Пропонуємо вам п’ять книг для легкого читання німецькою!

Ні, це не адаптовані видання, як ви, можливо, спершу подумали. Ці книги, різні за жанром і темою об’єднує дещо інше, а саме – невеликий розмір і легкий стиль написання. Вони ідеально стануть у нагоді читачам з невеликим досвідом, а також студентам, які саме обирають книгу для індивідуального читання.

Це відомі твори сучасних німецьких авторів, більшість яких екранізовано і відзначено літературними преміями.

Тож знайомтесь і обирайте, що почитати

1. Uwe Timm Die Entdeckung der Carrywurst

Новела Уве Тіма – це історія про відкриття німецької національної страви – ковбаски з карі. Головний герой, натхнений спогадами дитинства вирушає до Гамбургу на пошуки колишньої власниці невеликої крамнички на міському ринку. Він знаходить її, вже немічну жінку на ім’я Олена Брюкнер в притулку для літніх людей і дізнається історію її «найкращих років»

Все починалось в останні дні квітня 1945 року…


2. Wolfgang Herrndorf Tschik

У романі, що вийшов 2010 року, йдеться про веселі пригоди двох підлітків, які подорожують під час літніх канікул на вкраденому авто. Події описані з позиції одного з головних героїв аутсайдера і бунтаря Майка. Майк вчиться у восьмому класі і дуже нудьгує в школі. Його друг Чік (Андрій Чіхачов) теж залишається завжди осторонь шкільного життя і не має друзів у класі. Він приїхав до Німеччини з Росії разом з братом чотири роки тому.

Роман Вольфганга Херндорфа — це зворушлива історія про дорослішання, про тугу і несміливий пошук кохання та дружби.

В 2011 р. роман «Чік» отримав німецьку молодіжну літературну премію.


3. Thomas Brussig Am kurzeren Ende der Sonnenallee

«Сонячна алея»Томас Бруссіга — світла і добра оповідь про юність хлопців і дівчат в прикордонній смузі між Західним і Східним Берліном. Друзі-старшокласники тусуються на закинутому дитячому

майданчику, потай слухають «Moscow, Moscow» та ролінгів, відрощують довге волосся. Майже кожного дня вони стикаються з абсурдністю комуністичного режиму і досить гостро сприймають її. І тут на допомогу приходить гумор. На думку критиків тематика повісті сприймалася б надто моторошною, якби завдяки Бруссіговій стилістиці не стала такою кумедною. Переважна більшість ситуацій в романі мають анекдотичний характер.


4. Charlotte Kerner BlueprintBlaupause

Роман-антиутопія для підлітків «Світлокопія» вийшов у 1999 році, а через рік здобув Німецьку молодіжну літературну премію.

Події роману відбуваються в недалекому майбутньому. Головна героїня Іріс Селлін, відома піаністка і композиторка дізнаючись про невиліковну хворобу відважується на клонування. В своїй доньці Сірі, яка є водночас однояйцевим близнюком своєї матері, Іріс бачить лише продовження власного таланту. Сірі Селлін внутрішньо не погоджується бути клоном. Себе вона називає світлокопією…

Роман порушує низку етичних та психологічних питань. 2004 року він був екранізований режисером Рольфом Шнюбелем.


5. Robert M. Sonntag Die Scanner

«Сканери» — це також молодіжний роман-антиутопія німецького письменника Мартіна Шойбле, опублікований в 2013 році під псевдонімом Роберт М. Зоннтаґ.

Світ у 2035 році – це світ без друкованих видань. Усе відскановано й оцифровано. Завдяки гігантському концерну «Ультранетц» та його винаходу — універсальному мережевому пристрою у вигляді окулярів, кожен має доступ до інформації. Безкоштовно! У будь-який час! Головний герой на ім’я Роб зі своїм другом Джоджо працюють на концерн. Вони відшуковують, сканують й оцифровують останні примірники друкованих видань, аж поки одного дня не наштовхуються на Книжкову гільдію, підпільну організацію, учасниками якої є колишні письменники, книгарі, перекладачі, видавці та бібліотекарі. Після великого е-вибуху на «Ультранетц» та подальших перипетій концерн визнає Роба ворогом номер один — супертерористом. На що ще здатен концерн у боротьбі за абсолютну владу, контроль і монополію…