Рекубрацький Анатолій Захарович народився 21 листопада 1945 року в с.Зеленопілля Куйбишевського району. Дитячі та шкільні роки пройшли в селищі Комиш — Зоря. Після закінчення школи вступив на філологічний факультет Запорізького державного педагогічного інституту. Пише і друкується з дитинства. Перший вірш опублікував третьокласником у дитячій газеті "Зірка". Ще школярем його помітили запорізькі письменники П. Ребро та М. Лиходід і схвально відгукнулися про юного автора в газетах "Запорізька правда" та "Комсомолець Запоріжжя.

У 1975 р. побачила світ перша збірка А. Рекубрацького "Сурми", яку високо оцінила республіканська преса. Того ж року його прийняли до лав Спілки письменників України.

Творче життя А. Рекубрацький поєднував з журналістикою, працював у газетах "Комсомолець Запоріжжя", "Запорізька правда", власним кореспондентом "Правди України" по Запорізькій області.

Він завжди був і є активним у громадському та літературному житті області. В його активі сотні читацьких конференцій і літературних зустрічей, він — учасник літературних семінарів, молодіжних фестивалів у Москві, Нижньому Новгороді; декад української літератури в Калмикії, Хакасії.

Твори А.Рекубрацького перекладалися на англійську, німецьку, болгарську, польську, російську, білоруську, грузинську, вірменську, башкирську, азербайджанську, хакаську та калмицьку мови. Свій письменницький і журналістський досвід письменник щедро передає обдарованій молоді. Поезії письменника відзначаються мелодійністю, тому деякі з них покладені на музику запорізьким композитором А.Сердюком.