ПЕНСІЙНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ

Методичні матеріали до проведення районних і міських семінарів- практикумів

З 2004 року в Україні розпочалася пенсійна реформа. Головна причина її проведення — створення умов для об’єктивно правильного пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів. У нашій країні спостерігається постійне зростання відсотка пенсіонерів до кількості працюючих. Щоб досягти належного рівня пенсійного забезпечення, треба знайти додаткові кошти. Вважається, що кошти дасть пенсійне страхування.
Законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про недержавне пенсійне забезпечення» передбачено введення трирівневої системи пенсійного забезпечення:
— солідарна система;
— обов’язкове державне страхування;
— недержавне страхування.
Разом із введенням цієї системи пенсійного забезпечення зроблено перерахунок пенсій, що були нараховані в минулі роки. Головна мета цього перерахування — ліквідувати зрівнялівку і ввести пенсійне забезпечення залежно від стажу і розміру заробітку. Але у процесі вирішення цієї проблеми Уряд змінив первісну формулу пенсійного обчислення, внаслідок чого значна частина пенсій залишилася на попередньому рівні. Після цього було дано невеликі надбавки до пенсій, які не попали під підвищення.
Пенсійна реформа триває. Прогнозуються подальші зміни в пенсійному забезпеченні і перерахунку пенсій.
Підготувала: С.Пономарьова