Марина Ковальова,

завідувачка бібліотеки ім. Богдана Хмельницького

 

Буккросинг у бібліотеці

 

Любов до книги і читання привела мешканців Заводського району м. Запоріжжя в загін буккросерів, штаб — квартира яких знаходиться в бібліотеці імені Богдана Хмельницького ЦБС для дорослих, що на вулиці Історичній, 45.

Невеличка довідка: в 2001 р. Рон Горнбекер (США) створив проект "Буккросінг", популярність якого швидко перемістилася за океан і охопила 130 країн, в т.ч. і Україну. Ідея бруккросингу проста: прочитав книгу — передай іншому. Фактично цей проект не що інше, як книжковий клуб, який стирає кордони простору і часу. Лозунг бруккросерів — "Зробімо світ бібліотекою".

У бібліотеці імені Б.Хмельницького з 15 квітня 2006 р. у спеціально відведеному місці на стелажах розміщені книги, які прочитали і принесли відвідувачі для інших. Будьмо відвертими: книги сьогодні — задоволення не з дешевих, тим більше для дітей. Тому відпускаючи прочитану книгу "на волю", кожна дитина знає, що таким чином вона поводиться по-дорослому гідно -допомогає іншим.

Книги — мандрівники в бібліотеці звертаються до всіх із словами: "Я — мандрівниця, я хочу зустріти друзів, які не уявляють собі життя без читання. Я дуже сподіваюся, що ти допоможеш мені подорожувати і надалі". Працівники бібліотеки намагаються активно поширювати ідеї буккросингу. Вони запропонували створити такий пункт в школі — інтернаті №3 Заводського району та в товаристві інвалідів, надаючи певну кількість книг для початку цієї діяльності.

Бібліотека звернулася з подібною пропозицією і до директора запорізького підрозділу мережі книжкових супермаркетів "Буква" Воробйової Валентини Андріївни, яка теж є прихильницею буккросингу. Пані Валентина пообіцяла підтримати бібліотеку книгами.

Ми впевнені, що нам вдасться зробити Запоріжжя однією великою бібліотекою.