Технічний прогрес зумовив урбанізацію, змінивши життєве середовище людини. Проблеми екології й охорони довкілля мають глобальний характер, набувають чимраз більшої гостроти в усьому світі. Зростання міст і промислового виробництва негативно впливає на стан природного середовища. Забруднення повітря, землі, води, а потім і рослин шкідливими хімічними сполуками, вирубування лісів, надмірні рекреаційні навантаження на природні комплекси змінюють процеси, що склалися в природі протягом віків.

За таких умов зелені насадження міст відіграють роль найважливішого засобу регулювання, захисту і оптимізації життєвого середовища людини й біосфери в цілому. Вони наближають міське природне середовище до природного, сприяють його оздоровленню й стабілізації, поліпшують мікроклімат вулиць і доріг, зменшують забрудненість повітряного басейну, ґрунту і води токсичними речовинами, знижують рівень шуму. А в парках, скверах і садах, відокремлених від міського шуму, людина звільняється від стресових навантажень напруженого напруженого темпу життя, відновлює свої сили, одержує від спілкування з природою запас позитивних емоцій та естетичну насолоду.

Ми пропонуємо вам, шановний користувачу, ознайомитися з віртуальною виставкою „Сучасне місто — дизайн і благоустрій”, де відображена література з актуальних питань озеленення і благоустрою сучасного міста. Ми будемо вдячні вам, якщо ви завітаєте до нашої бібліотеки проглянути книги і періодичні видання на запропоновану тему.