Федорченко В.П.,

заступник директора ЦБС

Новий імідж старої бібліотеки

 

Останні три-чотири роки в наших професійних виданнях все частіше і частіше стали з'являтися матеріали, в яких наші колеги пишуть про те, наскільки важливо створити образ привабливої бібліотеки, що бібліотеку треба зробити "видимою" для читачів, для владних структур, для громадськості. Ми з ними повністю згодні, адже від цього залежить скільки до нас прийде читачів взагалі, і з якою метою: чи вони прийдуть до нас один лише раз, щоб написати реферат, чи вони прийдуть ще не раз, бо в бібліотеці їм цікаво і приємно. Від цього буде залежати як нам будуть виділяти кошти наші місцеві владні структури, чи будуть допомагати нам депутати або інші спонсори і так далі.

Щоб реалізувати цю ідею році всі бібліотеки нашої ЦБС у 2005 прийняли участь у конкурсі "Подія в бібліотеці". За умовами конкурсу подією в бібліотеці могло бути що завгодно, що зробить бібліотеку привабливішою, а роботу цікавішою. І ще умовою конкурсу було обов’язкове висвітлення цієї події на сторінках преси, на телебаченні чи радіо. Це давало змогу знову ж таки нагадати про бібліотеки всім громадянам.

В кінці року кожна бібліотека надала матеріали про свою "подію", а далі було підведення підсумки і нагородження переможців.

Працівники нашої системи завжди працюють із натхненням, але якщо є чітко поставлене завдання, а за найкраще виконання передбачається певне заохочення у вигляді нагороди за перемогу (у цьому нас підтримує управління культури міськради), то це як найкраще дисциплінує, стимулює і надихає бібліотекарів.

Тож подією для наших бібліотек стали: ремонт бібліотеки своїми силами; презентація літератури, що подарувала читачка (більше 200 назв); краєзнавче розслідування до 50-річчя з дня заснування бібліотеки імені В.Короленка; авторський ономаністичний проект "Я долю вибрала сама, ім'я — батьки подарували"; зустріч з керівництвом Ленінської райадміністрації; створення "зеленої" зони в бібліотеці; створення народознавчої зони в бібліотеці та інше.

У 2006 році в нашій системі було оголошено конкурс "Повідомте всіх про своє існування". Мета цього конкурсу — подальша робота по створенню образу привабливої бібліотеки. Умова конкурсу — продовж року якомога частіше заявляти про бібліотеку та її роботу. Це можуть бути повідомлення у ЗМІ, презентація "Дня бібліотеки" в учбовому закладі, виступи на педагогічних нарадах у школах; на методичних об'єднаннях; створення буклетів або шорт-листів про роботу бібліотеки і т.д. Маємо надію, що цей конкурс буде теж корисним для роботи наших бібліотек.