Завантажити pdf

Пропонуємо нові видання, так звані бізнес-бестселери, отримані наприкінці 2017 року, які тематично доповнюють та продовжують бібліографічний огляд «Про економіку – цікаво!» .

Джон Максвелл – міжнародний експерт з питань управління й автор книжок з лідерства, командної роботи, успіху та спілкування, серед яких кілька бестселерів за версіями The New York Times, The Wall Street Journal та Business Week. Книга «21 беззаперечний закон лідерства» — своєрідний маніфест його концепції та життя, розійшлася накладом понад 1 мільйон примірників.

Пропонуємо вашій увазі 10-ту ювілейну та виправлену версію згаданого видання 989772 005.9 М17 Максвелл Д. 21 беззаперечний закон лідерства / Джон Максвелл ; [пер. з англ. Т. Фролова]. — Х. : Клуб Сімейн. Дозвілля, 2017. — 320 с.

Стівен Р. Кові – експерт з лідерства та автор передмови зазначає, що ця книга – не просто дослідження, зрозуміле тільки втаємниченим, а, скоріше, базова практична інструкція. Коли компанія втрачає гроші – наймають нового генерального директора. Коли країна переживає скрутні часи – обирають нового президента. Коли спортивна команда тривалий час програє – шукають нового тренера. То яким мусить бути успішний лідер, щоб досягти успіху?

Відповісти на це запитання допоможуть приголомшливі історії найславетніших особистостей: Авраама Лінкольна, Роанальда Амундсена, Генрі Форда, Стіва Джобса… Кожний розділ знайомить із людьми, які дотримувались (чи не дотримувались) закону, про який ідеться. Сам закон, сформульований ясно і просто, пропонує конкретні кроки застосування лідерства в офісі, спільноті, родині…

Також пропонуємо інші видання автора: 1) М150040 88.5 М17 Максвелл Д. Воспитай в себе лидера / Д. Максвелл ; пер. с англ. Г. И. Левитан. — 2 -е изд. — Минск : Попурри, 2006. — 400 с. — (Успех!); 2) 964920 88.5 М17 Максвелл Д. Законы лидерства / Джон Максвелл ; [пер. с англ. Е. Г. Гендель]. — Минск : Попурри, [2011]. — 320 с. — На облож.: Следуйте им — и люди последуют за вами!; 3) 856939 65.050 М17 Максвелл Д. С. Шеф и его команда / Д. С. Максвелл. — СПб. [и др.], 1998. – 256 с. — (Бизнес без секретов).

 

У середині минулого століття двоє молодих науковців проводили експерименти, що мали б змінити цей світ, але сталося інакше.

А почалося все із заснування лабораторії дослідження поведінки приматів, де і відбулося вивчення їхніх пізнавальних здібностей. Було розроблено простеньку механічну головоломку, щоб спостерігати за реакцією мавп і підготувати їх до фінальних тестів на досконалість вміння вирішувати завдання. Однак трапилось дещо дивне: абсолютно спонтанно, без жодних зовнішніх спонук, примати зосереджено й рішуче почали гратися головоломками, розгадувати їх швидко й часто, а в двох із трьох випадків «зламували код» менш ніж за 60 секунд.

На той час науковці знали, що поведінка живих істот зумовлюється двома основними драйвами: біологічним (внутрішнім, заснованим на інстинктах) та зовнішнім (винагороди й покарання за відповідний тип поведінки). Поведінка приматів не відповідала жодному. Що ж іще могло стати причиною? Шукаючи відповідь на це запитання, один із дослідників – Гарі Фредерік Гарлоу, висунув новітню теорію, що полягала у встановленні третього драйву: «Виконання завдання винагороджувало їх зсередини». Мавпи розгадували головоломки з простої причини: таке завдання було для них розрадою, насолодою від виконання завдання. Мине двадцять років, перш ніж інший учений – Едвард Деці, якого заінтригувала тема мотивації, знову візьметься за дослідження.

А потім були напрацювання цілої когорти вчених-біхевіористів, що відродили перші спроби Гарлоу й Деці, та чия праця протягом останніх п’ятидесяти років сьогодні дає змогу глянути на людську мотивацію під іншим кутом. Надто довго існувала невідповідність між тим, що відомо науці, і тим, що робиться у світі бізнесу.

Мета пропонованого бестселеру за версіями New York Times, The Wall Street Journal та Publisher Weekly Amazon, перекладеного 34 мовами, 989728 331.1 П32 Пінк Д. Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує / Деніел Пінк ; [пер. з англ. Н. Агаджаняна]. — Х. : Клуб Сімейн. Дозвілля, 2016. — 208 с. : іл. – закрити цю прогалину в знанні.

Більшість керівників вважає, що мотивація співробітника залежить від матеріальних винагород, бонусів або премій за досягнення результату. Денієл Пінк — один з найкращих бізнес-аналітиків світу, руйнує цей міф і обґрунтовує новий підхід. Чому, залюбки беручись за роботу, за яку нам пропонують великий гонорар, ми не замислюємося над миттєвістю грошової мотивації, не розуміємо, що надалі втратимо інтерес до роботи?

Як навчитися наймати лише тих працівників, у яких внутрішня мотивація переважає та які бажають самореалізуватися, удосконалити свою майстерність у професії або покликанні? Як мотивувати підлеглих та допомогти їм бути успішними, перемагати конкурентів та досягти мети?

Автор пропонує нову систему, засновану на психології та реальній практиці управління, пояснює її методи, інструменти та допомагає застосувати їх на практиці.

 

Минуло більше століття відтоді, як Вільфредо Парето помітив певну послідовність у взаємовідносинах між витратами та прибутками, і пройшло вже двадцять років з того часу, як було дано інше тлумачення принципу Парето у першому виданні книги Річарда Коха «Принцип 80/20» — однєї з 25 найкращих бізнес-книг сторіччя за версією журналу GQ. Пропонуємо вашій увазі друге видання бестселера 989598 65 К75 Кох Р. Принцип 80/20 / Річард Кох ; [пер. Н. Лавська]. — 2-ге вид. — [К.] : КМ-Букс, [2017]. — 336 с.

Річар Кох – у минулому консультант The Boston Consulting Group та партнер міжнародної консалтингової компанії Bain&Company, співзасновник консультаційної фірми з проблем управління LEK Consulting, засновник мережі готелів Zola Hotels, ресторанів Belgo. Крім того, він — автор 18 книжок.

Парадоксальним, але усталеним є той факт, що 80% досягнутого нами результату приносять лише 20% докладених зусиль. Це одне із тих положень, що пройшли випробування часом і які завжди враховують і якими керуються по-справжньому успішні люди й організації. Багато тисяч людей у всьому світі застосовують цей принцип як у професійній діяльності, так і особистому житті.

Утім Принцип 80/20 не є такою собі магічною формулою. Частіше співвідношення між результатами та докладеними зусиллями є ближчими до 70/30, аніж 80/20. Проте дуже рідко стається так, аби 50% причин приводили до 50% наслідків. Всісвіт передбачувано незбалансований, і лише дуже мало речей є насправді важливими.

У своїй книзі автор пояснює, як за допомогою Принципу 80/20 можна досягти значно більшого, витрачаючи набагато менше зусиль, часу та ресурсів. Для цього треба просто визначити ті 20%, які у першу чергу забезпечують максимальний результат, і таким чином взяти під контроль ті фактори, від яких залежить успіх, не дозволяючи їм контролювати вас. Якщо навчитися визначати, коли різниця між отриманими результатами і докладеними зусиллями є значно більшою, ніж зазвичай, то можна суттєво підвищити ефективність будь-якої справи.

Звісно, як зазначає сам Річард Кох у передмові до другого видання, його інтерпретація принципу Парето не всіма читачами була сприйнята позитивно, але саме цей факт змусив його ще глибше проаналізувати принцип та досягти більшого розуміння його двоїстої природи. З цієї причини у другому виданні останній розділ «Повернення до прогресу» замінено новим «Два виміри Принципу 80/20», в якому висвітлюються спостереження, зроблені завдяки зібраним протягом десятиріччя відгукам, розмовам та листам.

Також пропонуємо інші видання автора: 1) Ф74106 65.050 К75 Кох Р. Стратегия. Как создавать и использовать эффективную стратегию / Р. Кох. — 2-е изд. — М. [и др.] : Питер, 2003. – 320 с. : ил. — (Теория и практика менеджмента); 2) Ф68323 65.526 К75 Кох Р. Менеджмент и финансы от А до Я / Ричард Кох ; [пер. с англ. В. Швецова]. — СПб. [и др.] : Питер, 1999. — 496 с. — (Теория и практика менеджмента).

 

Дональд Трамп – широковідомий бізнесмен, легенда у світі нерухомості, 45-й президент США, автор низки бестселерів, публічна людина та символ успіху світового масштабу. Безперечно, він важко працював, щоб заслужити честь так називатися. Світ Трампа складається з нескінченної низки угод та авантюр, більшість із яких він вважає по-справжньому успішними (мабуть, найуспішніша – його президенство). Пропонуємо два видання, які були написані самим Дональдом Трампом у співавторстві з Тоні Шварцем та Мередіт Маківер.

Книга Ф85911 658 Т65 Трамп Д. Трамп: мистецтво укладати угоди / Дональд Трамп, Тоні Шварц ; [пер. Є. Сагайдак]. — [К.] : КМ-БУКС, [2017]. — 304 с. — На обкл.: Світовий бестселер № 1. починається описом тижня з насиченого життя Трампа і показує нам політика і вдалого підприємця у дії. Ми бачимо, як він день у день веде діяльність – як керує своїм бізнесом і власним життям, коли спілкується з родиною та друзями, вступає в суперечки з ворогами, скуповує найкращі казино в Атлантик-Сіті, змінює обриси нью-йоркського небокраю… і планує найвищу у світі будівлю.

Трамп формулює власні одинадцять рекомендацій з успішного ведення бізнесу. Він виокремлює спільні елементи у своїх найбільших досягненнях, розвінчує міфи, називає імена, навчає мистецтва укладання угод. І все це на прикладі реальних власних проектів, переходячи від покинутого об’єкта нерухомості, який став Конференц-центром Джейкоба К. Джевітса, до старого готелю, що перетворився на Grand Hyatt; від боротьби за право реконструкції ковзанки Wollman у Центральному парку до каверзної саги з об’єктом нерухомості, який, зрештою, було перебудовано на Tramp Tower. І при цьому Трамп відверто розповідає про те, як він це робить і чим керується.

За час багаторічної підприємницької кар’єри Дональд Трамп пізнав як карколомний успіх, так і розгромні невдачі, у книзі 990298 658 Т65 Трамп Д. Ніколи не здавайтеся! / Д. Трамп, М. Маківер. — [К.] : КМ-БУКС, [2017]. — 184 с. : іл. — На обкл.: Як обернути найбільші труднощі на успіх. бізнесмен щиро розповідає про найсуворіші виклики долі, найбільші програші, тернистий шлях до мети і вміння обертати труднощі на успіх. Трамп як ніхто інший розуміється на секретах перемоги. Ще на початку своєї кар’єри він збагнув, що жоден будівельний проект неможливо реалізувати без різного роду проблем, а тому почав готуватися до відстрочок, затримок та інших непередбачуваних обставин і навіть сприймати їх як своєрідний позитив. Маючи таке ставлення до негараздів, ви теж зможете перетворити їх на омріяні вершини навіть за несприятливих обставин.

Видання містить безліч історій з бурхливої кар’єри Дональда Трампа, а також надзвичайно важливі бізнес-поради. Як пише сам Трамп у вступі: «Ця книга про головний принцип мого життя: ніколи не здавайся і завжди досягай поставленої мети». І що цікаво – ми не маємо підстав йому не вірити.

Можна по-різному сприймати його як особистість: хтось їм щиро захоплюється, когось він безмежно дратує, але байдужим не залишає нікого.

 

Час найбільшого тріумфу капіталізму – водночас момент його кризи. Падіння Берлінської стіни поклало край столітньому змаганню комунізму з капіталізмом. Капіталізм лишився одиноким способом раціонально організувати сучасну економіку. На цей історичний момент у відповідальних країн вибору не лишилося. Як наслідок, третій світ і пострадянські країни з більшим чи меншим ентузіазмом збалансовують бюджети, скорочують субсидії, заохочують іноземні інвестиції і скасовують митні бар’єри.

Десять років тому мало кому спало б на думку порівнювати колишні радянські республіки з країнами Латинської Америки. Але сьогодні вони виглядають напрочуд схоже: велика тіньова економіка, кричуща нерівність, усюдисуща корупція, політична нестабільність, утеча капіталу, зневага до закону…

Чому капіталізм тріумфує лише на Заході й пробуксовує в усіх інших країнах? На це питання дає вичерпну відповідь перуанський економіст, реформатор, політичний радник, засновник і президент Інституту свободи й демократії в Лімі Ернандо де Сото: 990105 330.3 Д25 Де Сото Ернандо. Загадка капіталу. Чому капіталізм перемагає на Заході і ніде більше / Ернандо де Сото ; пер. з англ. Микола Климчук. — К. : Наш формат, 2017. — 232 с.

Найбільшою перешкодою, що заважає решті світу отримати користь від капіталізму, він бачить у дискримінаційній системі майнових прав і нездатності продукувати капітал. Капітал – це сила, яка підвищує продуктивність праці та створює багатство країни, кров капіталістичної системи, наріжний камінь прогресу і єдина річ, яку бідні країни не можуть випродукувати для себе, хоч би як їхнє населення залучалося до діяльності, притаманної капіталістичній економіці.

Пропонована книга – спроба знову поглянути на джерела капіталу і пояснити, як впоратися з економічними негараздами бідних країн. Саме інтелектуальна свіжість і гостра полемічна аргументація принесли цій книжці, яка перекладена на три десятки мов, світову славу.

 

Комп’ютери та Інтернет – це найважливіші винаходи нашої ери, але мало кому відомо, хто їх створив. До їхнього створення було залучено багато чудових людей: дехто був винахідником, а кілька – навіть геніями. Мало хто знає, наприклад, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття, і не будь-хто, а донька самого Байрона Ада – леді Лавлейс. Любов Ади одночасно до поезії та математики зробити її спроможною побачити красу обчислювальної машини. Вона була зразковим представником ери романтичної науки, котрій був властивий ліричний ентузіазм до винайдення та відкриття. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні.

Американський журналіст, письменник і біограф, головний редактор журналу Time, президент Аспенського інституту, автор біографій Стіва Джобса, Альберта Ейнштейна, Генрі Кіссинжера та Бенджаміна Франкліна Волтер Айзексон написав натхненну книжку про геніїв і показав, як зі співпраці народжуються креативність та успіх: Ф85828 004 А36 Айзексон В. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію / Волтер Айзексон ; пер. з англ. Дмитро Гломозда. — К. : Наш формат, 2017. — 488 с. : іл.

Робота над книгою велась понад десять років. Вона виросла з його захоплення здобутками цифрової епохи. У результаті перед нами — історія піонерів, хакерів, винахідників та підприємців, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу: Алана Тюринга, Білла Гейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларрі Пейджа та інших. Це також оповідь про те, як вони співпрацювали та чому їхня здатність взаємодіяти як одна команда зробила їх ще більш творчими. А ще автор розповідає, як насправді виникає інновація в реальному світі, як найвинахідливіші інноватори перетворюють проривні ідеї на реальність, які інгредієнти уможливлюють їхні творчі стрибки, чому одні досягають успіху, а інші зазнають невдачу.

Також пропонуємо інше видання автора: 989435 004.38 А36 Айзексон В. Стів Джобс / Волтер Айзексон. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 608 с. – На обкл.: Біографія засновника компанії Apple.

Марина Маслова, відділ наукової інформації та бібліографії.