Цей покажчик присвячено обласному центру народної творчості. Спочатку заклад мав назву обласний Будинок народної творчості, змінену пізніше на обласний науково-методичний центр народної творчості та культурно-просвітницької роботи. Але яку б назву не мав центр, його основною метою було, є, і буде служіння самодіяльній художній творчості, клубній справі.
Мета даного видання — відобразити літературу, в якій розкриваються основні напрями діяльності ОЦНТ, його безпосередній вплив на розвиток клубної роботи, самодіяльної, художньої і народної творчості в області. До покажчика включені матеріали про сам центр, про творчі об`єднання та майстрів народної творчості, якими він опікується, статті про колективи художньої самодіяльності, яким він допомагає і з якими співпрацює, статті про фестивалі, свята, конкурси, культурно — мистецькі акції і творчі звіти, які він проводить, а також методичні матеріали, написані працівниками закладу.
Література систематизована за розділами:
І. Обласний центр народної творчості
ІІ. Клуби за інтересами
ІІІ. Народна творчість у Запорізькій області
ІV. Художня самодіяльність Запорізької області
V. Фестивалі, свята, конкурси, концерти, культурно-мистецькі акції, творчі звіти
VІ. Видавнича діяльність обласного центру народної творчості.
При цьому кожний розділ має відповідні підрозділи.
До покажчика включено вступну статтю директора ОЦНТ, заслуженого працівника культури України Н.В. Хорьєвої : «Наше покликання- дарувати людям свята.»
У межах розділів матеріали розташовані у зворотно хронологічній послідовності, за алфавітом прізвищ авторів, назв. У підрозділах «Майстри народної творчості» та «Колективи художньої самодіяльності, яким допомагає і з якими співпрацює ОЦНТ», матеріал розміщено за алфавітом прізвищ майстрів та назв колективів. Бібліографічний опис видань здійснено у відповідності до діючих стандартів. За необхідністю подано короткі анотації.

На поточні сценарно-методичні матеріали працівників ОЦНТ, які виходили упродовж тривалого періоду, зроблено опис, де вказуються перший і останній рік їх видання за семирічний термін, тобто з 1999 року по 2005 рік включно.
Видання розраховане на широке коло читачів, яких цікавить розвиток самодіяльної художньої і народної творчості нашого краю.
Бібліографічний покажчик за своєю повнотою не є вичерпним.
Добір літератури закінчено у грудні 2004 року.

*) Запорізька пектораль : Культура і мистецтво Запорізького краю.- Запоріжжя, 2003.- С.32.