Затишний детектив (англ. «cosy mystery») – жанр пригодницької літератури, близький до детективу та кримінального роману, який з’явився у Великобританії наприкінці ХХ-го сторіччя, а зараз набув популярності в усьому світові. Засновницею жанру, тим не менш, вважається англійська письменниця Агата Крісті з ії серією про Міссіс Марпл. Жанр cosy mystery приваблює читачів стриманістю, елегантністю та м’яким, інтелектуальним гумором. Основні риси затишного детективу – відсутність насильства та жорстокості, сцен сексуального характеру; злочин навмисне виноситься автором за лаштунки сюжету, і події, зазвичай, відбуваються вже згодом після вбивства, а героями твору виступають мешканці невеликого містечка або мальовничого селища, які давно знають один одного. Розслідує злочин детектив-аматор, у повсякденному житті – звичайна людина, найчастіше – жінка. Характерним також є наявність певної супутньої теми – мистецтво, різні хоббі головних героїв (садівництво, кулінарія тощо), домашні тварини – що надає сюжетній лінії певного спрямування, збагачуючи оповідання певними оригінальними рисами. Детектив, виконаний у ключі сosy mystery, занурює у справді затишну атмосферу, викликаючи бажання неспішно насолоджуватись оповіддю без драматичних переживань, без карколомних поворотів сюжету та різноманітних моторошних подробиць, якими намагаються налякати та шокувати читача автори традиційних кримінальних романів. Пропонуємо вам огляд найяскравіших зразків жанру. Ці, а також інші детективні історії ви можете замовити прямо зараз, скориставшись послугою попереднього замовлення https://zounb.zp.ua/zakaz. Або завітати до відділу документів іноземними мовами (3-й поверх) і особисто обрати детектив з великої виставки «Cosy mystery».
«Fool me once» від майстра затишного детективу Харлана Кобена – історія жінки, що розслідує вбивство власного чоловіка, попри упередженості оточуючих.
«Trunk music» американського письменника Майкла Коннеллі – продовження пригод лос-анджелеського копа Гєррі Босха, який розслідує чергову кримінальну справу, і натрапляючи на слід мафії, сам стає мішенню для таємничих вбивць.
Роман «Earthly remains» письменниці іспансько-ірландського походження Донни Леон – про нове розслідування комісара венеціанської поліції Гвідо Брунетті, що шукає людину, зниклу під час морського шторму за загадкових обставин.
«Death of the Macho Man» славетної шотландської письменниці Мерріон Гіббонс (псевдоним М. С. Бетон), про вбитого у маленькому містечку місцевого розбишаку, який напередодні загибелі мав конфлікт з полісменом, який тепер має знайти справжнього вбивцю та розвіяти безпідставні підозри щодо себе з боку містян.
«Shepherds abiding» від американської майстрині сімейної новели Джен Керон – різдвяна історія з детективним присмаком, визнана свого часу бестселером New York Times.
Роман «Under the Andes» від класика американського детективу Рекса Стаута – пригоди знаменитих Ніро Вульфа та Арчі Гудвіна, які, розв’язуючи чергову заплутану кримінальну історію, опинилися на іншому боці земної кулі – у нетрях Південної Америки.
Ліліан Джексон Браун, «The cat who blew the whistle» – із циклу пригод кримінального журналіста Джима Квіллера та його незвичайних помічників – котів Коко та Юм-Юм.
«Life with Jeeves» з популярного циклу комедійних романів та оповідей англійського письменника П. Г. Вудхауза присвяченому пригодам молодого британського аристократа Берті Вустера та його камердинера Дживса.