2002 року в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені О.М. Горького відбулася виставка — презентація друкованої продукції місцевих видавництв «Запоріжжя книжкове».

У цьому заході брали участь відомі серед споживачів видавничої продукції, читачів бібліотек книговидавничі та книгорозповсюджувальні підприємства, зокрема «Поліграф», «Просвіта», «Естор», «Прем’єр», «Константа», «Лекто», ЛІПС, «Дике Поле», видавничий комплекс при Запорізькому державному університеті , «Мотор-Січ» та інші. У ході проведення виставки-презентації учасники її висловлювали пропозицію щодо створення бібліографічного покажчика регіональної друкованої продукції.

Список «Видавничі новинки Запорізького краю…» є першою спробою відображення ресурсної бази обов’язкового примірника документів у фондах ЗОУНБ ім. О.М. Горького.

Сподіваємося, що він сприятиме реалізації Закону України «Про обов’язковий примірник документів», визначенню перспектив комплектування бібліотек місцевими творами друку, а також взаємо- обміну інформацією про репертуар регіональної книги.

Посібник дозволить зацікавленим керівникам книговидавничих та книгорозповсюджувальних підприємств та організацій простежити за повнотою надходжень обов’язкових документів до головної бібліотеки області, а також співставити обсяги власних книжкових внесків із внесками конкурентних видавництв з метою ліквідування можливих прогалин.

Завдяки спільним діям Бібліотеки та книговидавничої сфери в даному напрямку користувачі матимуть змогу за допомогою цього бібліографічного списка ознайомитися з новою краєзнавчою літературою та бути поінформованими про те, які видавництва працюють на території області, їхні якісні можливості та тематичний репертуар.

Висловлюємо побажання, щоб регіональні видавництва були активними у надсиланні своєї видавничої продукції і до фонду ЗОУНБ імені О.М. Горького

Літературу у списку систематизованого за алфавітом назв видавництв, які направляють до Бібліотеки свою продук-цію. У межах розділів книги подаються в алфавітному порядку прізвищ авторів або назв. До списку включено також деякі книги, видані у 2000-2002 рр., які надійшли у 2003 році.

Бібліотеки області зможуть використати список у популяризації регіональних краєзнавчих видань, організовуючи книжкові виставки, презентації окремих видань, бібліографічні огляди, бесіди і т. ін.