Завантажити pdf

Від укладача
Вступ
Загальні (у т. ч. економічні) питання
Компоненти «Розумного будинку»
Енергозбереження, терморегуляція, клімат-rонтроль
Освітлення
Автоматизовані системи управління
Питання загроз, безпеки та захисту
Інтелектуальне будівництво

 

Від укладача

Серію бібліографічних покажчиків «Споживаємо розумно», розпочату минулого році тематичним випуском «Інтернет речей», продовжує – «Розумний будинок». Адже саме у цій сфері згадана технологія знайшла своє доволі широке використання.

Система «розумний будинок» об’єднує всі ресурси житла в одне ціле: всі функції і сфери будинку працюють злагоджено і максимально ефективно. Вона розумно керує всім домашнім господарством, заощаджуючи зусилля, час і гроші, піклуючись про комфорт та безпеку мешканців. Більшість систем «розумного будинку» керуються за допомогою мікроконтролерів та мобільних додатків в автоматичному режимі.

Покажчик вміщує джерела із фондів Запорізької ОУНБ та повнотекстові відкриті інтернет-ресурси із наукових збірників, часописів (які мають електронну версію), дисертаційні дослідження (не нижче рівня магістра), інших електронних видань українською та російською мовами.

В окремих розділах зібрані матеріали, присвячені сферам застосування, технологічним аспектам та безпековим проблемам впровадження технології. Перший розділ об’єднує загальні відомості, економічні питання, перспективи розвитку тощо. Видання має короткий вступ, який у загальних рисах знайомить з цією технологією, та іменний покажчик авторів публікацій.

У межах розділів джерела розміщені в алфавітному порядку, наявність у фондах ЗОУНБ помічена значком * (зірочка). Покажчик вміщує публікації не старіші за 2010 рік. Відбір закінчений у червні 2021 року. Публікації, об’єм яких менший за дві сторінки, не включалися.

Тематичне наповнення видання дозволяє використовувати його як спеціалістам у відповідних галузях, так і всім, хто вивчає або просто цікавиться провідною технологією.

Вступ

«Розумний будинок» – це поняття, яке виникло у контексті сучасного заміського будинку середнього класу. Уперше термін «розумний будинок» був вигаданий Американською асоціацією забудовників (American Association of House Builders) у 1984 році. Ця ж установа зазначила, що таке помешкання відмінне від звичайного своєю здатністю забезпечувати продуктивне та ефективне використання робочого та житлового середовища. Із винаходом мікроконтролерів вартість на електроприлади швидко падала, що зумовлювало їх поширення серед споживачів. За цим, віддалені інтелектуальні технології керування були прийняті будівельною промисловістю, яка поступово почала вводити їх не лише у бізнес установах, а й в домашніх помешканнях.

За словами канадського IT-оглядача Майка Флінна, тему «розумних будинків» почали активно обговорювати ще у 1970-х роках, на зорі комп’ютерної індустрії. У 1980-х з’явилися перші розробки, з нинішньої точки зору вельми примітивні, наприклад, система відчинення дверей гаража за допомогою пульта в машині, при цьому в будинку автоматично вмикалося світло, опалення або кондиціонування. У 1990-х, з появою персональних комп’ютерів, про «розумний будинок» стали регулярно писати в науково-популярних журналах. Про плани створення таких будинків заявляли багато компаній. Зворотнім боком такого інтересу до теми стало розмиття концепції. Практично кожен охочий міг назвати «розумним будинком» власну розробку, що передбачає навіть найбільш символічне використання комп’ютера в управлінні житлом.

Усереднений портрет «розумного будинку» склався до кінця 2000-х. Це екологічне і добре захищене житло, в якому всі функції – електроживлення, опалення, кондиціонування, водопостачання, безпеки і дозвілля – об’єднані в єдиний комплекс під управлінням центрального комп’ютера.

Отже, «розумний будинок» (англ. Smart house) – це житлове середовище сучасного типу, організоване для проживання людей за допомогою автоматизації і високотехнологічних пристроїв, що утворюють інтелектуальну систему управління для забезпечення узгодженої і автоматичної роботи всіх інженерних мереж будинку.

Система «розумного будинку» грамотно розподіляє ресурси, знижує експлуатаційні витрати і забезпечує зрозумілий інтерфейс контролю і управління. Така інтелектуальна система повинна вміти розпізнавати конкретні заплановані та надзвичайні ситуації, що відбуваються у помешканні, і реагувати на них відповідно до заданої програми: одна з систем згідно з запрограмованим алгоритмом може керувати поведінкою інших.

Важливою особливістю і властивістю «розумного будинку», що відрізняє його від інших способів організації житлового середовища, є те, що це найбільш прогресивна концепція взаємодії людини з житловим простором, коли мешканець будинку обирає один із запрограмованих сценаріїв, а вже автоматизована система управління відповідно до зовнішніх і внутрішніх умов задає параметри і відстежує режими роботи всіх інженерних систем і електроприладів.

Система керованих функцій житла складається з п’яти основних груп:

  • керування мікрокліматом житла;
  • керування освітленням;
  • система безпеки;
  • керування системами мультимедіа;
  • керування побутовою технікою та електромережою.

Керування мікрокліматом. Створення і підтримка оптимального мікроклімату житла – найважливіша умова високої працездатності, продуктивного відпочинку і здоров’я мешканців будинку або квартири. Система управління кліматом в приміщенні дає можливість встановлювати оптимальний рівень температури, вологості, величину притоку свіжого повітря, управляти роботою системи фільтрації повітря, створювати індивідуальну кліматичну систему для кожного члена сім’ї, зокрема дитини. У той же час система клімат-контролю, забезпечує економію фінансових коштів і вирішує проблему енергозбереження. Забезпеченням цих умов займаються наступні інженерні системи: опалення (радіатори та тепла підлога), вентиляція, кондиціонування, зволоження або осушування повітря.

Інтелектуальна система клімат-контролю працює відповідно до закладених у неї алгоритмів, які дозволяють підтримувати параметри середовища і різних кліматичних зон в приміщеннях при мінімальних затратах енергоресурсів. Наприклад, систему можна налаштувати таким чином, щоб під час нічного сну або відсутності господарів вдома подача тепла в приміщення скорочувалася, усі кліматичні системи працювали в економічному режимі, а з поверненням чи прокиданням мешканців створювалась комфортна температура та параметри повітря.

Керування освітленням житлового середовища поділяється на керування трьома типами освітлення: природним, штучним та світлодинамікою.

Для регулювання освітленості приміщень природним денним світлом та затінення вікон у вечірній час система автоматизації «розумного будинку» керує положеннями жалюзі та ролетів, а також механічним відкриттям і закриттям штор.

Інтелектуальна система управління джерелами штучного освітлення регулює яскравість і кількість освітлювальних приладів для кожного окремого приміщення чи функціональної зони, в залежності від часу доби, погодних умов, виду діяльності мешканців у конкретний час.

Однією з важливих можливостей «розумного будинку» є створення динамічних світлових сценаріїв, коли натискання на одну кнопку вмикає оптимальне освітлення для тієї чи іншої ситуації. Додаткові можливості з’являються при використанні різноманітних датчиків (руху, освітленості, часу). Система визначає пріоритетність тих чи інших освітлювальних приладів, за потреби вмикає необхідні світильники і вимикає не використовувані. Крім створення комфорту, застосування таких систем значно подовжує термін служби електроприладів, а також чимало сприяє енергозбереженню.

Система безпеки у «розумному будинку» має кілька напрямів захисту: захист від проникнення, захист від витоку води та газу, пожежна безпека, система відеоспостереження, тривожні кнопки та імітація присутності господарів вдома. Камери відеоспостереження, система сигналізації, датчики руху і об’єму дозволяють відслідковувати появу непрошених гостей. А сенсори температури, вологості, контролю газу або задимленості повідомляють про побутові аварії та передають інформацію до модуля запобігання надзвичайним ситуаціям, господарю і, за необхідності, до відповідних служб швидкого реагування.

Задля більшого захисту будинку від зловмисників під час від’їзду господарів інтелектуальна система може імітувати присутність людей у помешканні – вмикати ввечері освітлення кімнат з вікнами, освітлювати територію будинку, а також вмикати музику, радіо або телевізор.

Керування системами мультимедіа. Крім функції обслуговування, «розумний будинок» також оснащений внутрішніми системами для розваги господарів будинку та їхніх гостей. До основних складових системи інтелектуального керування мультимедійними засобами можна віднести: мультирум (система багатозонного розподілу аудіо і відео), медіасервер, домашній кінотеатр. Усі мультимедійні системи «розумного будинку» складають аудіовізуальний комплекс. Інтелектуальна система забезпечує повне управління всіма компонентами комплексу, починаючи від джерел звуку або зображення і закінчуючи підсилювальним устаткуванням і плазмовими екранами.

Керування побутовою технікою та електромережою є важливою частиною загального комплексу інтелектуального керування середовищем житла. До неї можна віднести наступні складові: сценарії вмикання або вимикання обладнання, управління окремими розетками або їхніми групами, управління побутовою технікою. Така система дає можливість господарям впевнитися, що необхідне обладнання вимкнене за їхньої відсутності, встановити таймер подачі електроенергії до окремих приладів.

Отже, системи інтелектуального керування середовищем житла мають широкий спектр функціональних призначень, виконують численні операції за багатьма сценаріями.

Для управління такою потужною системою власнику житла не потрібно мати глибокі знання з програмування, оскільки усі сценарії вже запрограмовані та налаштовані відповідно до потреб родини. Власникам житла достатньо управляти функціями «розумного будинку» через пристрої керування з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом (кнопкові пульти, сенсорні панелі, смартфон, персональний комп’ютер, голосове управління тощо).

(За матеріалами інтернет-джерела: https://u.to/6vFLGw)[1]

Загальні (у т. ч. економічні) питання

Авдеев Д. А. «Умный дом» – технология будущего // Информ. системы и технологии (ИСТ 2015) : материалы 4-й Междунар. науч.-техн. конф. (21-27 сент. 2015 г., г. Харьков). – Харьков, 2015. – С. 122-123. – URL: https://cutt.ly/uvJQExH

Аверченков В. И. Междисциплинарные аспекты анализа тенденций развития интернета вещей (обзор рос. и зарубеж. исслед.) / В. И. Аверченков, К. В. Герасимов, Н. А. Слесарева // Ergodesign. – 2019. – № 3. – С. 106-113. – URL: https://u.to/wApIGw

Алиев Ч. Д. Использование «Интернета вещей» в системе «Умный дом» // Интеллектуальные ресурсы – региональному развитию. – 2018. – № 1. – С. 180-193. – URL: https://u.to/hYpMGw

Апраксина О. Н. Концепт «умный дом»: история возникновения и характеристики // Язык. Коммуникация. Культура : сб. материалов I междунар. заоч. науч.-практ. конф. молод. ученых. – М., 2017. – С. 14-17. – URL: https://u.to/C_VLGw

Бабенко О. В. Актуальність технологій розумних будинків для підвищення енергоефективності економіки держави / О. В. Бабенко, М. С. Омельянчук // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця, 2019. – С. 2920-2921. – URL: https://u.to/1lREGw

Белуха Е. А. Малая автоматизация зданий: функции, применение, экономическая целесообразность / Белуха Е. А., Абакумов Р. Г., Наумов А. Е. // Инновац. экономика: перспективы развития и совершенствования. – 2018. – № 1 (27). – С. 21-27. – URL: https://u.to/CsNDGw

Благодер Т. П. Проблема развития «умных домов» в условиях цифровой экономики / Т. П. Благодер, А. А. Никишина // Вызовы цифровой экономики: условия, ключевые институты, инфраструктура : сб. ст. I Всерос. науч.-практ. конф. (21-22 марта 2018 г.). – Брянск, 2018. – С. 194-198. – URL: https://u.to/eghIGw

Водянова С. А. Механизмы развития и внедрения технологии «умный дом» / С. А. Водянова, С. В. Пупенцова, В. В. Пупенцова // Инновации. – 2018. – № 7 (237). – С. 83-90. – URL: https://u.to/osNDGw

Волосова Т. А. Технологія «Розумний дім»: майбутнє вже поруч // Маркетинг і контролінг: сучасні виклики підприємництва : зб. матеріалів міждисциплін. наук.-практ. конф. (30 листоп. 2017 р.) / [уклад. Л. І. Юдіна]. – Електрон. дані (6,2 Мб). – К, 2017. – С. 144-146. – URL: https://cutt.ly/8bmvjXb

Габдрахманова А. М. Рынок умного дома / А. М. Габдрахманова, Е. Д. Султанович // Акт. пробл. авиации и космонавтики. – 2019. – Т. 2. – С. 325-327. – URL: https://u.to/EvRGGw

Гирман О. М. «Розумний будинок» в сучасних умовах / О. М. Гирман, Л. А. Лигіна // Майбутній науковець – 2015 : матеріали всеукр. наук.-практ. конф., м. Сєвєродонецьк, 4 груд. 2015 р. / [уклад. В. Ю. Тарасов]. – Сєвєродонецьк, 2015. – C. 103-104. – URL: https://cutt.ly/VvJxbj8

Глинин Ю. А. Возможности «интеллектуальных зданий» и актуальность их использования / Ю. А. Глинин, М. А. Олинец // Региональные проблемы архитектуры и градостроительства : сб. наук. тр. / МОН Украины, Одес. гос. акад. строительства и архитектуры. – Одесса, 2013. – Вып. 11/12: Традиции и новаторство. – С. 189-194. – URL: https://u.to/IfRGGw

Голубова О. С. Умные города и умные здания: современное состояние и экономическая эффективность // Тр. БГТУ. Серия 5, Экономика и управление. – 2019. – № 1 (220). – С. 65-72. – URL: https://u.to/IMRDGw

Дерев’янко Ю. В. Дослідження можливостей «інтелектуального будинку» / Ю. В. Дерев’янко, О. Л. Краснікова // Право і Безпека. – 2010. – № 1. – С. 223-226. – URL: https://cutt.ly/DbmPIO9

Дмитренко Ю. Система «Умный дом» как следующая ступень безопасности вашего жилища [Текст] // Бизнес и безопасность. – 2016. – № 4. – С. 37-41.*

Дужак І. О. «Розумний будинок» // Автоматизація технол. і бізнес-процесів. – 2013. – № 13-14. – С. 31-33. – URL: http://journals.uran.ua/atbp/article/download/32920/29533

Егоров Д. М. Особенности формирования рынка продаж технологии «умный дом» / Д. М. Егоров, Т. Ю. Шкарина // Моск. экон. журн. – 2020. – № 4. – С. 602-612. – URL: https://u.to/ncRDGw

Егоров Д. М. Реестр рисков для инновационного проекта технологии «Умный дом» // Цифр. наука. – 2020. – № 2-3. – С. 9-18. – URL: https://u.to/tsRDGw

Ельмуратов С. К. Анализ и интеграция концепций построения экологичных и интеллектуальных зданий / Ельмуратов С. К., Рудольф Ю. В. // Наука и техника Казахстана. – 2010. – № 2. – С. 43-45. – URL: https://u.to/ycRDGw

Жарков И. В. «Умный дом». Домофонный разговор? // Алгоритм безопасности. – 2017. – № 4. – С. 10-12. – URL: https://algoritm.org/arch/17_4/17_4_3.pdf

Использование интеллектуальных технологий в современном доме / Петров К. С. [и др.] // ИВД. – 2019. – № 7 (58). – С. 2. – URL: https://u.to/KcVDGw

Іванова Д. В. Засоби реалізації концепції «Розумний будинок» / Іванова Д. В., Діордієв В. Т. // Проблеми механізації та електрифікації технологічних процесів : матеріали VІ Всеукр. наук.-техн. Інтернет-конф. молод. учених, магістрантів та студентів за підсумками наук. дослідж. 2018 р. – Мелітополь, 2019. – Вип. VІ. – С. 51-52. – URL: https://cutt.ly/uvJvUgh

Кабанова А. Б. Исследование Интернета вещей и его применение в создании умного дома / А. Б. Кабанова, А. А. Бодрова, В. И. Логвин // Символ науки. – 2016. – № 11-3. – С. 73-75. – URL: https://u.to/5EZEGw

Кадырова Л. Ш. «Умный дом»: идеология или технология // Междунар. науч.-исслед. журн. – 2013. – Т. 5, ч. 3. – С. 86-87. – URL: https://u.to/PH1HGw

Калко А. Р. «Умный дом» — инновационное решение будущего уже сегодня по доступным ценам // Учен. зап. СПб. ун-та технологий упр. и экономики. – 2012. – № 2 (37). – С. 28-38. – URL: https://u.to/XUdEGw

Кардапольцев К. В. О нормативном регулировании внедрения автоматизированных систем управления зданием «Умный дом» в сфере ЖКХ [РФ] / К. В. Кардапольцев, Л. Ф. Султанова // Вестн. ЮУрГУ. Серия: Экономика и менеджмент. – 2018. – № 4. – С. 35-40. – URL: https://u.to/m0dEGw

Касіянчук В. Д. Енергоефективний будинок, альтернативна енергія, енергозберігаючі технології вже сьогодні! Економічні основи // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франк. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. – 2011. – № 4. – С. 266-270. – URL: https://cutt.ly/3vJv8io

Китаев А. Е. Маркетинговое исследование рынка умных домов в цифровой экономике / А. Е. Китаев, И. И. Миронова // International Journal of Open Information Technologies. – 2017. – Т. 5, № 10. – С. 34-46. – URL: https://u.to/_kdEGw

Китаев А. Е. Потребительские предпочтения на российском рынке умных домов: эмпирическое исследование / А. Е. Китаев, И. И. Миронова // Вестн. СПб. у-та. Менеджмент. – 2019. – Т. 18, № 2. – С. 204-234. – URL: https://u.to/CUhEGw

Киямов Р. В. Умный дом, который легко изменит привычную жизнь / Киямов Р. В., Хмелев Е. А., Юнусов И. Ф. // Вестн. науки и образования. – 2016. – № 9 (21). – С. 37-38. – URL: https://u.to/cEpEGw

Комплексне оцінювання економічної та еколого-енергетичної ефективності використання технологій «розумний будинок» в системах опалення закладів освіти / А. П. Полив’янчук [ та ін.] // Комун. госп-во міст. Серія: Екон. науки. – 2019. – Вип. 2. – С. 53-57. – URL: https://u.to/aHdGGw

Концепция умного дома, функции, критерии в контексте стратегии устойчивого развития / С. Б. Поморов [и др.] // Grand Altai Research & Education. – 2015. – № 2. – URL: https://u.to/xUpEGw

Корепанов О. С. Статистичне дослідження інтенсивності використання інформаційно-комунікаційних технологій домашніми господарствами в «розумних» громадах в Україні // Економіка та держава. – 2018. – № 5. – С. 65-70. – Бібліогр.: 10 назв. – URL: http://www.economy.in.ua/pdf/5_2018/17.pdf

Корольков В. «Умный дом» / В. Корольков, Д. Суарес // Электроника: наука, технология, бизнес. – 2015. – № 2. – С. 152-163. – URL: https://u.to/lApIGw

Костина А. В. Цифровое общество: новые возможности – новые угрозы // Знание. Понимание. Умение. – 2019. – № 3. – С. 172-183. – URL: https://u.to/K0tEGw

Крюкова А. А. Особенности развития концепции «Умный дом»: российский и зарубежный опыт / А. А. Крюкова, К. О. Шматок // Азимут науч. исслед.: экономика и упр. – 2019. – Т. 8, № 3 (28). – С. 397-399. – URL: https://u.to/XEtEGw

Кузяшев А. Н. Интернет вещей, умный дом и умные города / А. И. Кузяшев, А. Е. Смолин // Эпоха науки. – 2021. – № 25. – С. 174-176. – URL: https://u.to/kktEGw

Кукунін С. В. Розробка цілісної методології організації систем типу «розумний будинок» в рамках парадигми «інтернету речей» // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2020. – Вип. 38. – С. 40-45. – URL: https://u.to/TfVGGw

Лебедь К. Г. Автоматизация дома для повышения его комфортабельности и безопасности // Инновации и инвестиции. – 2020. – № 12. – С. 182-184. – URL: https://u.to/C0xEGw

Лискава К. Сучасна практика впровадження цифрових технологій в страхові послуги : [на прикладі «розумного дому»] / Кшиштоф Лискава, Юрій Клапків // Перспективи розвитку науки і бізнесу в глобальному середовищі : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. [м. Тернопіль, 20 трав. 2020 р.] / редкол.: П. Р. Пуцентейло [та ін.], відп. за вип. П. Р. Пуцентейло. – Тернопіль : ТНЕУ, 2020. – С. 93-94. – URL: https://cutt.ly/ivDObzx

Масляк І. М. Проблеми впровадження концепції розумний будинок в Україні // Концептуальні проблеми розвитку сучасної гуманітарної та прикладної науки : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. симпозіуму (м. Івано-Франківськ, 17 трав. 2019 р.). – Івано-Франківськ, 2019. – С. 170-174. – URL: https://cutt.ly/yvJcjbH

Медведчук Є. В. Дім як машина для життя. З автопілотом // Сучасна мистецька освіта: досвід, проблеми та перспективи : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. (20 квіт. 2018 р., м. Київ) / Київ. держ. ін-т декор.-приклад. мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. – К., 2018. – С. 129-132. – URL: https://cutt.ly/MvKEs14

Могилевська О. Ю. Розумний будинок як економічний чинник регіонального розвитку / Могилевська О. Ю., Сідак І. В., Тищук І. М. // Адміністративно-територіальні vs економічно-просторові кордони регіонів : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (КНЕУ, 19-20 берез. 2020 р.). – К., 2020. – С. 255-257. – URL: https://u.to/50xEGw

Мостыко В. В. Развитие технологии «умный дом» в условиях цифровой экономики / В. В. Мостыко, Е. Н. Пищейко // 76-я научная конференция студентов и аспирантов Белорус. гос. ун-та (13-24 мая 2019 г.) : сб. тр. – Минск, 2019. – С. 407-410. – URL: https://elib.bsu.by/bitstream/123456789/232951/1/407-410.pdf

Мочалов А. О. «Умный дом» // Развитие науки в современном мире : сб. ст. II Междунар. науч.-практ. конф. (24 февр. 2018 г.). – Самара, 2018. – С. 17-21. – URL: https://u.to/gAlIGw

Муллагазиева К. М. Экономическая целесообразность выбора энергоэффективной системы «Умный дом» / К. М. Муллагазиева,  Е. В. Кузнецова // Вестн. евраз. науки. – 2019. – Т. 11, № 5. – 8 с. – URL: https://u.to/CE1EGw

Мурашова О. В. Инвестиционная привлекательность проекта «Интеллектуальное здание» // Вестн. ИрГТУ. – 2010. – № 1 (41). – С. 77-79. – URL: https://u.to/QU1EGw

Невмержицкий В. Л. Умные дома // Упр. инновациями: теория, методология, практика. – 2016. – № 15. – С. 83-88. – URL: https://cyberleninka.ru/article/n/umnye-doma

Пупенцова С. В. Определение стоимости подключения системы «умный дом» / С. В. Пупенцова, Н. С. Алексеева // Инновационные кластеры в цифровой экономике: теория и практика : тр. науч.-практ. конф. с междунар. участием, 17-22 мая 2017 г. – СПб., 2017. – С. 182-186. – URL: https://u.to/BQZIGw

Ратушняк Т. В. Потенціал комп’ютерних технологій в майбутньому соціальному житті людства / Ратушняк Т. В., Габрид В. В., Мациборук К. А. // Проблеми впровадження інформаційних технологій в економіці : матеріали IX Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (Ірпінь, 17-18 трав. 2018 р.). – Ірпінь, 2018. – С. 58-61. – URL: https://u.to/y-VGGw

Реут Я. Г. Умный дом / Я. Г. Реут, У. А. Колодица // Актуальные проблемы энергетики – 2016 : материалы науч.-техн. конф. студентов и аспирантов. – Минск, 2017. – С. 454-459. – URL: https://u.to/8ghIGw

Рычкова В. А. Новый уровень эффективности функционирования системы «умный дом» // Вестн. науки и образования. – 2019. – № 4-2 (58). – С. 34-37. – URL: https://u.to/4lNEGw

Самарин О. Д. Технико-экономическая оценка системы управления интеллектуальным зданием / Самарин О. Д., Гришнева Е. А. // Жилищ. строительство. – 2012. – № 6. – С. 23-24. – URL: https://u.to/_1NEGw

Сержевский Н. А. Умный дом для каждого, реальность или роскошь? / Н. А. Сержевский, К. И. Седых // Институты и механизмы инновационного развития: мировой опыт и российская практика : сб. науч. ст. 4-й Междунар. науч.-практ. конф. (23-24 окт. 2014 г.). – Курск, 2014. – С. 365-369. – URL: https://u.to/TBJIGw

Сизов Ю. И. Развитие среднего города на основе концепта: от «умного дома к умному городу» / Ю. И. Сизов, Л. Н. Медведева // Науч. тр. Вольн. экон. о-ва России. – 2019. – Т. 218, № 4. – С. 573-580. – URL: https://u.to/nVREGw

Соколов Б. И. «Умный дом» как витрина общества массового индивидуализированного потребления / Б. И. Соколов, С. В. Соколова // Проблемы совр. экономики. – 2020. –№ 1 (73). – С. 169-173. – URL: http://www.m-economy.ru/art.php?nArtId=6839

Сухарев М. С. Умный дом. Основы технологии и преимущества // Вестн. магистратуры. – 2020. – № 4-4. – С. 26-27. – URL: https://u.to/0xZIGw

Тускаева З. Р. Система «Умный дом» сегодня и завтра / З. Р. Тускаева, Р. А. Дзебоев // Науч. исслед. и разработки молод. ученых. – 2016. – № 9-1. – С. 170-173. – URL: https://u.to/hFZEGw

Упоров Е. И. Концепция интернета вещей как базовая идея создания «умного дома» / Е. И. Упоров, Ю. С. Белов // Междунар. студ. науч. вестн. – 2018. – № 6. – 7 с. – URL: https://www.eduherald.ru/pdf/2018/6/19230.pdf

Федоров Д. Збільшення комфорту життя за допомогою інтелектуальних машин «Безпечний будинок» // Наук. зап. Малої акад. наук України. Серія: Пед. науки. – 2018. – Вип. 12. – С. 179-185. – URL: https://u.to/CPZGGw

Фетисов Л. В. «Умный дом»: идеология или технология? / Л. В. Фетисов, А. А. Гарифуллин // Инновационные процессы в современной науке : материалы Междунар. науч.-практ. конф. (19 апр. 2019 р., г. Прага). – Нефтекамск, 2019. – С. 146-150. – URL: http://science-peace.ru/files/IPSN_2019.pdf#page=146

Фурман І. О. Огляд можливостей «розумного будинку» для покращання побутових умов та зменшення витрат на утримання домогосподарств / І. О. Фурман, Р. М. Старовєров, Д. О. Мельський // Вісн. Харк. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. Петра Василенка. – 2014. – Вип. 154. – С. 75-76. – URL: https://u.to/tfBLGw ; Енергетика та комп’ют.-інтегр. технології в АПК. – 2014. – № 2. – С. 79-80. – URL: https://u.to/vvBLGw

Хавин Д. В. Целесообразность реализации автоматизированной системы управления «умный дом» в Нижнем Новгороде / Д. В. Хавин, С. В. Горбунов, П. Р. Беккер // Вестн. евраз. науки. – 2020. – Т. 12, № 3. – С. 60. – URL: https://u.to/31ZEGw

Цимбровський В. Чи може штучний інтелект зробити людей щасливішими? / В. Цимбровський, Г. Щигельська // Філос. виміри техніки : зб. тез II Міжнар. конф. молод. вчених та студентів, 4-5 груд. 2019 р. / ТНТУ ім. І. Пулюя ; [за заг. ред. А. А. Криськова та Н. В. Габрусєвої]. – Тернопіль, 2019. – С. 114-116. – URL: https://u.to/EFdEGw

Черников И. С. Основные преимущества и недостатки системы «Умный дом» // Россия, Европа, Азия: цифровизация глобального пространства: сб. науч. тр. I междунар. науч.-практ. форума (30 окт.-2 нояб. 2018 г.). – Ставрополь, 2018. – С. 186-189. – URL: https://u.to/DBdIGw

Чернышева Т. Ю. Анализ возможностей технологий «Умный дом» / Т. Ю. Чернышева, И. В. Мощенко // Инновационные технологии в машиностроении : сб. тр. VII Междунар. науч.-практ. конф. (19-21 мая 2016 г.). – Томск, 2016. – С. 313-315. – URL: https://u.to/Mh1IGw

Шаев Ю. М. Технология «Умного дома» и тенденции трансформаций жизненного пространства / Ю. М. Шаев, Е. О. Самойлова // Филос. проблемы информ. технологий и киберпространства. – 2020. – № 1 (17). – С. 45-53. – URL: https://u.to/QldEGw

Швайковник О. М. Нанотехнологічний дизайн – переваги та недоліки / О. М. Швайковник, І. Г. Черкесова // Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні : зб. тез. доп. ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. / [редкол.: Н. В. Федотова (голов. ред.) та ін.]. – Миколаїв : МФ КНУКіМ, 2016. – Ч. 2. – С. 173-174. – URL: https://cutt.ly/GvKEeCf

Шостак І. В. Підхід до роботизації процесів функціонування системи «Розумний будинок» на основі Інтернету речей / І. В. Шостак, М. О. Данова, О. І. Феоктистова // Інтегровані інтелектуальні робототехнічні комплекси : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-практ. конф. (19-20 трав. 2020 р., м. Київ). – К., 2020. – С. 48-49. – URL: https://cutt.ly/avJvqdb

Якунечева К. «Умный дом» : [для людей с огран. возможностями] // Дизайнинформ. – 2016. – № 1. – С. 028-035. – URL: https://u.to/MgtIGw

Ярковой В. А. Система «Умный дом» новшество XXI века // Наука и современность. – 2017. – № 51. – С. 150-153. – URL: https://u.to/eVdEGw

Ярош Н. Н. Городское хозяйство: от «Города солнца» к умному городу // Экон. журн. – 2013. – Т. 30, № 2. – С. 72-88. – URL: https://u.to/g1dEGw

Яшкина О. И. Маркетинговое исследование потенциала рынка и системы «Умный дом» / О. И. Яшкина, О. В. Балдинская // Молод. вчений. – 2018. – № 10 (2). – С. 904-908. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2018_10(2)__114

Компоненти «Розумного будинку»

Бондаренко В. Г. «Розумний будинок» і його компоненти // Зб. тез. доп. 79-ї наук. конф. виклад. акад. (м. Одеса, 16-19 квіт. 2019 р.) / Одес. нац. акад. харч. технологій ; під заг. ред. Б. В. Єгорова. – Одеса, 2019. – С. 223-224. – URL: https://cutt.ly/RvKSbpR

Борейко О. Ю. Розроблення компонентів системи відеонагляду «інтелектуального будинку» на базі Raspberry Pi / О. Ю. Борейко, В. М. Теслюк, О. М. Березький // Моделювання та інформ. технології. – 2014. – Вип. 71. – С. 66-71. – URL: https://u.to/rTBNGw

Бортницька М. Використання системи «розумний будинок» для автоматизації управління готельними комплексами / М. Бортницька, Д. Басюк // Готельно-ресторанний бізнес: інноваційні напрями розвитку : міжнар. наук.-практ. конф., 25-27 берез. 2015 р. – К. : НУХТ, 2015. – С. 257-258. – URL: http://dspace.nuft.edu.ua/bitstream/123456789/20046/1/134.pdf

Бурькова Е. В. Задача интеллектуального управления инженерными коммуникациями здания / Бурькова Е. В., Иванов В. В. // Интеллект. потенциал XXI века: ступени познания. – 2012. – № 9-2. – С. 15-19. – URL: https://u.to/aMNDGw

Донцов І. Д. Використання штучного інтелекту в домашній автоматизації та енергозбереженні / І. Д. Донцов, О. М. Безвесільна // Погляд у майбутнє приладобудування : XІ всеукр. наук.-практ. конф. студентів та аспірантів (15-16 трав. 2018 р., КПІ ім. І. Сікорського). – К., 2018. – С. 505-508. – URL: https://u.to/MXRGGw

Интеллектуальная система оповещения и управления эвакуацией людей на основе информационного моделирования чрезвычайных ситуаций в здании / Николаев Д. В. [и др.] // Проблемы науки. – 2019. – № 12 (48). – С. 17-21. – URL: https://u.to/G8VDGw

Кіракосян А. А. Аналіз технології «розумний будинок» для систем захисту підприємства / А. А. Кіракосян, Г. В. Сокол // Електронні та мехатронні системи: теорія, інновації, практика : зб. наук. пр. за матеріалами VI Всеукр. наук.-практ. конф., 6 листоп. 2020 р. / Нац. ун-т ім. Юрія Кондратюка. – Полтава, 2020. – С. 144-146. – URL: https://cutt.ly/6vJx6rC

Кучеренко А. О. «Бездротові передавачі камер відеоспостереження в інформаційно-охоронній системі «Розумний будинок» // Science Online. International Electronic Scientific Journal. – 2018. – № 7. – 5 с. – URL: https://u.to/03VGGw

Лавриненко В. В. Система «Розумний будинок» // Радіоелектроніка в ХХІ столітті : матеріали ХІ наук.-техн. конф. студентів, аспірантів та викладачів радіотехн. ф-ту КПІ ім. І. Сікорського (16-17 трав. 2017 р., м. Київ). – К., 2017. – С. 71-73. – URL: https://u.to/tnVGGw

Лебедь К. Г. Автоматизация дома для повышения его комфортабельности и безопасности // Инновации и инвестиции. – 2020. – № 12. – С. 182-184. – URL: https://u.to/C0xEGw

Павлова С. М. «Умный дом»: удаленный мониторинг состояния здоровья / С. М. Павлова, Д. Н. Турусов // Науч. исслед.: от теории к практике. – 2016. – № 2-1 (8). – С. 264-266. – URL: https://interactive-plus.ru/e-articles/220/Action220-80855.pdf

Пайлеванян Б. С. Повышение уровня экологической безопасности и энергоэффективности зданий на основе интеллектуальных технологий // Вестн. МГСУ. – 2010. – № 4-2. – С. 261-265. – URL: https://u.to/r1JEGw

Палян Г. В. Реалізація сервісних і охоронних функцій у сучасному цифровому будинку : [магістер. дис.] / Палян Г. В. ; КПІ ім. І. Сікорського. – К., 2020. – 89 с. – URL: https://u.to/ZXRGGw

Парадзінський О. О. Система моніторингу стану помешкань за технологією IoT : [магістер. дис.] / Парадзінський О. О. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2019. – 98 с. – URL: https://u.to/dXRGGw

Полякова О. В. Класифікація функціональних складових елементів системи інтелектуального керування середовищем при проектуванні житла // Вісн. Київ. нац. ун-ту технологій та дизайну. Техн. науки. – 2016. – № 4 (100). – С. 133-140. – URL: https://u.to/6vFLGw

Противопожарный контроль соседних зданий при помощи сенсоров «умного дома» // Совр. проблемы гражд. защиты. – 2020. – № 3 (36). – С. 125-135. – URL: https://u.to/bVNEGw

Ратушний П. М. Система дистанційного моніторингу приміщення на GSM модулі : [охорон. система «розумного будинку»] / П. М. Ратушний, Д. В. Худаско // Матеріали XLVI наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2017) : зб. доп. – Вінниця, 2017. – С. 1939-1942. – URL: https://u.to/gVNEGw

Розроблення структури та моделі підсистеми запобігання технічним аваріям для системи інтелектуального будинку / В. М. Теслюк [та ін.] // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.18. – С. 241-245. – URL: https://u.to/vIhMGw

Седун Д. А. Интеллектуальное видеонаблюдение как элемент системы «умный дом» : [магистер. дис.] / Д. А. Седун ; Томск. политехн. ун-т. – Томск, 2020. – 117 с. – URL: https://u.to/EPJLGw

Теслюк В. М. Модель роботи підсистем освітлення та охорони інтелектуального будинку / В. М. Теслюк, Х. В. Береговська, В. В. Береговський // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.10. – С. 297-303. – URL: https://u.to/yQpHGw vnltu_2013_23

Федоров Д. Збільшення комфорту життя за допомогою інтелектуальних машин «Безпечний будинок» // Наук. зап. Малої акад. наук України. Серія: Пед. науки. – 2018. – Вип. 12. – С. 179-185. – URL: https://u.to/CPZGGw

 

Енергозбереження, терморегуляція, клімат-контроль

Автоматизация процессов компенсационно-предиктивного управления климат-системами интеллектуального здания / Кычкин А. В. [и др.] // Вестн. МГСУ. – 2019. – Т. 14, № 6 (129). – С. 734-747. – URL: https://u.to/mcJDGw

Автоматизированная система управления зданиями как инструмент повышения их энергоэффективности и уровня комфортности / Шеина С. Г. [и др.] // ИВД. – 2019. – № 2 (53). – С. 36. – URL: https://u.to/p8JDGw

Акулов В. О. Дослідження методів прогнозування показників клімат контролю в системах Іnternet of Тhings : [атестац. робота магістер. рівня] / Акулов В. О. ; МОН України, Харкiв. нац. ун-т радiоелектронiки. – Харків, 2020. – 63 с. – URL: https://u.to/_XZGGw

Арпуль О. В. Сучасна система енергозбереження в готелях : [спільне та відмінне з «розумним будинком»] / О. В. Арпуль, В. В. Любачевська, Н. С. Цирульнікова // Географія та туризм. – 2015. – Вип. 34. – С. 233-241. – URL: https://u.to/yvJLGw

Бабенко О. В. Актуальність технологій розумних будинків для підвищення енергоефективності економіки держави / О. В. Бабенко, М. С. Омельянчук // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця, 2019. – С. 2920-2921. – URL: https://u.to/1lREGw

Бобровнікова К. Ю. Методи забезпечення енергоефективності та енергозбереження в системі розумного будинку / К. Ю. Бобровнікова, E. В. Товстуха // Комп’ютер. системи та інформ. технології. – 2020. – № 1. – С. 54-59. – URL: https://u.to/RTBNGw

Булатова В. А. Интеллектуальная автоматизированная система энергосбережения «Умный дом» // Эпоха науки. – 2015. – № 4. – С. 407-410. – URL: https://u.to/XMNDGw

Буткина А. А. Реализация методологии Internet of Energy при взаимодействии системы «Умный дом» с интеллектуальной энергетической системой / А. А. Буткина, А. С. Сидорин, А. В. Шамаев // Совр. наукоемкие технологии. – 2018. – № (8). – С. 38-42. – URL: https://u.to/lfNLGw

Гринчук Є. І. Розробка та дослідження автоматизованої системи забезпечення комфорту та енергоефективності житлових приміщень : [диплом. робота магістра] / Гринчук Є. І. ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. Івана Пулюя. – Тернопіль: ТНТУ, 2019. – 117 с. – URL: https://u.to/M3dGGw

Гришнева Е. А. Повышение энергоэффективности строительства объектов недвижимости с использованием концепции «Умный дом» // Academia. Архитектура и строительство. – 2010. – № 3. – С. 439-444. – URL: https://u.to/V8RDGw

Добролюбова М. В. Інформаційно-вимірювальна система «Клімат-контроль» / М. В. Добролюбова, А. Т. Чемерис, Я. В. Моніт // Механіка гіроскопічних систем. – 2016. – № 32. – С. 5-13. – URL: https://u.to/jwxHGw

Донцов І. Д. Використання штучного інтелекту в домашній автоматизації та енергозбереженні / І. Д. Донцов, О. М. Безвесільна // Погляд у майбутнє приладобудування : XІ всеукр. наук.-практ. конф. студентів та аспірантів (15-16 трав. 2018 р., КПІ ім. І. Сікорського). – К., 2018. – С. 505-508. – URL: https://u.to/MXRGGw

Камаєв В. Р. Система оптимізації енергоспоживання для розумного будинку на основі технології Bluetooth Low Energy : [диплом. робота магістра] / Камаєв В. Р. ; Терноп. НТУ ім. Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. – 119 с. – URL: https://u.to/V3dGGw

Карницкий В. Ю. Особенности энергообеспечения системы «Умный дом» // Изв. ТулГУ. Техн. науки. – 2017. – № 12-1. – С. 134-140. – URL: https://u.to/pUdEGw

Касіянчук В. Д. Енергоефективний будинок, альтернативна енергія, енергозберігаючі технології вже сьогодні! Економічні основи // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франк. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. – 2011. – № 4. – С. 266-270. – URL: https://cutt.ly/3vJv8io

Ковальчук П. Р. Проектування та алгоритмiзацiя процесу впровадження системи клiмат контролю на основi технологiї IoT : [диплом. робота магістра] / Ковальчук П. Р. ; МОН України, Нац. авіац. ун-т. – К., 2020. – 101 с. – URL: https://cutt.ly/xvKQAol

Комаров Н. М. Концепция переустройства управления энергоэффективностью интеллектуального здания / Комаров Н. М., Жаров В. Г. // Сервис в России и за рубежом. – 2013. – № 7. – С. 36-47. – URL: https://u.to/ikpEGw

Комплексне оцінювання економічної та еколого-енергетичної ефективності використання технологій «розумний будинок» в системах опалення закладів освіти / А. П. Полив’янчук [ та ін.] // Комун. госп-во міст. Серія: Екон. науки. – 2019. – Вип. 2. – С. 53-57. – URL: https://u.to/aHdGGw

Крупнов А. В. Автоматизированная технология энергосбережения «умный дом» / А. В. Крупнов, С. В. Ёлкин // Вестн. ТвГТУ. – 2015. – Т. 28, № 2. – С. 35-39. – URL: https://u.to/lRJIGw

Купін А. І. Структура експертної системи інтелектуального регулювання мікроклімату житлових приміщень / А. І. Купін, І. О. Музика, Д. І. Кузнєцов // Радіоелектроніка, інформатика, упр. – 2017. – № 1. – С. 171-177. – URL: https://u.to/LjBNGw

Лемешко К. О. Интеллектуальная энергетическая система здания // International scientific review. – 2018. – № 1 (40). – С. 35-38. – URL: https://u.to/PExEGw

Малков И. И. Энергосбережение в жилищном строительстве. Пассивный и умный дом : учеб.-метод. пособие / И. И. Малков ; М-во образования Респ. Беларусь, Белорус. гос. ун-т трансп. – Гомель : БелГУТ, 2012. – 19 с. – URL: https://u.to/RBZIGw

Маслов В. А. Система управления климат-контролем интеллектуального дома // Горн. информ.-аналит. бюл. – 2014. – № S. – С. 364-366. – URL: https://u.to/y0xEGw

Маслов С. В. Система моніторингу кліматичного режиму приватного приміщення : [диплом. робота магістра] / С. В. Маслов ; МОН України, Нац. авіац. ун-т. – К., 2020. – 92 с. – URL: https://cutt.ly/WvJOxw2

Медведева Г. А. Современные тенденции использования энергосберегающих технологий в жилищно-коммунальном комплексе / Медведева Г. А., Бирюкова А. Э. // Вестн. евраз. науки. – 2017. – Т. 9, № 2. – С. 99. – URL: https://u.to/3ExEGw

Мікроконтролерна вимірювально-інформаційна система для кліматичного комплексу : [у т. ч. використовується для «розумного будинку»] // Новітні інформ. системи та технології. – 2017. – № 6. – URL: https://u.to/gndGGw

Монастирський Л. Розрахунок моделі енергозатрат «розумного будинку» / Л. Монастирський, Я. Бойко, О. Петришин // Електроніка та інформ. технології. – 2017. – Вип. 8. – С. 111-117. – URL: https://u.to/jndGGw

Музика І. О. Інформаційна система енергоменеджменту побутової техніки у системах типу «Інтелектуальний дім» / І. О. Музика, Д. І. Кузнєцов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. – 2017. – Вип. 45. – С. 33-38. – Бібліогр.: 15 назв. – URL: https://u.to/8F1EGw

Муллагазиева К. М. Экономическая целесообразность выбора энергоэффективной системы «Умный дом» / К. М. Муллагазиева, Е. В. Кузнецова // Вестн. евраз. науки. – 2019. – Т. 11, № 5. – С. 65. – URL: https://u.to/CE1EGw

Нгуен Суан Мань. Алгоритм управления подсистемой отопления, вентиляции и кондиционирования в составе интеллектуального управления зданием // Инженер. вестн. Дона. – 2015. – Т. 37, № 3. – С. 48. – URL: https://u.to/bU1EGw

Невлюдов І. Ш. Сучасні ресурсозберігаючі технології в системі керування «Розумним будинком» / І. Ш. Невлюдов, Г. В. Пономарьова, М. А. Волкова // Материалы 4-й Междунар. науч.-техн. конф. «Информационные системы и технологии» (ИСТ 2015), 21-27 сент. 2015 г., г. Харьков. – Харьков, 2015. – С. 134-135. – URL: https://cutt.ly/uvJQExH

Обробка даних системи цифрових сенсорів температури з метою оптимізації енерговитрат «розумного» будинку / Л. С. Монастирський [та ін.] // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. – 2018. – Т. 15, № 3. – С. 74-81. – URL: https://u.to/ADBNGw

Павлюк М. В. Методи та засоби побудови системи керування температурними режимами «розумного будинку» : [кваліф. робота магістра] / М. В. Павлюк ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. Івана Пулюя, 2020. – 86 с. – URL: https://u.to/l3dGGw

Пайлеванян Б. С. Повышение уровня экологической безопасности и энергоэффективности зданий на основе интеллектуальных технологий // Вестн. МГСУ. – 2010. – № 4-2. – С. 261-265. – URL: https://u.to/r1JEGw

Петрова З. К. Технологии «Умного дома» и Энергоэффективная малоэтажная жилая застройка // Architecture and Modern Information Technologies. – 2010. – № 2 (11). – С. 25-34. – URL: https://u.to/AVNEGw

Побоченко Л. М. «Розумне місто» («розумний будинок») та його енергетична складова: світовий досвід / Л. М. Побоченко, Ю. Е. Шваюк // Стратегія розвитку України. – 2016. – № 1. – С. 141-145. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sru_2016_1_27

Полищук С. В. Беспроводная технология создания энергосберегающих систем / Полищук С. В., Смехун Я. А. // Междунар. науч.-исслед. журн. – 2013. – № 12-1. – С. 120-121. – URL: https://u.to/O1NEGw

Путівник молодого ОСББ: основи розумного управління будинком та проведення комплексної термомодернізації [Текст] / [М. Осипчук та ін.]. – [Б. м. : б. в., б. р.]. – 62 с.*

Розводюк М. П. Автономна система живлення розумного будинку / М. П. Розводюк, О. В. Ковтун // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця, 2020. – С. 3224-3226. – URL: https://u.to/undGGw

Розводюк М. П. Розробка автономної метеостанції : [у т. ч. для потреб «розумного будинку»] / М. П. Розводюк, А. О. Ільницький, Д. Р. Чернявський // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця, 2019. – С. 3066-3069. – URL: https://u.to/1lREGw

Розводюк М. П. Сценарії мікроклімату в системі «розумний будинок» / М. П. Розводюк, В. В. Охов // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця : ВНТУ, 2019. – С. 3025-3026. – URL: https://u.to/1lREGw

Розроблення моделі для автоматизованого розподілу споживання електроенергії від сонячних панелей системи «Розумний дім» / В. М. Теслюк [та ін.] // Моделювання та інформ. технології. – 2017. – Вип. 80. – С. 129-137. – URL: https://cutt.ly/WvJv1jl

Семенко Д. М. Система контролю якості повітря для енергоефективної вентиляції інтелектуальних будівель : [магістер. дис.] / Семенко Д. М. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2020. – 178 с. – URL: https://u.to/2HdGGw

Слівінський В. В. Науково-прикладні питання функціонування системи електропостачання smart-будинків на базі протоколу передачі даних KNX фірми Hager / Слівінський В. В., Войтюк Ю. П., Шуллє Ю. А. // Матеріали XLVII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2018) : зб. доп. – Вінниця, 2018. – С. 3205-3207. – URL: https://u.to/jIJGGw

Соколова А. Н. Умный дом и энергосберегающие технологии / А. Н. Соколова, Д. В. Мельников // Наука, образование и инновации : сб. ст. по итогам Междунар. науч.-практ. конф. (12 июля 2017 г.) : в 3 ч. – Казань, 2017. – Ч. 2. – С. 81-85. – URL: https://ami.im/sbornik/MNPK-159-2.pdf#page=81

Сьомка С. В. Формування дизайну інтер’єру житлових приміщень енергозберігаючими технологіями / С. В. Сьомка, Пур Омід Мораді // Вісн. Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. – 2018. – № 2. – С. 283-289. – URL: https://u.to/uPRLGw

Терепа О. О. Концепція енергозбереження на базі системи «розумного» будинку / О. О. Терепа, О. В. Бабнеко // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця, 2019. – С. 2900-2901. – URL: https://u.to/1lREGw

Теслюк В. М. Модель підсистеми клімат-контролю для аналізу роботи інтелектуального будинку / В. М. Теслюк, Т. В. Теслюк, А. С. Ляпандра // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2012. – Вип. 22.9. – С. 132-135. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvnltu_2012_22

Тимченко М. П. «Умный» дом означает энергоэффективный дом (электротепловые накопители и технологии «умного» дома) [Текст] / М. П. Тимченко, Ю. С. Громадский, В. И. Бандура // Пром. електроенергетика та електротехніка. – 2018. – № 1. – С. 38-45.*

Филиппенко И. В. Встроенная система регулирования температуры в «умном доме» / И. В. Филиппенко, С. Э. Кондрюков, Г. К. Кулак // Радиоэлектроника и информатика. – 2017. – № 3. – С. 23-27. – URL: https://u.to/0fRLGw

Царев Р. В. Моделирование распределенной ip инфраструктуры сервисного сопровождения энергосберегающих систем контроля и управления здания на основе открытых стандартов взаимодействия с применением оборудования нескольких производителей / Царев Р. В., Берёзко П. Н. // Инфраструктур. отрасли экономики: проблемы и перспективы развития. – 2013. – № 2. – С. 177-185. – URL: https://u.to/BFdEGw

Цмоць І. Г. Структури та алгоритми роботи підсистем управління мікрокліматом і освітленням розумного будинку / І. Г. Цмоць, Р. М. Карпінець, Р. В. Сидоренко // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2018. – Т. 28, № 1. – С. 108-111. – URL: https://u.to/4fRLGw

Шевченко Ю. Д. Простая имитационная модель контроллера температуры в умном доме (ithink&stella) // Науч. тр. Вольн. экон. о-ва России. – 2014. – Т. 186. – С. 329-335. – URL: https://u.to/T1dEGw

Освітлення

Ганин Е. В. Разработка математического и программного обеспечения для комплексов интеллектуального управления системами освещения зданий и помещений // Иннов. – 2015. – № 1 (22). – С. 3-6. – URL: https://u.to/A8RDGw

Демедюк А. С. Безопасная электрика для умного дома // E-Scio. – 2020. – № 2 (41). – С. 9-13. – URL: https://u.to/0ElEGw

Казакевич А. В. Способ автоматического управления освещением в помещении с использованием датчиков движения в системах «Умный дом» / А. В. Казакевич, А. А. Кораченцов // Наука. Исследования. Практика : сб. избр. ст. по материалам Междунар. науч. конф. (25 дек. 2019 г.). – СПб., 2020. – С. 106-110. – URL: https://u.to/SAdIGw

Клюйко Ю. І. Розробка інтелектуальної системи керування освітленням «розумного будинку» / Ю. І. Клюйко, Б. М. Злотенко // Технології та дизайн. – 2015. – № 2. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/td_2015_2_8

Масюк Н. І. Системи автоматизованого управління освітленням будівель / Н. І. Мацюк, С. А. Орищенко // Новітні інформ. системи та технології. – 2015. – № 3. – 6 с. – URL: http://journals.nupp.edu.ua/mist/article/view/524/446

Реалізація системи віддаленого керування електроживленням на базі сучасної платформи ІоТ / О. В. Старкова [та ін.] // Наук. зап. УкрНДІ зв’язку. – 2016. – № 2. – С. 107-115. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzundiz_2016_2_17

Розводюк М. П. Автономна система живлення розумного будинку / М. П. Розводюк, О. В. Ковтун // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця, 2020. – С. 3224-3226. – URL: https://u.to/undGGw

Розроблення моделі для автоматизованого розподілу споживання електроенергії від сонячних панелей системи «Розумний дім» / В. М. Теслюк [та ін.] // Моделювання та інформ. технології. – 2017. – Вип. 80. – С. 129-137. – URL: https://cutt.ly/WvJv1jl

Сніжко Р. Р. Розумне освітлення / Р. Р. Сніжко, Ю. В. Киричук // ХV Всеукр. наук.-практ. конф. студентів, аспірантів та молод. вчених «Ефективність інженерних рішень у приладобудуванні» (10-11 груд. 2019 р., КПІ ім. І. Сікорського, м. Київ). – К., 2019. – С. 221-223. – URL: https://u.to/E1VEGw

Теслюк В. М. Модель роботи підсистем освітлення та охорони інтелектуального будинку / В. М. Теслюк, Х. В. Береговська, В. В. Береговський // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.10. – С. 297-303. – URL: https://u.to/q3RGGw

Технічні аспекти розробки вбудованого пристрою «розумного освітлення» на основі мікроконтролера MSP430 // Техн. науки та технології. – 2017. – № 2. – С. 151-161. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2017_2_20

Топольський А. І. Проектування програмного забезпечення системи управління освітленням / А. І. Топольський, О. О. Ковалюк // L Наук.-техн. конф. ф-ту комп’ютер. систем і автоматики (18.03.2021) / ВНТУ, Ф-т комп’ютер. систем і автоматики. – Вінниця, 2021. – 3 с. – URL: https://u.to/1A5HGw

Топольський А. І. Розробка комп’ютерної системи управління освітленням / А. І. Топольський, О. О. Ковалюк // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця, 2020. – С. 1600-1601. – URL: https://cutt.ly/tvKEWUG

Уніфікований датчик включення освітлення / І. І. Слюсарь [та ін.] // Новітні інформ. системи та технології. – 2017. – № 6. – 9 с. – URL: http://journals.nupp.edu.ua/mist/article/view/599/521

Федоров А. Системы управления освещением для «Умного дома» [Текст] // Электрик. – 2019. – № 10. – С. 40-45.*

Франков Д. А. Кіберфізична система освітлення «Розумного будинку» // Зв’язок. – 2019. – № 5. – С. 55-59. – URL: https://u.to/CfdLGw

Цирульник С. М. Світлодіодний давач освітленості [для систем «розумний будинок»] / С. М. Цирульник, В. І. Роптанов, В. М. Ткачук // Матеріали XLV наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2016) : зб. доп. – Вінниця : ВНТУ, 2016. – С. 798-800. – URL: https://u.to/ZXpGGw

Цмоць І. Г. Структури та алгоритми роботи підсистем управління мікрокліматом і освітленням розумного будинку / І. Г. Цмоць, Р. М. Карпінець, Р. В. Сидоренко // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2018. – Т. 28, № 1. – С. 108-111. – URL: https://u.to/4fRLGw

Чулашов В. В. Система освещения «Умный дом» // Энергетика, электромеханика и энергоэффективные технологии глазами молодежи : материалы III рос. молод. науч. школы-конф. (21-23 окт. 2015 г.). – Томск, 2015. – С. 296-299. – URL: https://u.to/yyFIGw

Автоматизовані системи управління

Авдеев А. С. Применение концепции «RuleCaster» с использованием модели системы «Умный Дом» на основе сценариев // Проблемы соврем. науки и образования. – 2015. – № 2 (32). – С. 28-34. – URL: https://u.to/ecJDGw

Аверин А. И. Интеллектуальное управление домом. «Умный дом» // European science. – 2015. – № 4 (5). – С. 5-7. – URL: https://u.to/i8JDGw

Автоматизація системного рівня проектування інтелектуального будинку / В. М. Теслюк [та ін.] // Зб. наук. пр. Ін-ту проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова. – К., 2013. – Вип. 67. – С. 138-147. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpipm_2013_67_23

Автоматизированная система управления зданиями как инструмент повышения их энергоэффективности и уровня комфортности / Шеина С. Г. [и др.] // ИВД. – 2019. – № 2 (53). – С. 36. – URL: https://u.to/p8JDGw

Агаджанян Д. М. Концепция системы «умный дом» / Д. М. Агаджанян, П. П. Тарасевич // Перспективы развития информ. технологий. – 2016. – № 33. – С. 62-65. – URL: https://u.to/kgZIGw

Аксенов М. А. Система «умный дом» для коттеджного дома / М. А. Аксенов, В. А. Казарновский // Аллея науки. – 2019. – № 2 (29). – С. 191-194. – URL: https://u.to/bwdIGw

Алёшинцев А. В. Обзор беспроводных систем с возможностью реализации принципов динамической маршрутизации при передаче сигналов и команд от одного узла другому в интеллектуальных зданиях // T-Comm. – 2011. – № 9. – С. 8-13. – URL: https://u.to/tMJDGw

Андрєєва О. В. Особливості застосування мереж з комірчастою топологією у цифрових будинках // Інтегровані інтелектуальні робототехнічні комплекси : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-практ. конф. (19-20 трав. 2020 р., м. Київ). – К., 2020. – С. 14-16. – URL: https://cutt.ly/vvJz1NQ

Атрощенко В. А. К вопросу формирования данных систем управления умного дома / В. А. Атрощенко, С. Е. Кошевая, М. В. Серикова // Совр. проблемы науки и образования. – 2014. – № 5. – 10 с. – URL: https://u.to/hfdLGw

Бедрийчук М. С. Методи та засоби адаптивної селекції каналів зв’язку для розумного будинку : [диплом. робота магістра] / Бедрийчук М. С. ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. – 150 с. – URL: https://cutt.ly/qvJESc3

Безукладников И. И. Скрытые каналы в распределенных автоматизированных системах / Безукладников И. И., Кон Е. Л. // Вестн. УГАТУ. – 2010. – Т. 14, № 2 (37). – С. 245-250. – URL: https://u.to/6cJDGw

Белов А. Г. К вопросу создания системы автоматизированного управления домохозяйством / А. Г. Белов, Е. А. Сидорова, Д. Л. Петрянин // Новые информ. технологии в автоматиз. системах. – 2014. – № 17. – С. 467-471. – URL: https://u.to/_sJDGw

Береговська Х. В. Розроблення автоматизованої програмної системи адміністрування та моніторингу систем «Розумний будинок» / Х. В. Береговська, В. М. Теслюк, М. М. Баран // Моделювання та інформ. технології. – 2017. – Вип. 81. – С. 114-122. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtit_2017_81_18

Береговська Х. В. Розроблення моделей систем «Інтелектуальний будинок», побудованих на базі моделей Петрі-Маркова, та доповнених функціональними компонентами / Х. В. Береговська, М. В. Машевська, В. М. Теслюк // Моделювання та інформ. технології. – 2017. – Вип. 78. – С. 179-185. – URL: https://u.to/fXlGGw

Береговська Х. В. Розроблення спеціалізованого мікроконтролера моніторингу та імовірнісного прогнозування зміни станів систем «Розумний будинок» / Х. В. Береговська, В. Я. Коваль, В. М. Теслюк // Моделювання та інформ. технології. – 2017. – Вип. 80. – С. 121-129. – URL: https://u.to/qfdLGw

Береговський В. В. Математичне та програмне забезпечення автоматизованого проектування систем «інтелектуального будинку» : дис. … канд. техн. наук : 05.13.12 / Береговський В. В. ; Нац. ун-т «Львів. політехніка». – Львів, 2017. – 212 с. : рис., табл. – URL: https://cutt.ly/7vKSeKf

Бєляєва А. С. Проектування та розробка компонентів системи «Розумний дім» // Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій : матеріали ХІХ Всеукр. наук.-техн. конф. молод. вчених, аспірантів та студентів (м. Одеса, 22 квіт. 2019 р.). – Одеса, 2019. – С. 8-10. – URL: https://cutt.ly/8vJvmS9

Блинников В. В. Оборудование для системы «Умный дом» / В. В. Блинников, Е. М. Милютина // Новые информационные технологии в образовании и аграрном секторе экономики : сб. тр. II Междунар. науч.-практ. конф. (21 марта 2019 г.). – Брянск, 2019. – С. 98-103. – URL: https://u.to/LQ1IGw

Бобров М. А. Специализированные интерфейсы в системах «Умного дома» / М. А. Бобров, О. В. Шишов // Огарёв-Online. – 2014. – № 3 (17). – С. 2. – URL: https://u.to/KcNDGw

Бовш Л. А. Перспективи впровадження системи smart-house у формуванні концепту медичного плейсменту : [в готел. госп-ві] // Формування ринк. відносин в Україні. – 2018. – № 2. – С. 57-62. – URL: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/frvu_2018_2_11.pdf

Бойко А. М. Моделювання автоматизованої системи оперативного управління параметрами «розумного будинку» в середовищі PROTEUS / А. М. Бойко, В. Б. Дроменко // Технології та дизайн. – 2020. – № 2. – URL: https://u.to/2vdLGw

Борейко О. Ю. Модель комп’ютерної мережі інтелектуального будинку з використанням одноплатних комп’ютерів Raspberry Pi / Борейко О. Ю., Береговська Х. В., Теслюк В. М. // Сучасні комп’ютер. інформ. технології : матеріали Всеукр. конф. з міжнар. участю АСІТ’2014 [м. Тернопіль, 16-17 трав. 2014 р.]. – Тернопіль : ТНЕУ, 2014. – С. 48-51. – URL: https://cutt.ly/pvDPaxf

Будилин А. А. Моделирование коэффициента готовности системы «Умный дом» / А. А. Будилин, С. А. Сомкин, Н. В. Авилова // Молод. исследователь Дона. – 2020. – № 2 (23). – С. 18-22. – URL: https://u.to/UcNDGw

Буйніч Б. І. Система «розумний будинок» на основі модуля ESP та месенджера Telegram // «Інтернаука» : міжнар. наук. журн. – 2018. – № 13. – С. 39-40. – URL: https://u.to/M3lMGw

Булатова В. А. Интеллектуальная автоматизированная система энергосбережения «Умный дом» // Эпоха науки. – 2015. – № 4. – С. 407-410. – URL: https://u.to/XMNDGw

Буткина А. А. Реализация методологии Internet of Energy при взаимодействии системы «Умный дом» с интеллектуальной энергетической системой / А. А. Буткина, А. С. Сидорин, А. В. Шамаев // Совр. наукоемкие технологии. – 2018. – № (8). – С. 38-42. – URL: https://u.to/lfNLGw

Буцій Р. А. Система контролю розумним будинком з використанням LoRa-Mesh-технологій : [диплом. робота магістра] / Буцій Р. А. ; Терноп. НТУ ім. Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. – 143 с. – URL: https://cutt.ly/SvJYjDv

Валиев С. С. Системы автоматизации жилого комплекса / Валиев С. С., Кривоногов С. В. // Вестн. НГИЭИ. – 2015. – № 4 (47). – С. 26-29. – URL: https://u.to/j8NDGw

Васильев В. В. Разработка принципиальной схемы системы управления технологии «Умный дом» / В. В. Васильев, М. С. Цидаев, М. П. Маслаков // Совр. науч. исслед.: актуальные вопросы, достижения и инновации : сб. ст. XV Междунар. науч.-практ. конф. – Пенза, 2020. – С. 39-41. – URL: https://u.to/5RhIGw

Верусь В. С. Розумний будинок або автоматизована система керування житлом / Верусь В. С., Кондратюк О. І., Ляшко С. С. // Студ. вісн. НУВГП. – 2019. – Вип. 1 (11). – С. 119-122. – URL: https://cutt.ly/hvJxdqS

Веселовський М. В. Побудова смарт-систем за допомогою Raspberry Pi // Системи упр., навігації та зв’язку. – 2017. – Вип. 3. – С. 69-72. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2017_3_20

Волков А. А. Инфографическое моделирование системы человек — техника — среда (ЧТС) на примере интеллектуального здания в условиях инновационных конфликтов / Волков А. А., Рахмонов Э. К. // Вестн. МГСУ. – 2012. – № 11. – С. 259-263. – URL: https://u.to/WMJDGw

Волков А. А. Промежуточное программное обеспечение в функциональной модели интеллектуального здания / Волков А. А., Батов Е. И. // Вестн. МГСУ. – 2015. – № 10. – С. 182-187. – URL: https://u.to/xcNDGw

Волков А. А. Системотехника функционального моделирования интеллектуальных зданий / Волков А. А., Батов Е. И. // Вестн. МГСУ. – 2015. – № 10. – С. 188-193. – URL: https://u.to/18NDGw

Ву Т. З. Автоматическое управление интеллектуальным зданием на основе датчиков // Перспективы развития информ. технологий. – 2011. – № 3-2. – С. 57-60. – URL: https://u.to/38NDGw

Герасимова А. И. Проектирование системы «Умный Дом» // Проблемы совр. науки и образования. – 2015. – № 2 (32). – С. 35-37. – URL: https://u.to/EcRDGw

Гибадуллина Э. А. Разработка информационной системы «Умный дом» / Э. А. Гибадуллина, Б. А. Назиков // Инновационное развитие современной науки : сб. науч. тр. по материалам XVIII Междунар. науч.-практ. конф. (10 дек. 2019 г.). – Анапа, 2019. – С. 53-56. – URL: https://u.to/9hVIGw

Гичак С. Є. Розробка інтелектуальної інформаційної системи «Розумний будинок» : [магістер. кваліф. робота] / С. Є. Гичак ; МОН України, Одес. держ. екол. ун-т. – Одеса, 2017. – 144 с. – URL: https://u.to/CHpGGw

Глибовець А. М. Аналіз систем підтримки розумного будинку / А. М. Глибовець, В. О. Моголівський // Control systems & computers. – 2019. – № 5. – С. 30-37. – URL: https://u.to/ujFNGw

Годовиченко Н. А. Проводной модуль управления системой «Умный дом» на базе планшета под управлением ОС Android / Н. А. Годовиченко, Д. О. Адаменко // Электротехн. и компьютер. системы. – 2015. – № 18. – С. 43-48. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/etks_2015_18_10

Горбунов О. В. Умный дом на базе техники Siemens // Реконструкція житла. – 2003. – С. 105-107. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recj_2003_2003_27

Городний М. С. Система моніторингу за життям людей на основі технології розумний будинок : [диплом. робота магістра] / М. С. Гороний ; Хмел. нац. ун-т. – Хмельницький, 2020. – 100 с. – URL: https://u.to/E3pGGw

Греков Э. Л. Технология «Умный дом» / Греков Э. Л., Фирсов В. С. // Университетский комплекс как региональный центр образования, науки и культуры : материалы Всерос. науч.-метод. конф. (31 янв.-2 февр. 2018 г.). – Оренбург, 2018. – С. 2908-2913. – URL: http://elib.osu.ru/bitstream/123456789/6821/1/2908-2913.pdf

Гринчук Є. І. Розробка та дослідження автоматизованої системи забезпечення комфорту та енергоефективності житлових приміщень : [диплом. робота магістра] / Гринчук Є. І. ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. Івана Пулюя. – Тернопіль: ТНТУ, 2019. – 117 с. – URL: https://u.to/M3dGGw

Гутников И. Е. Семантическая модель сети ZigBee устройств для системы умного дома // Вестн. науки и образования. – 2016. – № 5 (17). – С. 23-25. – URL: https://u.to/YcRDGw

Демин В. В. Обзор системы «Умный дом» // Наука. Информатизация. Технологии. Образование : материалы XII междунар. науч.-практ. конф. (25 февр.-1 марта 2019 г.). – Екатеринбург, 2019. – С. 40-44. – URL: https://u.to/yxdIGw

Дерговица В. С. Технология «умный дом» / В. С. Дерговица, Ю. Н. Букач // 71-я науч.-техн. конф. учащихся, студентов и магистрантов (20-25 апр. 2019 г.) : в 4 ч. : тез. докл. – Минск, 2020. – Ч. 3. – С. 368-369. – URL: https://u.to/og1IGw

Дищук Ю. І. Засоби акустичного керування в комп’ютерних пристроях і системах : [у. т. ч. у «розумних будинках»] // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця : ВНТУ, 2020. – С. 836-837. – URL: https://u.to/undGGw

Добрянский М. В. Разработка аппаратной платформы построения модулей беспроводной связи для систем «Умный дом» / М. В. Добрянский, А. Ю. Ромашкина // Междунар. студ. науч. вестн. – 2016. – № 2. – 8 с. – URL: https://u.to/t-hLGw

Дослідження та розробка методу веб-орієнтованого прототипування при проектуванні смарт систем : [у т. ч. «розумного будинку»] / Пархоменко А. В. [та ін.] // Вісн. Східноукр. нац. ун-ту ім. В. Даля. – 2018. – № 6. – С. 118-124. – URL: https://cutt.ly/1vJvLZT

Дубровин Д. А. Разработка системы «Умный дом» // Развитие рос. экономики: проблемы и перспективы. – 2014. – С. 789-792. – URL: https://u.to/VRZIGw

Дуднік А. С. Аналіз технології «Інтернет речей» як засобу вимірювання механічних величин у системі «Розумний будинок» / Дуднік А. С., Бондаренко Ю. В. // Colloquium-journal. – 2018. – № 7, ч. 3. – С. 29-31. – URL: https://u.to/U-hLGw

Дуднік А. С. Застосування датчиків вимірювання механічних величин в комп’ютерній мережі «Розумний дім» // Метрологія та прилади. – 2017. – Вип. 5. – С. 106-110. – URL: https://cutt.ly/lvJxNDN

Душкин Р. В. Интеллектуальный алгоритм создания управляющих воздействий на инженерные системы интеллектуальных зданий / Душкин Р. В., Андронов М. Г. // Програм. системы и вычисл. методы. – 2020. – № 2. – С. 69-83. – URL: https://u.to/gsRDGw

Душкин Р. В. Теоретико-множественная модель функционального подхода к интеллектуализации процессов управления зданиями и сооружениями // Програм. продукты и системы. – 2019. – Т. 32, № 2. – С. 306-312. – URL: https://u.to/kMRDGw

Егоров А. Н. Автоматизированная система «Умный дом» / А. Н. Егоров, Р. Н. Корсаков // Наука сегодня : сб. науч. тр. по материалам VII междунар. науч.-практ. конф. (28 окт. 2015 г.) : в 4 ч. – Вологда, 2015. – Ч. 1. – С. 47-50. – URL: https://u.to/Z-hLGw

Ємельянов Г. С. Інтелектуальний контролер системи управління «Розумній будинок» : [диплом. робота магістра] / Г. С. Ємельянов ; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова. – Одеса, 2018. – 67 с. – URL: https://cutt.ly/mvKGXlQ

Жиденко В. К. Система комплексного моніторингу приміщення за допомогою технології HomeKit : [магістер. дис.] / Жиденко В. К. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2018. – 95 с. – URL: https://u.to/XXpGGw

Жуковська В. Автоматизована охоронна система на базі SIEMENS SIMATIC S7 [для об’єкта «розумний» дім] // Матеріали XLV наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2016) : зб. доп. – Вінниця : ВНТУ, 2016. – С. 1191-1192. – URL: https://u.to/ZXpGGw

Замшин П. А. Проектирование бизнес-процессов модуля выбора типа подключения к контроллеру управления умным домом / П. М. Замшин, А. В. Петров // StudNet. – 2020. – Т. 3, № 9. – С. 854-860. – URL: https://u.to/6cRDGw

Застосування технології МІМО для керування пристроями розумного дому / І. В. Гула [та ін.] // Вісн. Хмельн. нац. ун-ту. Техн. науки. – 2016. – № 3. – С. 87-91. – URL: https://cutt.ly/vvJvFje

Захарченко С. М. Аналіз пристроїв Internet of Things, використовуючи середовище моделювання Cisco Packet Tracer : [у «розумних будинках»] / С. М. Захарченко, К. О. Боднар // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця : ВНТУ, 2020. – С. 881-883. – URL: https://u.to/undGGw

Захарченко Ю. А. Реалізація функцій «Розумного будинку» на базі апаратної платформи Arduino / Ю. А. Захарченко, К. І. Романюк // АВІА-2017 : ХIІI міжнар. наук.-техн. конф., 19-21 квіт. 2017 р. : тези доп. – К., 2017. – С. 18.33-18.35. – URL: https://cutt.ly/9vDSEbk

Иванникова О. А. Ситуационный подход в создании математической модели интеллектуального здания // Вестн. СГТУ. – 2010. – Т. 1, № 1 (44). – С. 126-131. – URL: https://u.to/AMVDGw

Игнатенко С. О. Искусственный интеллект в системе «Умный дом» / С. О. Игнатенко, Р. Р. Исламова // Формирование новой парадигмы научно-технического развития : сб. науч. тр. по материалам Междунар. науч.-практ. конф. (30 мая 2018 г.) : в 2 ч. / под общ. ред. Е. П. Ткачевой. – Белгород, 2018. – Ч. II. – С. 53-56. – URL: https://apni.ru/media/Sb_k-2-30.05.18.pdf#page=54

Исследование динамических характеристик элементов автоматики умного дома по параметрическим структурным схемам / Зарипова В. М. [и др.] // Вестн. МГСУ. – 2017. – Т. 12, № 12 (111). – С. 1424-1434. – URL: https://u.to/QMVDGw

Ідентифікація голосу в системах розумний дім // Телекомун. та інформ. технології. – 2018. – № 3. – С. 28-35. – URL: https://u.to/gnpGGw

Ількевич О. Є. Алгоритм «легкої» геш-функції : [у т. ч. застосовується у «розумних будинках»] / Є. О. Ількевич, В. А. Лужецький // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця, 2020. – С. 1255-1257. – URL: https://u.to/undGGw

Інформаційна технологія управління інтелектуальним будинком / А. Є. Батюк [та ін.] // Моделювання та інформ. технології. – 2016. – Вип. 77. – С. 171-175. – URL: https://u.to/PTFNGw

Казарян А. Г. Розробка моделі керування приладами системи «розумний» будинок з використанням мережі Петрі та алгоритму штучної нейронної мережі / А. Г. Казарян, В. М. Теслюк // Моделювання та інформ. технології. – 2019. – Вип. 86. – С. 126-135. – URL: https://u.to/mXpGGw

Казарян А. Г. Розроблення системи керування базою даних системи «розумного» будинку / А. Г. Казарян, В. М. Теслюк, М. В. Машевська // Моделювання та інформ. технології. – 2018. – Вип. 84. – С. 184-190. – URL: https://u.to/o3pGGw

Калачев А. В. Аппаратные и программные решения для беспроводных сенсорных сетей : монография / А. В. Калачев ; АлтГУ, Физ.-техн. фак. – Барнаул : АлтГУ, 2016. – 1 эл. опт. диск. – URL: http://intuit.valrkl.ru/course-1240/

Камаєв В. Р. Система оптимізації енергоспоживання для розумного будинку на основі технології Bluetooth Low Energy : [диплом. робота магістра] / Камаєв В. Р. ; Терноп. НТУ ім. Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. – 119 с. – URL: https://u.to/V3dGGw

Качула С. С. Вбудований Веб-сервер на процесорі ARM9 : [для «розумного дому»] // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2012. – Вип. 8. – С. 37-41. – URL: http://ki.lutsk-ntu.com.ua/node/124/section/17

Кириенко А. С. Анализ активности человека в задаче автоматизированного управления «Умным домом» / А. С. Кириенко, И. П. Соловьев // Компьютер. инструменты в образовании. – 2017. – № 1. – С. 15-29. – URL: https://u.to/60dEGw

Кирколуп Е. Р. Примеры реализации подсистем «умного дома» на плате arduino / Е. Р. Кирколуп, А. А. Кудрявцева // Ползунов. альм. – 2017. – № 2. – С. 132-135. – URL: https://u.to/4B9IGw

Клеблеев Ш. А. Система управления и автоматизации «Умный дом» / Ш. А. Клеблеев, А. Р. Бухарова // Информ.-компьютер. технологии в экономике, образовании и соц. сфере. – 2017. – № 2. – С. 88-95. – URL: https://u.to/BB9IGw

Клюйко Ю. І. Розробка інтелектуальної системи керування освітленням «розумного будинку» / Ю. І. Клюйко, Б. М. Злотенко // Технології та дизайн. – 2015. – № 2. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/td_2015_2_8

Комаров Н. М. Управление инженерными системами интеллектуального здания с использованием технологий информационного и инфографического моделирования / Комаров Н. М., Жаров В. Г. // Сервис plus. – 2013. – № 2. – С. 74-81. – URL: https://u.to/m0pEGw

Комплексотехника переустройства систем автоматизации «Интеллектуального здания» / Силуянов А. В. [и др.] // Электротехн. и информ. комплексы и системы. – 2012. – Т. 8, № 1. – С. 10-13. – URL: https://u.to/skpEGw

Концепція створення системи управління житловими будинками SH (Smart House) // XLVIII Наук.-техн. конф. фак-ту комп’ютер. систем і автоматики (ВНТУ, 11-15 трав. 2019 р.). – Вінниця, 2019. – 5 с. – URL: https://u.to/MntGGw

Копылова П. В. Анализ разработки системы «Умный дом» // Актуальные вопросы науки и техники : сб. ст. II Междунар. науч.-практ. конф. – Пенза, 2020. – С. 30-33. – URL: https://u.to/NPlLGw

Коскін І. О. Системи автоматизації «Розумний будинок» // Наука – перші кроки : тези доп. ХІV регіон. студент. наук.-техн. конф. (Маріуполь, 21-24 квіт. 2020 р.) : в 4 т. / ДВНЗ «ПДТУ». – Маріуполь, 2020. – Т. 1. – С. 241-242. – URL: https://cutt.ly/bvX181S

Котков М. Проектирование многофункциональной системы «Умный дом» / М. Котков, Д. Пьянков // Молодежь и наука : материалы междунар. науч.-практ. конф. старшеклассников, студентов и аспирантов (29 мая 2020 г.). – Нижний Тагил, 2020. – С. 49-52. – URL: https://u.to/AR5IGw

Кравчук С. О. Застосування телекомунікаційних технологій в структурі «розумного будинку» / С. О. Кравчук, Д. А. Міночкін, М. М. Кайденко // Системи обробки інформації. – 2017. – Вип. 1. – С. 22-26. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2017_1_7

Крамчанинов С. С. Общие вопросы проектирования программного обеспечения для системы домашней автоматизации «Умный загородный дом» / С. С. Крамчанинов, Л. В. Черкесова // Academy. – 2018. – Т. 1, № 6 (33). – С. 18-22. – URL: https://u.to/P0tEGw

Крамчанинов С. С. Проектирование основного модуля программного обеспечения ведущего устройства для системы домашней автоматизации «Умный загородный дом» / С. С. Крамчанинов, Л. В. Черкесова // Academy. – 2018. – Т. 1, № 6 (33). – С. 14-18. – URL: https://u.to/RktEGw

Крамчанинов С. С. Разработка системы автоматизации загородного дома и ведения домашнего хозяйства (Умный загородный дом) / С. С. Крамчанинов, Л. В. Черкесова // Молод. исслед. Дона. – 2017. – № 3 (6). – С. 40-44. – URL: https://u.to/UUtEGw

Кривенко Д. О. Система розумного будинку на базі Ардуіно : [диплом. робота магістра] / Кривенко Д. О. ; МОН України, Нац. авіац. ун-т. – К., 2020. – 136 с. – URL: https://cutt.ly/KvJWvDK

Крикавський В. С. Імплементація маркетингу 3.0 в бізнес-стратегію сталого розвитку підприємств будівельної галузі / В. С. Крикавський, Н. Б. Савіна // Наук. вісн. Ужгород. нац. ун-ту. Серія: Міжнар. екон. відносини та світ. госп-во. – 2019. – Вип. 26, ч. 1. – С. 104-109. – URL: https://cutt.ly/rvDIA8b

Кубай В. С. Електромагнітна сумісність в системі «розумний дім» : [магістер. дис.] / Кубай В. С. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2020. – 90 с. – URL: https://u.to/V3tGGw

Кувинов А. С. Разработка модульной системы «Умный дом», управляемой с помощью кроссбраузерного Веб приложения / А. С. Кувинов, М. А. Иванько // Вестн. МГУП. – 2015. – № 1. – С. 111-115. – URL: https://u.to/a0tEGw

Кузнецов И. М. IoT и системы управления умным домом // Огарёв-Online. – 2017. – № 2 (91). – С. 1. – URL: https://u.to/fEtEGw

Кулакова Л. О. Устройства системы «умный дом» / Л. О. Кулакова, Д. Л. Артерчук // Актуальные проблемы совр. экон. систем – 2020 : сб. науч. тр. / Брест. гос. техн. ун-т ; редкол.: А. Г. Проровский [и др.]. – Брест, 2020. – С. 133-135. – URL: https://u.to/YvlLGw

Купін А. І. Інформаційні моделі автоматичної діагностики побутової техніки у системах типу «Інтелектуальний дім» / А. І. Купін, Д. І. Кузнєцов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. – 2016. – Вип. 41. – С. 116-120. – Бібліогр.: 15 назв. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vktu_2016_41_27

Латушкин Ю. М. Система автоматизации жилого дома на платформе Arduino / Ю. М. Латушкин, А. М. Водовозов, И. Д. Летавин // Наука сегодня : сб. науч. тр. по материалам VII междунар. науч.-практ. конф. (28 окт. 2015 г.) : в 4 ч. – Вологда, 2015. – Ч. 1. – С. 74-75. – URL: https://u.to/dPlLGw

Ле Ван Туан. Управление бытовым электрооборудованием с помощью смартфона IPHONE // Энергетика: эффективность, надежность, безопасность : материалы XX Всерос. науч.-техн. конф. / Томск. политехн. ун-т. – Томск, 2014. – Т. I. – С. 91-93. – URL: https://portal.tpu.ru/files/conferences/eers/2014/vol1.pdf

Макєєв С. О. Сучасна апаратура та обладнання систем «Розумний будинок» / С. О. Макєєв, С. В. Вировець // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Проблеми удосконалення електричних машин і апаратів. Теорія і практика. – 2020. – № 2. – С. 16-20. – URL: https://u.to/b3tGGw

Манжара В. В. Інформаційні технології в системі розумного дому на базі мікрокомп’ютера RASPBERRY PI3 // Тези доп. ІV Міжнар. наук.-практ. конф. «Інформаційні технології в освіті, науці і техніці» (ІТОНТ-2018) (м. Черкаси, 17-18 трав. 2018 р.). – Черкаси, 2018. – С. 49-50. – URL: https://u.to/xUxEGw

Матрохин А. Е. Беспроводные датчики в системе управления умным домом / А. Е. Матрохин, А. А. Силаев // ИВД. – 2018. – № 4 (51). – С. 32. – URL: https://u.to/0ExEGw

Менчинський О. С. Система інтелектуального аналізу голосових команд, їх інтерпретація для подальшого планування дій робота : [магістер. дис.] / Менчинський О. С. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2019. – 97 с. – URL: https://u.to/WoRGGw

Метод проектування систем «розумного» будинку з використанням архітектурного шаблону Redux / В. М. Теслюк [та ін.] // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2019. – Вип. 29.7. – С. 146-150. – URL: https://u.to/fhdHGw

Методи та моделі автоматизованого проектування системи «інтелектуального будинку» на базі нейроконтролерів / В. В. Береговський [та ін.] // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2016. – Вип. 26.7. – С. 342-349. – URL: https://u.to/a4RGGw

Модель телекомунікаційної мережі «інтелектуального будинку» / В. М. Теслюк [та ін.] // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2016. – Вип. 26.1. – С. 351-357. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvnltu_2016_26

Модель централизованного управления в системе smart house с использованием гипервизора // Изв. ЮФУ. Техн. науки. – 2014. – № 7 (156). – С. 170-177. – URL: https://u.to/7kxEGw

Монастирський Л. Розрахунок моделі енергозатрат «розумного будинку» / Л. Монастирський, Я. Бойко, О. Петришин // Електроніка та інформ. технології. – 2017. – Вип. 8. – С. 111-117. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Telt_2017_8_15

Мороз А. В. Проблемы реализации и недостатки системы «Умный дом» // Инновационное развитие науки и образования : сб. ст. IV Междунар. науч.-практ. конф. (15 нояб. 2018 г.). – Пенза, 2018. – С. 27-29. – URL: https://u.to/YwpIGw

Мохов А. И. Отличие в подходе системотехники и комплексотехники к созданию технических систем // Электротехн. и информ. комплексы и системы. – 2011. – Т. 7, № 1. – С. 41-44. – URL: https://u.to/_kxEGw

Музика І. О. Інформаційна система енергоменеджменту побутової техніки у системах типу «Інтелектуальний дім» / І. О. Музика, Д. І. Кузнєцов // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. – 2017. – Вип. 45. – С. 33-38. – Бібліогр.: 15 назв. – URL: https://u.to/8F1EGw

Мунтян Е. Р. О возможностях реализации подсистем управления SmartHouse / Е. Р. Мунтян, О. П. Скачко // Политемат. сетев. электрон. науч. журн. Кубан. гос. аграр. ун-та. – 2016. – № 124. – С. 674-683. – URL: https://u.to/EE1EGw

Мухутдинов Р. М. Интеллектуальные системы автоматизации «Умный дом» / Р. М. Мухутдинов, Д. О. Хасанов, А. Т. Хабибуллин // Вестн. магистратуры. – 2016. – № 1 (52). – С. 61-62. – URL: https://u.to/4PlLGw

Набижанов Ж. И. Система дистанционного управления домашними электроприборами // Совр. инновации. – 2016. – № 12 (14). – С. 44-45. – URL: https://u.to/Rk1EGw

Намиот Д. Е. Устройство для мониторинга активности в умном доме / Д. Е. Намиот, М. А. Шнепс-Шнеппе // International Journal of Open Information Technologies. – 2015. – Т. 3, № 2. – URL: https://u.to/UE1EGw

Нгуен Суан Мань. Подсистема сбора и подготовки исходных данных в составе систем интеллектуального управления зданием / Нгуен Суан Мань, Попов Г. А., Сироткина Е. И. // Вестн. АГТУ. Серия: Управление, вычислит. техника и информатика. – 2015. – № 3. – С. 20-27. – URL: https://u.to/eE1EGw

Нгуен Суан Мань. Система сбора данных по параметрам конструкций интеллектуального здания на основе волоконно-оптических датчиков / Нгуен Суан Мань, Попов Г. А. // ИВД. – 2015. – Т. 37, № 3. – С. 31. – URL: https://u.to/gk1EGw

Невлюдов І. Ш. Сучасні ресурсозберігаючі технології в системі керування «Розумним будинком» / І. Ш. Невлюдов, Г. В. Пономарьова, М. А. Волкова // Материалы 4-й Междунар. науч.-техн. конф. «Информационные системы и технологии» (ИСТ 2015), 21-27 сент. 2015 г., г. Харьков. – Харьков, 2015. – С. 134-135. – URL: https://cutt.ly/uvJQExH

Николаев П. Л. Архитектура интегрированной в облачную среду системы управления умным домом // Програм. продукты и системы. – 2015. – № 2 (110). – С. 65-69. – URL: https://u.to/s01EGw

Николаев П. Л. Визуальное программирование сценариев системы управления интеллектуального здания / Николаев П. Л., Жига Н. В. // International Journal of Open Information Technologies. – 2020. – Т. 8, № 12. – С. 54-58. – URL: https://u.to/wE1EGw

Ніколайчук О. Б. Автоматизована система керування функціями будівлі за технологією «Розумний будинок» / Ніколайчук О. Б., Тачиніна О. М. // Політ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки : тези доп. ХVIII Міжнар. наук.-практ. конф. молод. учених і студентів (3-6 квіт. 2018 р.) : [у 2 т.] / [голов. ред.: В. М. Ісаєнко] ; Нац. авіац. ун-т [та ін.]. – К., 2018. – Т. 1. – С. 86-87. – URL: https://cutt.ly/WvCysoe

Обробка даних системи цифрових сенсорів температури з метою оптимізації енерговитрат «розумного» будинку / Л. С. Монастирський [та ін.] // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. – 2018. – Т. 15, № 3. – С. 74-81. – URL: http://semst.onu.edu.ua/article/view/142045/140582

Овчинников А. В. Архитектура удаленной системы управления умным домом посредством мобильного приложения // Науч. журн. – 2017. – № 5 (18). – С. 30-34. – URL: https://u.to/VFJEGw

Овчинников Н. А. Новый уровень эффективности функционирования системы «Умный дом» / Н. А. Овчинников, К. В. Мисюрина // Инновац. наука. – 2016. – № 1-2 (13). – С. 95-97. – URL: https://u.to/Y1JEGw

Огиренко А. Г. Модель синтеза аппаратно-технической структуры для интеллектуального офисного здания // Вестн. МГСУ. – 2012. – № 6. – С. 48-53. – URL: https://u.to/gFJEGw

Онищенко К. Г. Розробка сервісу для забезпечення дистанційного керування приладами та пристроями розумного дому «smarthouse» із використанням IoT рішень / К. Г. Онищенко, І. В. Афанасьєва, І. І. Арсеній // Бионика интеллекта. – 2017. – № 1 (88). – С. 112-116. – URL: https://u.to/k1JEGw

Онищенко К. Г. Структурированная методология разработки сервиса для обеспечения дистанционного управления приборами и устройствами умного дома с использованием internet of things решений / К. Г. Онищенко, И. В. Афанасьева // ScienceRise. – 2017. – № 5 (2). – С. 30-33. – URL: https://u.to/C-pLGw

Павлов И. Ю. Анализ централизованных и децентрализованных систем автоматизированного управления «Интеллектуальным» домом / Павлов И. Ю., Колосков В. Л., Иванов Е. Б. // Нов. информ. технологии в автомат. системах. – 2016. – № 19. – С. 338-340. – URL: https://u.to/nVJEGw

Панченко С. А. Бездротові мережі зв’язку для керування елементами приміщення: принцип роботи та параметри : [кваліфік. робота магістра] / Панченко С. А. ; Сум. держ. ун-т. – Суми, 2020. – 41 с. – URL: https://u.to/0VJEGw

Пестич Д. В. Исследование систем автоматизации «Умный дом» / Д. В. Пестич, С. Д. Пестич, М. А. Нефёдова // Совр. инновации. – 2019. – № 2 (30). – С. 19-21. – URL: https://u.to/8VJEGw

Петин В. А. Создание умного дома на базе Arduino / Виктор Петин. – М. : ДМК Пресс, 2018. – 180 с. – URL: https://u.to/FwZIGw

Петрова И. Ю. Проектирование информационно-измерительных и управляющих систем для интеллектуальных зданий. Направления дальнейшего развития / Петрова И. Ю., Зарипова В. М., Лежнина Ю. А. // Вестн. МГСУ. – 2015. – № 12. – С. 147-159. – URL: https://u.to/DlNEGw

Підвашецький Д. Розробка комп’ютеризованої системи управління «Розумний будинок» // Матеріали XLV наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2016): зб. доп. – Вінниця, 2016. – С. 1211-1212. – URL: https://u.to/ZXpGGw

Підсистема віддаленого керування інтелектуальним будинком / В. М. Теслюк [та ін.] // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.12. – С. 348-351. – URL: https://u.to/q3RGGw

Поденежко О. В. Автоматизована система «Розумний дім» як шлях до комфортного життя / Поденежко О. В., Солодка С. Є. // Проблеми впровадження інформ. технологій в економіці : матеріали IX Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., (Ірпінь, 17-18 трав. 2018 р.) / Ун-т держ. фіскал. служби України. – Ірпінь, 2018. – С. 58-61. – URL: https://u.to/T3xGGw

Полякова О. В. Особливості впровадження в інтер’єр житла обладнання з інтелектуального керування середовищем // Наукові розробки молоді на сучасному етапі : тези доп. XVIII Всеукр. наук. конф. молод. вчених та студентів (18-19 квіт. 2019 р., Київ). – К., 2019. – Т. 1: Сучасні матеріали і технології виробництва виробів широкого вжитку та спеціального призначення. – С. 413-414. – URL: https://u.to/S1NEGw

Полякова О. В. Узагальнення особливостей проектування інтелектуально керованого житлового середовища в контексті охорони здоров’я мешканців // Молод. вчений. – 2018. – № 5 (1). – С. 166-169. – URL: https://u.to/ahhHGw

Поночовний Ю. Л. Сценарії розгортання інфраструктури «розумний дім» з використанням хмарних технологій // Новітні інформ. системи та технології. – 2016. – № 4. – 11 с. – URL: http://journals.nupp.edu.ua/mist/article/view/555/477

Построение информационной системы «Умный дом» // Постулат. – 2018. – № 4. – 6 с. – URL: https://u.to/E4lMGw

Похомчикова Е. О. Интеллектуальная система «умный дом» как направление внедрения информационных технологий в сфере обслуживания // Информ. технологии и проблемы мат. моделирования слож. систем. – 2016. – № 16. – С. 8-15. – URL: https://u.to/SwZIGw

Прасолов А. А. Исследование качественных параметров технологии ZigBee в реалиях концепции «Умный дом» / А. А. Прасолов, Н. В. Бабаев, В. В. Мошков // Экономика и качество систем связи. – 2019. – № 4 (14). – С. 38-45. – URL: https://u.to/WlNEGw

Проблеми розробки універсального протоколу розумного дому / І. В. Гула [та ін.] // Вісн. Хмельн. нац. ун-ту. Техн. науки. – 2016. – № 3. – С. 72-74. – URL: https://u.to/TPpLGw

Рахмонов Э. К. Инфографическое моделирование ситуации разрешения конфликта на разных иерархических уровнях подчиненности структур управления интеллектуальным зданием / Рахмонов Э. К., Чулков В. О. // Мир науки. Педагогика и психология. – 2013. – № 2. – С. 3. – URL: https://u.to/nVNEGw

Резніченко В. О. Побудова системи «Розумний будинок» на базі Arduino / Резніченко В. О., Стопакевич А. А. // Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій : матеріали ХІХ Всеукр. наук.-техн. конф. молод. вчених, аспірантів та студентів (м. Одеса, 22 квіт. 2019 р.). – Одеса, 2019. – С. 46-48. – URL: https://cutt.ly/PvJcWtm

Ришкова К. О. Реалізація функцій розумного будинку з використанням мікроконтролерних модулів arduino : [кваліфік. робота магістра] / Ришкова К. О. ; МОН України, Сум. держ. ун-т. – Суми, 2020. – 34 с. – URL: https://u.to/rlNEGw

Розводюк М. П. «Розумний будинок» на основі платформи ARDUINO / М. П. Розводюк, В. П. Ткачук // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця, 2020. – С. 3196-3198. – URL: https://u.to/undGGw

Розводюк М. П. Розрахунок та проектування систем електротехнічної інженерії з використанням програми «GRAVITY PORTAL» : [у т. ч. для потреб «розумного будинку»] / М. П. Розводюк, Т. В. Качай // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця, 2019. – С. 3029-3031. – URL: https://u.to/1lREGw

Розроблення методу побудови моделей систем «Інтелектуальний будинок», створених на базі моделей Петрі-Маркова та доповнених функціональними компонентами / Х. В. Береговська [та ін.] // Моделювання та інформ. технології. – 2017. – Вип. 79. – С. 176-182. – URL: https://u.to/iBlHGwhttps://u.to/iBlHGw

Розроблення структури та моделі підсистеми запобігання технічним аваріям для системи інтелектуального будинку / В. М. Теслюк [та ін.] // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2013. – Вип. 23.18. – С. 241-245. – URL: https://u.to/q3RGGw

Саліонов Б. М. Мікропроцесорна система автоматизованого контролю житловим комплексом : [магістер. дис.] / Саліонов Б. М. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2018. – 92 с. – URL: https://u.to/PIJGGw

Санников В. Г. Многочастотный модем как один из основных элементов системы «интеллектуальное здание» при удаленном управлении объектами / Санников В. Г., Алёшинцев А. В. // T-Comm. – 2015. – Т. 9, № 6. – С. 21-27. – URL: https://u.to/IlREGw

Саттибаева Г. М. Проектные особенности внедрения системы «Умный дом» / Г. М. Саттибаева, С. Н. Жамакур // Наука, техника и образование. – 2020. – № 3 (67). – С. 22-25. – URL: https://u.to/UVREGw

Сафонова Ю. А. Создание информационной системы интеллектуального здания / Сафонова Ю. А., Сафонов И. Д. // Наука и современность. – 2010. – № 2-2. – С. 366-371. – URL: https://u.to/dlREGw

Свищёв А. В. Беспроводная и проводная система автоматизации технологии «Умный дом» / А. В. Свищёв, Я. О. Жабин // Colloquium-journal. – 2020. – № 3 (55). – С. 18-20. – URL: https://u.to/hFREGw

Сербін В. В. Дослідження методів формування агрегативних моделей штучних агентів : [атестац. робота магістер. рівня] / В. В. Сербін ; МОН України, Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. – Харків, 2020. – 83 с. – URL: https://u.to/lFREGw

Силуянов А. В. Анализ эргономичности интерфейсов управления интеллектуальными зданиями / Силуянов А. В., Пономаренко И. Н. // Электротехн. и информ. комплексы и системы. – 2012. – Т. 8, № 3. – С. 3-8. – URL: https://u.to/qVREGw

Силуянов А. В. Информационное и программное обеспечение автоматизированного проектирования интеллектуального здания / Силуянов А. В., Пономаренко И. Н. // Электротехн. и информ. комплексы и системы. – 2012. – Т. 8, № 1. – С. 14-21. – URL: https://u.to/slREGw

Синєгуб О. О. Інтелектуальна система прийняття рішень роботизованого пристрою в розумному домі : [магістер. дис.] / Синєгуб О. О. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2019. – 79 с. – URL: https://u.to/cIJGGw

Синтез информационной системы управления подсистемами технического обеспечения интеллектуальных зданий / Викентьева О. Л. [и др.] // Вестн. МГСУ. – 2017. – Т. 12, № 10 (109). – С. 1191-1201. – URL: https://u.to/wlREGw

Система «Умный дом» // Молодежь и совр. информ. технологии : сб. тр. XV Междунар. науч.-практ. конф. студентов, аспирантов и молод. учёных (4-7 дек. 2017 г.). – Томск, 2018. – С. 124-125. – URL: https://u.to/DQxIGw

Слепченко Н. В. Разработка и моделирование подсистем «Умный дом» : [магистер. дис.] / Н. В. Слепченко ; Сибир. федер. ун-т). – Красноярск, 2018. – 74 с. – URL: https://u.to/KCBIGw

Слівінський В. В. Науково-прикладні питання функціонування системи електропостачання smart-будинків на базі протоколу передачі даних KNX фірми Hager / Слівінський В. В., Войтюк Ю. П., Шуллє Ю. А. // Матеріали XLVII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2018) : зб. доп. – Вінниця, 2018. – С. 3205-3207. – URL: https://u.to/jIJGGw

Слівінський В. В. Розробка лабороторного забезпечення для тестування системи «Розумний дім» / В. В. Слівінський, Ю. П. Войтюк // Матеріали XLVIII наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2019) : зб. доп. – Вінниця, 2019. – С. 2916-2917. – URL: https://u.to/1lREGw

Слюсарь І. І. Датчик затоплення на основі погодного модуля arduino / І. І. Слюсарь, В. Г. Смоляр, К. О. Васильєв // Новітні інформ. системи та технології. – 2017. – № 6. – 7 с. – URL: http://journals.nupp.edu.ua/mist/article/view/598/520

Слюсарь І. Особливості інтеграції об’єктів доповненої реальності і розумного будинку Smart House / Слюсарь І., Слюсар В. // Modern science, practice, society : Abstracts of XVIII International Scientific and Practical Conference (25-26 May 2020, Boston). – Boston, 2020. – Р. 434-437. – URL: https://u.to/toJGGw

Сметанина П. С. Применяемые технологии в концепции «Умный дом» // Наука и молодежь – 2018 : XV Всерос. науч.-техн. конф. студентов, аспирантов и молод. ученых. Секция «Информ. технологии» / Алт. гос. техн. ун-т им. И. И. Ползунова. – Барнаул, 2018. – С. 100-102. – URL: https://aeterna-ufa.ru/sbornik/NK166-3.pdf#page=100

Срібна І. М. Інтерактивна автоматична система «Розумний будинок» / І. М. Срібна, А. Ю. Александров // Зв’язок. – 2019. – № 3. – С. 55-58. – URL: https://u.to/-hlHGw

Стрельцова Г. А. «Умный дом» – уникальный пример развития автоматизации технической системы // Вопр. регион. экономики. – 2011. – № 3. – С. 124-129. – URL: https://u.to/3wtIGw

Струков В. Система інтелектуальної автоматизації «Розумний будинок» / Струков В., Сабо А. Г. // Проблеми механізації та електрифікації технологічних процесів : матеріали VІ Всеукр. наук.-техн. Інтернет-конф. молод. учених, магістрантів та студентів за підсумками наук. дослідж. 2018 р. – Мелітополь, 2019. – Вип. VІ. – С. 66-67. – URL: https://u.to/NVZEGw

Структура мобільного робота для людей з обмеженими можливостями як частини системи «Розумний дім» / Д. І. Кузнєцов [та ін.] // Гірн. вісн. – 2017. – № 102. – С. 96-99. – URL: https://cutt.ly/MvDOOx8

Структура проектирования системы автоматизации зданий на базе международных протоколов // Приоритет. науч. направления: от теории к практике. – 2016. – № 27-2. – С. 20-24. – URL: https://u.to/QFZEGw

Субботин О. С. Архитектура интеллектуальных малоэтажных жилых зданий // Вестн. МГСУ. – 2010. – № 3. – С. 6-9. – URL: https://u.to/SFZEGw

Сумченко И. А. Концепция техницизма в архитектуре и дизайне // Интеллект. потенциал XXI века: ступени познания. – 2015. – № 30. – С. 12-17. – URL: https://u.to/bFZEGw

Cферы эффективного применения цифрового сервиса «умный дом» / Т. А. Кузовкова [и др.] // Мобильный бизнес: перспективы развития и реализации систем радиосвязи : сб. материалов (тез.) 46-й междунар. конф. (5-6 нояб. 2020 г.). – М., 2020. – С. 36-39. – URL: https://u.to/9htIGw

Сьомка С. В. Формування дизайну інтер’єру житлових приміщень енергозберігаючими технологіями / С. В. Сьомка, Пур Омід Мораді // Вісн. Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. – 2018. – № 2. – С. 283-289. – URL: https://u.to/uPRLGw

Танаджян Е. А. Интеллектуальные системы автоматизации «Умный дом» / Е. А. Танаджян, Д. Ю. Холодилин, Д. Е. Кривобоков // Ползунов. альм. – 2014. – № 1. – С. 195-197. – URL: https://u.to/DQZIGw

Теслюк В. М. Вибір оптимального типу штучної нейронної мережі для автоматизованих систем «розумного» будинку / В. М. Теслюк, А. Г. Казарян // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2020. – Т. 30, № 5. – С. 90-93. – URL: https://u.to/XXBMGw

Теслюк В. М. Розроблення методу навчання моделей систем «розумного будинку» на базі моделей Петрі-Маркова та доповнених функціональними компонентами / В. М. Теслюк, Х. В. Береговська, Л. Є. Угрин // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2017. – Вип. 27 (6). – С. 139-144. – URL: https://u.to/yfpLGw

Топольський А. І. Проектування програмного забезпечення системи управління освітленням / А. І. Топольський, О. О. Ковалюк // L Наук.-техн. конф. ф-ту комп’ютер. систем і автоматики (18.03.2021) / ВНТУ, Ф-т комп’ютер. систем і автоматики. – Вінниця, 2021. – 3 с. – URL: https://u.to/1A5HGw

Топольський А. І. Розробка комп’ютерної системи управління освітленням : [у т. ч. використовується у «розумних будинках»] / А. І. Топольський, О. О. Ковалюк // Матеріали XLIX наук.-техн. конф. підрозділів Вінниц. нац. техн. ун-ту (НТКП ВНТУ-2020) : зб. доп. – Вінниця, 2020. – С. 1600-1601. – URL: https://cutt.ly/tvKEWUG

Федько А. О. Розробка та моделювання системи «розумний будинок» з підвищеною надійністю на базі Arduino / А. О. Федько, І. Я. Зеленьова, М. Ю. Тягунова // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Серія: Проблеми моделювання та автоматизації проектування. – 2019. – № 1. – С. 16-25. – URL: https://u.to/1fpLGw

Хантше Б. Насколько беспроводным является современный «умный дом» / Б. Хантше, В. Рентюк // Беспроводные технологии. – 2019. – № 2. – С. 54-56. – URL: https://u.to/8-pLGw

Хацко Д. И. Принципы и технологии построения «Умного дома» / Д. И. Хацко, А. Г. Зрюмова, В. С. Афонин // Ползунов. альм. – 2017. – Т. 3, № 4. – С. 202-205. – URL: https://u.to/FwhIGw

Хлапонін Ю. Застосування смарт-технологій в будівництві / Хлапонін Ю., Сєлюков О. // Transfer of Innovative Technologies. – 2020. – Т. 3, № 1. – С. 121-123. – URL: https://u.to/RBpHGw

Холматов О. О. Автоматизация умного дома на основе различных датчиков и Arduino в качестве главного контроллера / О. О. Холматов, А. Б. Дарвишев // Universum: техн. науки. – 2020. – № 12-1 (81). – С. 25-28. – URL: https://u.to/7VZEGw

Холодилин А. В. Разработка системы сбора данных с беспроводных сетей интеллектуальных сенсоров для мониторинга зданий и сооружений предприятия / Холодилин А. В., Ткаченко С. Н., Нестеров С. В. // Акт. проблемы гуманитар. и естеств. наук. – 2015. – № 6-4. – С. 13-15. – URL: https://u.to/_FZEGw

Царев Р. В. Моделирование распределенной ip инфраструктуры сервисного сопровождения энергосберегающих систем контроля и управления здания на основе открытых стандартов взаимодействия с применением оборудования нескольких производителей / Царев Р. В., Берёзко П. Н. // Инфраструктур. отрасли экономики: проблемы и перспективы развития. – 2013. – № 2. – С. 177-185. – URL: https://u.to/BFdEGw

Чахкиев М. Т. Базы данных в программно-аппаратном комплексе для управления системой умного дома / М. Т. Чахкиев, И. Б. Трамов, Н. Г. Гасанов // StudNet. – 2021. – Т. 4, № 3. – URL: https://u.to/IVdEGw

Чижевська М. А. Параметри інформаційної системи «Розумний будинок» // Наук. зап. УкрНДІ зв’язку. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: https://u.to/7oJGGw

Чубай Н. М. Розумний будинок: обмін інформацією бездротовими каналами зв’язку / Н. М. Чубай, І. С. Аврука // Інтегровані інтелектуальні робототехнічні комплекси : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-практ. конф. (19-20 трав. 2020 р., м. Київ). – К., 2020. – С. 43-45. – URL: https://cutt.ly/9vJcPtI

Шапинская О. В. Умный дом: зачем, для чего, как запрограммировать // Student research : сб. ст. XI Междунар. науч.-исслед. конкурса. – Пенза, 2020. – С. 19-21. – URL: https://naukaip.ru/wp-content/uploads/2020/10/%D0%9A-257.pdf

Шацкий В. А. Интеллектуальная система «Умный дом» / В. А. Шацкий, А. В. Бабайцев, Л. И. Никонорова // Наука и Образование. – 2020. – Т. 3, № 4. – 6 с. – URL: https://u.to/s3BMGw

Шерчков А. В. Анализ существующих технических решений «Умный дом» // Молод. Вестн. УГАТУ. – 2020. – № 1 (22). – С. 153-155. – URL: https://u.to/TYlMGw

Шостак І. В. Підхід до роботизації процесів функціонування системи «Розумний будинок» на основі Інтернету речей / І. В. Шостак, М. О. Данова, О. І. Феоктистова // Інтегровані інтелектуальні робототехнічні комплекси : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-практ. конф. (19-20 трав. 2020 р., м. Київ). – К., 2020. – С. 48-49. – URL: https://cutt.ly/avJvqdb

Юкельсон М. В. Використання розподіленого реєстру у системі «Розумний будинок» / М. В. Юкельсон, М. І. Шпинковська // Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій : матеріали ХХ Всеукр. наук.-техн. конф. молод. вчених, аспірантів та студентів (м. Одеса, 21-22 квіт. 2020 р.). – Одеса, 2020. – Ч. І. – С. 233-236. – URL: https://u.to/-oJGGw

Юрчак І. Ю. Застосування алгоритмів нечіткої логіки в системах розумного будинку / І. Ю. Юрчак, П. С. Вишинський // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Комп’ют. системи та мережі. – 2018. – № 905. – С. 142-148. – URL: https://u.to/VPtLGw

Яременко К. М. Автоматизація планування розумного будинку : [магістер. дис.] / Яременко К. М. ; НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2018. – 81 с. – URL: https://u.to/X-tLGw

Ярулин Р. Н. Современные подходы, используемые в автоматизированных системах управления и эксплуатацией зданием // Вестн. МГСУ. – 2010. – № 4-2. – С. 446-448. – URL: https://u.to/lldEGw

Питання загроз, безпеки та захисту

Аль-Судані Мустафа Кахтан Абдулмунем. Метод мінімізації часу усунення дефектів і вразливостей в інформаційно-управляючій системі «розумного» будинку при загальному обслуговуванні по надійності і безпеці / Мустафа Кахтан Абдулмунем Аль-Судані, В. С. Харченко, Ю. Л. Поночовний // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. Петра Василенка. – 2016. – Вип. 176. – С. 63-65. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vkhdtusg_2016_176_25

Анализ уязвимостей технологий автоматизации умного дома // Спецтехника и связь. – 2012. – № 4. – С. 15-19. – URL: https://u.to/ycJDGw

Атаки на системы умного дома с использованием уязвимостей беспроводного канала связи Wi-Fi // Спецтехника и связь. – 2012. – № 4. – С. 20-22. – URL: https://u.to/2MJDGw

Атоян А. С. Дослідження вразливостей автоматизованих систем «Розумний будинок» / А. С. Атоян, Л. П. Голубєв // Вісн. Київ. нац. ун-ту технологій та дизайну. Серія: Техн. науки. – 2015. – № 3. – С. 57-60. – URL: https://u.to/InFMGw

Базилевич В. М. Захищена система розумного будинку з використанням Internet of Things / В. М. Базилевич, М. В. Мальцева, Т. А. Петренко // Техн. науки та технології. – 2020. – № 2 (20). – С. 218-228. – URL: https://u.to/fjJNGw

Білова А. О. Методи забезпечення безпеки розумного будинку / А. О. Білова, В. В. Онищенко // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – № 2. – С. 134-141. – URL: https://u.to/SnFMGw

Войтович О. П. Дослідження безпеки системи розумного будинку / О. П. Войтович, В. В. Вишньовський, К. В. Савченко // Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації : тези доп. VI Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 24-25 жовт. 2017 р.). – Вінниця, 2017. – С. 67-70. – URL: https://cutt.ly/bvKDgx5

Гаваньо Б. І. Проблеми конфіденційності та безпеки в кіберфізичних системах інтелектуальних будинків // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Комп’ютер. системи та мережі. – 2018. – № 905. – С. 49-55. – URL: https://u.to/eXFMGw

Галай Я. О. Розробка системи оцінки безпеки розумних будинків на основі IоT / Галай Я. О., Бондарчук А. П. // Сучасні інфокомунікаційні технології : зб. тез XI наук.-техн. конф. студентів та молод. вчених Навч.-наук. ін-ту інформ. технологій (м. Київ, 11 груд. 2020 р.) / Держ. ун-т телекомунікацій. – К., 2020. – С. 31-32. – URL: https://u.to/i3FMGw

Гусейнов А. А. Будущие вопросы безопасности интернета вещей Умного дома / А. А. Гусейнов, А. А. Османов // Open innovation : сб. ст. XI Междунар. науч.-практ. конф. – Пенза, 2019. – С. 23-25. – URL: https://u.to/bRVIGw

Даніленко Н. О. Безпечність «Розумного» будинку як місця постійної роботи. Програмна обробка виняткових ситуацій системи «Розумний» будинок / Даніленко Н. О., Качинська Н. Ф., Праховнік Н. А. // Проблеми охорони праці, промислової та цивільної безпеки : XVIII всеукр. наук.-метод. конф. (з участю студентів), (КПУ «Київ. політехн. ін-т», 17 трав. 2018 р.). – К., 2018. – С. 56-60. – URL: https://cutt.ly/dvKI2tD

Еременко В. Т. Оптимизация процессов информационного обмена в системе безопасности и мониторинга АСУЗ на примере технологии умный дом // Вестн. БГТУ им. В. Г. Шухова. – 2017. – № 7. – С. 146-151. – URL: https://u.to/Zg1IGw

Захищена система розумного будинку з використанням Internet of Things // Техн. науки та технології. – 2020. – № 2. – С. 218-228. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/tnt_2020_2_24

Зотов А. С. Обзор уязвимостей беспроводного канала связи в системах «Умного» дома / А. С. Зотов, М. Н. Жукова // Решетн. чтения. – 2017. – № 21-2. – С. 402-404. – URL: https://u.to/9MRDGw

Исследование уязвимостей систем умного дома // Спецтехника и связь. – 2012. – № 2. – С. 55-57. – URL: https://u.to/gEZEGw

Казарян А. Г. Використання функції розпізнавання облич для контролю доступу користувачів та автоматизованого управління налаштувань приладів «розумного» будинку / А. Г. Казарян, В. М. Теслюк, В. Я. Коваль // Моделювання та інформ. технології. – 2018. – Вип. 83. – С. 180-185. – URL: https://u.to/wXFMGw

Капгер И. В. Реализация криптографических преобразований сообщений в системах управления промышленных сетей LON интеллектуальных зданий / И. В. Капгер, А. А. Южаков, А. А. Южаков // Радіоелектрон. і комп’ютер. системи. – 2010. – № 6. – С. 78-82. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2010_6_15

Концепция умного дома: безопасность, дополнительные возможности и дополненная реальность / А. В. Ляпидевский [и др.] // Автоматика и програм. инженерия. – 2019. – № 1 (27). – С. 119-128. – URL: https://u.to/zUpEGw

Король З. З. Аналіз вразливостей системи захисту в об’єктах типу «Розумний Будинок» : [магістер. робота] / Король З. З. ; МОН України, Запоріз. нац. техн. ун-т. – Запоріжжя, 2018. – 91 с. – URL: https://u.to/9hpHGw

Ляшенко О. Протокол для забезпечення інформаційної безпеки в системі «Розумний будинок» / Ляшенко О., Гольцев Д. // Global Cyber Security Forum : 1-й Междунар. науч.-практ. форум по информ. безопасности (14-16 нояб. 2019 р.). – Харків, 2019. – С. 66-67. – URL: https://u.to/DxtHGw

Малыш В. Н. Анализ угроз информационной безопасности системы «Умный дом» / В. Н. Малыш, Д. С. Букреев // Тр. Междунар. симпозиума «Надежность и качество». – 2012. – Т. 1. – С. 149. – URL: https://u.to/uExEGw

Морозов Б. Н. Защита информации от электромагнитных импульсов в интеллектуальных зданиях / Морозов Б. Н., Соколов Е. Г. // T-Comm. – 2012. – № 8. – С. 55-56. – URL: https://u.to/80xEGw

Настека А. В. Выявление аномалий в беспроводных сенсорных сетях системы «Умный дом» / А. В. Настека, А. Н. Канев, Е. Е. Бессонова // Науч.-техн. вестн. информ. технологий, механики и оптики. – 2017. – Т. 17, № 3. – С. 450-456. – URL: https://u.to/XU1EGw

Овчинников Н. А. Разработка модели угроз системы защиты информации «Умный дом» / Н. А. Овчинников, Е. А. Максимова // Информ. системы и технологии. – 2015. – № 6 (92). – С. 141-147. – URL: https://u.to/TAhIGw

Огляд джерел електромагнітних завад та методів їх локалізації в системі «Розумний будинок» / Слюсарь І. І. [та ін.] // Проблеми інфокомунікацій : матеріали І всеукр. наук.-техн. конф. (м. Полтава, 14-15 листоп. 2017 р.) / Полтав. нац. техн. ун-т ім. Юрія Кондратюка [та ін.]. – Полтава, 2017. – С. 30-31. – URL: http://kist.ntu.edu.ua/konferencii/07_konf_2017.pdf

Повышение защищенности систем автоматизации управления зданиями от компьютерных атак // Спецтехника и связь. – 2012. – № 4. – С. 002-005. – URL: https://u.to/JFNEGw

Рычкова В. А. Надежность системы «умный дом» как основного критерия эффективности функционирования объекта // Вестн. науки и образования. – 2019. – № 4-2 (58). – С. 31-34. – URL: https://u.to/ulNEGw

Сабирзянов Д. Ш. Исследование и анализ безопасности мобильного приложения системы типа «умный дом» // Norwegian Journal of Development of the International Science. – 2019. – № 28-1. – С. 40-47. – URL: https://u.to/71NEGw

Снегуров А. В. Риски информационной безопасности систем, построенных по технологии «Умный дом» / А. В. Снегуров, Е. А. Ткаченко, А. Д. Кравченко // Вост.-Европ. журн. перед. технологий. – 2011. – Т. 4, № 3 (52). – С. 30-34. – URL: https://u.to/B1VEGw

Способи розпізнавання та рекомендації щодо локалізації електромагнітних завад в системі «розумний дім» / В. Г. Смоляр [та ін.] // Новітні інформ. системи та технології. – Полтава: ПНТУ, 2017. – № 8. – 8 с. – URL: https://u.to/HnJMGw

Харченко В. С. Марковские модели готовности информационно-управляющей системы «умного» дома при раздельном и общем обслуживании по надежности и безопасности / В. С. Харченко, Мустафа Кахтан Абдулмунем Аль-Судани, Ю. Л. Поночовный // Системи управління, навігації та зв’язку. – 2015. – Вип. 4. – С. 88-94. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2015_4_21

Яров П. В. Информационная безопасность систем «Умный дом» / П. В. Яров, О. Л. Чернышев // Проблемы информатики в образовании, управлении, экономике и технике : сб. ст. XVI Междунар. науч.-техн. конф. – Пенза, 2016. – С. 228-230. – URL: http://probinf.ru/articles/2016/228-230.pdf

Інтелектуальне будівництво

Ананьева Е. С. Умный дом как новый тип жилья / Е. С. Ананьева, Н. Н. Коршунова // Строит. материалы и изделия. – 2020. – Т. 3, № 1. – С. 83-88. – URL: https://u.to/WRlIGw

Апраксина О. Н. Выбор хэштегов в обеспечении продвижения видеорекламы строительства «Умного дома» / О. Н. Апраксина, Н. Ю. Бородулина, М. Н. Макеева // Филол. науки. Вопросы теории и практики. – 2017. – № 12-3 (78). – С. 83-85. – URL: https://u.to/2hNIGw

Васкецова О. Н. Умный дом как инновация современного строительства // Перспективы развития строительного комплекса. – 2014. – С. 177-181. – URL: https://u.to/zhFIGw

Волков А. А. Конструктивная безопасность сооружений: элементы управляемых конструкций / Волков А. А., Вагапов Р. Ф. // Изв. КазГАСУ. – 2010. – № 2 (14). – С. 371-375. – URL: https://u.to/u8NDGw

Глинин Ю. А. Возможности «интеллектуальных зданий» и актуальность их использования / Ю. А. Глинин, М. А. Олинец // Региональные проблемы архитектуры и градостроительства : сб. наук. тр. – Одесса, 2013. – Вып. 11/12: Традиции и новаторство. – С. 189-194. – URL: https://u.to/IfRGGw

Ельмуратов С. К. Анализ и интеграция концепций построения экологичных и интеллектуальных зданий / Ельмуратов С. К., Рудольф Ю. В. // Наука и техника Казахстана. – 2010. – № 2. – С. 43-45. – URL: https://u.to/ycRDGw

Ильин С. Ю. Гибкая архитектурная фотоника как инновационный интерфейс интеллектуальной комфортной среды обитания (обзор) // Биотехносфера. – 2015. – № 6 (42). – С. 48-64. – URL: https://u.to/EsVDGw

Казарновский В. А. Развитие подходов к внедрению системы «умный дом» в рамках инвестиционно-строительных проектов малоэтажного строительства / В. А. Казарновский, М. А. Аксенов // Моск. экон. журн. – 2019. – № 6. – С. 277-286. – URL: https://u.to/_kZEGw

Кашеварова Г. Г. Построение концептуальной конфайнмент-модели базы знаний технической диагностики зданий и сооружений // Academia. Архитектура и строительство. – 2020. – № 3. – С. 116-123. – URL: https://u.to/t0dEGw

Ким Т. Э. Интеллектуальные информационные технологии в архитектуре // Техн. науки – от теории к практике. – 2012. – № 12. – С. 71-75. – URL: https://u.to/0UdEGw

Ковальчук Д. О. Использование интеллектуальных технологий при строительстве зданий // E-Scio. – 2019. – № 4 (31). – С. 636-645. – URL: https://u.to/gEpEGw

Концептуальні основи створення експериментального будинку типу «нуль енергії» // Буд. конструкції. – 2013. – Вип. 77. – С. 222-227. – URL: https://u.to/c3dGGw

Коротков Д. Ю. Интеллект в строительстве / Коротков Д. Ю., Чулков В. О. // Мир науки. Педагогика и психология. – 2013. – № 1. – С. 11. – URL: https://u.to/D3tGGw

Кузнецов А. В. Новые тенденции и технологии в развитии светопрозрачных конструкций при проектировании общественных зданий // Совр. инновации. – 2018. – № 2. – С. 82-83. – URL: https://u.to/dEtEGw

Латышев К. В. Комплексотехника переустройства здания в «Интеллектуальное здание» // Вестн. евраз. науки. – 2013. – № 4 (17). – С. 57. – URL: https://u.to/-ktEGw

Лобикова О. М. Проблемы перехода к массовому строительству умных домов / О. М. Лобикова, Н. В. Лобикова // Россия: тенденции и перспективы развития. – 2020. – № 15-1. – С. 480-483. – URL: https://u.to/eExEGw

Лобикова О. М. Проблемы строительства умных домов // Большая Евразия: развитие, безопасность, сотрудничество. – 2019. – № 2-2. – С. 1000-1003. – URL: https://u.to/nUxEGw

Малков И. И. Энергосбережение в жилищном строительстве. Пассивный и умный дом : учеб.-метод. пособие / И. И. Малков. – Гомель : БелГУТ, 2012. – 19 с. – URL: https://u.to/RBZIGw

Мохов А. И. Переустройство функций зданий с применением информационных технологий «Интеллектуального здания» / Мохов А. И., Силуянов А. В. // Электротехн. и информ. комплексы и системы. – 2011. – Т. 7, № 4. – С. 15-18. – URL: https://u.to/A01EGw

Мочалова Ю. Д. Математические модели зданий : [в т. ч. интелект. зданий] // Достижения науки и образования. – 2018. – № 9 (31). – С. 4-5. – URL: https://u.to/U3JMGw

Петрова З. К. Технологии «Умного дома» и Энергоэффективная малоэтажная жилая застройка // Architecture and Modern Information Technologies. – 2010. – № 2 (11). – С. 25-34. – URL: https://u.to/AVNEGw

Умный дом как фактор преобразования строительства // AlfaBuild. – 2018. – № 3. – С. 7-19. – URL: https://u.to/FxhIGw

Файзуллина Л. И. Перспективы инновационного развития инвестиционно-строительного комплекса // Упр. экон. системами. – 2010. – № 24. – С. 309-311. – URL: https://u.to/kFZEGw

Чупин В. Р. Обеспечение конкурентоспособности строительной продукции на основе внедрения энергоэффективных материалов при строительстве жилых зданий / Чупин В. Р., Токарева К. А. // Вестн. ИрГТУ. – 2012. – № 3 (62). – С. 275-280. – URL: https://u.to/M1dEGw

Энергоэффективные и энергосберегающие многоэтажные интеллектуальные живые самоокупаемые дома серии СИЖ 142-Т-S-А-N // Агротехника и энергообеспечение. – 2014. – № 2. – С. 78-89. – URL: https://u.to/XVdEGw ; № 3. – С. 85-93. – URL: https://u.to/aldEGw

Укладач М. Маслова

 

 

[1]
[1]       Полякова О. В. Класифікація функціональних складових елементів системи інтелектуального керування середовищем при проектуванні житла // Вісн. Київ. нац. ун-ту технологій та дизайну. Техн. науки. – 2016. – № 4 (100). – С. 133-140.