Федір Михайлович Муравченко -генеральний конструктор державного підприємства "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро імені академіка О.Івченка", доктор технічних наук, професор Харківського аерокосмічного університету, академік Міжнародної інженерної академії, лауреат державних премій СРСР і України. Він є одним з найвидатніших діячів авіації України і країн СНД. Його ім'я стоїть в одному ряду з відомими авіабудівниками і добре відоме в авіаційних колах і діловому світі, де він користується великим авторитетом. 

Народився Ф.М.Муравченко 18 березня 1929р. В с.Запоріжжя-Глудувато, Синельниківського району Дніпропетровської області в сім'ї простих сільських трудівників. Батьки змогли прищепити синові любов до праці та навчання. Він на відмінно закінчив не тільки школу, але і Харківський авіаційний інститут. 

Свій шлях в авіацію він розпочав із навчання в Дніпропетровській школі ВПС у перші повоєнні роки. В 1954р.,після закінчення ХАЇ, прийшов на роботу до ЗМКБ " Прогрес". Тут він пройшов усі сходинки: від інженера-конструктора-до Генерального конструктора. Через п'ять років його вже призначили начальником бригади, перед якою було поставлено завдання: розробити повітряну систему запуску газотурбінного двигуна замість складної електричної. Він блискуче справився з поставленим завданням. 

 У подальшому нова система запуску знайшла широке застосування в літальних апаратах транспортної і пасажирської авіації. Перший успіх був помічений, і незабаром його призначають на іншу посаду.

Усі подальші призначення він отримував на так звані "вузькі місця" ,ділянки роботи, де потрібно було вирішувати невідкладні завдання.

  Коли очолюване О.Г. Івченком ЗМКБ "Прогрес" вперше в країні розпочало запроваджувати авіаційні технології в інші галузі народного господарства СРСР, ведучим конструктором цієї теми в 1965р. Було призначено Ф. Муравченка. Тоді були розроблені модифікації двигунів для судових, бурових та інших автономних установок.

В 1967р. Федора Михайловича призначають заступником головного конструктора. Під його безпосереднім керівництвом знову вирішуються актуальні для народного господарства та Військово-Повітряних Сил завдання. 

  22 червня 1983р. Ф.М.Муравченко стає головним конструктором, першим заступником Генерального конструктора підприємства. Грамотний, ерудований інженер і керівник, він оперативно і на високому технічному рівні вирішує складні проблеми в галузі конструювання авіадвигунів. 

Під його керівництвом було створено двигун 5-го покоління Д-27,який став предметом гордості промислових кіл України та Росії. За своїми параметрами цей двигун не має аналогів у світі. 

 З 1989 р. Федір Михайлович — Генеральний конструктор ЗМКБ "Прогрес". Сьогодні тут проектують, виготовляють і ремонтують газотурбінні двигуни авіаційного і наземного застосування. Під його керівництвом працює багатотисячний колектив конструкторів, дослідників, вирбничників, які здатні вирішувати унікальні завдання по створенню вітчизняної авіаційної техніки.