України в умовах пандемії COVID-2019 / В. А. Гросул, Н. Ю. Балацька // Вчені зап. ТНУ ім. В. І. Вернадського. Серія : Економіка і управління. – 2020. – Т. 31 (70), № 3 (1). – С. 121-126. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UZTNU_econ_2020_31(70)_3(1)__22

  8. Даниліна С. О. Фінансово-економічні наслідки пандемії для світової туристичної галузі / С. О. Даниліна, Г. М. Коцюрубенко, О. В. Шикіна // Причорномор. екон. студії. – 2020. – Вип. 52 (1). – С. 29-34. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bses_2020_52(1)__6

  9. Двуліт З. П. Економічні наслідки впливу епідемії COVID-19 на сферу туризму / З. П. Двуліт, А. Б. Омелянчук // Ефективна економіка. – 2020. – № 12. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/12_2020/4.pdf

  10. Зінченко В. Проблеми впливу форс-мажорних обставин на індустрію гостинності (на прикладі пандемії COVID-19) / Віктор Зінченко, Євгенія Дубчак // Вісн. Київ. нац. ун-ту культури і мистецтв. Серія: Туризм. – 2020. – Т. 3, №. 2. – С. 196-208. – URL: http://tourism.knukim.edu.ua/article/view/221279

  11. Лазебник Ю. О. Методологічні засади дослідження соціальних медіа у ресторанному бізнесі як інструменту протидії наслідкам COVID-19 / Ю. О. Лазебник, М. Г. Івасенко // Проблеми економіки. – 2020. – № 1. – С. 152-158. – URL: https://cutt.ly/ujYOeP2

  12. Михайліченко Г. Світовий туристичний ринок: трансформації після пандемії / Г. Михайліченко, А. Клімова // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. – 2020. – № 2. – С. 21-37. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/uazt_2020_2_4

  13. Мудра Я. А. Зміни у системі оподаткування туристичного бізнесу у країнах Європейського Союзу у період світової пандемії COVID-19 / Я. А. Мудра // Актуальні проблеми розвитку економіки. регіону. – 2020. – Вип. 16, т. 2. – С. 36-44. – URL: https://journals.pnu.edu.ua/index.php/aprde/article/view/4612/5091

  14. Непочатенко В. О. COVID-19 і туризм: аналіз ситуації та економічні шляхи виходу з кризи / В. О. Непочатенко // Ефективна економіка. – 2020. – № 7. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/7_2020/54.pdf

  15. Панова І. О. Туризм під час пандемії: наслідки та перспективи / І. О. Панова // Бізнес Інформ. – 2020. – № 5. – С. 209-218. – URL: https://cutt.ly/7jYOjjz

  16. Смирнов I. Туристичний бізнес під час пандемії COVID-19: світовий та український досвід / І. Смирнов, О. Любіцева // Вісн. Київ. нац. ун-ту культури і мистецтв. Серія: Туризм. – 2020. – Т. 3, №. 2. – С. 196-208. – URL: http://tourism.knukim.edu.ua/article/view/221278

  17. Уралова Ю. П. Деякі питання розірвання договору на туристичне обслуговування у разі його невиконання або неналежного виконання, зумовленого COVID-19 / Ю. П. Уралова, Д. Л. Драч // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 77-82. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/19.pdf

  18. Шацька З. Я. Організація роботи підприємств готельної сфери в умовах пандемії COVID-19 / З. Я. Шацька, А. А. Шевель // Ефективна економіка. – 2020. – № 9. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/10_2020/53.pdf

  19. Шацька З. Я. Особливості організації роботи керівника групи в автобусних турах в умовах пандемії COVID-19 / З. Я. Шацька, Ю. А. Ісаченко // Економіка та держава. – 2020. – № 9. – С. 95-98. – URL: http://www.economy.in.ua/pdf/9_2020/18.pdf

Зміни у трудових відносинах

  1. Байло О. В. Забезпечення права працівника на повагу своєї гідності в умовах розповсюдження COVID-19 / О. В. Байло // Правова держава. – 2020. – Вип 40. – С. 97-101. – URL: http://pd.onu.edu.ua/article/viewFile/217593/219243

  2. Банчук-Петросова О. В. Міжнародна трудова міграція в умовах COVID-19: правовий аспект / О. В. Банчук-Петросова // Вчені зап. ТНУ ім. В. І. Вернадського. Серія: Юрид. науки. – 2020. – Т. 31 (70), № 5. – С. 112-118. – URL: https://cutt.ly/XjHtgg3

  3. Боднарчук О. Г. Щодо переведення науково-педагогічних (наукових) працівників на дистанційну (надомну) роботу у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): новації законодавства / Боднарчук О. Г., Боднарчук О. І. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 96-99. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/23.pdf

  4. Вишновецька С. В. Правова природа дистанційної форми виконання роботи за трудовим договором / С. В Вишновецька // Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (27 берез. 2020 р, м. Харків) / ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, Юрид. ф-т. – Харків, 2020. – С. 25-28. – URL: https://cutt.ly/ejLJ1dt

  5. Гамалюк Б. М. Захист трудових прав працівників під час карантину / Б. М. Гамалюк // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 32-35. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  6. Гігієна і безпека праці медичного персоналу в умовах подолання пандемії COVID-19. Друге повідомлення: зміни і проблеми // Довкілля та здоров’я. – 2020. – № 4. – С. 4-13. – URL: http://www.dovkilzdorov.kiev.ua/env/97-0004.pdf

  7. Гігієна та охорона праці медичного персоналу в умовах подолання пандемії COVID-19 (перше повідомлення) // Довкілля та здоров’я. – 2020. – № 3. – С. 10-18. – URL: http://www.dovkilzdorov.kiev.ua/env/96-0010.pdf

  8. Гончарук В. В. Забезпечення трудових прав працівників в умовах карантин / В. В. Гончарук // Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (27 берез. 2020 р, м. Харків) / ХНПУ ім Г. С. Сковороди, Юрид ф-т. –Харків, 2020. – С. 98-101. – URL: https://cutt.ly/ejLJ1dt

  9. Данилевська Л. С. Вплив пандемії COVID-19 на рівень безробіття в Україні та світі / Л. С. Данилевська, Я. В. Побідьонна // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав.2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 23-27. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  10. Долгун О. В. Правовий статус медичних працівників та захист їхніх прав під час проведення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (СOVID-19) / О. В. Долгун // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 159-161. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  11. Дуравкіна Н. І. Ключові положення міжнародних трудових норм в умовах пандемії COVID-19 та зміни у вітчизняному законодавстві / Н. І. Дуравкіна // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 100-103. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/24.pdf

  12. Жолонко Т. В. Управління персоналом в умовах «коронакризи»: світовий та український досвід / Т. В. Жолонко // Міжгалузеві диспути: динаміка та розвиток сучасних наукових досліджень : міжнар. наук. конф. (10 лип. 2020 р., м. Винниця). – Винниця : МЦНД, 2020. – Т. 1. – С. 51-52. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/10.07.2020/329

  13. Колєснік Т. В. Дистанційна робота: проблеми, виклики та перспекти / Т. В. Колєснік // Актуальні проблеми приватного та публічного права : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (27 берез. 2020 р, м. Харків) / ХНПУ ім Г. С. Сковороди, Юрид ф-т. – Харків, 2020. – С. 40-43. – URL: https://cutt.ly/ejLJ1dt

  14. Косьмій Л. Р. Особливості трудових відносин в умовах карантину / Л. Р. Косьмій // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франківськ. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. Серія: Право. – 2020. – № 9. – С. 52-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nivif_2020_9_8

  15. Левицька О. В. Окремі права медичних працівників на належні умови праці в умовах COVID-19 / О. В. Левицька // Захист прав і свобод людини та громадянина в умовах формування правової держави : зб. тез ІХ Всеукр. наук.-практ. конф. (30 трав. 2020 р, м. Львів). – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2020. – С. 58-59. – URL: https://cutt.ly/ujS5QQM

  16. Линдюк С. Д. Напрями і пріоритети державної політики стимулювання роботодавців до запобігання масових скорочень робочих місць на період карантину / С. Д. Линдюк // Економіка та держава. Серія: Держ. управління. – 2020. – № 2. – С. 108-112. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eddu_2020_2_20

  17. Лібанова Е. М. Зовнішня трудова міграція з України: вплив COVID-19 / Е. М. Лібанова, О. В. Позняк // Демографія та соц. економіка. – 2020. – № 4. – С. 25-40. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2020_4_4

  18. Лутай Л. А. Проблеми безробіття України в умовах коронавірусної інфекці / Л. А. Лутай // Конкурентоспроможна модель інноваційного розвитку економіки України : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Кропивницький, 14 квіт. 2020 р.) / МОН України, Центральноукр. нац. техн. ун-т. – Кропивницький, 2020. – С. 273-275. – URL: https://cutt.ly/ujOkUDq

  19. Мельник А. О. Особливості управління персоналом вітчизняних підприємств в умовах COVID-19 / А. О. Мельник, О. Ю. Будякова, Н. Лучна // Проблеми інтеграції освіти, науки та бізнесу в умовах глобалізації : матеріали II Міжн. наук.-практ. конф. (м. Київ, 10 листоп. 2020 р.) / КНУТД. – К., 2020. – С. 27-30. – URL: https://er.knutd.edu.ua/bitstream/123456789/16849/3/PIONBUG_2020_P027-030.pdf

  20. Мирна О. В. Державна підтримка платників податків на період карантину через коронавірусну хворобу / О. В. Мирна // Зб. наук. пр. наук.-практ. конф. проф.-виклад. складу ПДАА за підсумками наук.-дослід. роботи в 2019 р. (м. Полтава, 22-23 квіт. 2020 р.) / МОН України, ПДАА. – Полтава, 2020. – С. 97-99. – URL: https://cutt.ly/BgG4bjy

  21. Мокрицька Н. П. Правові засади дистанційної праці в Україні та Болгарії: забезпечення знаряддям та засобами праці / Н. П. Мокрицька // Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні : зб. тез доп. учасників наук.-практ. семінару (13 листоп. 2020 р., м. Львів) / Львів. ДУВС, Юрид. ф-т ; [за заг. ред. М. С. Долинської, І. В. Красницького, Ю. М. Юркевича]. – Львів, 2020. – С. 93-95. – URL: https://cutt.ly/OjDhkmU

  22. Нечаєва І. А. Практика використання концепції wellbeing з метою підвищення продуктивності праці в умовах кризи, спричиненій пандемією / І. А. Нечаєва, Г. Ю. Подакова // Осінні наукові читання : зб. наук. матеріалів LІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Дніпро, 25 верес. 2020 р). – Дніпро, 2020. – Ч. 1. – С. 33-38. – URL: https://cutt.ly/6j1iliZ

  23. Новіков Д. О. Цивілістичний характер змін у Кодексі законів про працю України, пов’язаних із впровадженням правового регулювання дистанційної роботи / Новіков Д. О., Лук’янчиков О. М. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 4. – С. 100-103. – URL: http://lsej.org.ua/4_2020/25.pdf

  24. Охорона праці медичних працівників в умовах пандемії COVID-19 / Кузьмінов Б. П. [та ін.] // Актуальні проблеми профілактичної медицини : зб. наук. пр. / МОЗ України, ЛНМУ ім. Данила Галицького, Лабораторія пром. токсикології. – 2021. – Вип. 21. – С. 63-72. – URL: http://appm.meduniv.lviv.ua/images/pdf/Zbirka-21.pdf#page=48

  25. Постнікова Г. Є. Вплив COVID-19 на ринок праці та аналіз рівня безробіття в Україні / Г. Є. Постнікова, В. В. Єфременко // Зб. наук. пр. Донбас. нац. акад. будівництва і архітектури. – 2020. – № 2. – С. 28-33. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zbnpdnaba_2020_2_8

  26. Проблеми безпеки, гігієни праці та інфекційного контролю в боротьбі з професійними захворюваннями медичних працівників на COVID-19 у закладах охорони здоров’я України // Мед. перспективи. – 2020. – Т. 25, № 4. – С. 159-165. – URL: https://medpers.dsma.dp.ua/issues/2020/N4/159-165.pdf

  27. Рарицька Н. О. Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри в умовах карантину / Н. О. Рарицька // Здобутки та досягнення прикладних та фундаментальних наук XXI століття : міжнар. наук. конф. (7 серп. 2020 р., м. Черкаси). – Черкаси : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 29-32. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/07.08.2020/338

  28. Самбор М. А. Додаткова доплата до грошового забезпечення як соціальна гарантія прав поліцейських під час карантину в Україні / М. А. Самбор // Право і безпека. – 2020. – № 3. – С. 64-79. – URL: http://pb.univd.edu.ua/index.php/PB/article/view/395/296

  29. Селівьорстова М. Р. Дистанційна праця в Україні / М. Р. Селівьорстова // Проблеми та перспективи реалізації та впровадження міждисциплінарних наукових досягнень : матеріали міжнар. наук. конф. (12 черв. 2020 р., м. Київ). – К. : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 85-86. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/12.06.2020/321

  30. Скрипник Ю. О. Особливості трудових правовідносин із дистанційними працівниками: зарубіжний досвід та перспективи для України // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 6. – С. 101-105. – URL: http://lsej.org.ua/6_2020/61.pdf

  31. Стабуліс М. Вплив COVID-19 на економіку, зайнятість та нові навички / М. Стабуліс, І. Лазаріду // Журн. європ. економіки. – 2020. – Т. 19, № 3. – С. 433-447. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jee_2020_19_3_4

  32. Стешенко А. В. Вплив пандемії на рівень безробіття в Україні / А. В. Стешенко, Т. І. Батракова // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 1. – С. 68-71. – URL: https://cutt.ly/DjC7pkG

  33. Теленько І. С. Професійне вигорання медичних працівників в часі реформування медичної галузі та пандемії COVID-19 / І. С. Теленько // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 102-107. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/305

  34. Тихонюк О. В. Щодо розуміння самозахисту в умовах дистанційної роботи на період карантину / О. В. Тихонюк // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 107-112. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/26.pdf

  35. Турчин Я. Пандемія COVID-19 як виклик українським трудовим мігрантам у Польщі (Дослід. ст.) / Ярина Турчин, Ольга Івасечко // Гуманітар. візії. – 2020. – Т. 6, № 2. – С. 28-33. – URL: https://cutt.ly/RhBfLNC

  36. Шевчуга Т. В. Відповідальність роботодавців за порушення санітарного законодавства, зокрема правил карантину / Т. В. Шевчуга // Стратегічні напрямки розвитку науки: фактори впливу та взаємодії : матеріали міжнар. наук. конф. (22 трав. 2020 р., м. Суми). – Суми : МЦНД, 2020. – Т. 4. – С. 69-73. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/22.05.2020/307

  37. Шекета Є. Ю. Вплив пандемії на діджиталізацію зайнятості в Україні / Є. Ю. Шекета, Л. С. Кухній // Актуальні проблеми розвитку економіки. регіону. – 2020. – Вип.16, т. 2. – С. 106-113. – URL: https://journals.pnu.edu.ua/index.php/aprde/article/view/4570/5067

  38. Шупта І. М. Карантин як виклик сьогодення для працездатного населення, зайнятого віддаленою роботою / І. М. Шупта // Зб. наук. праць наук.-практ. конф. проф.-виклад. складу ПДАА за підсумками наук.-дослід. роботи в 2019 р. (м. Полтава, 22-23 квіт. 2020 р.) / МОН України, ПДАА. – Полтава, 2020. – С. 99-102. – URL: https://cutt.ly/BgG4bjy

Нові вектори галузі освіти

  1. Абатуров О. Є. Досвід дистанційного викладання педіатрії студентам четвертого курсу у медичних вишах України в умовах пандемії COVID-19 / О. Є. Абатуров, О. О. Агафонова // Здоров’я дитини. – 2020. – Т. 15, № 3. – С. 200-203. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2020_15_3_11

  2. Бєлка К. Ю. Дистанційне навчання та оцінювання лікарів-інтернів за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» в умовах пандемії COVID-2019 / К. Ю. Бєлка, Ю. Л. Кучин, І. В. Мельник // Біль, знеболення та інтенсивна терапія. – 2020. – № 4 (93). – С. 22-30. – URL: http://jpaic.aaukr.org/article/view/220662

  3. Бібчук К. В. Засоби дистанційної комунікації куратора з академічною групою під час карантину / К. В. Бібчук // Здобутки та досягнення прикладних та фундаментальних наук XXI століття : міжнар. наук. конф. (7 серп. 2020 р., м. Черкаси). – Черкаси : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 46-48. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/07.08.2020/338

  4. Боднарчук О. Г. Щодо переведення науково-педагогічних (наукових) працівників на дистанційну (надомну) роботу у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): новації законодавства / Боднарчук О. Г., Боднарчук О. І. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 5. – С. 96-99. – URL: http://lsej.org.ua/5_2020/23.pdf

  5. Брославська Г. Освіта студентів коледжу під час карантину / Г. Брославська // Європейська проєктна культура в Україні: стан, проблеми, перспективи : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Запоріжжя, 29-30 трав. 2020 р.) / ЗНУ [та ін. ; за ред. О. Гури, В. Меняйло]. – Запоріжжя, 2020. – С. 36-38. – URL: https://cutt.ly/4gG22d8

  6. Відповідь світової спільноти на виклики COVID-19 в освіті / О. Локшина [та ін.] // Укр. пед. журн. – 2020. – № 3. – С. 14-23. – URL: http://uej.undip.org.ua/Zhurnal/2020/3/Statti_2020_3/2.pdf

  7. Войтович С. А. Нова освіта в умовах карантину / С. А. Войтович, Г. В. Лукомська // Молодий вчений. – 2020. – № 8 (2). – С. 149-155. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2020_8(2)__13

  8. Всеукраїнська серпнева конференція «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021» // Освітня аналітика України. – 2020. – Вип. 3. – С. 5-12. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/educanalukr_2020_3_2

  9. Галущенко В. І. Особливості впровадження завдань з розвитку емоційної лексики у дітей з порушеннями мовлення в умовах карантину / В. І. Галущенко // Актуальні питання корекц. освіти. – 2020. – Вип 16, № 1. – С. 59-67. – URL: http://aqce.com.ua/download/publications/589/552.pdf/

  10. Гаращук О. Освітня сфера після карантину: алгоритм формування школи та особистості майбутнього / Олена Гаращук // Україна в системі європейської економічної і політичної інтеграції : матеріали доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Ужгород, 27-28 квіт. 2020 р.) / МОН України ; Ужгор. нац. ун-т, ф-т міжнар. екон. відносин ; Нац. ін-т стратег. дослідж. ; [за заг. ред.: М. М. Палінчак, В. В. Химинець, М. М. Король]. – Ужгород, 2020. – С. 228-232. – URL: https://cutt.ly/Uhv5QDx

  11. Голубовська О. А. Викладання навчальної дисципліни «Інфекційні хвороби» в умовах пандемії коронавірусної хвороби 2019 / Голубовська О. А., Шкурба А. В., Чепілко К. І. // Мечниковські читання – 2020 : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю (5-6 листоп. 2020 р., м. Харків) / ХНМУ ; ГО «Всеукр. Асоц. інфекціоністів» ; Харків. благод. фонд «БЛАГО» ; відп. ред. К. В. Юрко. – Харків, 2020. – С. 43-45. – URL: https://cutt.ly/0j08Drb

  12. Гондюл О. Д. Університети та COVID-19: чорні лебеді та сприятливі можливості / О. Д. Гондюл // Соц.-гуманітар. вісн. – 2020. – Вип. 32-33. – С. 104-105. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sochumj_2020_32-33_49

  13. Грищенко І. М. COVID-19: проблеми та перспективи інтернаціоналізації ЗВО / І. М. Грищенко, О. П. Кизимчук, О. О. Шевченко // Вісн. КНУТД. Серія: Екон. науки. – 2020. – № 3. – С. 11-21. – URL: http://econvistnyk.knutd.edu.ua/wpcontent/uploads/sites/17/2020/12/10.30857-2413-0117.2020.3.1.pdf

  14. Гутовська П. В. Віртуалізація освіти як феномен інформаційного суспільства в умовах пандемії / П. В. Гутовська // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 6. – С. 32-36. – URL: https://cutt.ly/KjNJS5a

  15. Джеджера О. Особливості переживання суб’єктивного емоційного стану здобувачами вищої освіти під час дистанційного навчання в умовах пандемії COVID-19 / О. Джеджера, О. Юрчук // Психологія: реальність і перспективи. – 2020. – №. 15. – С. 41-49. – URL: https://prap.rv.ua/index.php/prap_rv/article/view/183/183

  16. Дистанційне навчання на кафедрах морфологічного профілю в умовах карантину. Переваги та недоліки / О. Д. Лисаченко [та ін.] // Вісн. проблем біології і медицини. – 2020. – Вип. 3. – С. 188-191. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vpbm_2020_3_44

  17. Дистанційне навчання: можливості та проблеми в умовах карантину // Мед. перспективи. – 2020. – Т. 25, № 2. – С. 4-12. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2020_25_2_3

  18. Доповнена реальність як засіб реалізації дистанційного навчання в умовах карантину / В. В. Ткачук [та ін.] // Освіт. дискурс. – 2020. – Вип. 22. – С. 43-53. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/eddcsp_2020_22_6

  19. Дьоміна І. Державно-приватне партнерство у галузі освіти в Україні в умовах пандемії COVID-19 / Інна Дьоміна // Теорія та практика публічного управління та адміністрування у ХХІ сторіччі : матеріали IІІ Всеукр. наук.-практ. конф. за міжнар. участю здобувачів вищ. освіти та молодих вчених в рамках заходу «Школа розвитку молоді» (м. Київ, 25 листоп. 2020 р.) // НАДУ ; Департамент молоді та спорту КМДА ; за заг. ред. А. Савкова, М. Білинської, О. Петроє, І. Дегтярьової. – К., 2020. – С. 84-85. – URL: https://cutt.ly/yjOcUBX

  20. Жарая С. Проблеми і перспективи дистанційного та онлайн-навчання державних службовців в умовах нових викликів і пандемії коронавірусу в Україні / Світлана Жарая, Костянтин Герасимюк, Лариса Києнко-Романюк // Зб. наук. пр. НАДУ при Президентові України. – 2020. – Вип 2. – С. 125-133. – URL: http://zbirnyk.academy.gov.ua/pages/dop/8/files/adde2b8f-3565-4913-9eeeb598498b93a4.pdf

  21. Желуденко М. Освіта в умовах пандемії: виклики та можливості / Марина Желуденко // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / МОН України, НАУ [та ін.] ; [за заг. ред. О. В. Ковтун]. – К., 2020. – С. 97-101. – URL: https://cutt.ly/Uk5E7WW

  22. Жудро О. Освітній процес в іспаномовних країнах в умовах пандемії, спричиненої COVID-19 / Ольга Жудро // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / МОН України, НАУ [та ін.] ; [за заг. ред. О. В. Ковтун]. – К., 2020. – С. 101-105. – URL: https://cutt.ly/Uk5E7WW

  23. Зайцева І. Особливості реалізації освітнього процесу в умовах пандемії / Ірина Зайцева // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / МОН України, НАУ [та ін.] ; [за заг. ред. О. В. Ковтун]. – К., 2020. – С. 108-111. – URL: https://cutt.ly/Uk5E7WW

  24. Іванюк І. Стан готовності педагогів ЗЗСО до застосування інформаційно-освітнього середовища для здійснення дистанційного навчання в умовах карантину, спричиненого COVID-19 / І. Іванюк, О. Овчарук // Нова пед. думка. – 2020. – № 3. – С. 48-54. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npd_2020_3_10

  25. Кебкало Т. Г. Особливості режиму дня молодших школярів під час карантину пандемії COVID-19 / Т. Г. Кебкало, М. А. Буц // Здоров’я дітей і молоді: безпекові та психолого-педагогічні аспекти : кол. моногр. / МОН України, Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі ; за загал. ред. проф. Н. І. Коцур. – Warsawa, 2020. – Вип 3. – С. 138-148. – URL: https://cutt.ly/vjG2jnp

  26. Коваленко В. Є. Організація дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах довготривалого карантину / В. Є. Коваленко, О. В. Колісник // Молод. вчений. – 2020. – № 4 (2). – С. 586-589. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2020_4(2)__79

  27. Ковтун О. Моніторинг адаптації суб’єктів освітнього процесу у вищій школі до роботи і навчання в умовах пандемії COVID-19 / Олена Ковтун // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / МОН України, НАУ [та ін.] ; [за заг. ред. О. В. Ковтун]. – К., 2020. – С. 138-141. – URL: https://cutt.ly/Uk5E7WW

  28. Котвіцька А. А. Особливості організації навчання в умовах загальнонаціонального карантину на прикладі досвіду Національного фармацевтичного університету / А. А. Котвіцька, О. С. Овакімян, А. В. Волкова // Фармацевт. часоп. – 2020. – № 2. – С. 84-91. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Phch_2020_2_12

  29. Кухаренко В. М. Екстрене дистанційне навчання в Україні : монографія / В. М. Кухаренко, В. В. Бондаренка. – Харків : Вид-во КП «Міська друкарня», 2020. – 409 с. – URL: https://cutt.ly/PjDfKXI

  30. Кухта І. Організація дістанційного навчання в початковій школі в умовах пандемії COVID-19 / І. Кухта // Освіта для ХХІ століття: виклики, проблеми, перспективи : матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (12–13 листоп. 2020 р., м. Суми) / МОН України, СДПУ ім. А. С.Макаренка [та ін]. – Суми, 2020. – С. 152-154. – URL: https://cutt.ly/WkEsIDl

  31. Ладанівська І. Ю. Онлайн навчання в умовах COVID-19 карантину: нові завдання – старі принципи / І. Ю. Ладанівська // Актуальні питання лінгвістики, професійної лінгводидактики, психології і педагогіки вищої школи : зб. ст. V Міжнар. наук.-практ. конф., (м. Полтава, 19-20 листоп. 2020 р.). – Полтава, 2020. – С. 241-245. – URL: http://elib.umsa.edu.ua/handle/umsa/14022

  32. Литвинова С. Організація дистанційної форми навчання в закладах загальної середньої освіти у період пандемії COVID-19 / С. Литвинова // Нова пед. думка. – 2020. – № 3. – С. 55-61. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npd_2020_3_11

  33. Лобанова А. С. Інтенції українських і польських студентів в умовах карантинних заходів у період пандемії COVID-19: соціологічний вимір / Алла Степанівна Лобанова, Яна Володимирівна Зоська, Пьотр Длугош // Епістемологічні дослідження в філософії, соц. і політ. науках. – 2020. – Т. 3, № 1. – URL: https://visnukpfs.dp.ua/index.php/PFS/article/view/1001/1426 104-117

  34. Лопіна Н. А. Структура курсу «Основи методології розробки електронних курсів в сфері медичної освіти» після запровадження дистанційного навчання у зв’язку з пандемією COVID-19 у світі / Н. А. Лопіна // Освіт. дискурс. – 2020. – Вип. 24. –С. 79-91. – URL: https://cutt.ly/3hBWMIM

  35. Лукіна Т. Державна підсумкова атестація випускників гімназій в умовах карантинних обмежень освітнього процесу / Тетяна Лукіна // Вісн. післядиплом. освіти. Серія: Соц. та поведін. науки. – 2020. – Вип 13. – С. 169-202. – URL: https://cutt.ly/uhN3EIU

  36. Малиношевська А. В. Про дистанційну форму діяльності інституту обдарованої дитини НАПН України в умовах пандемії COVID-19 / Альона Василівна Малиношевська // Вісн. НАПН України. – 2020. – Т. 2, № 1. – URL: https://visnyk.naps.gov.ua/index.php/journal/article/view/56/85

  37. Мацевко-Бекерська Л. В. Академічна освіта і викладач: маркери хронотопу «після 12 березня 2020 року» / Л. В. Мацевко-Бекерська // Актуальні питання лінгвістики, професійної лінгводидактики, психології і педагогіки вищої школи : зб. ст. V Міжнар. наук.-практ. конф., (м. Полтава, 19-20 листоп., 2020 р.). – Полтава, 2020. – С. 271–276. – URL: http://elib.umsa.edu.ua/handle/umsa/14031

  38. Мачача Т. Особливості організації та формування змісту дистанційного проєктно-технологічного навчання в умовах карантину / Т. Мачача // Укр. пед. журн. – 2020. – № 3. – С. 75-83. – URL: http://uej.undip.org.ua/Zhurnal/2020/3/Statti_2020_3/8.pdf

  39. Мельник Н. Подолання комунікаційних бар’єрів викладачами закладів вищої освіти в умовах змішаного освітнього процесу в контексті світової пандемії / Наталія Мельник // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / МОН України, НАУ [та ін.] ; [за заг. ред. О. В. Ковтун]. – К., 2020. – С. 194-202. – URL: https://cutt.ly/Uk5E7WW

  40. Мургіна М. М. Організація дистанційної освіти в закладах вищої медичної освіти в умовах пандемії // Актуальні питання лінгвістики, професійної лінгводидактики, психології і педагогіки вищої школи : зб. статей V Міжнар. наук.-практ. конф., (м. Полтава, 19-20 листоп., 2020 р). – Полтава, 2020. – С. 292–296. – URL: http://elib.umsa.edu.ua/handle/umsa/14053

  41. Недоступ М. Ф. Домедична підготовка курсантів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка в умовах карантину / М. Ф. Недоступ // Вісн. Луган. держ. ун-ту внутріш. справ ім. Е. О. Дідоренка. – 2020. – Вип. 3. – С. 348-355. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlduvs_2020_3_31

  42. Овчарук О. В. Результати онлайн опитування «Потреби вчителів у підвищенні фахового рівня з питань використання цифрових засобів та ікт в умовах карантину» / Овчарук Оксана Василівна, Іванюк Ірина Володимирівна // Вісн. НАПН України. – 2020. – Т. 2, № 1. – URL: https://visnyk.naps.gov.ua/index.php/journal/article/view/50/79

  43. Олешко А. А. Удосконалення системи дистанційного навчання у вищій школі в умовах пандемії COVID-19 / А. А. Олешко, C. М. Бондаренко // Проблеми інтеграції освіти, науки та бізнесу в умовах глобалізації : матеріали II Міжн. наук.-практ. конф. (м. Київ, 10 листоп. 2020 р.) / КНУТД. – К., 2020. – С. 78-79. – URL: https://er.knutd.edu.ua/bitstream/123456789/16872/1/PIONBUG_2020_P078-079.pdf

  44. Організація дистанційного навчального процесу на кафедрі дерматології та венерології в умовах пандемії 2019-NCOV / М. С. Волошинович [та ін.] // Art of medicine. – 2020. – № 3. – С. 194-197. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/artmed_2020_3_35

  45. Організація дистанційного навчання у ЗЗСО в умовах пандемії COVID-19 // Освіт. аналітика України. – 2020. – Вип. 3. – С. 83-102. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/educanalukr_2020_3_17

  46. Організація наукових досліджень в умовах пандемії та карантину / Ю. Ткач [та ін.] // Техн. науки та технології. – 2020. – № 2. – С. 197-202. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2020_2_21

  47. Організація освітнього процесу в школах України в умовах карантину : аналіт. зап. / Л. Гриневич [та ін.]. – К. : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2020. – 76 с. – URL: https://cutt.ly/ikEd2LD

  48. Особливості дистанційного навчання студентів в умовах пандемії COVID-19 (за результатами анкетування) / Н. О. Теренда [та ін.] // Мед. освіта. – 2020. – № 4. – С. 57-60. – URL: https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/med_osvita/article/view/11661/11057

  49. Пандемія COVID-19 як основний виклик системі освіти у 2020/2021 н. р. // Освіт. аналітика України. – 2020. – Вип. 3. – С. 82-83. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/educanalukr_2020_3_16

  50. Перший досвід дистанційного навчання в медичних вузах України в умовах COVID-19-карантину / М. Л. Аряєв [та ін.] // Здоров’я дитини. – 2020. – Т. 15, № 3. – С. 195-199. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2020_15_3_10

  51. Полєвікова О. Проблеми взаємодії педагогів із дошкільниками та їх батьками в умовах сучасних освітніх викликів COVID-19 / Ольга Полєвікова, Тетяна Швець // Освітолог. дискур. – 2020. – № 3. – С. 115-128. – URL: https://od.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/777/620

  52. Полонська Т. К. Дистанційне навчання іноземної мови учнів закладів загальної середньої освіти в умовах карантину: успіхи та невдачі / Т. К. Полонська // Проблеми та перспективи реалізації та впровадження міждисциплінарних наукових досягнень матеріали міжнар. наук. конф. (12 черв. 2020 р., м. Київ). – К., : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 12-16. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/12.06.2020/321

  53. Пономаренко Т. І. Психологічні особливості організації дистанційного навчання в школі в умовах світової пандемії // Методи і технології загальної і соціальної психології та психотерапії в умовах сучасного суспільства : матеріали ІV наук.-практ. конф. з міжнар. участю (21трав. 2020 р., м. Київ) / МОН, НПУ ім. М. П. Драгоманова ; Ін-т психології ім. Г. С. Костюка [та ін. ; за ред.: С. О. Ставицької, Д. Д. Отич, А. Ф. Федоренко]. –К., 2020. – С. 167-171. – URL: https://cutt.ly/SkAkhZ7

  54. Пономарьова Г. Ф. Досвід використання дистанційних технологій в організації виховної роботи педагогічних закладів вищої освіти в умовах карантину / Г. Ф. Пономарьова // Духовність особистості: методологія, теорія і практика. – 2020. – Вип. 2. – С. 149-159. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/domtp_2020_2_15

  55. Прокопенко К. М. Дистанційна освіта в умовах пандемії: можливості та загрози / К. М. Прокопенко // Науковий простір: актуальні питання, досягнення та інновації : міжнар. наук. конф. (2 жовт. 2020 р., м. Харків). – Харків : МЦНД, 2020. – Т. 2. – С. 16-18. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/02.10.2020/355

  56. Сіткар В. І. Професійна компетентність та особливості прояву емоцій учителів в умовах дистанційного навчання пов’язаного з карантином COVID-19 / В. І. Сіткар, Н. С. Сіткар // Професійна компетентність учителя Нової української школи: формування, розвиток та удосконалення : матеріали Міжнар. наук.-практ. інтернет-конференції (м. Тернопіль, 22 трав. 2020 р.) / МОН України, ТНПУ ім. В. Гнатюка, Ф-т педагогіки та психології [та ін. ; за ред. В. М. Чайки]. – Тернопіль, 2020. – С. 150-154. – URL: https://cutt.ly/bkW2uUH

  57. Сіткар Т. В. Особливості навчання сучасних школярів в умовах пандемії: український та міжнародний досвід / Т. В. Сіткар, С. В. Сіткар // Професійна компетентність учителя Нової української школи: формування, розвиток та удосконалення : матеріали Міжнар. наук.-практ. інтернет-конференції (м. Тернопіль, 22 трав. 2020 р.) / МОН України, ТНПУ ім. В. Гнатюка, Ф-т педагогіки та психології [та ін. ; за ред. В. М. Чайки]. – Тернопіль, 2020. – С. 46-50. – URL: https://cutt.ly/bkW2uUH

  58. Сковира О. П. Соціально-психологічний супровід курсантської (студентської) молоді в умовах пандемії як сучасна практика в освітньому просторі / Сковира О. П., Калениченко Р. А. // Управління публічними фінансами та проблеми забезпечення національної економічної безпеки : зб. тез Міжнар. податк. конгресу (м. Ірпінь, 3 груд. 2020 р.) / Ун-т ДФС України. – Ірпінь, 2020. – С. 826-830. – URL: https://cutt.ly/GxTakEA

  59. Спірін О. М. Технологія організації масового дистанційного навчання учнів в умовах карантину на базі платформи Мoodle / Олег Михайлович Спірін, Катерина Ростиславівна Колос // Інформ. технології і засоби навчання. – 2020. – Вип. 79. – С. 29-58. – URL: https://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/issue/view/108

  60. Султанова Л. Розвиток освітніх систем в період пандемії COVID-19 / Лейла Султанова // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / МОН України, НАУ [та ін. ; за заг. ред. О. В. Ковтун]. – К., 2020. – С. 323-325. – URL: https://cutt.ly/Uk5E7WW

  61. Трубачева С. Організаційно-педагогічні особливості проєктування дистанційної освіти в умовах карантину / С. Трубачева, О. Мушка // Укр. пед. журн. – 2020. – № 3. – С. 58-65. – URL: http://uej.undip.org.ua/Zhurnal/2020/3/Statti_2020_3/6.pdf

  62. Хмурова В. Дистанційна освіта в період пандемії COVID-19 / В. Хмурова, І. Гращенко // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. – 2020. – № 3. – С. 135-146. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vknteu_2020_3_12

  63. Христук О. Л. Особливості переживання стресу під час пандемії COVID-19 у студентів в процесі дистанційного навчання / О. Л. Христук, О. Г. Угрин // Вісн. Нац. ун-ту оборони України. – 2020. – Вип. 2. – С. 116-122. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnaou_2020_2_17

  64. Цисар Ю. В. Дистанційне навчання в умовах карантину / Ю. В. Цисар, І. Р. Маталега // Мед. форум. – 2020. – Вип 22. – С. 90-92. – URL: http://www.medicinelviv.org.ua/archive/2020/21_2020.pdf#page=90

  65. Чубукова О. Ю. Особливості реалізації дистанційної освіти в умовах пандемії COVID-19 / О. Ю. Чубукова, І. В. Пономаренко // Проблеми інтеграції освіти, науки та бізнесу в умовах глобалізації : матеріали II Міжн. наук.-практ. конф. (м. Київ, 10 листоп. 2020 р.) / КНУТД. – К., 2020. – С. 145-146. – URL: https://er.knutd.edu.ua/bitstream/123456789/16907/1/PIONBUG_2020_P145-146.pdf

  66. Шастко І. М. Освіта та наука в умовах карантину // Розвиток науки в умовах пандемії : зб. наук. матеріалів ХLІV Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Чернівці, 8 трав. 2020 р). – Чернівці, 2020. – Ч. 2. – С. 85-86. – URL: https://cutt.ly/5jVwAd5

  67. Шацька З. Я. Проблеми дистанційного навчання у закладах вищої освіти України під час пандемії COVID-19 / З. Я. Шацька, Р. Натрошвілі, М. Поліщук // Проблеми інтеграції освіти, науки та бізнесу в умовах глобалізації : матеріали II Міжн. наук.-практ. конф. (м. Київ, 10 листоп. 2020 р.) / КНУТД – К., 2020. – С. 50-51. – URL: https://er.knutd.edu.ua/bitstream/123456789/16859/1/PIONBUG_2020_P050-051.pdf

  68. Шляйхер А. Рамкові настанови щодо відповіді освіти на пандемію COVID-19 / Андреас Шляйхер, Фернандо M. Реймерз. – [Б. м.], 2020. – 31 с. – URL: https://cutt.ly/6kEkIMN

  69. Шпарик О. COVID-19 і шкільна освіта: вивчені уроки для Китаю / О. Шпарик // Пед. науки: теорія, історія, інноваційні технології. – 2020. – № 3/4. – С. 182-193. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pednauk_2020_3-4_18

  70. Штомпель Л. М. Психологічні особливості адаптації / дезадаптації учнів у підготовці до складання ЗНО в умовах карантину / Л. М. Штомпель // Психол. часопис. – 2020. – Т. 6, № 9. – С. 101-108. – URL: https://www.apsijournal.com/index.php/psyjournal/article/view/1063/658

  71. Щербина С. І. Застосування технологій дистанційного навчання під час викладання історії України в період пандемії / С. І. Щербина // Світ під час пандемії: нові виклики та загрози : зб. наук. матеріалів ХLVІІ Міжнар. наук.-практ. iнтернет-конф. (м. Запоріжжя, 15 черв. 2020 р). – Запоріжжя, 2020. – Ч. 2. – С. 24-29. – URL: https://cutt.ly/Vj1rzC4

  72. Юдіна Н. В. Ринок дистанційного навчання під час пандемії COVID-19 / Н. В. Юдіна // Moodle Moot Ukraine 2020. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle : матеріали Восьмої міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 22 трав. 2020 р.). – К. : КНУБА, 2020. – URL: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/35995/1/Yudina_COVID-19.pdf

  73. Яковенко Р. В. Специфіка корпоративної соціальної відповідальності у сфері вищої освіти України державного сектору в умовах пандемії COVID-19 / Р. В. Яковенко // Інвестиції: практика та досвід. – 2020. – № 17/18. – С. 57-62. – URL: http://www.investplan.com.ua/pdf/17-18_2020/11.pdf

  74. Ястремська С. О. Досвід організації атестації випускників для студентів спеціальності 223 «Медсестринство» у Тернопільському національному медичному університеті під час пандемії COVID-19 / С. О. Ястремська, Н. І Рега // Мед. освіта. – 2020. – № 4. – С. 105-109. – URL: https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/med_osvita/article/view/11670/11067

Мова під впливом пандемії

  1. Бабелюк О. В. Способи творення неологізмів на позначення явищ COVID-19 в англомовному епідеміологічному дискурсі / О. В. Бабелюк, Л. І. Дідух // Львів. філол. часоп. – 2020. – № 7. – С. 5-12. – URL: https://journal.ldubgd.edu.ua/index.php/philology/article/view/1809/1726

  2. Бахмат Л. В Короналогізми та як пандемія COVID-19 змінює англійську мову / Л. В. Бахмат, В. В. Панченко // Вісн. ЗНУ. Філол. науки. – 2020. – Т. 1, №. 1. – С. 7-12. – URL: http://www.journalsofznu.zp.ua/index.php/philology/article/download/1563/1497

  3. Бондаренко О.М. Аналіз морфологічних неологізмів англійської мови, створених у зв’язку з пандемією СOVID-19 / О.М. Бондаренко // Нова філологія. – 2020. – № 80, т. І. – С. 79-84. – URL: http://eir.zp.edu.ua/bitstream/123456789/6817/1/Bondarenko_Analysis.pdf

  4. Весна Т. В. Лексичні інновації періоду коронавірусної пандемії / Т. В. Весна, Т. В. Телецька // Зап. з романо-герман. філології. – 2020. – Вип. 1. – С. 82-89. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zrgf_2020_1_11

  5. Деркачова О. С. COVID-неологізми в системі української мови / О. С. Деркачова // Міждисциплінарні наук. дослідж.: особливості та тенденції : міжнар. наук. конф. (4 груд. 2020 р., м. Чернігів). – Чернігів : МЦНД, 2020. – Т. 4. – С. 73-75. – URL: https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/mcnd/issue/view/04.12.2020/400

  6. Жаботинская С. А. Нарративный мультимедийный концепт: алгоритм анализа (на материале интернет-мемов о COVID-19) / С. А. Жаботинская // Когніція, комунікація, дискурс. – 2020. – № 20. – С. 92-117. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kkd_2020_20_8

  7. Железняк М. Про коронавірусну інфекцію COVID-19 в українських та європейських енциклопедіях / М. Железняк, О. Іщенко // Енциклопед. вісн. України. – 2020. – Вип. 12 – С. 44-57. – URL: http://evu.encyclopedia.kyiv.ua/doi/10.37068/evu.12.4.pdf

  8. Кравцова Я. Стилістичні засоби прагматичного впливу публіцистичних текстів на тему COVID-19 та способи їх перекладу / Яна Кравцова, Алла Головня // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. / за заг. ред. О. В. Ковтун. – К., 2020. – С. 161-165. – URL: https://cutt.ly/DkAz2N7

  9. Сандига Л. О. Англійські неологізми коронавірусної кризи / Л. О. Сандига, Т. В. Свиридюк, С. В. Романчук // Лінгвіст. дослідж. – 2020. – Вип. 53. – С. 117-126. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpkhnpu_lingv_2020_53_13

  10. Хода Л. Д. Мова реклами в часи пандемії коронавірусу COVID-19 (на матеріалі українських та словацьких текстів) / Л. Д. Хода // Півд. архів. Філол. науки. – 2020. – Вип. 82. – С. 130-134. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pafn_2020_82_24

Укладач Ю. Щеглова

Додатки