Запрошуємо всіх, хто цікавиться літературою, взяти участь в конкурсі рецензій на книги німецьких авторів XXI століття. Книги можна читати в оригіналі німецькою мовою або в перекладі. Рецензії на конкурс можна подавати німецькою або українською мовою. В конкурсі можуть брати участь школярі, студенти, фахівці будь-якої спеціальності.

Переможці отримають дипломи та цінні призи! Переможці, які посядуть І місце в кожній категорії, отримають подарунковий сертифікат на суму 1000 грн. для придбання товарів у найпопулярнішому книжковому інтернет-магазині України, де окрім книг можна також купити одяг, аксесуари, канцтовари, предмети декору, настільні ігри, товари для творчості та багато іншого! Переможці, які посядуть ІІ і ІІІ місця в кожній категорії, отримають подарунки з символікою Goethe-Institut в Україні.

Конкурс проводиться в період з 23.11.2021 по 07.02.2022 в рамках проєкту «Між рядків: Читаємо німців» за фінансування Goethe-Institut в Україні. Роботи приймаються до 18:00  07.02.2022 року. Результати будуть опубліковані 23.02.2022 на сайтах Запорізької бібліотечної асоціації та Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Організатори конкурсу: Бібліотека-партнер Goethe Institut в Україні Центр Sprache. Kultur. Deutschland, Запорізький національний університет, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Запорізька бібліотечна асоціація.

ПРАВИЛА КОНКУРСУ

З правилами конкурсу можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1XESRpAaoQVcb09fbW9XraFaiinVtF3ZU/view?usp=sharing

РЕЄСТРАЦІЙНІ ФОРМИ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ РЕЦЕНЗІЙ

Реєстраційна форма для учасників в номінації «Найкраща рецензія українською мовою на книгу німецького автора XXI століття»:

https://forms.gle/FmS6ShwkCLzUX8wM6

Реєстраційна форма для учасників в номінації «Найкраща рецензія німецькою мовою на книгу німецького автора XXI століття»:

https://forms.gle/woKaiAhv7pTStYXN8

НАЙКРАЩІ НІМЕЦЬКІ КНИГИ 2000-х

Рекомендуємо добірки цікавих німецьких книг сучасних авторів, які ви можете безкоштовно отримати на абонемент в бібліотеках-партнерах Goethe-Institut в Україні або в електронній бібліотеці Onleihe.

Найкращі німецькі книги 2000-х: https://youtu.be/Y20kWyHoILI

Романи-антиутопії (німецька молодіжна проза 2000-х): https://youtu.be/O8rP8egjkQU

Німецька жіноча проза 2000-х: https://youtu.be/7euva9-0VG8

Ці книги можна отримати безкоштовно на абонемент в Бібліотеці Goethe-Institut в Києві, мережі бібліотек-партнерів по всій Україні або електронній бібліотеці Onleihe.

Бібліотека Goethe-Institut https://www.goethe.de/ins/ua/uk/kul/bib.html

Мережа бібліотек-партнерів Goethe-Institut в Україні https://www.goethe.de/ins/ua/uk/ueb/koo/par.html

В Запоріжжі бібліотека-партнер Goethe-Institut знаходиться у відділі документів іноземними мовами Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (просп. Соборний, 142, 3-й пов., к. 32). Тел.: (061) 787-53-59, 068-941-48-80. Email: zp.partnerbibl@gmail.com

Електронна бібліотека Onleihe https://www.goethe.de/ins/ua/uk/kul/bib/onl.html

Інструкція з реєстрації в електронній бібліотеці Onleihe shorturl.at/biC34

ВЕБІНАРИ

Якщо ви прагнете вдосконалити навички інтерпретації німецької художньої прози, запрошуємо вас на вебінари в рамках проєкту «Між рядків: Читаємо німців»!

Участь у вебінарах безкоштовна. Реєстрація обов’язкова.

Зареєструватись для участі у вебінарах можна за посиланням:

https://forms.gle/GnqSCRJEnsd8uW1C9

1) Перший вебінар відбудеться 27.12.2021, 11:00-12:30.

Назва: Німецькомовна література XXI століття: теми, проблеми, постаті.

Вебінар буде присвячено широкому культурологічному контексту сучасної німецької літератури та безпосередньо німецькій літературі XXI століття.

Спікер: Тупахіна Олена Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької філології та перекладу Запорізького національного університету.

Під час цього вебінару ви також дізнаєтесь де можна отримати книги німецьких авторів XXI століття абсолютно безкоштовно! Про ресурси української мережі бібліотечних ресурсних центрів «Sprache. Kultur. Deutschland» та електронну бібліотеку Гете Інституту Onleihe розповість координатор запорізького центру «Sprache. Kultur. Deutschland» Яценко Наталія Іванівна.

2) Другий вебінар відбудеться 12.01.2022, 11:00-12:30.

Тема: Написання рецензій та інтерпретація тексту. Учасники вебінару вдосконалять навички інтерпретації художнього тексту.

Спікери:

Ніколова Олександра Олександрівна, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри німецької філології та перекладу Запорізького національного університету;

Кравченко Яна Павлівна, Кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької філології та перекладу Запорізького національного університету.

Організатори проєкту: Бібліотека-партнер Goethe Institut в Україні Центр Sprache. Kultur. Deutschland, Запорізький національний університет, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Запорізька бібліотечна асоціація.