Коли ви читаєте книжку людини, яку поважаєте,

вам наче передається частина її видатних здібностей

Робін Шарма «Шлях до величі»

 

Що для вас означає поняття «успіх»? Якого саме успіху ви хотіли б досягти у житті? Адже успіх – це досягнення певних цілей, здійснення мрій, удоволення прагнень і бажань. Нещодавно отримані видання допоможуть вам розібратися із складовими успіху та знайти свій унікальний шлях.

Робін Шарма – один із найшанованіших у світі експертів з питань лідерства та реорганізації життя. Хоча при цьому сам говорить, що є звичайною людиною – з власними проблемами, розчаруваннями та страхами. Робін відомий широкому загалу як автор низки світових бестселерів, серед яких найвідоміший — «Монах, який продав свій «Феррарі». Пропоновані книги – результат майже п’ятнадцяти років його роботи радником з питань лідерства для багатьох компаній, зокрема, Microsoft, GE, Nike, IBN та ін.

995664 316.46 Ш26 Шарма Р. Лідер без титулу: сучасна притча про справжній успіх у бізнесі та житті / Робін Шарма. — [К.] : Вид. група КМ-БУКС, [2019]. — 232 с.

Метод лідерства, про який йдеться в у книзі, має форму художньої розмови. Її дійові особи – головний герой Блейк Девіс, його незабутній наставник Томмі Флінн та чотири неймовірних вчителі, які змінюють його підхід до роботи та життя. Блейк Девіс пропонує дієві уроки ненав’язливо та обережно і щиро заохочує до дій. Принципи та інструменти, про які ви дізнаєтеся, автоматично змусять вас злетіти вгору кар’єрними сходами, ваше життя наповниться щастям і ви зможете проявити себе сповна.

Серед тем: пошук дієвих можливостей, стратегії щодо створення чудової команди, методики, які допомагатимуть перетворити вас на морально сильну і фізично витривалу особистість, подолати стрес та розвинути нестандартне мислення.

Щоб підкріпити та поглибити свою трансформацію в лідера після прочитання книги, відвідуйте веб-сторінку robinsharma.com, де ви знайдете повний набір допоміжних ресурсів для створення першокласної команди.

«Жертви перелічують проблеми. Лідери пропонують рішення»

«Кожний із нас народжується генієм. На жаль, більшість помирає посередностями»

995684 316.62 Ш26 Шарма Р. Шлях до величі. 101 настанова, як досягти ще більшого успіху в роботі та особистому житті / Робін Шарма ; [пер. з англ. Н. Лавської]. — [К.] : Вид. група КМ-БУКС, [2019]. — 248 с.

Видання навчить кожного, як досягти фантастичних результатів у бізнесі та особистому житті, познайомить із дієвими практиками по-справжньому успішних людей, надасть потужні інструменти для досягнення балансу між роботою та буденними справами, допоможе максимально використати свої можливості.

Це — пристрасна, надихаюча, певною мірою провокаційна і сповнена цікавих ідей книга, яка допоможе розкрити власний потенціал, пробудити в собі найкращі риси. Книга містить 101 невелику за обсягом історію — настанову. Серед них: «Ніщо не є таким хитким, як успіх», «Навчіться казати «ні», «Любіть тих, хто вас дратує», «Пам’ятайте про ефект бумеранга», «Складіть список вправ, які вам конче потрібно встигнути зробити за життя» та ще дев’яносто шість. Кожну настанову супроводжує цитата, серед яких кожний може знайти ту, яка визначає його особисту філософію.

«Щодня життя надає вам унікальні можливості. Ваша доля визначається тим, як ви реагуєте на ці можливості»

995764 316.62 С14 Саєд М. Мислення за принципом "чорної скриньки". Як звести до мінімуму ризик невдач / Метью Саєд ; [пер. з англ. О. Сминтини, Н. Лавської]. — [К.] : Вид. група КМ-БУКС, [2018]. — 464 с. — На обкл.: Бестселер № 1 за версією Sunday Times.

Мислення за принципом «чорної скриньки» — новий підхід до досягнення високої ефективності, засіб знайти переваги у складному світі, що швидко змінюється. Цей принцип має важливі наслідки для бізнесу й політики, а також для батьків і студентів. Тобто для нас усіх.

У назві книги закладений принцип так званої «чорної скриньки» — якщо трапляється нещасний випадок, скриньки відкривають, їхні записи аналізують і з’ясовують причину катастрофи. Це гарантує, що порядок дій може бути змінений, і та сама помилка вже ніколи більше не повториться.

Мета цієї книги — запропонувати принципово інше бачення помилок, яке базується на прикладах деяких найбільш прогресивних та інноваційних компаній світу та окремих особистостей. Серед яких: «Google», «Team Sky», «Pixar», баскетболіст Майкл Джордан, винахідник Джеймс Дайсон і футбольна зірка Девід Бекхем. Автор доводить, що вкрай потрібно переглядати взаємини із невдачею на рівні індивіда, установи та суспільства. Треба лише змінити ставлення до невдачі, і це дасть волю прогресу, креативності та гнучкості.

«Вчитися на помилках – то вже своєрідне кліше. Втім, з’ясовується, що з причин як прозаїчних, так і глибинних, неспроможність вчитися на власних помилках є однією з найбільших перешкод прогресу нашої цивілізації»

995547 316.62 Р79 Рот Б. Візьміть за звичку досягати мети / Бернард Рот ; [пер. з англ. І. Коцулим]. — Харків : Vivat, 2019. — 256 с. — (Саморозвиток).

Ідеї, викладені у книжці, кореняться в традиції дизайнерського мислення. Його програма може стосуватися будь-якого продукту або досвіду, та складається з наступних принципів: співпереживання, визначення проблеми, формування ідеї, створення прототипу, перевірка та отримання відгуків. Усе це вбудовано в процес. Тож одна з інших важливих концепцій дизайнерського мислення полягає в тому, що провал може стати цінною частиною цього процесу (ідея співзвучна з викладеною у попередній книзі).

Талант та гарні ідеї – це лише одна частина рівняння. Наступний крок – дія, яка допоможе досягти успіху. Бернард Рот доводить, що певні дії дають змогу подолати внутрішні бар’єри, які людина зводить сама, та здобути бажаний результат. Викладені ідеї сприятимуть розкриттю власного потенціалу. Серед яких: відкривати себе для нових знань і досягнень, перетворювати власні мрії на успішні проекти, долати нерішучість і ухвалювати правильні рішення.

Книжка містить історії, поради та вправи — все те, що може бути використано для покращення власного життя та міжособистих стосунків – такої собі розробці найкращої версії самого себе.

«… досягти успіху можна навчитися. Це як тренування м’яза, тож, опанувавши, як ним користуватися, вашим життєвим здобуткам не буде меж»

995510 316.62 К13 Кадді Е. Присутність. Як спрямувати свої сили на досягнення успіху / Емі Кадді ; [пер. з англ. О. Ліпської]. — Харків : Vivat, 2018. — 384 с. : іл.

У книзі Емі Кадді, відомого фахівця із соціальної психології, авторки цікавих розробок із психології та розвитку особистості, йдеться мова про присутність, яку важко ідентифікувати, однак легко впізнати (особливо, коли бачиш та відчуваєш). Натомість її протилежність описати легко. Це тривога й передчуття поразки, гнітюча безпорадність та занепокоєність, невпевненість та сумнів у власних силах. Натомість, прагнення бути присутніми — це пошук чесних та тривалих стосунків всередині самих себе, із самими собою.

Чи допоможе така присутність досягти життєвого успіху в традиційному сенсі? Цілком ймовірно. Проте важливішим є те, що вона допоможе ставитися до стресових ситуацій без звичної тривоги, страху та безглуздих передчуттів, а потім виходити із цих ситуацій без співчуття, сумнівів у собі та відчуття провалу.

Життя постійно ставить перед нами нові перешкоди, нові некомфортні ситуації, нав’язує нові ролі – іншими словами, відбувається все, що може вивести із рівноваги, викликати занепокоєння, змусити сумніватися в собі й своїй здатності спілкуватися з людьми. Щоб бути присутнім, треба приймати ці виклики як належне.

«Саме тепер нам пощастить найбільше, якщо навчимося бути присутніми»

995796 316.62 К18 Камберленд Н. 100 правил успішних людей: маленькі вправи для великого успіху в житті / Н. Камберленд ; Найджел Камберленд ; [пер. з англ. Л. Лебеденко]. — [К.] : Вид. група КМ-БУКС, [2019]. — 224 с.

Видання – результат 15-річної роботи автора коучем і наставником людей із різних сфер життя в усьому світі. Надихаючий і практичний посібник для досягнення успіху в житті та праці у XXI столітті. На його сторінках можна знайти чимало потужних засобів, які допоможуть зробити своє життя успішним вдома, на роботі, перебуваючи на пенсії, в міжособистих стосунках, а також досягти бажаного добробуту і здоров’я.

Ретельно підібрані і структуровані 100 правил та вправ – своєрідних інструкцій, на яких необхідно зосередитись, і які підкажуть, як досягти безлічі маленьких (на перший погляд, зовсім незначних) та найбільших і найсміливіших цілей.

Вправи і рекомендації можна починати використовувати одразу ж: вони налаштують хід думок та настрій, а також прищеплять нові звички і стиль поведінки – таке собі «програмне забезпечення» для максимального збільшення шансів на успіх.

 

«Мрії – це паливо для успіху. Без них ваше життя не матиме сенсу, а ви не досягнете довготривалого успіху»

 

Підготувала Марина Маслова,

відділ наукової інформації та бібліографії Запорізької ОУНБ